Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
 • Veľa inšpirácie pre váš výber.
Menu
>

Najlepšie ohrádky pre deti 2024 – recenzie a porovnanie

9. 9. 2020 Aktualizované

Detská ohrádka je pre rodičov veľmi užitočný pomocník. Na čas dovolí dieťa spustiť z očí. A zatiaľ čo dieťatko sa hrá na bezpečnom mieste, vy môžete bez obáv navariť, upratať, či odbehnúť si do vedľajšej miestnosti. Prinášame vám nákupného sprievodcu so všetkými podstatnými informáciami, ako nájsť bezpečnú a pohodlnú ohrádku pre deti.

Najlepšia celkovo

Kvalitná drevená detská ohrádka s polohovateľným dnom a kolieskami.

Najlepší pomer cena/kvalita

Detská skladacia ohrádka s textíliou a pohodlným matracom.

Najlepšia lacná

Lacná ohrádka na hranie s pekným dizajnom, ktorú ľahko vezmete na cesty.

Porovnanie detských ohrádok

V tabuľke uvádzame rozmanitý výber ohrádok pre deti z rôznych materiálov, v odlišných veľkostiach i cenových hladinách.

Názov Zhrnutie Parametre
TOP ohrádky pre deti
1. Klups Jonas Klups Jonas Ohrádka pre deti z borovice, s polohovateľným dnom a kolieskami. Materiál: drevo
Rozmery: 105 × 101 × 75 cm
Hmotnosť: 19 kg
Porovnať ceny
2. Caretero Holiday grey Caretero Holiday grey Skladacia ohrádka pre deti so sieťkou a matracom. Materiál: textília, sieťovina
Rozmery: 100 × 100 cm
Hmotnosť: 9 kg
Porovnať ceny
3. Ludi Ludi Lacná a ľahko prenosná detská ohrádka na hranie. Materiál: sieťovina
Rozmery: 90 × 90 × 44 cm
Hmotnosť: 1,1 kg
Porovnať ceny
4. Puppolina 150 x 150 cm Puppolina 150 x 150 cm Veľkorysá drevená ohrádka pre deti. Materiál: drevo
Rozmery: 150 × 150 × 67 cm
Hmotnosť: 12,2 kg
Porovnať ceny
5. Baby Mix Ježko Baby Mix Ježko Skladacia ohrádka pre deti s pekným dizajnom. Materiál: textília, sieťovina
Rozmery: 106 × 106 × 80 cm
Hmotnosť: 10 kg
Porovnať ceny
6. Puppolina 120 x 120 cm Puppolina 120 x 120 cm Drevená ohrádka pre deti v bielej farbe. Materiál: drevo
Rozmery: 120 × 120 × 66 cm
Hmotnosť: 9,4 kg
Porovnať ceny
7. Milly Mally Fun multicolor Milly Mally Fun multicolor Farebná detská ohrádka, ktorú ľahko poskladáte. Materiál: textília, sieťovina
Rozmery: 100 × 100 cm
Hmotnosť: 10 kg
Porovnať ceny
8. Caretero Easy navy Caretero Easy navy Obdĺžniková ohrádka so sieťovinou a rýchlym skladaním. Materiál: sieťovina
Rozmery: 126 × 74 × 69  cm
Hmotnosť: 5 kg
Porovnať ceny
9. Textilná ohrádka pre deti Textilná ohrádka pre deti Textilná ohrádka pre deti v modrom za nízku cenu. Materiál: textília, sieťovina
Rozmery: 125 × 110 × 65 cm
Hmotnosť: 2,2 kg
Porovnať ceny
10. Chicco Fancy Chicken Chicco Fancy Chicken Ohrádka pre deti s mäkkou dekou a bočným vchodom. Materiál: textília, sieťovina
Rozmery: 94 × 94 × 74 cm
Hmotnosť: 11 kg
Porovnať ceny

Najlepšie ohrádky pre deti

Recenzia: Klups Jonas

Recenzia: Drevená detská ohrádka Klups Jonas Pre náročných

Materiál: drevo – borovica │ Rozmery: 105 × 101 × 75 cm │ Dno: áno │ Kolieska: áno │ Dvierka: áno │ Pre deti do: 15 kg (10 kg pri polohovaní)│ Farba: biela │ Hmotnosť: 19 kg │ Približná cena: 90 €

