Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu

Najlepšie darčeky pre babku – 30 tipov

Dátum 11.2.2021 Tomáš Kolesár Tomáš Kolesár

Hľadáte vhodný darček pre starú mamu, avšak zatiaľ ste nič nenašli? Práve pre vás prinášame 30 tipov na najlepší darček pre babku k narodeninám, na Vianoce alebo iné sviatky. Medzi nimi nájdete nie len klasické darčeky ako čokoláda alebo župan, ale aj netradičné ako napríklad čistič vzduchu.

1) Darčeková truhlica s červeným vínom – zaujímavý darček pre babku

darcekova truhlica

Od 47 € na Adrop.sk

Darčekové drevené truhlice sú v súčasnosti čoraz viac populárne. Chcete svojej babke urobiť radosť na jej narodeniny? Darujte jej truhlicu s červeným vínom. Okrem vína sa v nej nachádzajú sladké aj slané pochúťky, ktoré sa práve k červenému vína hodia. Truhlica je zapečatená a nejde ju len tak ľahko otvoriť. Teda pri jej otváraní sa môžete aj zabaviť. Navyše červené víno má veľa zdravotných benefitov, takže jeden pohár vašej babke len prospeje.

2) Hrnček – klasický darček pre babku na Vianoce alebo k narodeninám

hrncek pre babku

 

Od 5 € na Uzasnedarceky.sk

Každá babka si rada vypije čaj alebo kávu. Čo tak jej darovať hrnček so zaujímavým dizajnom? Pri pití kávy alebo čaju si tak na vás vždy spomenie. V ponuke hrnčekov nájdete desiatky rôznych motívov. Ak svoju babku dobre poznáte tak, by ste s výberom nemali mať problém. Výhodou je aj cena, ktorá začína už na 5 €. Takýto darček sa hodí na Vianoce pod stromček, na narodeniny alebo meniny. Avšak ak má vaša babka okrúhle narodeniny, tak by bolo vhodné zvoliť niečo hodnotnejšie.

3) Elektrická deka – vyhrievaný darček pre babku

elektrická deka

Od 41 € na 4home.sk

Väčšina ľudí vo vyššom veku má mnoho zdravotných komplikácii. Určite poznáte to, ako vás vaša babka vždy upozorňovala, aby ste sa lepšie obliekli alebo aby ste po dome nebehali bosý. Tým vám chcela len dobre, pretože vás má rada a záleží jej na vás. Má o chvíľu narodeniny alebo budú Vianoce a vy neviete aký darček jej máte kúpiť? Ukážte jej, že aj vám záleží na nej a darujte jej elektrickú deku.

Tieto deky sa po zapojení na elektrickú sieť začnú nahrievať. Najviac to vaša babka môže využiť počas chladných zimných večeroch.

4) Kuchárska kniha – darček pre starú mamu pre inšpiráciu vo varení alebo pečení

kucharska kniha

Od 7 € na Pantarhei.sk

Každý vie, že babky vedia výborne variť a ešte lepšie piecť. Po návšteve ste určite neraz od nej odchádzali s bruchom na prasknutie. Vaša babka by sa potešila kuchárskej knihe, v ktorej by našla mnoho nových chutných receptov. V ponuke nájdete rôzne druhy týchto kníh. Sú rozdelené podľa pečenia alebo varenia. Nájdete tam aj knihu s receptmi na zaváranie, čo je taktiež ich pravidelnou činnosťou.

5) Flextor – darček pre starú mamu vo forme doplnku výživy na kĺby

flextor

Za 15,99 € na Flextor-advance.sk

Zdravotný stav kĺbov sa vekom zhoršuje. Našťastie existujú rôzne látky, ktoré dokážu aspoň z časti napomôcť k lepšiemu zdraviu kĺbov. Doplnok výživy Flextor obsahuje iba prírodné látky ako chondroitín, glukozamín, kolagén a ďalšie. Všetky zložky majú pozitívny vplyv na zdravie a pohyblivosť kĺbov.

Darovaním Flextoru vašej starej mame jej ukážete, že vám záleží na jej zdraví. Takýto darček je vhodný skôr na meniny alebo len tak ak jej chcete urobiť radosť.

