Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
 • Veľa inšpirácie pre váš výber.
Menu
Testado.sk » Starostlivosť o telo

Najlepšie infralampy 2024 – test a recenzie

Infračervené žiarenie je v medicíne známe už dlho a našlo si cestu aj do domácností. Infračervená lampa tak nie je luxus, ale dostupná pre každého. Pomáha pri uvoľnení dutín, liečbe zápalov, podpore štítnej žľazy a úľave od bolesti. Urýchľuje hojenie rán a môže vyhladiť pokožku. V našom porovnaní infralámp sme zohľadnili pomer kvality a ceny.
Ktorý by sme si vybrali my? Asi by to bola infralampa Beurer IL 35, ktorá má časovač a možnosť naklonenia.

Najlepší celkovo

Pre najnáročnejších používateľov, ktorí hľadajú čo najvyšší výkon a efektivitu spolu s vysokou mierou kvality.

Najlepší pomer cena/výkon

Výborná voľba s ohľadom na pomer kvality a ceny. Ponúka vynikajúce vlastnosti za stále ešte rozumnú cenu.

Najlepšia lacná

Skvelá infralampa, ktorá za nízku cenu dobre odvedie svoju prácu a prinesie používateľovi benefity pre zdravie.

Najlepšie infralampy

Recenzia: Infralampa Beurer IL 50 – infralampa s intuitívnym ovládaním

Beurer IL 50 recenzia infralampy Pre náročných

Typ: infralampa | Výkon: 300 Wattov | Doba prehrievania: 15–30 min. | Počet teplôt: 1 | Počet aretačných polôh: plynulé nakláňanie | Časovač: áno | Hmotnosť: 1,5 kg | Približná cena: 61 €

Klady
 • Vysoký výkon
 • Pôsobí na veľkú plochu
 • Časovač, vypínač, displej
 • Plynulé polohovanie
 • Šikovné rukoväte na bokoch infralampy
Zápory
 • Nemožnosť voľby teploty

Infračervená lampa Beurer IL 50 je jednou z najlepších na trhu a ponúka množstvo výhod. Keramické infračervené sklo blokuje 100% škodlivého UV žiarenia. Rozmery žiariacej plochy sú 30 × 40 cm a výkon 300 W umožňuje liečbu väčších plôch. Lampa je vhodná na liečbu prechladnutia, svalových a kĺbových bolestí. Praktický časovač umožňuje nastavenie od 1 do 15 minút, po ktorých sa lampa automaticky vypne. Nastaviteľná konštrukcia a aktívna ventilácia zaisťujú pohodlné používanie a dlhú životnosť.

Váži len 1,5 kg, čo uľahčuje prenos. Jedinou nevýhodou je absencia voľby špecifickej teploty, čo by bolo v tejto cenovej kategórii prínosom. Výrobca Beurer ponúka vynikajúci produkt s intuitívnym ovládaním a prehľadným LCD displejom.

Recenzia: Infralampa Beurer IL 35 – infračervená lampa s časovačom

BEURER IL 35 recenzia infralampy Zlatý stred

Typ: infralampa | Výkon: 150 Wattov | Doba prehrievania: 15–30 min. | Počet teplôt: 1 | Počet aretačných polôh: 5 | Časovač: áno | Hmotnosť: 800 g | Približná cena: 43 €

Klady
 • Časovač a vypínač
 • 5 nastaviteľných polôh
 • Jednoduchá manipulácia a ovládanie
Zápory
 • Iba priemerný výkon
 • Nemožnosť nastavenia teploty

Infralampa Beurer IL 35 sa v našom rebríčku dostala na miesto s najlepším pomerom ceny a výkonu. Oproti drahším modelom síce stojí viac, ale svojimi vlastnosťami ich ľahko predbehne. Beurer IL 35 má slušnú výbavu a viacero funkcií, vrátane trojstupňového časovača, ktorý umožňuje nastavenie maximálnej doby pôsobenia.

