Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu

Najlepšie tyčové vysávače – tipy a recenzie 2021

Dátum 1.9.2020 Kornel Kubík Kornel Kubík

Ani svet vysávačov sa v posledných rokoch nevyhol novým technologickým trendom. Klasické vysávače sú na ústupe a čoraz častejšie sa preferujú robotické alebo tyčové modely. Tyčové vysávače sa tešia obľube najmä vďaka ľahkej obratnosti a špeciálnym funkciám. Niektoré modely dokážu nielen povysávať, ale aj umyť podlahu alebo ich môžete použiť ako ručný vysávač.

Ktoré tyčové vysávače patria medzi najlepšie a podľa akých kritérií si vybrať ideálny model do vašej domácnosti? Poradíme vám v tomto článku.

Najlepší celkovo

Výkonný tyčový vysávač 3v1 pre suché aj mokré čistenie.

Najlepší pomer cena/výkon

Tyčový vysávač 2v1 so skvelým pomerom ceny a kvality.

Najlepší lacný

Tyčový vysávač 2v1 s ručným vysávačom za nízku cenu.

1Najlepšie tyčové vysávače

Recenzia: Philips PowerPro Aqua 3v1 FC6408/01

Philips PowerPro Aqua 3v1 FC6408 tycový vysávač Pre náročných

Prevedenie: bezvreckové | Objem nádoby na prach: 0,6 l | Napájanie: akumulátorové | Doba funkčnosti: 60 min | Doba nabíjania: 5 hod | Hlučnosť: 83 dB | Hmotnosť: 4,7 kg | Približná cena: 269 €

Klady
 • Multifunkčný 3v1 – mop a ručný vysávač
 • Silný sací výkon
 • Na vysávanie všetkých podláh aj kobercov
 • Doba prevádzky až 60 min.
 • Suché aj mokré upratovanie
Zápory
 • Vyššia cena
 • Hlučnosť 83 dB

Model Philips PowerPro Aqua je tyčový vysávač 3v1: ponúka funkcie veľkého, aj ručného vysávača a mopu. Vďaka tomu môžete podlahy vysávať a umývať jedným ťahom. Následne stačí odopnúť ručný vysávač a upracete aj na ťažko dostupných miestach, či omrvinky v kuchyni. Prachu sa zbavíte aj z kobercov vďaka špeciálnej hubici TriActive Turbo pre výkonné čistenie kobercov.

Výhodou je tiež to, že ide bezkáblový a bezvreckový vysávač. Výdrž batérie je 60 minút a nabijete ju za približne 5 hodín. Prach sa zbiera do 0,6 l zbernej nádoby, ktorú je možné vysypať tak, aby ste sa nedostali do kontaktu s nečistotami. Prachové častice zachytáva 3-vrstový filter.

Vysávač značky Philips má vyššiu hmotnosť a hlučnosť, čo zapríčiňuje a zároveň toto negatívum aj vyvažuje multifunkčnosť a vysoký výkon vysávača. Odporúčame ho náročným užívateľom, ktorí vyžadujú dokonalé upratanie celej domácnosti a sú za to ochotní si priplatiť.

Recenzia: Rowenta RH 6756 WO

Rowenta RH 6756 WO tyčový vysávač Zlatý stred

Prevedenie: bezvreckové | Objem nádoby na prach: 0,6 l | Napájanie: akumulátorové | Doba funkčnosti: 45 min | Doba nabíjania: 5 hod | Hlučnosť: 79 dB | Hmotnosť: 2,5 kg | Približná cena: 139 €

Klady
 • Viacfunkčný 2v1 – ručný vysávač
 • Doba prevádzky až 45 min.
 • Veľmi nízka hmotnosť 2,5 kg
 • LED osvetlenie na hubici
Zápory
 • Bez regulácie výkonu

Model Rowenta RH6756WO je tyčový vysávač 2v1, ktorý kladie dôraz na praktickosť. Ide o bezvreckovýbezkáblový model s mimoriadne nízkou hmotnosťou – iba 2,5 kg. Napriek tomu je v ňom integrovaný aj odnímateľný ručný vysávač vhodný na vysávanie čalúnenia, nábytku či omrviniek.