6) Dámska dermo kozmetika – darček na pleť pre babku

dermo kozmetika

Od 2,50 € na Vivantis.sk

Väčšina žien sa snaží starať o svoju pleť. To určite platí aj pre staré mamy. Blíži sa nejaký sviatok a vy neviete čo jej máte kúpiť? Skúste ju prekvapiť dermo kozmetikou. Vybrať môžete telovú alebo pleťovú kozmetiku prípadne vlasovú. Výber je naozaj široký a ak dobre poznáte svoju babku, tak by ste nemali mať s výberom problém. Ceny týchto prípravkov začínajú na 2,50 €. Môžete k tomu pridať ešte kyticu alebo fľašu červeného vína.

7) Taška na kolieskach – praktický darček pre starú mamu

taška na kolieskach

Za 89 € na Tescoma.sk

Čím je človek starší tým ma menej síl a mal by sa vyhýbať veľkej fyzickej záťaži. Nepochybne k tomu patrí aj nosenie ťažkých nákupných tašiek. Pre tento problém existuje veľmi jednoduché riešenie. Je to taška na kolieskach, ktorá dokáže nosenie nákupu niekoľkonásobne uľahčiť. Jej objem je 33 l a nosnosť 20 kg, čo bude bohato stačiť na jeden väčší nákup.

Ak sa teda blížia narodeniny vašej babky prípadne budú o chvíľu Vianoce a vy neviete čo by ju potešilo tak taška na kolieskach bude vhodnou voľbou. Ak ju samozrejme ešte nemá.

8) Mobil pre seniorov – praktický darček pre babku

mobil pre seniorov

Od 19 € na Alza.sk

Medzi naše tipy na darček pre babku sme zaradili aj mobil pre seniorov. Starší ľudia už môžu mať problém s ovládaním dotykového smartfónu. Preto je vhodné ak majú jednoduchý telefón, ktorým môžu jednoducho vytočiť číslo a telefonovať. Niektoré mobily pre seniorov majú aj SOS tlačidlo. Po jeho stlačení sa odošle správa alebo vytočí kontakt, ktorý si sami zvolíte. Takže takýto mobil dokáže byť nápomocný aj v prípade núdze.

Preto ak ešte nemáte vybraný darček pre vašu babku, tak tento môže byť vhodnou voľbou. Navyše ich cena je celkom nízka.

9) Závesné kreslo – pohodlný darček pre babku k narodeninám

závesné kreslo

Od 24 € na Temponabytok.sk

Chcete dopriať vašej starej mame chvíle pohody a relaxu? Darujte jej závesné kreslo, ktoré je výborným prostriedkom pre chvíle strávené oddychom. Ich rozmery sú rôzne a taktiež musíte mať pred kúpou na pamäti, že niektoré sú vhodné do interiéru, niektoré do exteriéru (niektoré aj aj). Taktiež sa dodávajú so stojanom aj bez stojanu. Premyslite si, že kde by ho mohla vaša babka mať umiestnené a podľa toho sa rozhodujte. Závesné kreslo môže byť vhodný darček k narodeninám alebo na Vianoce.

10) Sladký box – pekný a chutný darček pre starú mamu

sladký box

Od 45 € na Kvetyprevas.sk

Staré mamy si taktiež rady pochutnajú na sladkých pochúťkach. Čo tak darovať box, ktorý bude pekne naaranžovaný a k tomu bude plný sladkostí? Spojíte tým dve darčeky dokopy, a to kvety a niečo sladké. Vaša babka sa takémuto darčeku určite poteší. Môže byť vhodnou voľbou na meniny alebo na narodeniny. V ponuke nájdete rôzne farebné varianty s rôznymi druhmi sladkostí, takže nemal by byť problém s výberom.

11) Inteligentný tlakomer – darček pre babku a dedka na presné meranie nie len tlaku

tlakomer

Od 31 € na Alza.sk

Tlakomer je zariadenie, ktoré seniori používajú pravidelne. V súčasnej dobe sú už aj tieto zariadenia smart a majú rôzne praktické funkcie. Napríklad tlakomer M7 Intelli IT ponúka možnosť rozdelenia pamäte pre dvoch používateľov, čo je vhodné pre babku aj pre dedka. Informácie zobrazuje prehľadný displej a upozorní aj na zle nasadenú manžetu. Okrem toho sa dá prepojiť so smartfónom, avšak to bude asi pre niektorých seniorov zbytočné.

Inteligentný tlakomer je teda vhodným darčekom na narodeniny alebo pod stromček. Samozrejme premyslite si či to vaši starý rodičia využijú.

