Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
 • Veľa inšpirácie pre váš výber.
Menu
>

Ako vybrať záhradný domček – recenzie 2024

Záhradné domčeky sú v kurze! Určite viete, že sú cenovo trochu náročnejšie. Pripravili sme pre vás prehľad top modelov a tipov na výber, aby ste urobili správnu investíciu. V našom teste záhradných domčekov sa najlepšie osvedčil záhradný domček na náradie Aster, ktorý predstavuje zlatý pomer ceny a kvality.

Záhradný domček s terasou

Luxusný drevený záhradný domček s terasou, ktorý uspokojí potreby aj tých najnáročnejších užívateľov.

Drevený záhradný domček

Šikovný a estetický záhradný domček z dreva, do ktorého schováte všetko, čo potrebujete.

Plechový záhradný domček

Domček s posuvnými dverami na náradie z plechu, ktorý dostanete vo viacerých veľkostiach.

Najlepšie záhradné domčeky

Recenzia: Agawa – drevený záhradný domček s terasou

Zahradný domček Agawa recenzia Pre náročných

Materiál: drevo  | Rozmery: 391 x 512 x 234 cm  | Vnútorná plocha: 17,19 m2 | Hmotnosť: 650 kg | Dvere: dvojkrídlové | Strecha: sedlová | Približná cena: 2 149 €

Klady
 • Kvalitné drevené prevedenie
 • So skleneným oknom
 • Viacúčelové využite
 • Žľab je súčasťou balenia
Zápory
 • Vyššia cena

Záhradný domček Merkury Market Aqawa spĺňa všetko, čo si pod týmto typom domu môžete predstavovať. Vkusné prevedenie s terasou vám poskytne priestor na oddych po náročnom dni. Interiér domčeka si však môžete okrem relaxu prispôsobiť aj na dielňu či priestor na skladovanie náradia.

Domček je vyrobený z kvalitného smrekového dreva. Okrem terasy sú jeho plusom aj dvojkrídlové dvere s oknom, ktoré sa otvárajú smerom von. Dostatok svetla a cirkuláciu vzduchu vám okrem nich zabezpečí aj okno s možnosťou výklopu. Domček sa predáva aj so žľabom, ktorý okrem neho pred zrážkami ochráni aj sedlová strecha s asfaltovou lepenkou. Jediný nedostatok tohto viacúčelového domu tak vidíme len vo vyššej cene, ktorá však korešponduje s tým, čo ponúka.

Recenzia: Aster – drevený záhradný domček

Domček na náradie Aster recenzia Zlatý stred

Materiál: drevo  | Rozmery: 330 x 260 x 223 cm  | Vnútorná plocha: 4,82 m2 | Hmotnosť: 350 kg | Dvere: jednokrídlové | Strecha: sedlová | Približná cena: 799 €

Klady
 • Šikovný domček na náradie
 • Výborná cena
 • Prístrešok na drevo
 • Praktická štítová strecha
Zápory
 • Bez nedostatkov

Drevený domček Mercury Market Aster predstavuje praktickú a vkusnú voľbu na odkladanie náradia do každej záhrady. Nezaberie veľa miesta, no na druhej strane do neho schováte všetko, čo chcete skryť pred očami susedov. Záhradný domček má navyše i skvelú cenu, čo považuje za ďalší výborný benefit.

Na domčeku Aster sa nám páči aj možnosť, že sa k nemu dá inštalovať prístrešok v zrkadlovom obraze. Navyše sklon štítovej strechy nielen poskytuje výbornú ochranu pred dažďom či snehom, ale vytvára aj praktický úložný priestor. Takže už si nemusíte robiť starosti, kam poukladáte drevo do krbu. Pri záhradnom domčeku Aster bude totiž pôsobiť esteticky i šikovne zároveň.