Konštrukcia lampy umožňuje 5 uhlov náklonu, čo umožňuje nastaviť infračervené svetlo presne tam, kde je potrebné. Výkon infralampy je 150 W, čo je priemerné, ale dostatočné. Nevýhodou je, že umožňuje nastavenie iba jednej teploty. Táto lampa je vhodná na domácu liečbu rôznych zdravotných ťažkostí, pričom ponúka kvalitnú terapiu za priaznivú cenu. Ak hľadáte kvalitnú infralampu a nechcete utratiť priveľa peňazí, Beurer IL 35 je ideálny výber.

Recenzia: Infralampa Sanitas SIL 06 – infralampa pre začínajúcich

Sanitas SIL 06 recenzia infralampy Lacný základ

Typ: infralampa | Výkon: 100 Wattov | Doba prehrievania: 15–30 min. | Počet teplôt: 1 | Počet aretačných polôh: 5 | Časovač: nie | Hmotnosť: 330 g | Približná cena: 23 €

Klady
 • Nízka cena
 • Jednoduché používanie
 • 5 aretačných polôh
 • Výborná infralampa na dutiny
Zápory
 • Nižší výkon
 • Nemá vypínač
 • Bez funkcií navyše

Infračervená lampa Sanitas SIL 06 je ideálna pre menej náročných zákazníkov a začínajúcich používateľov. Má výkon 100 W, čo postačuje na bežné použitie, napríklad pri liečbe prechladnutia dutín, bolesti kĺbov a svalov. Lampa sa dá nakláňať do piatich rôznych uhlov, čo zvyšuje jej flexibilitu. Nevýhodou je absencia regulácie teploty a nižší výkon, čo znamená pomalšie nahrievanie. Gumové nožičky zaručujú stabilitu, ale jednoduchá konštrukcia nemá žiadne funkcie navyše.

Napriek týmto obmedzeniam je Sanitas SIL 06 praktická a cenovo výhodná infralampa, vhodná na domáce použitie. Zariadenie má lisovaný plast a sklo, a odporúčaná doba aplikácie je 15 až 30 minút. Celkovo ide o dobrú voľbu pre tých, ktorí chcú vyskúšať liečbu infračerveným žiarením bez veľkých investícií.

Najpredávanejšie infralampy, biolampy a horské slnká podľa Heureky

Ako správne vybrať infračervenú lampu?

Infralampa predstavuje elektronické zariadenia, ktoré dokáže mať pozitívny vplyv na zdravie človeka. Princíp funkčnosti tohto prístroja je na infračervenom žiarení. Zjednodušene povedané, infralampa produkuje infračervené žiarenie, ktoré je aplikované na určitú časť tela. Infračervené vlny prenikajú do tkaniva, vytvárajú pocit tepla a spúšťajú celú škálu pozitívnych procesov v tele.

Účinky infračervenej lampy

Ako sme naznačili vyššie, pôsobenie infračervenej lampy môže mať pozitívne účinky na zdravie človeka. Priaznivé účinky, o ktorých hovoríme sú vyvolané vytvorením tepla. Teplo je prirodzeným produktom infralampy a na tkanivá v ľudskom tele vplýva tak, že zlepšuje prietok krvi. Tým sa zvýši všeobecná cirkulácia v tele, čo je samo o sebe dobrá vec a navyše sa do danej oblasti v tele dostane viac živín.

Ďalším efektom je odstránenie toxínov z tela. Ide o sekundárny efekt zlepšenia cirkulácie. Môžeme teda povedať, že účinkom aplikácie infralampy je zlepšenie prietoku v rámci tela, pričom sa z daného miesta vylučujú toxíny a na ich miesto sa dostávajú prospešné živiny.