12) Dámsky šál – štýlový darček pre starú mamu

satka pre babku

 

Od 5 € na Vivantis.sk

Aj niektoré staré mamy si rady oblečú niečo štýlové. Ak ešte neviete aký darček kúpite vašej babke tak šál môže byť vhodná voľba. Okrem toho, že je to štýlový doplnok dokáže aj zahriať krk počas chladných jesenných alebo zimných dní. V ponuke nájdete veľa farebných a vzorových prevedení. Stačí ak poznáte obľúbenú farbu a štýl vašej babky. Cena začína už na 5 €, takže to môžete zvoliť aj ako darček na meniny.

13) Robot, mixér alebo krájač – darček pre babku do kuchyne

mixer

 

Od 19 € na Delimano.sk

Je všeobecne známe, že babky radi pečú a niektoré aj varia. Spotrebiče do kuchyne ako napríklad kuchynský robot dokážu prácu v kuchyni uľahčiť a skrátiť aj dobu prípravy. Samozrejme niektoré druhy ciest je lepšie vymiesiť v rukách. Ak viete, že vašej babke nejaký šikovný spotrebič v kuchyni chýba, tak máte rovno vymyslený darček. Kuchynský spotrebič je vhodný ako darček pre babku na Vianoce alebo na narodeniny.

14) Darčekový poukaz – babka si vyberie čo bude chcieť

darcekovy poukaz tescoma

Od 10 € na Tescoma.sk

Ak naozaj neviete aký darček pre babku kúpiť tak darčekovým poukazom nemáte čo pokaziť. Na výber máte z troch hodnôt, a to 10, 30 a 50 €. Týmito poukazmi môže zaplatiť v originálnom Tescoma kamennom obchode. Avšak dá sa použiť aj v iných obchodoch, ktoré však musia mať logo darčekového poukazu.

Tescoma je na Slovensku známa značka a ponúka veľké množstvo produktov do kuchyne a celej domácnosti. Takže vaša babka by nemala mať problém s výberom. Pri darovaní jej nezabudnite pripomenúť, že poukaz platí pol roka odo dňa zakúpenia.

15) Romantická večera – romantický darček pre babku a dedka

Romantická večera

Od 50 € na Adrop.sk

Doprajte vašim starým rodičom romantickú večeru, pri ktorej si môžu pripomenúť ich mladosť. Vybrať im môžete večeru pri 101 sviečkach aj s prenocovaním. Tá sa koná v anglickom parku alebo v čínskom salóniku. Prípadne to môže byť večera spojená s degustáciou kvalitných vín.

Tento darček môžete darovať babke alebo dedkovi na ich narodeniny. Alebo to môže byť spoločný darček na Vianoce pod stromček.

16) Elektrický aróma difuzér – darček pre babku na prevoňanie celej domácnosti

aroma difuzer

 

Od 28 € na Alza.sk

Elektrický aróma difuzér je zariadenie, ktoré dokáže prevoňať celú domácnosťou vašou obľúbenou vôňou. Okrem toho má aj funkciu zvlhčovača vzduchu. Neslúži len na navodenie príjemnej vône, ale aj ako dizajnový doplnok.

Niektoré modely majú aj LED podsvietenie. Aróma difuzér môže byť vhodným darčekom pre vašu starú mamu, ktorá si potrpí na príjemné vône. Môžete k nemu rovno pribaliť aj esenciálny olej s jej obľúbenou vôňou.

17) Tlakový hrniec – darček do kuchyne pre vašu starú mamu

Test Lamart LT1133

Od 21 € na 4home.sk

Je súčasťou kuchynskej výbavy vašej babky aj tlakový hrniec? Ak nie tak by to mohol byť vhodný darček pre babku k narodeninám alebo na Vianoce. Ako sa odlišuje tlakový hrniec od klasického? Jedlo sa v ňom dokáže pripraviť oveľa skôr. Okrem toho má lepšiu a výraznejšiu chuť a navyše je jedlo zdravšie.

Ceny tlakových hrncov začínajú na 21 € a končia na 169 €. Premyslite si aký objem bude pre vašu babku dostatočný a či vôbec takýto darček využije.

18) Trekingové palice – darček pre aktívnu starú mamu

Trekingové palice

Od 12 € na Decathlon.sk

Je vaša stará mama stále aktívna a rada chodí na prechádzky do prírody? Určite jej prídu vhod trekingové palice, ktoré jej trochu uľahčia chôdzu po nerovnom teréne. Ďalším účelom je zlepšenie stability pri chôdzi a menšia záťaž pre kĺby na nohách. Väčšina týchto palíc je výškovo nastaviteľná takže s tým si starosti robiť nemusíte. Starú mamu takýto darček určite poteší a vyčarí jej úsmev na tvári. To platí samozrejme ak ešte trekingové palice nemá.

