Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
 • Veľa inšpirácie pre váš výber.
Menu
>

Najlepšie podložky na cvičenie – recenzie a porovnanie

Vo fitness centre, doma alebo na záhrade. Kto chce cvičiť, príležitosť si nájde. Ak si k tomu zadovážite správne športové oblečenie a podložku na cvičenie, akákoľvek športová aktivita vás dokáže nabiť energiou a zbaviť vás stresu. Podložka na cvičenie je však označenie pre rôzne typy. Viete, ako si správne vybrať?
Poradíme vám na čo sa pri kúpe zamerať. Pre gymnastiku a dopadové športy odporúčame skladaciu žinenku Master a na pilates zas podložku Decathlon.

Gymnastická skladacia žinenka

Trojdielna skladacia žinenka pre dopadové športy, gymnastiku a fitness.

Fitness podložka na cvičenie

Pohodlná 15 mm hrubá podložka, pevne drží na mieste a ponúka maximálnu podporu.

Modulárna podložka na cvičenie

Puzzle podložka vhodná na cvičenie aj ako ochrana podlahy doma, v telocvični, vo fitness.

Najlepšie podložky na cvičenie

Recenzia: Master – najlepšia žinenka (podložka na cvičenie)

Recenzia podložka na cvičenie Master Pre náročných

Výrobca: Master | Rozmer: 183 × 60 × 3,5 cm | Typ podložky: trojdielna žinenka | Skladacia: áno | Farba: modrá | Približná cena: 37 €

Klady
 • Trojdielna
 • Skladacia, ľahko prenosná
 • Dostatočne pevná a tuhá
 • Odolný, príjemným povrchom
 • V peknej modrej farbe
Zápory
 • Na pocit môže byť trochu tvrdšia

Kvalitná podložka na cvičenie Master prichádza v krásnej modrej farbe, ktorá je azda najlepšia pre športové centrá či detské herne. Modrá je upokojujúca, znižuje stres a pomáha lepšie sa sústrediť. Master je trojdielna žinenka s hrúbkou 3,5 cm s príjemným povrchom, ktorý je maximálne odolný. Jednoducho sa udržuje, ani s jej skladovaním sa veľmi nenatrápite. Žinenka je trojdielna, po zložení má rozmery 60 × 60 cm. Prenos navyše uľahčujú dve ušká.

Žinenka je vyplnená penou EPE. Z recenzií užívateľov vieme, že pocitovo sa žinenka javí tvrdšia, ako vyzerá na obrázku. Čo však nie je žiadny nedostatok, ak vezmeme do úvahy výhody, ktoré jej kúpou získate. Master podložka je dostatočne pevná a stabilná pre bezpečné cvičenie, vhodná na gymnastiku, judo, parkúr a ďalšie dopadové športy.

Recenzia: Domyos Confort – najlepšia podložka na pilates

Podložka na pilates 180 cm x 60 cm x 15 mm - mat confort bordová Zlatý stred

Výrobca: Decathlon | Rozmer: 180 × 60 × 1,5 cm | Typ podložky: podložka na pilates | Skladacia: nie | Farba: bordová | Približná cena: 30 €

Klady
 • Hrubá 15mm
 • Pevne drží na mieste
 • Vhodná na pilates, jogu, strečing a pod.
 • Použitý materiál bez škodlivých látok
 • Jednoduchá údržba
Zápory
 • Popruh je potrebné si dokúpiť zvlášť

Pilates je špeciálny súbor cvikov určený na pretiahnutie svalov a zvýšenie ich pružnosti. Mnoho z týchto cvikov sa prevádza v kľaku alebo v ľahu, preto je dôležité, aby ste mali k dispozícii kvalitnú podložku, ktorá zamedzí odreninám, napríklad podložku Domyos Confort od Decathlonu.