Klady
 • Prírodný materiál
 • Stabilná konštrukcia
 • Nastavenie výšky dna
 • Vchod pre dieťa
 • Kolieska pre ľahkú manipuláciu
Zápory
 • Vyššia cena

Konštrukcia ohrádky pre deti Klups Jonas je vyrobená z kvalitného borovicového dreva v bielej farbe. Dieťaťu poskytuje dostatok priestoru na hranie – vnútorné rozmery sú 100 × 96 cm.  Dno ohrádky pozostáva z MDF nábytkovej dosky obloženej  molitanom s PVC poťahom. Prednosťou je možnosť nastaviť výšku dna v 5 voliteľných polohách. Vnútorná výška ohrádky v najnižšej polohe je 73,5 cm.

Na jednej z bočníc sa nachádzajú 3 vyberateľné priečky, ktoré umožňujú vytvoriť vchod pre dieťa. Maximálne zaťaženie ohrádky je 15 kg (platí pre najnižšiu polohu, v prípade použitia polohovania najviac 10 kg). Drevená konštrukcia si síce vyžiadala vyššiu váhu, ale manipuláciu s ňou uľahčuje súprava koliesok s brzdou vo výbave.

Recenzia: Caretero detská skládacia ohrádka Holiday grey

Ohrádka pre dieťa Caretero Holiday grey recenzia Zlatý stred

Materiál: textília, sieťovina Rozmery: 100 × 100 cm │ Dno: áno │ Kolieska: áno │ Dvierka: áno │ Pre deti do: 15 kg │ Farba: sivá │ Hmotnosť: 9 kg │ Približná cena: 60 €

Klady
 • Dno s matracom
 • Dvierka na zips
 • Taška na prenášanie
 • Dizajn s peknými ilustráciami
Zápory
 • Nič podstatné

Detská ohrádka s matracom Caretero Holiday grey je textilný typ s priehľadnými sieťami na bočných stenách, ktoré umožňujú dieťatku sledovať okolie. Určená je pre deti do 15 kg, ktoré majú na hranie k dispozícii štvorcový priestor s rozmermi 100 × 100 cm. Súčasťou ohrádky je matrac, ktorý môže slúžiť ako hracia deka i mimo ohrádky. Nechýbajú ani praktické bočné dvierka na zips.

Detská ohrádka s matracom má neutrálny dizajn v sivej farbe, ktorý je vhodný pre deti a zapadne do väčšiny interiérov. Strana s dvierkami a matrac sú potlačené peknými ilustráciami s dovolenkovou tematikou. Ohrádka pre deti má pevnú konštrukciu s hmotnosťou približne 9 kg. Výhodou je jednoduchý mechanizmus skladania a to, že po zložení zaberá málo miesta. Možno ju zabaliť do tašky, ktorá je súčasťou výbavy.

Recenzia: Ludi hracia ohrádka s loptičkami Králik

Ludi - ohrádky pre deti Lacný základ

Materiál: sieťovina │ Rozmery:  90 × 90 × 44 cm │ Dno: áno │ Kolieska: nie │ Dvierka: nie │ Hmotnosť: 1,1 kg │ Približná cena: 30 €

Klady
 • Nízka cena
 • Rýchle rozloženie
 • Nízka hmotnosť
 • Ľahké prenášanie
 • Pekný detský dizajn
Zápory
 • Nízka výška bočníc
 • Bez pevnej konštrukcie

Detská ohrádka na hranie Ludi na prvý pohľad zaujme predovšetkým nízkou cenou. A poteší taktiež potlačou s peknými obrázkami na bočných stenách zo sieťoviny. Priestor na hranie ponúka rozmery 90 × 90 cm. Dieťa sa tam môže zabaviť aj vďaka 50 ks plastovým loptičkám, ktoré sú súčasťou balenia. Pri výbere je potrebné prihliadať na to, že bočné steny majú nižšiu výšku – 44 cm a že ohrádka nedisponuje pevnou konštrukciou.

Prednosťou ohrádky na hranie je najmä nízka hmotnosť a veľmi jednoduché a rýchle zloženie do tašky, ktorá je súčasťou výbavy. Aj vďaka tomu je praktická a môže slúžiť nielen doma, ale aj ako cestovná ohrádka, ktorú hravo zmestíte do batožiny.