Vysávač ponúka dostatočný výkon pre upratovanie v bežných domovoch. Optimálny výkon zabezpečuje bezkartáčový motor a motorizovaná sacia hlavica. Tá obsahuje LED diódy, ktoré zabezpečujú viditeľnosť aj pri upratovaní nedostatočne osvetlených miest. Pohodlné vysávanie umožňuje nielen ľahká konštrukcia, ale aj výborný ergonomický tvar s vylepšenou rukoväťou pre pohodlný úchop.

Vysávač disponuje akumulátorom s dobrou dĺžkou prevádzky – až 45 minút. Zvládnete s ňou teda nielen rýchle, ale aj dôkladné upratovanie. Dobitie trvá približne 5 hodín. Prach sa hromadí do zbernej nádoby s objemom 0,6 litra. O optimálnu separáciu prachu zo vzduchu sa stará špeciálna cyklónová technológia Air Force. Hlučnosť vysávača dosahuje 79 dB.

Model výrobcu Rowenta označujeme ako ideálny tyčový vysávač pre bežnú domácnosť. Toto označenie si zaslúži tým, že upratovanie s ním prebieha bez veľkej námahy (ľahký a bezkáblový), batéria má dostatočnú výdrž a disponuje aj ručným vysávačom. A to všetko za veľmi dostupnú cenu.

Recenzia: ETA Moneto 0449 90000

ETA Moneto 0449 90000 tyčový vysávač Lacný základ

Prevedenie: bezvreckové | Objem nádoby na prach: 0,55 l | Napájanie: akumulátorové | Doba funkčnosti: 20 min | Doba nabíjania: 5 hod | Hlučnosť: 80 dB | Hmotnosť: 3,1 kg | Približná cena: 79 €

Klady
 • Nízka cena
 • Viacfunkčný 2v1 – ručný vysávač
 • Nízka hmotnosť 3,1 kg
 • Sklopná rukoväť pre ľahké uskladnenie
 • LED osvetlenie na hubici
Zápory
 • Doba prevádzky iba 20 min.
 • Slabší sací výkon

Vysávač ETA Moneto 0449 90000 patrí k najobľúbenejším modelom vôbec. Vďačí za to nízkej cene a tomu, že ide o multifunkčný tyčový vysávač 2v1: kombinuje bežný tyčový vysávač a odnímateľný malý vysávač do ruky. Ten slúži na rýchle poupratovanie omrviniek po deťoch, či srsti domácich miláčikov a dostanete sa s ním aj na ťažko dostupné miesta.

Model ETA Moneto je bezvreckovým a bezkáblovým vysávačom, čo umožňuje obratné upratovanie. Zvládnete s ním povysávať hladké podlahy, aj koberce s nízkym vlasom. Slabšou stránkou je nižšia kapacita batérie – vysávať vydrží okolo 20 minút, nabijete ju za približne 5 hodín. Zberná nádoba na prach má objem 0,55 l.

Prednosťami vysávača sú nízka hmotnosť, kompaktné rozmery a sklopné rameno pre jednoduché uskladnenie. Prínosom sú LED diódy na hubici osvetľujúce priestor pred vysávačom. Navyše je súčasťou vysávača kvalitný HEPA filter.

Model výrobcu ETA je spomedzi tyčových vysávačov za nízku cenu pravdepodobne najlepším na trhu. Preto ho odporúčame každému, kto hľadá čo najvyššiu kvalitu za čo najmenej peňazí.