Táto podložka na cvičenie Decathlon je hrubá až 15 mm, je mäkká a pohodlná, vhodná aj na cvičenie naboso. Aj vďaka vrúbkovanému prevedeniu pevne drží na podlahe. Či ju použijete na pilates, jogu alebo inú aktivitu, podložka bude držať na mieste. Penová podložka na cvičenie so svojou dĺžkou 180 cm a šírkou 60 cm je vhodná takmer pre každého.

Tejto podložke nemáme čo vytknúť. Jedine, že by sa hodil popruh na prenos, ktorý je síce dostupný, no musíte si ho dokúpiť zvlášť.

Recenzia: Puzzle Mat – najlepšia modulárna podložka na cvičenie

Recenzia podložka na cvičenie Puzzle Mat Lacný základ

Výrobca: Gymbeam | Rozmer: 18 × (30 × 30 × 1,2 cm) | Typ podložky: modulárna podložka | Skladacia: áno | Farba: čierna | Približná cena: 29 €

Klady
 • Modulárne prevedenie
 • Variabilita
 • Diely pevne držia
 • Podložka na cvičenie aj ochrana podlahy
 • Prijateľná cena
Zápory
 • Nič zvláštne

Gymbeam podložka na cvičenie je vynikajúca v tom, že z nej dokážete vyskladať podložku akejkoľvek dĺžky a šírky. Nie nadarmo nesmie názov Puzzle Mat. V jednom balení nájdete 18 puzzle dielikov, pričom každý má rozmer 30 × 30 cm. Ak napríklad potrebujete podložku dlhú 180 cm, získate šírku až 90 cm, čo je veľmi komfortné pre akýkoľvek šport.

Penová podložka na cvičenie s nastaviteľným rozmerom je vhodná aj ako podklad pod niektoré športové zariadenia. Ideálna aj do domácej posilňovne alebo fitness centra, kde nie je nezvyčajný pád činiek a závaží rovno na podlahu. Vtedy oceníte hrúbku podložky, ktorá predstavuje 1,2 cm, môžete si byť istí, že Puzzle Mat ochráni vašu podlahu pred poškodením. Aby táto gymbeam podložka na cvičenie odolala akejkoľvek záťaží, je vyrobená z pevného a odolného materiálu, ktorý je však príjemný na dotyk. Je v neutrálnej čiernej farbe, teda je vhodná do každého priestoru.

Ďalšie tipy na podložky na cvičenie

Obrázok Názov Špecifikácie Kde kúpiť
TOP podložky na cvičenie
1. MASTER Master Výrobca: Master Sport
Rozmer: 183 × 60 × 3,5 cm
Typ podložky: trojdielna žinenka
Skladacia: áno
Farba: modrá
Približná cena: 37 €
Do obchodu
2. Podložka na pilates 180 cm x 60 cm x 15 mm - mat confort bordová Domyos Confrot Výrobca: Decathlon
Rozmer: 180 × 60 × 1,5 cm
Typ podložky: podložka na pilates
Skladacia: nie
Farba: bordová
Približná cena: 32 €
Do obchodu
3. Puzzle Mat Puzzle Mat Výrobca: Gymbeam
Rozmer: 18 × (30 × 30 × 1,2 cm)
Typ podložky: modulárna podložka
Skladacia: áno
Farba: čierna
Približná cena: 26 €
Do obchodu
4. Master Aerobic Master Aerobic Výrobca: Master Sport
Rozmer: 90 × 50 × 0,8 cm
Typ podložky: základná podložka na aerobik
Skladacia: nie
Farba: zelená
Približná cena: 3 €
Do obchodu
5. Tatami Gymbeam Tatami Gymbeam Výrobca: Gymbeam
Rozmer: 180 × 60 × 2 cm
Typ podložky: skladacia podložka na cvičenie 2 cm
Skladacia: áno
Farba: čierna
Približná cena: 30 €
Do obchodu
6. Airtrack Master Airtrack Master Výrobca: Master Sport
Rozmer: 300 × 100 × 10 cm
Typ podložky: nafukovacia žinenka
Skladacia: nie
Farba: ružová/sivá
Približná cena: 186 €
Do obchodu
7. Master 6 Master 6 Výrobca: Master Sport
Rozmer: 200 × 100 × 0,6 cm
Typ podložky: podložka pod fitness stroje
Skladacia: nie
Farba: čierna
Približná cena: 58 €
Do obchodu
8. Tonemat Tonemat Výrobca: Decathlon
Rozmer: 160 × 58 × 0,7 cm
Typ podložky: fitness podložka na cvičenie
Skladacia: áno
Farba: modrá
Približná cena: 12 €
Do obchodu