Použitie infračervenej lampy

Vyššie spomenuté informácie by mali dať jasne na javo, že aplikácia infralampy je dobrá vec. Mali by ste však vedieť, že obyčajná infra lampa dokáže urobiť so zdravím človeka hotové divy. Dokáže pomôcť s naozaj veľkým množstvom zdravotných problémov.

Veľmi pozitívne pôsobí napríklad na kožné choroby. Nech už trpíte ekzémom, akné alebo oparom, infralampa vám zaručene pomôže. Mnoho ľudí trápi, že majú vráskavú pleť, ktorá vyzerá staro. Aj tu dokáže infralampa významne pomôcť. Lúče infračerveného žiarenia dokážu badateľne zlepšiť elasticitu a prekrvenie pokožky. Tým sa zlepšuje kondícia pleti a vzniká pozitívny efekt proti starnutiu.

Účinky infračervenej lampy sú preukázané aj na celulitídu. Tento postrach krásy trápi veľké množstvo žien. Pritom stačí využívať infralampu a nemusí sa nikdy ani len objaviť. Ak dbáte o svoju postavu a chcete byť štíhla, infračervené žiarenie dokáže zabrániť ukladaniu podkožného tuku. Znie to výborne? Tak ešte vedzte, že infralampy sú vhodné pre akýkoľvek typ pleti.

Spôsob jej použitia navyše nie je vôbec zložitý. Zariadenie stačí pripojiť do elektrickej siete, nastavíte si požadovanú dobu prevádzky (ak má časovač) a zo vzdialenosti ideálne okolo 80 centimetrov (všetko závisí od návodu) necháte infralampu pracovať. Nezabúdajte zavrieť oči. Predídete tak poškodeniu alebo únave očí. Výborné pritom je, že k aplikácii nie sú potrebné špeciálne krémy alebo iné pomôcky. Nejde totiž o UV žiarenie, teda nie je potrebné sa pred ním chrániť žiadnym zložitým ani drahým spôsobom.

Funkcie infralampy

Čo viac ešte infračervená lampa dokáže? Napríklad podľa mnohých odborníkov pôsobí preventívne proti rakovine. Aplikácia spektra infračerveného žiarenia blahodarne pôsobí na naše bunky, pričom zvyšuje počet bielych krviniek v ľudskom organizme. Infralampa tiež podporuje látkovú výmenu. V praxi to teda znamená zrýchlenie metabolizmu, čo má celý rad pozitívnych účinkov.

V neposlednom rade je infralampa skvelá pre uvoľnenie dutín a prechladnutia. Možno poznáte infračervenú lampu pod označením solux. Toto staršie označenie má mnoho ľudí úzko spojené práve s liečením dutín. Aplikácia tepla a infračerveného žiarenia na oblasť dutín má blahodarné účinky na túto časť ľudského tela.

Zároveň infralampa účinkuje na bolesti svalov a kĺbov. Dokonca môže pomôcť aj pri bolestiach kostí. Zdravie kĺbov určite netreba podceňovať. Myslite aj na vyváženú stravu a dopĺňanie kolagénu kĺbovými prípravkami. A aká je najlepšia kĺbová výživa? Test a recenzie rôznych produktov nájdete v našom článku.

Infralampy určite odporúčame tiež športovcom, ktorým pomôžu pri najrôznejších športových úrazoch a natiahnutých svaloch.

Toto všetko boli pomerne intuitívne informácie. Málokto by však povedal, že infračervené spektrum je tiež výborné pre zníženie krvného tlaku.

najlepšie infralampy biela

Solux

Ako sme spomenuli vyššie, infralampám sa niekedy hovorí solux lampa. Je to hlavne z toho dôvodu, že infračervená tepelná lampa dokáže dosiahnuť, aby teplo preniklo do hĺbky pod kožu. Zároveň prispieva k tvorbe vitamínu D, ktoré vytvára tiež slnečné žiarenie.