Recenzia: Hamal Typ 1 – plechový záhradný domček na náradie

HAMAL TYP 1 recenzia Lacný základ

Materiál: plech – nehrdzavejúca oceľ | Rozmery: 196 x 132 x 186 cm  | Vnútorná plocha: 2,58 m2 | Hmotnosť: 55 kg | Dvere: dvojkrídlové posuvné | Strecha: sedlová | Približná cena: 259 €

Klady
 • Moderný dizajn
 • Výborná cena
 • Dvojkrídlové dvere
 • Praktická štítová strecha
Zápory
 • Bez okien

Záhradný domček na náradie Hamal TYP 1 predstavuje výborný príklad ako sa dá do záhrady implementovať plechový domček. Moderný dizajn a zeleno-biele prevedenie z neho spraví vkusný a nenápadný doplnok na záhradné náradie či nábytok.

Výrobca Kondela tento domček ponúka vo viacerých veľkostiach, takže si môžete vybrať ten, ktorý vám bude najviac vyhovovať. Tento plechový záhradný domček na náradie disponuje dvojkrídlovými posuvnými dverami pre jednoduchú manipuláciu a sedlovou strechou. Vďaka nej tak nebudete mať starosti s dažďovou vodou či snehom. Domček má okrem toho zabudované štyri vetracie otvory na cirkuláciu vzduchu. No nenachádza sa v ňom žiadne okno, čo považujeme za mierny nedostatok, najmä ak ho chcete využívať ako dielňu.

Ďalšie inšpirácie na záhradné domčeky

Názov Zhrnutie
Najlepšie záhradné domčeky
1. Záhradný domček Agawa Moderný domček s terasou, ktorý uspokojí potreby aj najnáročnejších. Do obchoduViac inšpirácie
2. Domček na náradie Aster Drevený domček na náradie do záhrady, ktorý príjemne dotvorí vybavenie záhrady. Do obchoduViac inšpirácie
3. Kondela Hamal Typ 1 Praktický domček do záhrady z nehrdzavejúcej ocele za prijateľnú cenu. Do obchoduViac inšpirácie
4. Maxtore 106 Antracit Obľúbený plechový záhradný domček, do ktorého zmestíte okrem náradia aj bicykle či pneumatiky. Do obchoduViac inšpirácie
5. G21 PAH 523 Veľkorysý plastový domček s dvojkrídlovými dverami. Je estetický, ľahký a má pevnú konštrukciu. Do obchoduViac inšpirácie
6. Karibu Merseburg 5 Krásny drevený domček, ku ktorému je možné nainštalovať prístrešok. Príjemné miesto na oddych i uskladnenie náradia. Do obchoduViac inšpirácie

Najpredávanejšie záhradné domčeky podľa Heureky

Ako vybrať záhradný domček

Ak plánujete kúpiť do vašej záhrady záhradný domček mali by ste sa zamyslieť nad niekoľkými praktickými otázkami. Okrem ceny by to mal byť materiál, z ktorého je zhotovený. Tak isto typ podlahy i strechy ako aj jeho konštrukcia. Samozrejme by ste nemali zabudnúť, aké funkcie by mal spĺňať a kam v záhrade ho chcete umiestniť. Ak sa vám z toľkých otázok začala točiť hlava, nezúfajte. Teraz vás postupne prevedieme všetkým potrebným, čo by ste pred kúpou záhradného domčeka mali vedieť.

Delenie záhradných domčekov podľa ich využitia

V momente, keď sa začnete prehrabávať ponukou záhradných domčekov zistíte, že existuje niekoľko druhov tejto prístavby. K základným patria:

 • Záhradné domčeky na náradie – patria medzi populárne varianty záhradných domčekov s rozlohou od 1-10 metrov štvorcových. Najmä majitelia nových domov používajú záhradné domčeky na náradie na uskladnenie grilu či exteriérového sedenia. Tieto domčeky sú odolné a jednoduché na údržbu. Pravdaže len vtedy ak zvolíte plastový alebo plechový variant.
 • Viacúčelové záhradné domčeky – v rámci týchto domčekov zabijete dve muchy jednou ranou. Ide zväčša o záhradný domček s terasou, ktorý môžete využívať nielen na odkladanie náradia či nábytku, ale aj na oddych. Interiér týchto domčekov však dokáže byť vybavený aj malou kuchynkou či hobby dielňou. Ide teda o viacúčelové záhradné domčeky, ktoré majú rozlohu od 10 do 20 metrov štvorcových.
 • Letné víkendové záhradné domčeky – ide o záhradné domčeky, ktoré sú prispôsobené na občasné prenocovanie. Sú tak ideálnou voľbou na záhrady mimo bydliska. Prirodzené pre nich je, že sú vyrobené z odolnejších a hrubších materiálov.
 • Záhradné domčeky pre deti – tieto domčeky sú určené na detské hry. Vyrobené sú väčšinou z plastu, ale aj dreva. A sú skvelou alternatívou pre malých nezbedníkov, ktorí chcú mať na dvore vlastné útočisko.