Najlepšie podložky na cvičenie podľa Heureky

Ako si vybrať podložku na cvičenie

Podložka na pilates, jogu alebo aerobik spríjemní chvíle, ktoré ste si v tomto rušnom svete ukradli pre seba. Okrem toho, že je dostupná v rôznych farebných prevedeniach, teda si viete vybrať takú, aby sedela s vaším fitness oblečením, vyrába sa tiež z rôznych materiálov. Podložky na cvičenie vám prinesú väčšie pohodlie a stabilitu, čo vedie ku kvalitnejšiemu vykonávaniu cvikov.

Vyberajte si podložku na cvičenie starostlivo. Mala by byť protišmyková, odolná a vyrobená z kvalitného materiálu, aby vás zároveň ochránila aj pred baktériami a vírusmi. Nakoniec musíme spomenúť aj praktickú stránku. Ak sa venujete silovým tréningom a cvičíte doma s činkami, závažiami a podobne, penová podložka na cvičenie predstavuje akúsi ochranu podlahovej krytiny. Na čo sa zmerať pri výbere podložky na cvičenie?

Cvičenie na podložke

Čo si pri kúpe všímať?

Pri rozhodovaní o tom, aký druh podložky na cvičenie si kúpiť, musíte zvážiť niekoľko vecí.

Typ cvičenia

Kúpu podložky na cvičenie ovplyvňuje najmä typ športovej a pohybovej aktivity, ktorú vykonávate. Niečo iné potrebuje gymnastika a aerobik, niečo iné pilates, svoje charakteristické požiadavky má aj box či silové cvičenie.

Pilates a preťahovanie si vyžaduje hrubšiu mäkkú podložku, nakoľko väčšina cvikov sa vykonáva na zemi. So správnou podložkou na pilates vás nebudú bolieť kolená a v cviku zotrváte dlhšie. Dôležitá je aj stabilita, preto platí: čím dlhšia, tým stabilnejšia.

Ak cvičíte jogu, rozhodne zvoľte špeciálnu podložku na jogu. Dôležitá je pevnosť, protišmyková úprava a dostatočná dĺžka pre stabilitu vo všetkých pozíciách. Podložky na jogu sú najtenšie, pretože sú určené na cvičenia s nižším nárazom.

Aerobik a ďalšie dynamické cvičenie je náročná na protišmykový povrch. Kvalitná podložka na cvičenie by mala byť dostatočné hrubá, kľúčová je aj hustota pre tlmenie dopadov.

Náš tip

Aerobik a podobné dynamické športy si vyžadujú aj špeciálne športové oblečenie. Dámy by určite nemali zanedbať výber správnej športovej podprsenky.

Fitness podložky sú hrubé a veľké. Vo všeobecnosti sú aspoň 1,5 cm hrubé a asi meter a pol dlhé. Používajú sa na kľuky, brušáky, planky, posilňovanie s činkami a strečingové cvičenie. Dokážu tlmiť určité množstvo nárazov a poskytnúť odpruženie medzi vami a podlahou.

Hrubšie fitness podložky a žinenky hľadajte, ak cvičíte napríklad gymnastiku. Mali by byť dostatočne hrubé, aby absorbovali takmer akýkoľvek náraz, ktorý by mohol poškodiť kolená, členky, krk alebo chrbticu.