2Porovnanie tyčových vysávačov

ETA Moneto 0449 Rowenta RH 6756 WO Philips PowerPro Aqua 3v1 Xiaomi ROIDMI F8 Bosch BBH 218 LTD Electrolux EER77SSM
Recenzia ETA Moneto 0449 90000 Recenzia Rowenta RH 6756 WO Recenzia Philips PowerPro Aqua 3v1 Xiaomi ROIDMI F8 Bosch BBH 218 LTD Electrolux EER77SSM
Hodnotenie
Heureka
96 % 88 % 83 % 100 % 84 % 100 %
Približná cena 79 € 139 € 279 € 357 € 205 € 189 €
Značka  ETA Rowenta Philips Xiaomi Bosch Electrolux
Prevedenie bezvreckové bezvreckové bezvreckové bezvreckové bezvreckové bezvreckové
Objem nádoby na prach 0,55 l 0,6 l 0,6 l 0,4 l 0,4 l 0,5 l
Napájanie akumulátorové akumulátorové akumulátorové akumulátorové akumulátorové akumulátorové
Doba funkčnosti 20 min 45 min 60 min 55 min 40 min 45 min
Doba nabíjania 5 hod 5 hod 5 hod 2,5 hod 5 hod 4 hod
Hlučnosť 80 dB 79 dB 83 dB 83 dB 79 dB
Hmotnosť 3,1 kg 2,5 kg 4,7 kg 2,6 kg 2,5 kg  3,2 kg
Porovnať
ceny
Porovnať
ceny
Porovnať
ceny
Porovnať
ceny
Porovnať
ceny
Porovnať
ceny

3Najpredávanejšie vysávače podľa Heureky

4Ako správne vybrať tyčový vysávač

Typy vysávačov

V súčasnosti máte na výber viacero druhov vysávačov, pričom každý z nich má svoje pozitíva a negatíva. Aby ste si boli istí, že tyčový vysávač je pre vás ten pravý, najprv si ho porovnáme s ostatnými typmi.

Tyčový vysávač

Predstavuje kompaktné zariadenie určené, v závislosti od modelu, na suché aj mokré upratovanie. Jeho prednosťou je najmä ľahká manipulácia. Nevýhodou nižší sací výkon, preto je určený skôr na hladké povrchy a koberce s nízkym vlasom.

Klasický vysávač

Najpoužívanejší typ, ktorý tvorí samotný spotrebič, ku ktorému sa pripája hadica s hubicou. Prednosťou je najmä silný sací výkon. Zvládne povysávať nielen podlahu, ale aj koberce s vysokým vlasom, na ktoré si iné typy netrúfnu. Naopak, slabinou je horšia manipulovateľnosť a obmedzenie dosahu dĺžkou kábla. Práve v tom sú ich najväčšími konkurentmi tyčové vysávače, predovšetkým vo verzii s batériou.

Klasickým vysávačom sa podrobne venujeme tomto článku.

Robotický vysávač

Upratuje aj bez vašej prítomnosti, ale jeho slabinou je nižší výkon. Tento typ je preto určený najmä na priebežné upratovanie hladkých povrchov. Neupracete s ním ani väčšie nečistoty či omrvinky na sedačke. Nevyhnutné je ho preto doplniť iným typom vysávača.

Najlepšie robotické vysávače a návod, ako si z nich vybrať, nájdete v tomto článku.

Ručný vysávač

Šikovný pomocník, ktorý slúži na rýchle upratanie rozsypaných omrviniek, alebo ako parťák veľkého vysávača, s ktorým sa dostanete kamkoľvek. Jeho funkciu môže zastúpiť tyčový vysávač, stačí si vybrať z modelov vo verzii 2v1, ktoré disponujú odnímateľným ručným vysávačom.

Tyčovný vysávač 3

Typy tyčových vysávačov

Na výber máte hneď niekoľko variantov tyčových vysávačov, ktoré sa odlišujú tým, koľko funkcií ponúkajú.

Základný model tyčového vysávača

Klasický tyčový vysávač, ktorý okrem vysávania nedisponujú prídavnými funkciami pre uľahčenie upratovania.

Tyčový vysávač 2v1

Kombinuje klasický tyčový vysávač a ďalšiu funkciu. Najčastejšie ide o malý ručný vysávač, ktorý môžete odopnúť. Ten vám umožní povysávať miesta, na ktoré by ste sa s veľkým vysávačom nedostali. Napríklad prach na nábytku, rozsypané omrvinky na kuchynskej linke.