19) Klasické hodinky – štýlový darček pre babku

Trendy hodinky

Od 17 € na Vivantis.sk

Máte starú mamu, ktorá rada nosí rôzne štýlové doplnky? Ak áno, tak jej môžete darovať klasické hodinky na ruku. V ponuke nájdete rôzne typy ciferníkov a taktiež rôzne farebné a materiálové prevedenia. Výber bude pre vás jednoduchý v prípade, že viete čo sa vašej starej mame páči. Hodinky na ruku budú vhodným darčekom na narodeniny alebo na Vianoce. Cenové rozpätie začína na 17 € a v ponuke nájdete aj hodinky za necelých 1 000 €.

20) Froté župan – pohodlný darček pre starú mamu

frote zupan

 

Od 38 € na Astratex.sk

Našim ďalším tipom je froté župan. Jeho prednosťou je hebký materiál príjemný na dotyk. Vďaka tomu je jeho nosenie veľmi pohodlné a navyše dodáva pri pohybe voľnosť. Okrem toho dokáže aj zahriať, čo vaša stará mama najviac ocení počas chladných zimných večeroch. Darčekom v podobe froté županu nemáte čo pokaziť a určite vyčaríte vašej babke úsmev na tvári. Jedine čo potrebujete vedieť je veľkosť, aby ste nemuseli župan reklamovať.

21) Kniha spomienok – originálny darček pre babku

kniha spomienok

Od 14 € na Babickarstvo.sk

Kniha spomienok je výborným originálnym darčekom pre babku. Nie je to kniha s obsahom. Ten tam bude zapisovať práve ona. Môže tam zaznamenať dôležité udalosti v jej živote, zážitky a spomienky. K nim môže pridať aj fotografie z konkrétnych udalostí ako napríklad svadobná fotka. Túto knihu si potom môžu po dlhých rokoch čítať ďalšie rodinné generácie. Knihu spomienok môžete vašej babke darovať na Vianoce pod stromček alebo na narodeniny.

22) Náušnice – darček pre babku vo forme šperku

nausnice

Od 3 € na Vivantis.sk

Rada nosí vaša stará mama šperky? Ak áno a vy ešte neviete aký darček jej máte kúpiť, tak náušnice môžu byť vhodnou voľbou. Najlepšie je ak viete približne aký typ alebo štýl náušníc sa vašej babke páči. V prípade, že nie, je dobré ak to zistite, pretože jedine tak jej darujete to, čo sa jej bude páčiť. V ponuke nájdete stovky rôznych náušníc, čo môže skomplikovať výber.

Ďalšou otázkou, ktorá vás možno bude trápiť je cena. Tá je od 3 € až po vyše 600 €. Pekné náušnice jej môžete kúpiť aj za pár desiatok eur, avšak to záleží na vás a hlavne na vašom rozpočte.

23) Plavba loďou – zážitkový darček pre babku

plavba lodou

 

Od 160 € na Adrop.sk

Zážitkový darček je v mnohých prípadoch lepší ako nejaký predmet, ktorý časom zapadne prachom. Naopak zážitok sprevádzaný silnými emóciami sa v pamäti udrží po zvyšok života. Má vaša babka rada vodu? Na jej narodeniny jej môžete darovať plavbu loďou, na ktorú môže ísť s dedkom alebo s vami. Vo výbere nájdete plavbu motorovým člnom, čo predstavuje aj trochu adrenalínu v krvi. Vhodnejšou voľbou by bola vyhliadková plavba loďou po Dunaji. Tú si v kľude môže vychutnať.

24) Kožená kabelka – vianočný darček pre babku

kožená crossbody kabelka

Od 67 € na Vivantis.sk

Blížia sa Vianoce a vy neviete čo darovať k 70 narodeninám alebo pod stromček? Kožená kabelka pre babku je možno trochu netradičný darček no o to viac môže potešiť. Hlavne ak rada nosí pekné veci. Zase tu platí pravidlo, že by ste mali vedieť aký štýl alebo aspoň farbu má v obľube. Ak to neviete, tak sa jej to rovno opýtajte prípadne môžete kabelku vyberať spolu. Takýto darček sa nemusí nachádzať len pod stromčekom. Môžete ho darovať aj na narodeniny.

25) Stolová hra – darček pre starých rodičov na príjemne strávené voľné chvíle

spolocenska hra

 

Od 4 € na Alza.sk

Stolová hra je výborným riešením pre príjemní trávenie voľných chvíľ. Pravdupovediac majú starí rodičia voľného času celkom dosť, tak prečo im nedarovať niečo čo ich môže zabaviť aj na hodiny? Môžete zvoliť starú klasiku človeče nehnevaj sa alebo aj niečo iné, čo nie je až tak známe.