Miesto cvičenia

To, kde najčastejšie cvičíte, vám napovie, akú odolnú podložku potrebujete. Je rozdiel, ak cvičíte v telocvični alebo v parku, kde je podklad drsnejší. To ovplyvní nielen trvácnosť podložky, ale aj váš pocit z cvičenia.

Rozhodujúca je aj prenosnosť. Ak sa presúvate na miesto cvičenia pešo alebo na bicykli, určite oceníte skladaciu podložku, alebo podložku, ktorá sa dá jednoducho zrolovať. Niektorí výrobcovia ponúkajú k podložke aj popruhy. Tie udržia podložku pevne zrolovanú, uľahčia prenos, využiť ich dokonca môžete aj pri niektorých cvikoch pri strečingu a joge.

Materiál podložky na cvičenie

Pri výbere materiálu vám pomôže aj konkrétny typ cvičenia. Ak robíte jogu alebo pilates, materiál, ktorý poskytuje priľnavosť, je ideálny, vhodná je gumená alebo korková podložka na cvičenie. Pre HIIT odporúčame hrubú, odolnú gumovú alebo PVC podložku, ale najlepšie tlmenie ponúka hrubá pena. Porovnajme si ich:

 • PVC je materiál na báze plastu, ktorý je vysoko odolný, ľahko sa čistí a ponúka vynikajúcu priľnavosť k podlahe. Podložky z PVC sú však nenasiakavé a pri silnom potení môžu byť šmykľavé. Akékoľvek plastové materiály však nie sú biologicky odbúrateľné a teda ani šetrné k životnému prostrediu.
 • Gumené podložky sú protišmykové podložky na cvičenie, preto sú vhodné aj pre náročné športy. Nedokážu však absorbovať vlhkosť a ich charakteristickou nevýhodou je pomerne veľká hmotnosť. Dobré riešenie pre cvičenie doma, keď podložku nepotrebujete prenášať.
 • TPE (termoplastický elastomér)je umelou zmesou, zvyčajne plastov a gumových polymérov. TPE podložky môžu byť ekologickejšie ako PVC a niektoré sú plne recyklovateľné. Sú však menej odolné ako PVC podložky rovnakej hrúbky, ale stále poskytujú dobrú trakciu.
 • Mikrovlákno je typické pre svoj protišmykový povrch, a to aj vo veľmi vlhkom prostredí, alebo ak sa potíte. Je ekologické a rozložiteľné v prírode, netrhá sa a neobsahuje umelé farbivá.
 • Ekologicképrírodné podložky pochádzajú z rôznych zdrojov, ako je kaučuk, korok, organická bavlna a juta. V porovnaní s inými možnosťami sú ekologické podložky o niečo menej priľnavé k podlahe, ale ich prirodzená štruktúra poskytuje výbornú trakciu pre vaše telo. Korková podložka na cvičenie a ďalšie ekologické podložky zostávajú na vrchole zoznamu, ak je vašou prioritou trvalá udržateľnosť.
 • Penové podložky sú extra ľahké, dokážu absorbovať pot a vlhkosť, avšak tu je potrebné počítať s kratšou životnosťou. Môže ísť o penu EVA, kedy sú podložky hrubé cca 0,4 – 0,6 cm. Alebo pena NBR, z ktorej sa vyrábajú podložky hrubé až 1,5 cm, preto sú vhodné aj na cvičenie v exteriéri.

Podložka na cvičenie

Veľkosť a hrúbka podložky na cvičenie

Čím dlhšiu podložku si môžete dovoliť, tým lepšie. Rozhoduje aj veľkosť priestoru, kde podložku rozložíte. Ak máte k dispozícii iba pár centimetrov, nemôžete sa rozťahovať s veľkou fitness podložkou.

Ako prebieha vaše cvičenie? Ktoré cviky robíte najviac? Ak na podložke len sedíte, alebo sa opierate v oblasti pásu a bedier, vystačíte si s kratšou podložkou. Ak si potrebujete na podložku plnohodnotne ľahnúť, aby ste kvalitne predviedli nejaký cvik, alebo potrebujete pevnú oporu pri pozíciách v stoji, voľte čo najdlhší rozmer.