Výkon infralampy

Výkon je u každej infralampy (rovnako ako u všetkých elektrických spotrebičoch) udávaný vo Wattoch (W). Čím vyšší výkon infralampa má, tým je jej ohrev na požadovanú teplotu rýchlejší a účinok vyšší.

Pri infralampách s vyšším výkonom vy ako používateľ nemusíte na nič čakať a môžete začať infračervené svetlo ihneď aplikovať na miesto potreby. Lampa sa rýchlo nahreje a začne pôsobiť.

Lacnejšie infralampy mávajú spravidla výkon okolo 100 Wattov. Takýto výkon je pre nenáročného používateľa postačujúci. Drahšie a účinnejšie infralampy ale môžu poľahky nadobudnúť výkon presahujúci 300 a viac Wattov.

Okrem výkonu je potrebné sa zamerať aj na plochu, ktorú chcete pomocou infralampy liečiť. Drahšie lampy sú schopné pôsobiť aj na niekoľko desiatok centimetrov štvorcových. Naproti tomu lacné modely zvládnu prehriať podstatne menšiu plochu.

Čím väčšiu plochu naraz ohrejte, tým bude liečba rýchlejšia a pôsobenie pohodlnejšie. Môžeme preto povedať, že plocha, ktorú je infralampa schopná ohriať, hrá kľúčovú úlohu.

Možnosti nakláňania

Možnosť nakláňania, tiež známa ako aretácia, je skvelá funkcia predovšetkým z hľadiska komfortu. Čím viac polôh alebo stupňov konkrétna infralampa má, tým flexibilnejšie je jej použitie. Taktiež sa zvyšuje pohodlnosť použitia. Ak má infralampa iba jeden základný stupeň naklonenia, môže to v praxi znamenať sťažené používanie. Najmä určité konkrétne partie môžu byť na aplikáciu soluxu menej dostupné.

Kým niektoré infralampy umožňujú len niekoľko aretačných polôh, iné modely možno nastavovať do ľubovoľnej pozície v rámci rozmedzí určitých stupňov. Časté je technické riešenie umožňujúce aretáciu v rozmedzí napríklad 0 až 60 stupňov a tak ďalej.

Ako používať infralampu

Pred prvým použitím vašej infralampy si dôkladne preštudujte návod na použitie. Predídete tak zbytočnému zlému zaobchádzaniu so zariadením a navyše eliminujete možnosť poškodenia vlastného zdravia.

Pri používaní infralampy je zásadná predovšetkým vzdialenosť, z ktorej na vás infračervené žiarenie pôsobí. Niektoré modely požadujú vzdialenosť okolo 45 centimetrov, iné zase 80 centimetrov. To je veľký rozdiel. Určite si preto tento parameter strážte a dbajte naň aj pri samotnom používaní infralampy.

Doba a frekvencia používania

Nemenej dôležitá pre bezpečnosť a účinnosť je tiež doba a frekvencia používania. Každá nahrievacia lampa má iný výkon, rozsah a účinok. Táto diverzita vedie k rozdielnemu spôsobu aplikácie.

Infra lampy sa všeobecne používajú v časovom rozmedzí od 15 do 20 minút. Odporúčaná frekvencia používania je maximálne 3–krát denne.

Je tiež rozdiel, či infračervené žiarenie aplikujete na uvoľnenie dutín (citlivá časť tela), alebo na ruky či nohy (menej citlivá časť tela). Ak má vaša infračervená lampa časovač, čo najskôr sa ho naučte správne využívať. Nebudete sa musieť stresovať a neustále pozerať na hodiny. Ide o maličký detail, ktorý vám ale významne pomôže plne a kvalitne relaxovať.

Riziká používania infralampy – vedľajšie účinky

Používania infralampy sa netreba obávať. Prakticky neexistujú žiadne vedľajšie účinky. Použitím infralampy sa nevystavujete žiadnym škodlivým vplyvom, ktoré by mohli vaše zdravie ohroziť. Do úvahy ale prichádza niekoľko vecí, na ktoré by ste zabudnúť určite nemali. V princípe ani nehovoríme o vedľajších účinkoch ako takých, ale skôr o zlom používaní a z neho plynúcich rizikách.