Najlepšie záhradné domčeky, domček na náradie v záhrade

Materiál záhradných domčekov

Podobne ako pri obytnom dome i v prípade záhradných domčekov hrá materiál dominantnú úlohu. Najčastejšie používanými materiálmi v prípade záhradných domčekov sú pritom plech, plast a drevo. No na západe sa čoraz obľúbenejšími stávajú i moderné materiály akými je napríklad sklo. To sa používa pri víkendových záhradných domčekoch či vysunutých kanceláriách. V niektorých prípadoch sa dokonca ako stavebný materiál používajú kamene a tak môžete mať v záhrade i murovaný domček do záhrady. V tomto prípade však ide o komplikovaný projekt a väčšina ľudí od neho z tohto dôvodu upúšťa.

Teraz si predstavíme benefity i nedostatky jednotlivých materiálov využívaných pri záhradných domčekoch.

Materiál záhradného domčeka Klady Zápory
Plech Funkčný záhradný domček na uskladnenie náradia. Plech je cenovo dostupný, nenáročný na údržbu a má dlhú životnosť. Určite poteší aj rýchla montáž tohto domčeka a veľký výber štýlov. Ide o menej estetický materiál. Takže záhradný domček plechový je vhodný prevažne na uskladnenie náradia ako relaxačné využívanie.
Plast Najväčšou výhodou plastových domčekov je ich cenová dostupnosť. Taktiež pri nich nebudete potrebovať stavebné povolenie a nemusíte si lámať hlavu s údržbou. Plastové záhradné domčeky sú však nestabilné. Nie je v nich dobre vyriešené zabezpečenie a ak chcete, aby niečo vydržal, budete potrebovať spoľahlivé ukotvenie.
Drevo Záhradný domček drevený mimoriadne dobre vyzerá. Na trhu si z drevených domčekov môžete doslova vyberať taký, aký vám bude najviac vyhovovať. Nájdete medzi nimi napríklad záhradný domček s prístreškom alebo terasou. Medzi najčastejšie používané patrí drevo smreka a borovice. Pri drevených záhradných domčekoch však musíte rátať so stavebným povolenímvyššou cenou. Keď ho už doma budete mať, tak sem tam musíte drevo na ňom ošetriť, aby nezačalo schnúť a praskať.

Základy a strecha záhradného domčeka

Pri výbere záhradného domčeka do vašej domácnosti musíte rátať s tým, že sa predávajú bez podlahy. Takže predtým, ako ho doveziete domov, musíte preň vytvoriť základ. Ten by mal byť dostatočne spevnený a stabilný.

Základová doska pritom môže byť betónová. V tomto prípade však ide o náročnejší projekt, pretože betónová platňa by mala byť spevnená oceľovou konštrukciou. Jej odporúčaná hrúbka je aspoň 10 centimetrov a taktiež by mala byť spevnená štrkom alebo kameňom. Na tento typ základovej dosky však môžete ukotviť všetky druhy záhradných domčekov – plechový, plastový i drevený.

Ďalšou možnosťou je zámková dlažba. Tá je však tiež časovo náročnejšia a v tomto prípade musíte myslieť aj na odizolovanie podlahy od dlažby. Najjednoduchšou voľbou v prípade základovej dosky je tak investícia do samonosného roštu. Ten má ukotvenie v zemi, no samotná konštrukcia je nad zemou.

