Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
 • Veľa inšpirácie pre váš výber.
Menu
Testado.sk » Starostlivosť o telo

Najlepšie bielkovinové diéty – recenzie a porovnanie 2024

Vysoko proteínové diéty momentálne zažívajú nevídaný rozmach. Niet sa čomu čudovať. Zníženie sacharidov a zvýšenie bielkovín v dennom jedálničku zbaví prebytočných kilogramov aj tých najväčších odporcov cvičenia. Preto sa v nasledujúcich riadkoch pozrieme na benefity i negatíva bielkovinových diét a porovnáme najlepšie proteínové diéty na našom trhu. Víťazom nášho testu sa stala bielkovinová diéta Ketomix.

Pre náročných

Instantné jedlá, kokteily a sladké tyčinky, ktoré vám pomôžu prekonať úvodnú fázu ketózy.

Zlatý stred

Vďaka vyváženému pomeru bielkovín, vitamínov a minerálov dokážete za týždeň schudnúť 1 až 3 kg.

Najlepší lacný

Finančne zaujímavá alternatíva bielkovinovej diéty na 7 dní.

Najlepšie bielkovinové diéty

Recenzia: Ketomix – Ochutnávkový týždenný balíček – vyvážený balíček stravy na 7 dní

Proteínová diéta na 14 dní – úvodná fáza na redukciu hmotnosti

Výrobca: Keto Mix | Fáza chudnutia: úvodná | Počet porcií v balení: 35 | Cena: od 52,50 €

Klady
 • Kompletná strava
 • Rozmanitosť jedál
 • Rýchla príprava
 • Vhodná pre vegánov
 • Bez lepku
Zápory
 • Vyššia cena

Do nášho porovnania sme sa snažili vybrať produkty od jednotlivých producentov bielkovinovej diéty zameranej na ketózu v rámci prvej fázy. Víťazom sa stal balíček od Keto Mix. Ten obsahuje až 35 porcií, ktoré vedia plnohodnotne nahradiť jedlo počas 7 dní.

Je to tiež výborná voľba, ak len nad touto formou redukcie hmotnosti uvažujete a neviete, či vám náhrady stravy budú chutiť. Tie môžete v pohode doplniť o bežné, no povolené potraviny. My na tejto sérii kvitujeme, že je zložená nielen z kokteilov, ale nachádzajú sa v nej aj instantné polievky, omelety a proteínová kaša.

Navyše absenciu cukru môžete nahradiť keto palacinkami. Nechýba tu ani proteínová tyčinka príchuťou čokolády. Tieto produkty sú bez lepku, navyše sú vhodné i pre vegánov. Takže jediný nedostatok tohto ochutnávkového balíčka vidíme len v mierne vyššej cene oproti konkurencii.

Recenzia: Chiashake – diétny balíček na 1 týždeň – zmes kokteilov a instantných polievok zmes kokteilov a instantných polievok na redukciu hmotnosti

Výrobca: Chia Shake | Fáza chudnutia: úvodná | Počet porcií v balení: 35 | Cena: od 61,50 €

Klady
 • Kompletná strava
 • Rýchla príprava
 • Prírodné suroviny
Zápory
 • Menší výber jedál

Bielkovinovú diétu ponúka aj Chia Shake, ktorý v našom porovnaní získal druhé miesto. V jeho diétnom balíčku nájdete 35 porcií tvorených kokteilmi, instantnými polievkami a palacinkami.

Napriek tomu, že pomocou nich viete plnohodnotne vyskladať váš jedálniček na jeden týždeň, vidíme v zložení mierny nedostatok. Ide totiž o obmedzenú formu 3 jedál, čo môže po čase začať užívateľom prekážať, najmä, ak denne musíte minimálne dvakrát piť proteínový shake.

Na druhej strane sú všetky produkty vyrobené bez umelých sladidiel a obsahujú aj potrebné minerály a vitamíny. Príjemný je tiež sľubovaný úbytok na hmotnosti, ktorá sa po skončení programu môže znížiť o 1–3 kg.

Recenzia: Profidiet – Proteínová diéta na 1 týždeň – bielkovinová diéta na 7 dní profidiet_najlepšia diéta

Výrobca: Profi Diet | Fáza chudnutia: úvodná | Počet porcií v balení: 29 | Cena: od 65,20 €

Klady
 • Kompletné jedlo
 • Výborná cena
 • Bez lepku
Zápory
 • Menší počet porcií

Ďalšiu alternatívu týždennej proteínovej diéty predstavuje Profidiet. Táto bielkovinová diéta je určená na 7 dní, nájdete v nej však iba 29 porcií. Na druhej strane, toto menšie balenie má príjemnú cenu.