Určite je potrebné vyvrátiť jeden veľký mýtus. Ľudia si totiž často nepravdivo myslia, že nadmerné používanie infračerveného svetla môže spôsobiť popálenie a tým aj poškodenie kože. To ale nie je vôbec pravda, pretože infračervené žiarenie uvoľňované počas aplikácie neobsahuje UV zložku žiarenia.

Zásady použitia infralámp

Aj keď vám pri používaní infralámp nehrozí poškodenie zdravia, môže byť ich použitie viac alebo menej efektívne. Miera efektivity závisí od toho, či sa riadite základnými princípmi používania infračervených lámp. Tieto základné zásady vám v nasledujúcom textu vymenujeme a vysvetlíme.

Nič nepreháňať

Počas používania infra lampy sa dobre strážte a dbajte na to, aby vás nebolela hlava a neboli ste celkovo vyčerpaní. Celý proces liečby infralampou je spájaný s procesom hojenia, ktorý si z vášho organizmu berie veľa energie. Nadmerná aplikácia tak nemusí byť vždy najlepšia. Znovu ale opakujeme, že vám uškodiť nijako nemôže.

Chráňte si oči

Počas aplikácie infračervenej lampy je potrebné chrániť si svoje oči. Vždy keď používate infralampu ich preto majte zatvorené. Druhou formou ochrany očí pri používaní infralampy je použitie ochranných okuliarov. Zároveň znovu pripomíname, že je nutné si prečítať návod na použitie.

Majte však na pamäti, že okuliare pri používaní infralampy vôbec nie sú nutné. Infračervené žiarenie očiam jednoducho nijako neuškodí. Ide skôr o to, že pohľad do lampy je veľmi nepríjemný. Je to podobné, ako keby ste sa pozerali do výkonnej žiarovky. Navyše trvá aplikácia infračerveného žiarenia niekoľko minút, čo by bolo s pohľadom upretým na lampu, vyslovene neznesiteľné.

najlepšie infralampy na stole

Správna vzdialenosť

Ako sme už spomenuli vyššie, každá infračervená lampa vyžaduje pri používaní určitú vzdialenosť. Dobre sa informujte (v návode), akú potrebuje tá vaša. Jedine tak si zaistíte efektívnu liečbu.

Olejčeky nie sú potrebné

Pri použití infra lampy si neaplikujte na pokožku žiadne olejčeky alebo mastičky. Tieto látky by sa mohli zahriať. V extrémnych prípadoch by pôsobením infralampy mohli dosiahnuť tak vysokú teplotu, že by nebolo možné vylúčiť ani popálenie kože. Ide o krajný prípad, avšak riskovanie by tu bolo úplne zbytočné a našou radou je sa akýmkoľvek mastičkám a olejom pri používaní infralampy vyhýbať.

Získajte čo najviac informácií

Ak trpíte nejakou vážnejšou chorobou, aplikáciu infračervenej lampy preberte s ošetrujúcim lekárom. V prípade závažnejších ochorení by ste sa mali pri aplikácii akejkoľvek nadštandardnej liečby vždy radiť so svojim poskytovateľom zdravotnej starostlivosti. Vás lekár by vás mal usmerniť a poradiť vám.

Lampy sa nedotýkajte

Povrchu lampy sa nikdy nedotýkajte. Mohla by vás totiž popáliť. Rizikovou skupinou sú deti. V prípade, že infralampu používa dieťa, mal by na neho dávať pozor dospelý. O tom, že lampy sa netreba nikdy dotýkať treba dieťa upovedomiť ešte pred samotným použitím.