Viacero možností máte aj pri streche. Tá takisto nemusí byť súčasťou základného balenia, čo sa vo finále odzrkadľuje v pútavej cene. Strecha záhradného domčeka môže byť plochá, sedlová alebo pultová so sklonom do jednej strany. Pri jej výbere by ste sa mali riadiť nielen estetickými preferenciami, ale aj funkčnosťou. Napríklad výhody domčekov so sedlovou strechou sú v dobrom odtekaní dažďovej vody, zatiaľ čo plochá strecha plní vysokú dizajnovú funkciu. No odtok vody či snehu je v tomto prípade komplikovaný.

Náš tip

V prípade, že chcete vašu záhradu obohatiť o ďalší zaujímavý kúsok, prečítajte si náš článok o najlepších party stanoch. Tie osviežia každú letnú grilovačku. Milovníci záhradníčenia zas ocenia kvalitné informácie o najlepších záhradných skleníkoch, fóliovníkoch a pareniskách.

Konštrukcie záhradných domčekov

Po tom, ako pre váš vysnívaný záhradný domček pripravíte základovú dosku, nastupuje na rad jeho konštrukcia. V tomto prípade si na pomoc zavolajte skúseného suseda a ak sa nepokladáte za domáceho kutila tak rovno montážnu firmu.

V zásade platí, že konštrukcie záhradných domčekov by mali stáť na stabilných základoch. Na nich sú ukotvené nosné konštrukcie, do ktorých sa pripevňujú steny záhradného domčeka. Inštalácia plastového a plechového záhradného domčeka pritom nie je taká komplikovaná ako pri drevenom.

V rámci konštrukcie sa však okrem nosných prvkov môžete stretnúť so systémom vodorovných a zvislých profilov. Tie sa dokopy pripevňujú skrutkami.

Najlepší zahradny domcek cerveny

Čo by ste ešte mali o záhradných domčekoch vedieť

Okrem materiálu, základovej dosky či type konštrukcie by ste si pri výbere vášho záhradného domčeka mali ujasniť aj ďalšie veci. Patrí k ním jeho veľkosť, miesto uloženia, orientácia, prívod vody, zdroja energie či kúrenia. Taktiež by ste nemali podceniť okná a odkvapovú techniku.

Pri rozhodovaní sa, aký veľký domček na vašom pozemku vyrastie berte do úvahy nielen vaše priestorové možnosti, ale aj byrokraciu, Pre stavby do 25 metrov štvorcových totiž nemusíte žiadať o stavebné povolenie. Niekoľkokrát si tiež prejdite miesto, kam ho chcete situovať. Aký typ pôdy sa na ňom nachádza a či sú v blízkosti nejaké stromy. Záhradný domček by totiž mal byť situovaný na čo najrovnejšom a najstabilnejšom povrchu v bezpečnej vzdialenosti od stromov.

Nepodceňujte tiež ani orientáciu záhradného domčeka. V prípade, že kupujete domček s oknami nasmerujte ho na juhozápad. Dosiahnete tak maximálnu podporu slnečného žiarenia najmä počas večerného relaxu na terase. Taktiež domček držte ďalej od stromov či domácich rybníkov, ktoré by ho mohli počas nepriaznivého počasia poškodiť.

Ak snívate o víkendovom záhradnom domčeku, ktorý chcete využívať celoročne, porozmýšľajte aj o zdroji energie. V tomto prípade sú vhodnými alternatívami olejové radiátory alebo horáky na drevo. Okrem toho si dajte pozor aj na izoláciu a voľte okná s dvojitými sklami. Ak uvažujete tiež o osvetlení, počítajte s prívodom elektrickej energie ešte vo fáze kladenia základovej dosky. Pri väčších a trvácnejších záhradných domčekoch nepodceňujte ani odkvap. Vďaka nemu eliminujete možnosť vlhnutia základov a vyvarujete sa tak nepríjemným nákladom spojených s opravami.

Údržba a stavebné povolenie

O domček na záhrade sa budete musieť starať rovnako ako o obytný dom. Najmä vtedy ak sa rozhodnete pre jeho drevenú alternatívu. Drevené záhradné domčeky sa odporúča aspoň raz ročne natrieť ošetrujúcim náterom. Taktiež plechové záhradné domčeky si z času na čas zaslúžia vašu pozornosť. Tie sa síce predávajú pozinkované, no farebný náter rokmi vybledne a preto ho bude potrebné oživiť.