Nám sa na tomto balíčku, okrem nižšej finančnej záťaže, páči rozmanitosť jedál. Tie navyše neobsahujú lepok. Svoj redukčný jedálniček môžete obohatiť o ovocné dezerty s príchuťou jogurtu i čokolády.

Čo sa však týka slaných jedál, nájdete tu iba bylinkovú omeletu a thajskú polievku. To môže byť po niekoľkých dňoch otravné. Preto vítame bonus v podobe UHT vanilkového nápoja grátis.

Ďalšie inšpirácie na bielkovinové diéty

Názov Popis
TOP
Bielkovinové diéty
1. diéta ketomix Ketomix – Ochutnávkový týždenný balíček Rozmanitý balíček s vysoko bielkovinovými jedlami na naštartovanie redukčného procesu. Vyskúšať
2. diéta chia shake Chiashake – diétny balíček na 1 týždeň Vyvážená bielkovinová strava na 1 týždeň bez umelých sladidiel vrátane potrebných vitamínov a minerálov. Vyskúšať
3. Profi Diet bielkovinová diéta Profidiet – Proteínová diéta na 1 týždeň Kompletný balíček na podporu vysoko bielkovinovej diéty zložený z 29 sladkých i slaných instantných jedál. Vyskúšať
4. prodietix bielkovinová diéta Prodietix – Diéta S na 15 dní Diétny program pre ženy a mužov s menšou konštitúciou na stratu 1–4 kg. Vyskúšať
5. proteínová diéta easy diet Easy Diet – Detox Ideál 7 dní Easy Diet neponúka instantnú formu redukcie hmotnosti. Diétne stravovanie tu nájdete formou kompletnej krabičkovej stravy na 7 dní. Vyskúšať
6. proteínová diéta keto nutri food Keto NutriFood – Proteínová diéta na 14 dní Diétny program, ktorý naštartuje ketózu, vhodný pre ľudí ťažších ako 80 kg. Vyskúšať

Najpredávanejšie bielkovinové diéty podľa Heureky

Ako vybrať bielkovinovú diétu

Bielkovinová diéta má v našich končinách veľa pomenovaní od proteínovej, nízkosacharidovej až po low–carb. My sa teraz pozrieme na základnú filozofiu, efektivitu i riziká spojené s touto populárnou diétou.

Filozofia bielkovinovej diéty

Krásna postava do plaviek je snom nielen žien. Dámy i páni v rôznom veku sa preto niekoľko týždňov pred dovolenkou púšťajú do drastických redukčných programov spojených s hladovaním. Tie síce splnia účel, no veľakrát sa spájajú aj s neželaným jo–jo efektom. Preto, ak chcete účinne schudnúť, mali by ste váš jedálniček postaviť na účinných látkach, ku ktorým patria najmä bielkoviny.

Bielkoviny v organizme asistujú najmä pri naberaní svalovej hmoty. Ideálne je vtedy do jedálnička zaradiť proteínové nápoje. Samozrejme, v tomto prípade musíte do vášho denného harmonogramu zapojiť aj pravidelné cvičenie. Preto, ak chcete stratiť hmotnosť v rámci bielkovinovej diéty, mali by ste naštartovať proces ketózy.

Náš tip

Hľadáte vysoko proteínovú diétu, ktorá vám pomôže dostať sa do ketózy? Pozrite si aj náš článok Ketodiéty: recenzie a skúsenosti.

Ketóza je pritom metabolický stav, kedy v organizme dochádza k zvýšeniu hladiny ketónov. Tie telo tvorí z tukov vtedy, keď nemá dostatočný príjem prirodzeného zdroja energie glukózy, ktorá sa nachádza najmä v cukroch.

No nedá nám nespomenúť, že v tomto prípade nejde o prirodzený stav. Telo si ketózu vyberá len v prípade, že nemá dostatok sacharidov. Čiže ide o akési hraničné riešenie, ktoré má však žiadúce výsledky. Sami sme totiž proteínovú diétu vyskúšali a môžeme potvrdiť, že jej účinky sú viditeľné veľmi rýchlo. Plusom je, že pri nej nestrácate svalovú hmotu. Výrobcovia pri nej tiež udávajú, že počas nej netrpíte pocitmi hladu. To však nie je celkom pravda. Návaly hladu sú s keto diétami spájané najmä v úvodnej fáze a mali by ste ich prekonať zvýšeným pitným režimom.