Používanie po úrazoch

Ak sa zraníte, infračervené žiarenie použite až po 24 hodinách. Telo sa potrebuje zregenerovať a načerpať sily. Použitie infračerveného žiarenia by ho ešte viac zaťažilo a malo na liečbu kontraproduktívny účinok. Radšej preto trochu vyčkajte a infra lampu aplikujte až neskôr.

Infračervená lampa a tehotenstvo

Veľa otázok sa objavuje na tému infralampa a tehotenstvo. Celkom oprávnene, každá matka sa predsa obáva, či by ju alebo jej dieťa použitie infračerveného žiarenia nemohlo ohroziť. Ani tu sa však nemusíte obávať nežiaducich účinkov. Infračervená lampa v tehotenstve neškodí a z jej používania nemajte obavy.

Prezreli sme si aj fóra, kde sa na túto tému vyjadrujú odborníci. Ich stanovisko je jasné: infralampa je bezpečná. Ide vlastne o zdroj tepla (infračerveného žiarenia). V praxi má teda podobný účinok ako keby ste sa priblížili k peci. Žiadne nebezpečenstvo tak tehotným ženám nehrozí. Obávať sa taktiež nemusíte ani nahrievania chrbta v tehotenstve alebo iných častí tela.

Ako dlho trvá, kým pocítim efekt?

Každý z nás je jedinečný. Organizmus každého človeka je odlišný. Nie je preto možné presne povedať, kedy sa účinky prejavia. Všeobecne ale platí, že v prípade bolesti pocítite úľavu okamžite. Iná situácia platí pri aplikácii na pleť, kde infračervené svetlo pôsobí pomalšie. Určite však vytrvajte. Trpezlivosť vám prinesie povestné ruže a vy sa budete tešiť zo zlepšenia stavu vašej pokožky.

Chcete konkrétne čísla? Na tvár pôsobí laserová lampa už po približne 1–2 týždňoch. Po pravidelnej aplikácii po túto dobu si všimnete viditeľné zmeny. V prvom rade ale bude vaša pokožka vyzerať zdravšie a vitálnejšie.

Po zhruba 2–5 týždňoch začnú miznúť prvé vrásky. Vaša pleť bude omnoho jemnejšia a taktiež elastickejšia. Najväčšiu zmenu k lepšiemu však očakávajte za 3 až 4 mesiace. Približne toľko času potrebujete, aby ste na sebe mohli badať významné zmeny v kondícii a vzhľade vašej pleti.

Aké ďalšie prístroje na terapiu svetlom poznáme?

Možno ste sa už stretli aj s ďalšími prístrojmi, ktoré na liečbu používajú svetlo. Máme na mysli biolampy a horské slnká. Do tejto kategória spadajú aj infralampy. V prvom rade je potrebné vysvetliť, že všetky tri typy zariadení produkujú svetlo. Líšia sa však formou žiarenia, ktoré využívajú. Samozrejme sa mení aj ich použitie. Poďme si preto vysvetliť základné rozdiely.

Infralampa (solux)

Infralampa produkuje infračervené svetlo s vlnovou dĺžkou približne 760 nm. Výsledkom je lepšie prehriatie a skutočnosť, že sa teplo dostane aj do hlbších vrstiev kože. Na aplikovanom mieste dochádza pôsobením tepla k prehriatiu. Nahromadené teplo odchádza krvou aj do ďalších častí tela. Tým sa zlepšuje cirkulácia v rámci celého tela. Lepšie prekrvenie je pre ľudský organizmus veľmi zdravé. Infralampa sa hodí na liečbu problémov s dutinami, zvláda uvoľniť svalstvo, zmierniť rôzne bolesti či zápaly a pomáha liečiť mnoho ďalších zdravotných problémov.