Ako sme už niekoľkokrát spomínali, hrubšia podložka je vhodná pre aktívnejšie športy, kde potrebujete tlmiť nárazy. Ak cvičíte v stoji, príliš hrubá podložka by vám poskytla nízku oporu. Nohy by sa vám zabárali do materiálu, čo by vás mohlo vyhodiť z rovnováhy.

Náš tip

Ak so športom práve začínate, a chystáte sa na aktivity, pri ktorých je dôležitá rovnováha, skúste začať s tréningom na balančných doskách. Ako vybrať balančnú dosku vám poradíme v našom článku.

Pokojové športy, ako sú joga alebo pilates, znesú tenšiu podložku na cvičenie. Tu však prihliadajte aj na povrch, na ktorom cvičíte. Veľmi tenká penová podložka na cvičenie vás nedokáže ochrániť pred odreninami.

Farba podložky na cvičenie

Farby všeobecne ovplyvňujú našu náladu a psychickú pohodu. Sila farieb určuje smer v mnohých oblastiach života a výpovedné sú aj vo svete športu.

Ak pravidelne športujete, viete, že nie vždy máte chuť a energiu postaviť sa na podložku a podať kvalitný športový výkon. Pomôžte si farbou podložky a spríjemnite si cvičenie. Niektoré podložky zdobí pôsobivá potlač, na iných nájdete dokonca aj motivačný citát, ktorý vám v ťažkých chvíľach pripomenie, že to robíte pre seba. Čo hovoria farby podložiek?

Čierna – všeobecne sa považuje za farbu sily, energie a hĺbky. Čierna fitness podložka na cvičenie vás dokáže vyburcovať k vytrvalosti a prinútiť vás vydať v telocvični zo seba maximum. Navyše sa najľahšie čistí a udržuje.

Červená – je ďalšou silnou farbou, ktorá sa najčastejšie spája s vášňou, láskou, vzrušením, energiou a silou, na druhej strane patrí k nebezpečenstvu a ohni. Oheň si v sebe zachovajte aj počas tréningu, no skúste sa vyvarovať nebezpečným situáciám.

Modrá – farba dôvery a lojality. Často vyvoláva pocit dôvery. Je tiež považovaná za upokojujúcu a relaxačnú farbu. Preto je zo všetkých práve modrá podložka vhodná do telocviční, klubov, fitness centier, aj pre domáce cvičenie.

Zelená – symbolizuje prírodu. Vyvoláva pozitívne pocity ako harmónia, šťastie, pokoj a rovnováha. Niet divu, že je to taká populárna farba podložky na cvičenie.

Ružová – táto farba šťastia a hravosti môže mať na cvičiaceho upokojujúce účinky. Vyvoláva pocit pozitivity, tepla a láskavosti. Preto ružové podložky na cvičenie nájdete najmä v detských centrách a pri rôznych zmyslových hrách.

Fialová – ak potrebujete inšpiráciu a povzbudenie, fialová je pre vás tá pravá. Fialová pôsobí tajomne, cítiť z nej hĺbku a nádych luxusu. Zoberte so sebou na cvičenie fialovú podložku, aby ste sa aj pri menej úspešných cvikoch cítili priam kráľovsky.

Žltá – radosť, zábava, nadšenie, sebavedomie. Žltá vás môže naviesť k pozitívnemu mysleniu. Cvičenie sa zmení na zábavu. Nadšenie z tréningu si so sebou ponesiete do ďalších dní.

Mladý muž cvičí na podložke na cvičenie

Nie je podložka ako podložka

Kým donedávna to bola tradičná karimatka, ktorú sme všade brali so sebou, dnes si už môžete vyberať. Nech sa venujete akémukoľvek športu, v každej oblasti platí, že samotné cviky viete precítiť a správne previesť iba vtedy, ak máte k tomu prispôsobené aj cvičebné prostredie. To sa vzťahuje aj na športové pomôcky a náčinie. Na aké typy podložiek môžete natrafiť?