Ako vybrať bielkovinovú diétu

Druhy bielkovinových diét

Ako sme už vyššie uviedli, proteínová strava je spájaná najmä s ketózou. Tá je zameraná na konzumáciu bielkovín a tukov. Okrem keto diéty využívajú bielkoviny na redukciou hmotnosti aj iné diéty. Najpopulárnejšie bielkovinové redukčné programy sú nasledovné:

Diéta Popis
Low Carb alebo nízkosacharidová diéta Základný princíp je obmedziť množstvo sacharidov. Delí sa na low carb high fat, pri nej sa dôraz kladie na tuky, ktoré tvoria až 60 % denného príjmu. Ďalšou možnosťou je low carb high protein, tu na rozdiel od tukov hrajú hlavnú rolu proteíny.
Keto diéta Obmedzuje sacharidy na minimum. Povolené sú len bielkoviny a tuky.
Dukanová diéta Funguje na princípe obmedzenia sacharidov, má 4 fázy, pričom v poslednej už nemusíte držať prísne pravidlá, do stravy zaradíte aj zdravé sacharidy. Toto stravovanie však musíte dodržiavať na dobu neurčitú.
Atkinsonová diéta Podobne ako predošlé bielkovinové diéty vychádza z predstavy zníženia príjmu sacharidov a zvýšenia bielkovín. Podobne ako Dukanova je táto diéta rozdelená do 4 fáz, pričom posledná povoľuje návrat k bežnému stravovaniu so strážením kalorického príjmu a množstva sacharidov.

Aké potraviny povoľuje proteínová diéta

Ak ste sa práve zamysleli nad tým, že by ste chceli tento typ diéty vyskúšať, určite teraz tápete, čo si môžete z chladničky vybrať na večeru. Ako prvé vás určite napadne mäso, no priemyselné spracovanie často nekvalitných potravín spôsobuje, že denne nedokážeme prijať potrebné množstvo bielkovín prirodzenou formou.

Preto je proteínovú diétu vhodné dopĺňať aj špeciálnymi vysoko proteínovými náhradami stravy. Navyše ich príprava je veľmi jednoduchá a ide o finančne dostupnejšiu formu chudnutia ako varenie a počítanie kalorického indexu.

Váš jedálniček však nemusí pozostávať len z umelých náhrad jedla, ale môžete ho dopĺňať povolenými potravinami. Na druhej strane by ste sa mali vyhnúť zakázaným potravinám, ktoré blokujú tvorbu ketózy. V nich sú zahrnuté najmä jedlá s vysokou hladinou cukru, medzi ktorými sú aj sladké druhy ovocia.

Povolené potraviny Zakázané potraviny
Mäso Sladkosti
Morské plody a ryby Prílohy – cestoviny, ryža, strukoviny, zemiaky, bataty, knedle a pod.
Zelenina bohatá na vlákninu Obilniny vrátane bieleho pečiva
Vajcia Sladené nápoje
Avokádo Alkohol
Tvrdé syry
Sója a tofu
Orechy a orechové zmesi
Bobuľové ovocie

Koľko jedál denne povoľuje bielkovinová diéta

Bielkovinová diéta, podobne ako iné redukčné programy, funguje na povolenom počte denného príjmu kalórii. Tie sú potom rozdelené do 4 až 5 denných jedál. Ženy by pritom pri chudnutí mali dávať pozor, aby ich kalorický príjem nepresiahol 1 700 kcal denne. Muži zas 2 500 kcal.

Ak si zvyknete na pravidelnú stravu, cvičenie a budete dbať i na prísun povolených potravín, výsledky by sa mali objaviť po krátkom čase.

povolené potraviny keto diéta

Riziká a skúsenosti s bielkovinovou diétou

Ako sme už vyššie uviedli, bielkovinovú diétu na princípe ketózy sme sami vyskúšali. Podobne ako u väčšiny ďalších užívateľov komplikovaná bola najmä úvodná fáza. Proces, kým sa telo postupne dostávalo do ketózy, bol spojený s vysokými návalmi hladu.

Ide však o prirodzené prejavy, na ktoré odborníci upozorňujú. K nim môžu patriť aj bolesti hlavy z toho, že telo je ochudobnené o cukor. No po prvotnej detoxikačnej kúre sa s vami začnú diať divy. Hlad i bolesti prejdú a vy komfortne schudnete. Preto, ak si chcete tento stav udržať, dajte si pozor aj na pomalý prechod do poslednej fázy, ktorá by mala byť už trvalá.