Biolampa

Oproti infralampám využívajú biolampy polarizované svetlo. Tento druh žiarenia je schopný preniknúť pod kožu až do hĺbky v rozmedzí 4,5 až 6 centimetrov. Používanie biolampy je veľmi zdravé, pretože ovplyvňuje biochemickú reakciu v bunkách a tkanivách. Zároveň podporuje ich zdravý vývoj a stimuluje bunky zvnútra. Rovnako ako infračervené svetlo nemá používanie biolámp žiadne vedľajšie účinky. Naše recenzie troch obľúbených biolámp si môžete prečítať v tomto článku.

Horské slnko

Tento takmer až poetický názov zahŕňa prístroje využívajúce na liečbu ultrafialové žiarenie s vlnovou dĺžkou do 400 nm. Takýto typ žiarenia má kratšiu vlnovú dĺžku ako infračervené žiarenie (infralampy), čím vyvoláva blahodarné zmeny na povrchovej vrstve kože. Nepreniká však do hlbších vrstiev pokožky. Po aplikácii horského slnka vzniká krátkodobé začervenanie, ktoré neskôr prechádza do zvýšenej pigmentácie a následne do tvorby vitamínu D. Používanie horského slnka má teda na ľudský organizmus porovnateľné účinky ako pobyt na ozajstnom slnku. Pravidelné používanie horského slnka zlepšuje výkonnosť, urýchľuje hojenie rán, popálenín a hnisavých miest. Dobre pôsobí tiež na vredy, osteoporózu a ďalšie kožné choroby.

najlepšie infralampy ohrev

Obľúbené značky

Infralampy sú na trhu už dlho. Za ten čas sa našlo veľa výrobcov, ktorí sa venovali vývoju, distribúcii a predaju týchto liečebných zariadení. Aby sme vám pomohli lepšie sa orientovať v tejto problematike, prinášame vám výber najkvalitnejších výrobcov infralámp, ktorí v súčasnosti ponúkajú svoje produkty na našom trhu.

Infračervené lampy Philips

Táto svetovo uznávaná spoločnosť bola založená v roku 1891 v holandskom Eindhovene. Hlavným sloganom firmy je “Innovation and You”, teda inovácie a vy. Firma sa svojho sloganu drží a poctivo prináša rozličné život obohacujúce inovácie do domácností po celom svete.

Spoločnosť nepoložila ani druhá svetová vojna, pred ktorou vedenie firmy prezieravo utieklo do Ameriky aj s väčšinou svojho kapitálu. Po ukončení vojny sa spoločnosť vrátila späť do Holandska. Na začiatku sa firma Philips venovala vývoju a výrobe holiacich strojčekov. Dnes je výroba rozdelená na tri divízie. Jedna sa zameriava na spotrebný tovar, druhá na výrobu osvetľovacej techniky a tretia sa sústredí na vývoj pomôcok pre zdravie. Infralampy Philips patria medzi špičkovú elektroniku a ich nákupom určite neurobíte chybu.

Infračervené lampy ETA

ETA patrí v našich končinách medzi vysoko uznávané spoločnosti. Vynikajúcej povesti sa však neteší len u nás, ale prakticky po celom svete. Značka bola založená v roku 1943 v Hlinsku, kde sa z počiatku sústredila na výrobu elektrických spotrebičov pre domácnosť. Prelom prišiel v rokoch 1950 až 1965, kedy sa stala národným podnikom Elektro–Praga Hlinsko.

Ďalší veľký zlom nastal onedlho potom, čo bola z Rýnovíc do Hlinska presťahovaná výroba vysávačov. Nejaký čas na to sa ETA pustila aj do výroby žehličiek. V roku 1973 bol navrhnutý model Eta 211, čo bola žehlička s najväčšou žehliacou plochou na svete tej doby. V súčasnej dobe má značka ETA vo svojom portfóliu 240 výrobkov a prevádzkuje 25 predajní. Infračervené lampy ETA patria spolu so zvyškom produkcie firmy ETA medzi špičkové prístroje vo svojej kategórii. S ETA infralampou sa dočkáte výbornej kvality a vysokej efektivity.