Stolovú hru môžete darovať ako darček na narodeniny, meniny alebo na Vianoce. Ešte väčšiu radosť im urobíte ak si potom zahráte s nimi.

26) Kvalitná čokoláda – sladký darček pre starú mamu

cokolada

 

Od 3,50 € na Svetnapojov.sk

Kvalitná a chutná čokoláda môže byť vhodnou voľbou ako darček pre vašu starú mamu. Ponuka obsahuje aj netypické chute ako napríklad slaný karamel. Okrem toho tam nájdete aj horkú čokoládu, ktorá má navyše benefity pre zdravie. Pre lepší chuťový zážitok je doplnená o sušené maliny, višne alebo ríbezle.

K čokoláde môžete pridať fľašu červeného vína a veľkú kyticu. V tejto kombinácii to môže byť vhodný darček k 70. narodeninám pre babku.

27) Čistička vzduchu – darček pre babku pre čistejší vzduch v domácnosti

cisticka vzduchu

Od 75 € na Vivantis.sk

Čistička vzduchu tak ako to z názvu vyplýva slúži na čistenie ovzdušia v miestnosti. Tieto zariadenia majú rôzne výkony a sú pre malé aj veľké priestory. Chcete aby vaša babka a dedko dýchali doma čistý vzduch? Zaobstarajte im čističku vzduchu. Pred kúpou si zistite rozlohu priestoru, pretože každé zariadenie má presne danú rozlohu, pre ktorú je určený.

V jeho vnútri sa nachádzajú filtre, ktoré čistia vzduch od hrubších nečistôt (prach) a taktiež aj od mikroorganizmov. Ich prevedenie je riešené tak, aby slúžili aj ako dizajnový prvok.

28) Teplovzdušný ohrievač – darček pre babku, ktorý využije počas chladných zimných dní

ohrievac vzduchu

Od 10 € na Alza.sk

Seniori si potrpia, a to hlavne v zimnom období na teplo. V každej domácnosti je zväčša zaobstarané kúrenie, avšak napríklad na chalupe to tak nemusí byť. Práve pre takéto priestory je teplovzdušný ohrievač výborným riešením. Takže našim ďalším tipom na vhodný darček pre babku je teplovzdušný ohrievač. Tento darček je však potrebné zvážiť, aby sa nestalo, že ho vaša babka nebude mať kde využiť.

29) Fotorámček so spoločnou fotografiou – originálny darček pre babku

Drevený fotorámček so štipcami

Od 4 € na Uzasnedarceky.sk

Darček vo forme fotografie v peknom rámčeku vašu babku určite poteší. Ponuka obsahuje niekoľko typov fotorámčekov. Medzi nimi nájdete také, do ktorých môžete vložiť viac fotografii alebo sú s LED svetielkami. Takýto darček môžete babke darovať na meniny, narodeniny alebo na Vianoce, ale aj bez toho, aby mala nejaký sviatok. Ideálne je ak vložíte do rámčeka jednu alebo viac vašich spoločných fotografii.

30) Klobúk – elegantný darček pre vašu starú mamu

klobuk

Od 7 € na Vivantis.sk

Ďalším módnym tipom na darček pre babku je klobúk. V ponuke nájdete rôzne materiály a prevedenia. Delia sa na zimné a letné, takže sa skúste zamyslieť, ktorý by bol pre ňu vhodnejší. Taktiež aký štýl alebo farebné prevedenie by sa jej najviac páčilo. Tento darček je najprv vhodné zvážiť, pretože by bola škoda ak by ho vaša babka nenosila.

Klobúk je vhodným darčekom k všetkým sviatkom a bude robiť radosť vašej babke ešte po dlhé roky (ak jej ho silný vietor neodfúkne).

 

Zdieľajte článok

Ohodnoťte článok

Zatial nikto nehodnotil, buďte prvý.

Autor

Tomáš Kolesár
Tomáš Kolesár

Baví ma písať a sledovať novinky v moderných technológiách. Nakupovanie cez internet je čoraz viac populárne a z vlastnej skúsenosti viem, že niekedy je ťažké nájsť ten správny produkt. Preto som tu, aby som vám pomohol s výberom toho najlepšieho produktu za najlepšiu cenu.

Podobné články

Diskusia u článku

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pridať komentár