Najpredávanejšie ohrádky pre deti podľa Heureky

Ako vybrať ohrádku pre deti

Detská ohrádka pre deti je pre mnohých rodičov už neodmysliteľným pomocníkom. Dieťaťu vytvorí bezpečný priestor na hranie, zatiaľ čo vy sa môžete venovať inej činnosti. Ohrádka pre dieťa by ale v žiadnom  prípade nemala slúžiť na jeho odloženie na celý deň. Stvorená je na chvíle, keď sa potrebuje najesť, poupratovať, či odbehnúť si do vedľajšej miestnosti alebo na toaletu. Získate tým istotu, že dieťa, ktoré práve objavuje svet, je v bezpečí pred rizikami domácnosti, akými sú rohy nábytku či elektrické zásuvky.

Na trhu nájdete širokú ponuku rôznych typov detských ohrádok. Z odlišných materiálov, s rozličnou veľkosťou či náročnosťou skladania a prenášania. V nasledujúcej časti nákupného poradcu vás prevedieme všetkými dôležitými kritériami, ktoré by ste pri výbere ideálnej ohrádky pre dieťa mali zvážiť. Tým najdôležitejším, na čo sa je potrebné zamerať, je bezpečnosť a pohodlie dieťaťa. Podstatným faktorom je taktiež to, či ohrádku budete používať iba doma alebo máte záujem o ľahko skladnú cestovnú ohrádku.

Typy podľa materiálu

Detské ohrádky sa vyrábajú z viacerých materiálov. Každý má svoje klady a zápory. Odlišujú sa hmotnosťou, stabilitou konštrukcie a samozrejme aj cenovkou. Podľa materiálu môžeme detské ohrádky rozdeliť do niekoľkých kategórií:

Drevená ohrádka

Drevená detská ohrádka predstavuje obľúbenú klasiku. Podľa skúseností mnohých rodičov je práve tento typ ohrádok tým najlepším. Tvoria ju drevené tyče, ktoré umožňujú dobrú viditeľnosť pre dieťa i rodičov. Prednosťou je stabilná konštrukcia, vďaka ktorej sa nemusíte obávať prevrhnutia ohrádky ani pri väčších deťoch. Na trhu nájdete drevené ohrádky s pevným dnom a matracom alebo bez dna. Niektoré majú dvierka, resp. umožňujú vytvoriť vchod pre väčšie dieťa na bočnej stene.

Klady
 • Pevná a stabilná konštrukcia
 • Dobrá viditeľnosť pre dieťa i rodiča
 • Prírodný materiál
Zápory
 • Vyššia hmotnosť
 • V zloženom stave zaberá veľa miesta
 • Hrozba úrazu pri náraze do konštrukcie
 • Vyššia cena

Ohrádka s textíliou

Na trhu nájdete širokú ponuku ohrádok so skladacou kovovou konštrukciou, ktorých steny tvorí textília – súčasťou väčšiny býva prehľadná sieťovina. V súčasnosti patria medzi najpredávanejšie. Vďačia tomu najmä dostupnej cene a nenáročnému spôsobu skladania. Ale oproti dreveným alebo kovovým sú menej pevné a odolné.

Prednosťou je nízka hmotnosť umožňujúca ľahkú manipuláciu, ktorú ešte viac zjednodušujú kolieska vo výbave. V príslušenstve mnohých ohrádok nájdete tašku na prenášanie, do ktorej ich ľahko zložíte a môžu plniť úlohu cestovnej postieľky. Ohrádky zvyknú mať na bočnej stene dvierka/otvor na zips, čím väčšie dieťa získava vlastný vchod. Potešením je veľmi rozmanitá ponuka dizajnov – farieb a detských motívov.

Klady
 • Nenáročná manipulácia a prenášanie
 • Mäkké steny – nehrozí úraz
 • Po zložení zaberá málo miesta
 • Široký výber dizajnového prevedenia
 • Cenovo dostupná
Zápory
 • Menej stabilná pre väčšie deti
 • Dieťa si pozorovaním okolia cez sieť namáha zrak

Ohrádka so sieťovinou

Tvorí ju kovová konštrukcia, čalúnené dno a bočné steny zo sieťoviny. Výhodou je to, že vďaka mäkkým stenám nehrozí riziko úrazu pri páde dieťaťa. Tento typ ohrádky poskytuje rýchly mechanizmus zloženia. Skladá sa naplocho, po zložení teda zaberá málo miesta a možno ju uskladniť pod posteľ alebo za skriňu.