Zvoliť si môžete aj kombináciu s mopom. Po tom, čo podlahu vysajete, ju budete môcť aj pretrieť na vlhko a takto sa dokonale zbaviť všetkého prachu. Niektoré modely obsahujú dokonca parný mop s nádobou na vodu, v ktorej sa tvorí para.

Tyčový vysávač 3v1

Predstavuje multifunkčné zariadenie, vďaka ktorému môžete s jedným zariadením vysávať, vytrieť podlahu mopom aj upratovať s ručným vysávačom.

Náš tipNáš tip

Použitie praktického multifunkčného tyčového vysávača si môžete pozrieť v nasledujúcom krátkom videu.

Typy podľa druhu zbernej nádoby

Na trhu nájdete dva základné typy tyčových vysávačov podľa toho, kam zbierajú prach:

Vreckový

Prach zbiera do jednorazového vrecka, ktoré musíte po jeho naplnení vyhodiť a vrecká dokupovať.

Bezvreckový

Obľúbenejším variantom tyčových vysávačov sú ich bezvreckové verzie. Prach zbierajú do plastových nádob, ktoré je potrebné pravidelne vyprázdňovať a čistiť (odporúča sa po každom vysávaní).

Typy podľa napájania

Ďalšou dôležitou otázkou pri výbere tyčového vysávača je to, aké napájanie si zvoliť. Na výber máte opäť dve možnosti:

Elektrické (napájanie zo siete)

Vysávač je napájaný elektrinou prostredníctvom kábla zapojeného do zásuvky. Pri výbere tohto typu nezabudnite zohľadniť dĺžku kábla. Darmo totiž bude skvelo vysávať, pokiaľ s ním nedočiahnete všade tam, kam potrebujete. Dĺžka kábla sa zvyčajne pohybuje okolo 6 – 7 metrov. Rozhodovať by ste ale mali najmä podľa parametra nazývaného akčný rádius. Ten vyjadruje, ako ďaleko dosiahnete s vysávačom od zásuvky, teda zarátava aj dĺžku samotného spotrebiča. Štandardne je to 8 – 9 metrov.

Akumulátorové (batérie)

Zabudnúť na problémy s dĺžkou kábla môžete, ak si vyberiete bezdrôtový tyčový vysávač, ktorý funguje vďaka nabíjateľným batériám. Nevýhodou tohto druhu je nižší sací výkon a obmedzenie predstavuje výdrž batérie.

Na výber máte dva druhy batérií:

 • Niklové batérie (Ni-Mh) – starší druh batérií, ktoré sa rýchlejšie vybíjajú a zároveň ich nabíjanie trvá dlhšie. Nevýhodou je taktiež to, že batériu môžete nabíjať iba po úplnom vybití (v opačnom prípade dochádza k znižovaniu jej kapacity a aj sacieho výkonu vysávača). Nájdete ich najmä v lacnejších modeloch.
 • Li-Ion batérie – novší typ batérií, ktorých prednosťou je väčšia kapacita (dlhšie vysávanie na jedno nabitie) aj rýchlejšie nabíjanie. Navyše, môžete ich dobíjať kedykoľvek.

Tyčový vysávač 4

Objem zbernej nádoby/vrecka

Zberná nádoba

Pri výbere bezvreckového vysávača je potrebné zohľadniť veľkosť zbernej nádoby. Tá sa pohybuje väčšinou okolo 0,5 litra. Samozrejme platí, že čím je objem väčší, tým väčšiu plochu budete môcť povysávať, kým sa naplní. Keďže nádobu je potrebné vyprázdniť po každom vysávaní, na upratanie bežne veľkého bytu väčší objem nie je nevyhnutný.

Vrecko

Parameter objemu je dôležitejší pri vreckových vysávačoch, pretože vrecko po naplnení musíte vymeniť za nové, čo predstavuje dodatočné náklady.