Tenké podložky na cvičenie

Majú hrúbku do cca 0,4 – 0,6 cm a sú vhodné na jogu, pilates a ďalšie pokojné druhy športovej aktivity. Často sú so špeciálnou povrchovou antibakteriálnou úpravou, ktorá dokáže odvádzať pot. Tým, že sa dajú zrolovať a sú extra ľahké, viete ich vziať so sebou naozaj kamkoľvek.

Fitness (univerzálne) podložky na cvičenie

Je o niečo hrubšia ako tzv. jogamatka. Využíva sa napríklad na aerobik či gymnastiku. Zvyčajne je dodávaná v štandardných rozmeroch 183 × 61 cm. Ak vykonávate cvičenie náročnejšie na skoky, vyberajte medzi pružnejšími podložkami.

Rehabilitačné podložky na cvičenie

Hrubšie a hustejšie podložky, ktoré vás ochránia pred možnými otlakmi a zamedzia bolestiam chrbta. Rehabilitačné podložky sú oproti ostatným väčšie, aby zabránili akémukoľvek dotyku s podlahou a umožnili vám cvičiť v akejkoľvek pozícii. Tu je nevyhnutná minimálne podložka na cvičenie 2 cm (hrúbka).

Gymnastické žinenky

Patria už do rady profesionálnych podložiek na cvičenie. Sú vhodné na gymnastiku, akrobatické cvičenia či iné náročné aktivity. Na výrobu sa používa špeciálny materiál, ktorý je odolný voči pretrhnutiu, je zdravotne nezávadný a zaručuje dlhoročnú životnosť. Majú prešité a zosilnené rohy, vďaka čomu žinenka drží stály tvar.

Modulárne podložky na cvičenie

Modulárna fitness podložky pripomína puzzle skladačky. Ich výhodou je, že môžete spojiť niekoľko kúskov a vytvoriť tak aj väčšiu podložku podľa aktuálnej potreby. Široká podložka na cvičenie sa vám zíde, ak striedate rôzne pózy, alebo cvičíte viacerí. Takéto podložky majú všestranné využitie, sú ľahko prenosné a skladné. Kvalitná fitness podložka je vhodná na použitie v telocvičniach, domácom prostredí či v detských herniach, kde môžete spolu kombinovať jednotlivé diely rôznych farieb.

Skladacie podložky na cvičenie

Pozostávajú z 3 až 6 dielov. Diely sú na rozdiel od modulárnych podložiek spojené napevno. Rozložíte ich na cvičenie, po tréningu ich zložíte a uschováte tak, aby pri každodenných činnostiach nezavadzala. Tieto podložky sú hrubšie a využívajú sa najmä na gymnastiku na náradí s doskokom, ideálne aj na všetky ostatné športové aktivity a na detské hry. Využívajú sa však aj na iné účely, môžete ich použiť aj ako základňu pre detské preliezačky.

Záťažové podložky

Ak práve zariaďujete vlastnú domácu telocvičňu, určite riešite otázku, ako podložku použiť pod fitness stroje. A práve na tento účel sú určené záťažové podložky. Líšia sa najmä rozmermi, preto starostlivo vyberajte podložku pod rotopéd, kde vám zvyčajne stačí šírka 70 cm, čo by však bolo málo napríklad pre bežiaci pás.

Náš tip

Uvažujete nad kúpou rotopédu? V našom článku Najlepšie rotopédy vám poradíme, ako si vybrať ten správny.

Výhody podložiek na cvičenie

Cvičenie na podložke nie je len pohodlné, je aj zdravšie. Podložky na cvičenie prinášajú niekoľko zdravotných a praktických výhod, medzi ktoré patrí:

 • pevnejší, fixovaný postoj počas cvičenia;
 • správny odvod potu;
 • absorbovanie nárazov pre ochranu kĺbov, väzív a šliach;
 • zamedzenie odrenín na chrbte, lakťoch či kolenách;
 • fitnes podložka s protišmykovou úpravou sa nekĺže na podložke, čím sa eliminujú možné zranenia;
 • tepelný izolant, ak cvičíte v chladnejšej miestnosti;
 • zvuková izolácia, ak cvičíte v paneláku;
 • ochrana podlahovej krytiny pred poškodením.