Pri stavbe záhradného domčeku sa nevyhnete ani byrokracii. Ak stavebná plocha presiahne veľkosť 25 metrov štvorcových a výšku 5 metrov, musíte žiadať príslušný stavebný úrad o stavebné povolenie. V opačnom prípade si splňte ohlasovaciu povinnosť a o stavbe informujte obec, v ktorej katastri sa nachádza.

Najobľúbenejšie značky záhradných domčekov

Medzi obľúbených producentov záhradných domčekov patria rokmi overené značky, ktoré sa vyznačujú trvácnosťou a kvalitným spracovaním.

Tempo Kondela

Tempo Kondela je slovenská spoločnosť zaoberajúca sa predajom a distribúciou nábytku i bytových doplnkov. Na našom trhu pôsobí už viac ako 30 rokov, počas ktorých začala expandovať aj do zahraničia. Obchodná sieť je známa predovšetkým rýchlym dodaním tovaru, nakoľko väčšinu produktov má vždy naskladnených.

Mercury Market

Obchodný reťazec s nábytkom Mercury Market spolupracuje s výrobcami z Španielska, Talianska či Nemecka. Jeho cieľom je priniesť konečnému zákazníkovi prvotriedne produkty za prijateľné ceny. V rámci obchodnej siete nájdete predajne Mercury Market takmer v každom väčšom meste na Slovensku. Takže záhradné domčeky Mercury Market sú k dispozícii širokej verejnosti.

OBI

Záhradný nábytok a doplnky si môžete vybrať aj v nemeckom reťazci OBI, ktorý na Slovensku pôsobí od roku 2016. OBI záhradný domček či kvety alebo náradie sieť produkuje pod vlastnou značkou. Spolupracuje pritom s viacerými výrobcami a dodávateľmi naprieč Európou.

Koľko stojí záhradný domček

Cena je rozhodujúcim parametrom pri kúpe nejednej veci do domácnosti. V prípade, že ste sa tento rok rozhodli investovať do záhradného domčeka, budete si musieť priplatiť. Kvalitné a trvácne záhradné domčeky totiž pripravia váš rodinný rozpočet o niekoľko stovák eur.

Záhradné domčeky do 400 eur

V cenovej hladine do 400 eur nájdete záhradné domčeky menších rozmerov. Ak chcete utratiť menej peňazí tak sa pripravte na plastový či plechový záhradný domček. Ten zväčša nebude mať okná a bude disponovať s minimálnym zabezpečením. V tejto cenovej kategórii veľmi ťažko natrafíte na drevené záhradné domčeky.

Záhradné domčeky od 400 do 1000 eur

Ak ste ochotní za nový prírastok na vašej záhrade minúť viac ako 500 eur tak si budete môcť vybrať so širších možností. Nájdete medzi nimi aj menšie drevené domčeky či kvalitný domček na náradie. Uspokojiť sa však budete musieť zo základnými verziami bez okien či terasy.

Záhradné domčeky nad 1000 eur

Čím vyšší rozpočet, tým lepšie možnosti. A to platí aj v prípade záhradných domčekoch. V cenovej hladine nad 1000 eur si budete môcť dovoliť moderný domček z dreva do záhrady či montovaný domček s terasou i prístreškom.

Najpredávanejšie záhradné domčeky podľa Heureky

Zdieľajte článok

Ohodnoťte článok

Celkové hodnotenie: 4.5 (10 hlasov)

Autor

Katarína Kmeťová
Katarína Kmeťová

Som mama dvoch malých detí, ktorá sa už viac ako 15 rokov pohybuje v oblasti PR, marketingu a obchodu. Počas rodičovskej dovolenky je písanie nástroj, vďaka ktorému mám kontakt so svetom. Okrem toho spravujem vlastný blog a zaujímam sa o zdravý životný štýl, motivačnú literatúru, módu a smart technológie.

Podobné články

Diskusia u článku

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pridať komentár