Infračervené lampy Sanitas

Firma Sanitas operuje na trhu od roku 2000. Za tento pomerne krátky čas sa vypracovala medzi kvalitné značky v odbore wellness a zdravie. Značku Sanitas môžete vidieť na tlakomeroch, teplomeroch, masážnych prístrojoch, elektrických zubných kefkách a veľkom množstve iných výrobkov. Všetky majú spoločnú jednu vec – vysokú kvalitu. Vďaka užívateľsky priaznivej cene sú výrobky od tejto spoločnosti veľmi populárne. Infračervené lampy Sanitas radíme medzi infralampy najvyššej kvality. Ich nákup určite odporúčame.

Infračervené lampy Beurer

Spoločnosť Beurer má za sebou oslavu už 90teho výročia od svojho vzniku v meste Ulm. Nemecký výrobca sa spočiatku zameriaval len na elektrické vykurovacie rohože a podložky. Netrvalo však dlho a už čoskoro svoje pole pôsobnosti rozširoval. Dnes už ponúka vyše 120 druhov výrobkov, medzi ktorými nechýbajú napríklad merače krvného tlaku a inhalátory.

Značka Beurer expandovala ďalej do Európy v roku 1992. Tento rok sa stal pamätným pre firmu, keď v Maďarsku spustila novú výrobnú linku. Infračervené lampy Beurer patria medzi vyhľadávané a vysoko kvalitné výrobky. Aj v našich končinách je možné vyberať hneď z niekoľkých modelov infralámp tejto osvedčenej značky.

Infračervené lampy Silvercrest

Ak vám je označenie Silvercrest povedomé, no neviete odkiaľ ho poznáte, pomôžeme vám. Ide o značku, ktorá predáva svoje výrobky pod záštitou obchodného reťazca Lidl. Ak však máte záujem o kúpu infralampy z Lidlu, musíme vás sklamať. Tento obchodný reťazec aktuálne vo svojej ponuke nedisponuje žiadnymi infarlampami, ale z času na čas ich tu nájdete.

Kde kúpiť infralampu

Nákup infračervenej lampy odporúčame na portáli Heureka. Tento portál je naozaj vynikajúci. Pomáha záujemcovi o novú infralampu vybrať si tú najlepšiu cenovú ponuku. Našou radou však je nepozerať vždy len na cenu. Určite venujte pozornosť aj hodnoteniu samotného eshopu. Vyhnete sa tak nepríjemnostiam a neprofesionálnemu správaniu zo strany predajcu. Príkladom obchodu s dobrým hodnotením je napríklad Nay elektrodom, v ktorom vám nákup infralampy môžeme len odporúčať.

Ak sa vám nechce hľadať cenové ponuky na Heureke, môžete skúsiť nájsť vami chcený tovar na Alze. Domov pomerne otravného zeleného mužíka, ktorého všetci chtiac–nechtiac poznáme z reklám je plný rôznych kvalitných zariadení. Infralampy sa niekedy nachádzajú aj v ponukách hypermarketov. Často tu však trpia rôznymi neduhmi a nie sú práve najkvalitnejšie.

Tak a to je asi všetko, čo sme chceli v tomto texte pokryť. Ak máte akékoľvek otázky, neváhajte sa na nás obrátiť v kometároch. Na vaše postrehy a otázky vždy s radosťou odpovieme.

Najpredávanejšie infralampy, biolampy a horské slnká podľa Heureky

Zdieľajte článok

Ohodnoťte článok

Celkové hodnotenie: 4.5 (23 hlasov)

Autor

Tomáš Hajduk
Tomáš Hajduk

Fascinácia modernými technológiami v kombinácii s láskou k písaniu ma priviedli sem, na túto stránku, kde sa snažím svojimi radami a postrehmi pomôcť ľuďom vybrať si ten správny produkt. Neustále sa učím nové veci, takže sa rád o svoje vedomosti podelím.

Podobné články

Diskusia u článku

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pridať komentár