Klady
 • Jednoduchý mechanizmus skladania
 • Mäkké steny
 • Pomerne nízka cena
Zápory
 • Dieťa si pozorovaním okolia cez sieťovinu namáha zrak
 • Materiál náročnejší na čistenie

Kovová ohrádka

Kovová ohrádka predstavuje multifunkčného pomocníka s mnohostranným využitím. Doma vytvorí vyhradený priestor na trávenie času pre najmenších. Zároveň môže slúžiť ako bezpečnostná zábrana, ktorá nedovolí deťom dostať sa k rizikovým miestam v domácnosti. Typickým príkladom použitia je umiestnenie ku kozubu, schodisku, do otvorených dverí či na predelenie miestnosti. Kovové diely je možné zložiť flexibilne podľa vlastných potrieb. Silnou stránkou je stabilná a odolná konštrukcia, ktorá má ale vyššiu hmotnosť i cenu. Kovové ohrádky zvyčajne disponujú dvierkami umožňujúcim jednoduchší prístup.

Klady
 • Flexibilné zostavenie
 • Viac možností využitia
 • Stabilná konštrukcia
 • Jednoduchá údržba
Zápory
 • Ťažká konštrukcia
 • Riziko úrazu pri náraze
 • Vyššia cena

Plastová ohrádka

Menej často používaný typ, ktorý umožňuje jednoduchým spôsobom vytvoriť priestor vyhradený pre deti. Ohrádku vyskladáte z  plastových panelov. Zvyčajne si veľkosť a tvar tohto priestoru môžete prispôsobiť vlastným potrebám. Prednosťou je predovšetkým nízka hmotnosť a jednoduchá údržba, hlavným negatívom nestabilná konštrukcia – dieťa ju môže ľahko prevrátiť či prípadne rozpojiť.

Klady
 • Nízka hmotnosť
 • Jednoduchá manipulácia
 • Ľahká údržba
 • Možnosť použiť v exteriéri
 • Pestrý výber dizajnov
Zápory
 • Nestabilná konštrukcia
 • Deti môžu panely rozpojiť

Nafukovacia ohrádka

Pomerne netradičným druhom je nafukovacia ohrádka z PVC. Nízka váha, menšia veľkosť a slabšia stabilita predurčuje ohrádku pre najmenšie deti a skôr na príležitostné používanie. Napríklad počas letných mesiacov, keď rodičia trávia čas s deťmi v záhrade či na terase. Výrobcovia ponúkajú rôzne dizajny nafukovačiek v tvare hradov či so zvieratkami, ktoré potešia najmenších. Výhodou je jednoduché skladovanie – po vypustení vzduchu zaberá minimum miesta.

Klady
 • Nízka cena
 • Jednoduché prenášanie
 • Ľahká skladnosť
 • Mäkký materiál
 • Dizajn, ktorý poteší deti
Zápory
 • Vysoké riziko poškodenia
 • Menej stabilná

Tvar a rozmery

Ohrádky pre deti sa najčastejšie vyrábajú s obdĺžnikovým a štvorcovým pôdorysom, menej častý je kruhový tvar. Rozmery bývajú rôzne. Na trhu nájdete kompaktnejšie modely, ale aj veľkorysé ohrádky. Štandardne sa pohybujú okolo úrovne 100 × 100 cm. Samozrejme, ideálne je dieťaťu dopriať čo najväčší priestor na hranie. To ale pochopiteľne závisí od priestorových možností vašej domácnosti. Pred kúpou najmä do menšieho bytu si preto radšej overte, či sa vám ohrádka zmestí tam, kam potrebujete.

Výška

V rámci bezpečnosti zohráva veľmi dôležitú úlohu výška bočníc. Tie by mali byť dostatočne vysoké na to, aby ich dieťa nemohlo preliezť a vypadnúť z ohrádky. Potrebná výška teda závisí od veľkosti dieťaťa. Na trhu nájdete mini ohrádky na hranie s bočnými stranami nižšími než pol metra, ale i drevené či kovové s až 110 cm. Za bezpečnostné optimum sa považuje 80 cm.