Je penová karimatka vhodná na cvičenie?

Zarazilo vás, že sme medzi typmi podložiek nespomenuli karimatky? Klasická penová podložka, karimatka, ktorá sa azda nachádza v každej domácnosti, by podľa vás v zozname nemala chýbať? Nezaradili sme ju tam úmyselne. Karimatka má síce všestranné využitie, no nie je veľmi vhodná na cvičenie.

Ak s cvičením iba začínate a nechcete hneď na začiatku investovať do kvalitnej a drahšej fitness podložky, vystačíte si aj s penovou karimatkou. Keby ste však vyskúšali cvičenie na karimatke a cvičenie na fitness podložke, hneď by ste pocítili ten rozdiel. Karimatka je príliš tenká a mäkká na to, aby vám poskytla dostatočnú podporu. Chýba tiež protišmyková úprava a funkcia odvádzania potu.

Karimatka je typ podložky, ktorá je primárne určená pod spacáky. Býva súčasťou výbavy pri outdoorových športoch, ktoré si vyžadujú prenocovanie v prírode. Karimatky poslúžia aj pri stanovačke či kempovaní, prespávačke v školskom klube či v letnom tábore, investujú do nich aj rybári, turisti či horolezci.

Cvičenie na podložke a obuv

To, či budete cvičiť bosí alebo v športovej obuvi, záleží od druhu športovej aktivity a prostredia, kde

trénujete. Tréning naboso všeobecne nie je vhodný, ak vaše cvičenie obsahuje skoky, výpady a pod. Cvičenie naboso totiž zvyšuje nápor na šľachy a väzy, ktoré dostávajú zabrať už pri samotných skokoch. Ak si však zvolíte správnu mäkkú podložku na cvičenie, môžete pokojne cvičiť bosí alebo v barefoot ponožkách. Barefoot ponožky sú vhodné aj pri pilates a joge, najmä, ak majú protišmykovú úpravu.

Tréning naboso má tiež svoje výhody. Kontakt bosej nohy s podložkou zlepšuje propriocepciu, teda vašu schopnosť prijímať podnety o polohe tela. Stimuluje tiež nervové zakončenia, čím sa aktivujú svaly v strednej časti tela a sedacie svaly. Posilňuje sa spodná časť chodidla, čo vedie k lepšej stabilite. Takto získaná stabilita sa potom prenáša na členky, kolená aj boky.

Prenosné podložky na cvičenie

Skladovanie a údržba

Ako skladovať podložku na cvičenie? Existuje niekoľko spôsobov. Ak vlastníte okrem podložky aj obal na podložku, ten je väčšinou vybavený popruhom. Podložku tak môžete zavesiť do skrine, na vnútornú stranu dverí alebo využiť prázdnu stenu v domácej telocvični. Zrolované podložky môžete uložiť do úložných košov, nástenných regálov, alebo napríklad do úložného boxu, ktorý šupnete pod posteľ.

Okrem správneho skladovania je nevyhnutná aj pravidelná údržba. Ak podložku používate každý deň, zvyknite si utrieť ju vlhkou handričkou z mikrovlákna vždy po cvičení. Aspoň raz za mesiac ju umyte dôkladnejšie. Môžete ju namočiť do vody a primiešať lyžicu pracieho prostriedku. Funguje aj roztok, ktorý si pripravíte zmiešaním bieleho octu, oleja z čajovníka a vody. Na trhu sú dostupné aj špeciálne čističe na cvičebné podložky.

Kde kúpiť podložky na cvičenie

Podložky na cvičenie sa dnes už radia medzi základnú výbavu každého športovca. Rozmanitú ponuku fitnes podložiek aj podložiek na pilates nájdete v takmer každom e-shope so športovým vybavením.