No a na záver ešte pripomíname, že bielkovinové diéty nie sú pre každého. Je prirodzené, že sa neodporúčajú tehotným a dojčiacim ženám. Takisto by ste ju bez konzultácie s vaším ošetrujúcim lekárom nemali podstupovať, ak trpíte ochorením srdca, obličiek či ďalších orgánov. Kontraindikáciou je aj cukrovka, depresia a mozgová príhoda.

Náš tip

Ak chcete schudnúť a dostať sa pred letnou sezónou do formy, prečítajte si aj článok s porovnaním krabičkových diét a článok Pohodlná diéta.

Kde kúpiť bielkovinovú diétu

Kompletné programy nízko bielkovinovej diéty sa dnes už v pohode dajú zohnať na internete. Najlepší výber pritom máte na samotných webových stránkach výrobcov, ktorí vám vedia poskytnúť kompletné menu na redukciu hmotnosti podľa vašich aktuálnych telesných proporcií.

Preto, ak hľadáte náhradu jedla na chudnutie a kompletný stravovací plán, určite navštívte webové stránky Keto Mix či Profi Diet. Zaujímavú ponuku náhrady stravy v podobe kokteilov ako plnohodnotnú náhradu jedla v rámci bielkovinovej diéty ponúka aj Chia Shake.

Najobľúbenejšie značky bielkovinovej diéty

V našich zemepisných šírkach existuje niekoľko značiek ponúkajúcich plnohodnotnú bielkovinovú diétu. My vám teraz predstavíme najobľúbenejšie z nich.

Keto Mix

ketomix logo

Keto Mix na Slovensku funguje už niekoľko rokov. Venuje sa kompletným programom na chudnutie vrátane diétnych plánov a on–line či telefonickej podpory.

Chia Shake

chiashake logo

Chia Shake, podobne ako Keto Mix, ponúka široké možnosti produktov a diétnych plánov pre ketónovú diétu. Plusom pri nich je, že okrem náhrady stravy so živočíšnym zložením v ich ponuke nájdete aj výrobky pre vegánov.

Profi Diet

profi diet

Redukčné programy na báze proteínov má vo svojom portfóliu aj Profi Diet. V spoločnosti okrem výživových poradcov nájdete aj odborného garanta bielkovinovej diéty MUDr. Jána Vavra.

Koľko stojí bielkovinová diéta

Redukcia hmotnosti stojí nielen čas, kopec sebazaprenia, ale aj nemalé finančné prostriedky. Na druhej strane plnohodnotné diétne jedálničky vám okrem odporúčaného denného príjmu potrebných látok zabezpečia i hodiny rozmýšľania nad tým, čo idete nakúpiť a navariť. Preto sú vhodnou alternatívou či doplnením každej bielkovinovej diéty.

Bielkovinová diéta do 50 €

V cenovej relácii do 50 € nájdete kompletný program bielkovinovej diéty veľmi ťažko. No zmestíte sa s týmto rozpočtom do toho, aby ste váš redukčný program obohatili o niektoré produkty, ktoré ponúkajú spoločnosti zameriavajúce sa na ketózu.

Bielkovinová diéta od 50 € do 100 €

V prípade, že chcete v rámci bielkovinovej diéty vo vašom jedálničku nahradiť viacero chodov instantnou proteínovou stravou, tak na 7 až 14–dňový plán budete potrebovať od 50 € do 100 €. Dvojtýždňová bielkovinová diéta vás zbaví maximálne 3 – 4 kilogramov. No ak chcete chudnúť dlhší čas a zhodiť viac kilogramov, musíte si pripraviť vyšší finančný rozpočet.

Bielkovinová diéta nad 100 €

Cenová kategória nad 100 € ponúka v rámci zhadzovania prebytočných kilogramov formou bielkovinovej diéty najširšie možnosti. V rámci nej na vás čaká jedálny lístok, ktorý vám po úspešnom absolvovaní bielkovinovej diéty prinesie dokonalú postavu do plaviek.

Najpredávanejšie bielkovinové diéty podľa Heureky

Zdieľajte článok

Ohodnoťte článok

Celkové hodnotenie: 4.5 (10 hlasov)

Autor

Katarína Kmeťová
Katarína Kmeťová

Som mama dvoch malých detí, ktorá sa už viac ako 15 rokov pohybuje v oblasti PR, marketingu a obchodu. Počas rodičovskej dovolenky je písanie nástroj, vďaka ktorému mám kontakt so svetom. Okrem toho spravujem vlastný blog a zaujímam sa o zdravý životný štýl, motivačnú literatúru, módu a smart technológie.

Podobné články

Diskusia u článku

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pridať komentár