Mechanizmus skladania

Ohrádky pre deti disponujú rozličnými mechanizmami skladania. Na tento faktor určite zamerajte pozornosť, pretože náročnosť spôsobu skladania býva rôzna. Dôležité je to pre vás najmä vtedy, ak ohrádka nebude dlhodobo stáť na jednom mieste, ale plánujete ju používať a skladať podľa potreby. Jednoduchými mechanizmami skladania sa môžu pochváliť mnohé ohrádky s textíliou/so sieťovinou.

Hmotnosť

Váha ohrádok pre deti sa významne líši podľa použitého materiálu. S hmotnosťou súvisí stabilita konštrukcie a taktiež náročnosť prenášania. Ak budete ohrádku používať iba doma, uprednostnite pevnú ohrádku s vyššou hmotnosťou. Pokiaľ plánujete ohrádku brať so sebou na cesty, vhodné sú pre vás ľahšie modely. Ide predovšetkým o ohrádky s textíliou, ktoré majú po zložení kompaktné rozmery.

Dno

Materiál, ktorým je vyplnené dno ohrádky, je veľmi dôležitý z viacerých dôvodov. Určuje, aké pohodlie bude mať dieťa a tiež to, ako náročné bude jeho čistenie. Na trhu nájdete ohrádky s komfortnými matracmi na hranie. Z hľadiska údržby je praktické pokrytie PVC fóliou, ktorá sa ľahko umýva. Kúpiť si môžete aj drevené či kovové ohrádky bez dna, ktoré sú určené na vymedzenie priestoru. Povrch, na ktorom sa bude dieťa hrať, je už na vás.

Dizajn a farby

Rozmanitú škálu vzhľadu – farieb a detských motívov ponúkajú predovšetkým ohrádky s textíliou. Široký výber dizajnov nájdete aj u plastových či nafukovacích modelov. Drevené ohrádky najčastejšie kúpite v odtieňoch hnedej alebo v bielom prevedení. Pri výbere je potrebné myslieť na to, že farby vplývajú na psychiku a vývoj dieťa. U najmenších detí je preto vhodné vyhnúť sa príliš žiarivým a pestrofarebným prevedeniam. Uprednostnite radšej neutrálne farby a pastelové odtiene. Tie navyše zapadnú do väčšiny interiérov.

Bezpečnosť

Ako sme už vyššie zdôraznili, práve tento faktor býva pri výbere ohrádky pre deti kľúčový. Aby ste mali istotu, že ohrádka nepredstavuje pre dieťa riziko, dôsledne si všímajte:

 • Stabilitu konštrukcie – najlepšie sú robustné konštrukcie, ktoré dieťa nemôže prevrhnúť ani keď skáče.
 • Hrany – všetky by mali byť zaoblené a dieťa nesmie mať prístup ku skrutkám alebo akýmkoľvek súčiastkam, ktoré by ho mohli poraniť.
 • Materiál – deti sa budú ohrádky nielen dotýkať, ale môžu ju aj oblizovať či hrýzť. Preto všetky použité materiály, obzvlášť náter, musia byť zdravotne neškodné.
 • Veľkosť medzier medzi tyčami drevených a kovových ohrádok – presiahnuť by nemala 5 – 7 cm. Široké medzery znamenajú riziko zaseknutia ruky, nohy či hlavičky dieťaťa.
 • Odporúčaný vek dieťaťa a maximálnu nosnosť ohrádky – zvyčajne je to od 6 mesiacov do približne 3 – 4 rokov a 15 kg. Maximálnu nosnosť rozhodne netreba prekračovať.
 • Kolieska s brzdami – ak má ohrádka kolieska, nevyhnutne musia byť vybavené brzdiacim mechanizmom, ktorý nikdy nezabudnite použiť.
Náš tip

Bezpečnosť a zdravie detí sú prvoradé doma aj v aute. Oplatí sa preto investovať do kvalitnej detskej autosedačky, používať monitor dychu a elektronickú pestúnku.

Najobľúbenejšie značky

Puppolina

Český výrobca nábytku, doplnkov a hračiek pre deti. Počas ich produkcie kladie dôraz na kvalitu, dizajn a predovšetkým zdravie detí. V ponuke spoločnosti nájdete drevené ohrádky, ktoré poskytujú dieťaťu veľký a bezpečný priestor na hranie. Pochváliť sa môžu stabilnou konštrukciou vyrobenou z odolného borovicového dreva.