Podložky rôznych veľkostí, farieb a vzorov nájdete v e-shope mastersport.sk. Tento internetový predajca rozšíril svoju ponuku podložiek na cvičenie o skladacie a gymnastické žinenky. Športové vybavenie má v ponuke aj ďalší obľúbený predajca gymbeam.sk, ktorý do ponuky doplnil aj modulárne tzv. puzzle podložky na cvičenie.

Ak dávate prednosť nákupom u overených a známych predajcov, možno je práve podložka na cvičenie Sportisimo to, čo hľadáte. Kliknite si aj na decathlon.sk, ktorý má síce v ponuke najmä podložky na jogu, ale nájdete tu aj podložky na pilates, fitness podložky a penové dlaždice na vyskladanie si podložky podľa aktuálnej potreby.

Najobľúbenejšie značky podložiek na cvičenie

Podložky na cvičenie Master Sport

Známa a obľúbená značka športových strojov, zariadenia a príslušenstva má svoje korene v Českej republike. Zameriavajú sa na všetky športové oblasti. Samozrejme, neopomenuli ani fitness a posilňovanie a zaradili do ponuky aj kvalitné podložky na cvičenie.

Podložka na cvičenie Decathlon

Decathlon k nám prišiel z Francúzska. Ich prvým výrobkom bol rám bicykla. Všetko pre šport doniesli na Slovensko v roku 2015. Tento výrobca má pokryté všetky oblasti športu, outdoor aj indoor, zimné športy, kolektívne športy, turistiku, vodné športy aj fitnes. Dokonca sa pustili do výroby eko športového oblečenia.

Logo Decathlon

Gymbeam podložky na cvičenie

Slovenský výrobca Gymbeam sľubuje dobrú energiu pre každý šport. Zameriava sa na predaj športovej výživy, zdravých potravín, fitness oblečenia a príslušenstva a preto v ich ponuke nájdete aj kvalitné podložky na cvičenie.

Koľko stoja podložky na cvičenie

Podložky na cvičenie do 20 €

Najnižšia cenová kategória zahŕňa základné cvičebné podložky, ktoré sú vhodné pre začiatočníkov. Ide o tenké podložky určené najmä na jogu, ochranné podložky a puzzle dieliky pre modulárne podložky na cvičene. Nízka cena poteší, no poteší aj krátka životnosť?

Fitness podložka od 20 do 40 €

Ak hľadáte kvalitnejšie modely, ktoré vám budú robiť parťáka aj pri náročnejšom tréningu, určite odporúčame si nejaké euro priplatiť. Do 50 € nájdete odolné fitness podložky, gymnastické žinenky a univerzálne podložky na cvičenie v rôznych rozmeroch a s rôznou hrúbkou.

Podložky na cvičenie nad 40 €

Podložky v tejto cenovej kategórií potešia skôr profesionálnych športovcov a tých, ktorý sa venujú dopadovým športovým aktivitám. Niečo viac si priplatíte za podložky väčších rozmerov. Vyššiu cenovku má široká podložka na cvičenie, podložky vyrobené z ekologických prírodných materiálov aj kvalitné a odolné podložky pod profesionálne fitness stroje.

Najlepšie podložky na cvičenie podľa Heureky

Zdieľajte článok

Ohodnoťte článok

Celkové hodnotenie: 4.6 (10 hlasov)

Autor

Eva Dedinská
Eva Dedinská

Svet okolo nás sa vyvíja. Dnes už neplatí to, čo včera. Fascinuje ma sledovať zmeny, snažím sa ich pochopiť a vyťažiť z nich to najlepšie. Aj preto píšem na túto stránku, porovnávam a analyzujem. Venujem sa tiež písaniu románov pre ženy. Navyše som hrdá Oravčanka, milujem hory, preto mojou najväčšou záľubou okrem písania je chalupárčenie.

Podobné články

Diskusia u článku

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pridať komentár