Pri vreckových vysávačoch platia približne tieto hodnoty:

 • Veľkosť vysávanej plochy do 50 m² – vrecko 2 až 2,5 litra

 • Veľkosť vysávanej plochy od 50 do 150 m² – vrecko 3 až 4 litre

 • Veľkosť vysávanej plochy nad 150 m² – vrecko 4 litre a viac

Tieto hodnoty sú iba orientačné. Rozloha plochy, ktorú možno povysávať do naplnenia vrecka závisí najmä od množstva prachu a nečistôt. Častejšie bude vrecko nevyhnutné meniť v byte s chlpmi domáceho miláčika alebo s omrvinkami na koberci pri malých deťoch.

Filtre

Každý vysávač je vybavený filtrami, ktoré zachytávajú prachové častice. Zabraňujú tým, aby sa dostali späť do priestoru a zároveň chránia motor vysávača. Vo vysávačoch nájdeme niekoľko typov filtrov:

 • Papierový alebo penový mikrofilter – najmenej účinný filter. Papierový je nevyhnuté meniť, penový možno umývať. Pre alergikov nie je vhodný.

 • Vodný filter – najúčinnejší filter, ktorý sa nachádza v bezvreckových vysávačoch. Prachové častice prechádzajú vodný filtrom, kde navlhnú a späť do priestoru sa už nevrátia. Vhodný pre alergikov.

 • EPA – HEPA filtre – vysokoúčinné filtre. Rozdelené sú do niekoľkých tried podľa účinnosti od EPA 10 po HEPA 13. Čím vyššie číslo, tým vyššia účinnosť. HEPA 13, zachytáva až 99,99 % prachových mikročastíc. Odporúčajú sa pre alergikov.

Rozmery, hmotnosť a skladnosť

Aby ste sa mohli s vysávačom po domácnosti obratne pohybovať, pred kúpou netreba zabudnúť zamerať sa na jeho rozmery. Dbať by ste na ne mali obzvlášť vtedy, ak ho budete používať a tiež skladovať v malom byte či garsónke. Pri skladovaní v malých priestoroch oceníte modely s možnosťou sklopenia rukoväte, ktoré ušetria miesto v skrini či komore.

Dôležitú rolu pre pohodlné vysávanie hrá aj hmotnosť spotrebiča. Obzvlášť na to myslite, ak bude vysávač používať staršia, slabšia osoba. Hmotnosť najľahších sa pohybuje pod 3 kg, naopak u najťažších (zväčša modely 3v1) je to až viac ako 4,5 kg.

Tyčový vysávač 2

Príkon

Mnohí zákazníci pri výbere vysávača zohľadňujú jeho príkon. Predpokladajú, že čím je táto hodnota vyššia, tým kvalitnejšie bude vysávať prach. Nie je to však pravda. Hodnota príkonu vyjadruje iba to, koľko vysávač spotrebuje elektrickej energie. Čím je teda príkon vysávača vyšší, tým viac vás bude stáť jeho prevádzka.

Sací výkon

Jediným parametrom, podľa ktorého by ste si mali vyberať vysávač z hľadiska sily vysávania, je sací výkon. Čím je vyšší, tým väčšia je sacia sila vysávača a teda efektívnejšie zbaví váš domov prachu. Zdôrazňujeme, že sací výkon je od príkonu nezávislý, ten určuje najmä konštrukcia vysávača.

Hlučnosť

Hlučnosť tyčových vysávačov je oproti klasickým o čosi vyššia. Pohybuje sa v rozmedzí od približne 65 dB do 80 dB. Niektoré modely dosahujú hlučnosť viac ako 80 db, čo je už na povolenej hranici.

Čas nabíjania a doba prevádzky

Doba prevádzky a čas nabíjania závisí najmä od typu batérie, jej kapacity a tiež cenovej triedy výrobku. Preto sa v týchto hodnotách jednotlivé modely veľmi líšia. Doba nabíjania sa pohybuje od 1 hodiny až do 16 hodín. U väčšiny dnešných modelov je to 5 až 6 hodín. Doba prevádzky sa pohybuje v rozmedzí od 15 min u lacných spotrebičov až do približne 100 minút v prípade modelov s veľkokapacitnými akumulátormi.