Klups

Poľský výrobca dreveného detského nábytku i detských ohrádok, ktorého široká ponuka umožňuje zariadiť celú detskú izbu. Spoločnosť na trh prináša bezpečné, ekologické a zároveň štýlové produkty. To platí aj o detských ohrádkach vyrobených z vysokokvalitného borovicového dreva. Ich prednosťami sú stabilná konštrukcia či možnosť polohovania dna.

Caretero

Značka Caretero ponúka množstvo produktov pre deti, akými sú autosedačky, kočíky, cestovné postieľky či rôzne doplnky. Výrobca kladie dôraz predovšetkým na bezpečnosť a kvalitu svojich produktov. Čo sa týka ohrádok pre deti, vyberať môžete spomedzi praktických skladacích modelov s textíliou a sieťkami. A to spomedzi širokej škály farieb a detských motívov.

Kde kúpiť ohrádku pre deti

Detské ohrádky pre deti nájdete v ponuke mnohých obchodov s detským tovarom, ako aj u predajcov nábytku. Ako najjednoduchší spôsob, ako zistiť, kde sa oplatí nakúpiť, odporúčame kliknúť na porovnávač cien e-shopov Heureka.  Pohromade tam nájdete ponuky na detské ohrádky od desiatok predajcov. Rýchlo zistíte, ktorý ponúka najvýhodnejšiu cenu a taktiež to, či patrí medzi zákazníkmi overené obchody. Pokiaľ chcete minúť čo najmenej peňazí alebo hľadáte ohrádku iba na občasné používanie, môžete zvážiť kúpu z druhej ruky. Mnoho ponúk nájdete na Bazári. Nezabudni pri tom myslieť na všetky riziká, ktoré takýto predaj prináša.

Ceny

Ohrádky pre deti sa ponúkajú v rôznych cenových kategóriách. Najlacnejšie kúpite za minimálne sumy. Ale keďže ide v prvom rade o bezpečnosť detí, radšej sa oplatí priplatiť a staviť na kvalitu. Obzvlášť vtedy, ak v ohrádke bude vaše dieťatko tráviť čas pravidelne. Cena závisí najmä od typu a kvality použitých materiálov, s čím úzko súvisia bezpečnosť, pohodlie aj životnosť ohrádky. Podstatnú úlohu zohráva i veľkosť.

Do 35 eur

Za najnižšie ceny si môžete kúpiť najmä textilné ohrádky. Počítať je potrebné s menším priestorom na hranie a slabšou stabilitou konštrukcie. Vhodné sú preto najmä pre najmenšie deti a skôr iba na občasné používanie. Ich hmotnosť býva zvyčajne nízka, po zložení zaberajú málo miesta, vďaka tomu sú vhodné aj na cestovanie.

Od 35 do 80 eur

Približne v tomto cenovom rozpätí nájdete najširší výber ohrádok. Ich kvalita a veľkosť uspokojí väčšinu záujemcov. Bohatý je výber predovšetkým textilných a sieťových ohrádok s väčšími rozmermi a stabilnejšou konštrukciou v najrôznejších dizajnoch. Ak preferujete prírodný materiál, kúpiť si môžete drevenú ohrádku pre deti v rôznych veľkostiach.

Nad 80 eur

Horná cenová kategória patrí tým najkvalitnejším, predovšetkým dreveným a kovovým ohrádkam. Ich prednosťou je stabilná konštrukcia, veľký priestor na hranie či pohodlný matrac. Zároveň poskytujú najdlhšiu životnosť.

Najpredávanejšie ohrádky pre deti podľa Heureky


Použité zdroje:
https://mamapark.sk/detska-ohradka-ako-vybrat-najlepsiu/
https://www.businessinsider.com/best-playpen
https://www.choice.com.au/babies-and-kids/baby-furniture/change-tables-high-chairs-and-playpens/buying-guides/playpens

Zdieľajte článok

Ohodnoťte článok

Zatial nikto nehodnotil, buďte prvý.

Autor

Kornel Kubík
Kornel Kubík

Aktívne sledujem technologický vývoj. Obzvlášť ma baví všetko, čo súvisí s bývaním – od nových typov vykurovania cez inteligentnú domácnosť až po malé spotrebiče. Zároveň je mojou vášňou písanie, preto tvorím a radím aj na tomto webe.

Podobné články

Diskusia u článku

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pridať komentár