Ďalšie funkcie

 • LED diódy umiestnené na hubici, ktoré zlepšujú viditeľnosť pri upratovaní.
 • Regulácia sacieho výkonu, ktorá umožňuje znížiť výkon pri hladkej podlahe, a tým šetriť batériu, a naopak, umožniť plný výkon pri čistení koberca.
 • Indikátor naplnenia zbernej nádoby na prach alebo vrecka.
 • Indikátor potreby výmeny filtra kvôli jeho zaneseniu.
 • Indikátor stavu batérie, vďaka ktorému viete, ako dlho ešte môžete vysávať.
 • Sklopná rukovať, ktorá šetrí miesto pri uskladnení.

Spotreba

Pri výbere spotrebičov nakupujúci zvyknú hľadieť na to, v akej energetickej triede sa výrobok nachádza. Na ako rozhodujúce kritérium sa vám ale odporúčame zamerať na ročnú spotrebu. Tá vám prezradí, aké budú vaše približne náklady na prevádzku. Ide o približnú spotrebuje energie v kilowatthodinách, pokiaľ by ste vysávali 50-krát ročne rozlohu 87m2, ktorú nájdete na energetickom štítku výrobku.

Tyčový vysávač 5

Údržba

Aby vysávač fungoval čo najdlhšie a bez obmedzenia sacieho výkonu, nevyhnutnosťou je pravidelná údržba. Tá pozostáva v prvom rade z pravidelnej výmeny vreciek po naplnení alebo vyprázdnenia a umytia zbernej nádoby po každom vysávaní. Zabudnúť sa nesmie ani na výmenu filtrov podľa požiadaviek výrobcu. Problémom predídete, ak budete používať výhradne iba filtre od výrobcu vysávača. Pravidelne je taktiež potrebné čistiť hubicu, kefy a nadstavce, na ktorých sa zvyknú zachytávať väčšie nečistoty, vlasy alebo zvieracie chlpy.

Príslušenstvo

Pri výbere vysávača sa oplatí prihliadať aj na príslušenstvo, ktoré vám môže uľahčiť upratovanie. Zvážiť by ste mali, aké sú potreby vašej domácnosti a porovnať ich s tým, čo obsahuje balenie výrobku. Ide najmä o nadstavce pre rôzne povrchy:

 • Nadstavec na tvrdé podlahy
 • Rotačná parketová hubica
 • Turbokefa pre čistenie kobercov, ktorá odstráni aj zvieraciu srsť
 • Štrbinová hubica pre vysávanie ťažko dostupných miest
 • Kefa s jemnými štetinami pre odstránenie prachu z nábytku, elektroniky, obrazov a pod.

Kde kúpiť tyčový vysávač?

Tyčové vysávače nájdete v takmer každom obchode s elektronikou. Porovnať ich ceny a prečítať si recenzie zákazníkov môžete na Heureke. Širokú ponuku tyčových vysávačov nájdete aj na Alza.sk či Datart.sk. Ak chcete ušetriť a kúpiť z druhej ruky, pozrieť si môžete inzeráty na Bazoši.

Najobľúbenejšie značky tyčových vysávačov

Electrolux

Švédska spoločnosť patrí medzi najväčších výrobcov elektrospotrebičov na svete. Zameriava sa najmä na výrobu širokého sortimentu domácich spotrebičov a vysávačov. V jej ponuke nájdete klasické, robotické alebo tyčové vysávače v rôznych cenových hladinách. Ponúka aj tyčové vysávače 2v1, ktoré kombinujú výhody veľkého a malého ručného vysávača.

Electrolux logo

Bosch

Nemecká strojárska a elektronická spoločnosť, ktorá produkuje predovšetkým diely pre automobilový priemysel. Vyrába aj širokú paletu vysávačov, počnúc klasickými, cez robotické až po multifunkčné a priemyselné. Jej produkty patria medzi vysokokvalitné a preto sa radia k drahším. Vyznačujú sa dlhou výdržou batérie a vysokým sacím výkonom. V jej ponuke nájdete aj tyčové vysávače, medzi ktorými sú špeciálne modely určené napríklad pre upratovanie bytov s domácimi miláčikmi.

Bosch logo

Rowenta

Nemecký výrobca domácich spotrebičov, ktorý sa zameriava na náročnejších zákazníkov. V uplynulom období kladie dôraz na vývoj eko-inteligentných produktov. V jeho ponuke taktiež nájdete širokú ponuku klasických, robotických aj tyčových vysávačov. Efektívne vysávanie táto značka zabezpečuje vysokorýchlostnými turbokefami a špeciálnou technológiou pre optimálnu separáciu prachu zo vzduchu.

Rowenta logo

Philips

Holandská firma produkujúca rozličnú elektroniku a elektrotechniku. Ide o jednu z najväčších elektrotechnických firiem na svete. V sortimente vysávačov ponúka široké možnosti – od ručných, cez klasické až po robotické alebo tyčové. Nájdete medzi nimi aj multifunkčné tyčové vysávače 3v1, ktoré podlahy nielen vysávajú, ale aj poutierajú namokro.

Philips logo

Ceny tyčových vysávačov

Cenové rozpätie tyčových vysávačov je široké od približne 70 eur až do 500 eur. Cena rastie najmä so zvyšujúcim sa sacím výkonom, kapacitou batérie a taktiež v prípade multifunkčných modelov 2v1 a 3v1.

Cena do 100 eur

Najlacnejšie tyčové vysávače kúpite do 100 eur. Pri tejto cenovej hladine musíte počítať najmä s menšou kapacitou batérie, teda kratšou dobou vysávania. Tieto vysávače majú taktiež nižší sací výkon, určené sú preto na hladké povrchy, prípadne koberce s nízkym vlasom. Zvyčajne ide o zariadenia iba s jednou funkciou, nájdete však medzi nimi aj vysávače 2v1 s malým vysávačom. Vhodné sú najmä do menších priestorov, ktoré nebývajú veľmi znečistené.

Cena od 100 do 200 eur

Cenová kategória v rozmedzí 100 až 200 eur ponúka veľmi rozmanitú škálu modelov. Nájdete tu modely s iba základnou funkciou, ale aj multifunkčné tyčové vysávače. Mnohé umožňujú suché aj mokré upratovanie a ponúkajú aj ručný vysávač. Oproti lacnejším produktom zvládnu upratať aj väčšie priestory vďaka silnejšiemu saciemu výkonu a dlhšej výdrži batérie. Výrobcovia k ním pridávajú viac druhov príslušenstva a doplnkových funkcií. Štandardne disponujú kvalitnejšou filtráciou, ktorá dôslednejšie zachytáva prachové častice. Priplatiť sa za to oplatí najmä alergikom a astmatikom.

Cena nad 200 eur

V cenovej hladine nad 200 eur nájdete najvýkonnejšie tyčové vysávače. Vyznačujú sa silným sacím výkonom, dlhou výdržou batérie, bohatým príslušenstvo a doplnkovými funkciami. Nájdete tu multifunkčné tyčové vysávače 2v1 a 3v1 s malým vysávačom, mopom pre vytretie podláh alebo parným mopom pre plnohodnotné čistenie.

Použité zdroje

https://www.alza.sk/ako-vybrat-tycovy-vysavac-art16882.htm 

https://vysavace.heureka.sk/poradna/ako-vybrat-vysavac/ 

https://www.which.co.uk/reviews/cordless-vacuum-cleaners/article/how-to-buy-the-best-cordless-vacuum-cleaner 

Najpredávanejšie vysávače podľa Heureky

Zdieľajte článok

Ohodnoťte článok

Celkové hodnotenie: 4.8 (19 hlasov)

Autor

Kornel Kubík
Kornel Kubík

Aktívne sledujem technologický vývoj. Obzvlášť ma baví všetko, čo súvisí s bývaním – od nových typov vykurovania cez inteligentnú domácnosť až po malé spotrebiče. Zároveň je mojou vášňou písanie, preto tvorím a radím aj na tomto webe.

Podobné články

Diskusia u článku

Pridať komentár

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pridať komentár