Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
  • Veľa inšpirácie pre váš výber.
Menu
>

Najlepšie elektrické kolobežky, bicykle a iné dopravné prostriedky

20. 7. 2021 Aktualizované

Hľadáte spôsob akým sa rýchlo dopravíte do školy či práce bez auta alebo cestovania hromadnou dopravou? Vhodným riešením môže byť elektrický dopravný prostriedok ako najlepšia elektrická kolobežka, elektrobicykel alebo elektrický skúter. Počas voľných chvíľ sa môžete zabaviť na hoverboarde.

Na základe testov a recenzii sme vybrali tie najlepšie produkty z daných kategórii.

Elektrobicykle

elektrobicykel Leader Fox Kent 2020 recenzia

V súčasne dobe idú elektrické bicykle čoraz viac do popredia. Niet divu keďže predstavujú prostriedok k presunu z bodu A do bodu B bez veľkej námahy. Elektrobicykel sa líši od klasického zabudovaným elektromotorom a batériou. Tú je samozrejme potrebné dobíjať. Kvôli týmto pridaným komponentom má aj vyššiu hmotnosť. Preto je jazda bez zapnutého motoru celkom náročná.

Dojazd tohto typu bicykla je rôzny, no môžeme hovoriť približne o rozmedzí 60 – 120 km. Výkon je daný zákonom na maximálne 250 W. Výrobcovia komponujú do bicyklov aj silnejšie elektromotory. Avšak tie je potrebné u špecialistov nastaviť na vyšší výkon. Nevýhodou je, že následne musíte bicykel registrovať ako elektrický motocykel.

Za najväčšiu výhodu považujeme to, že môžete prejsť pomerne veľa kilometrov bez väčšej námahy. Ich ceny sú kvôli pevnejším a prídavným komponentom o dosť vyššie ako pri klasických bicykloch.

Vybrali sme aj najlepšie:

Elektrokolobežky

JOYOR X5S elektrická kolobežka

Okrem elektrobicklov sa tešia veľkej obľube aj elektrokolobežky. Sú vhodné pre mestské prostredie, kde sa potrebujete pohybovať bez toho, aby ste čakali v zápche či chodili pešo. Výhodou je, že sú celkom skladné, takže s nimi môžete cestovať aj vlakom či autobusom. Taktiež nemusíte riešiť parkovanie. O ich výkon sa stará elektromotor. Tomu dodáva energiu integrovaná batéria.

Možno by ste sa čudovali, no niektoré výkonné modely dokážu ísť rýchlosťou aj 50 km/h. Batéria poskytuje energiu na niekoľko desiatok kilometrov. To závisí od konkrétneho modelu. Dĺžka nabíjania samozrejme tiež závisí od konkrétneho modelu. No všetky je možné pripojiť do klasickej zásuvky (230 V, 50 Hz). Takže ich môžete nabíjať doma, v práci, škole a v podstate kdekoľvek.

Niektoré elektrokolobežky disponujú robustnou konštrukciou a väčšími kolesami. S tými zdoláte aj nerovný terén, čo znamená, že môžete vyraziť aj na výlet do prírody.

Vybrali sme aj najlepšie:

Elektrické skútre

Elektrický skúter NIU M+ Sport recenzia

Ďalším elektrickým dopravným prostriedkom je elektroskúter. Ten ponúka skvelé vlastnosti, vďaka ktorým naberá čoraz viac na popularite. Oproti benzínovej verzii má výhodu jednoduchšej údržby. Tá spočíva viac menej vo výmene brzdových doštičiek a pneumatík. Avšak je to stroj takže treba samozrejme počítať aj s poruchami.

Nevýhodou je kratší dojazd spojený s dobíjaním batérie a nízka rýchlosť. Na druhej strane budete odbremenený od tankovania. Nie len to. Môžete mať dobrý pocit z toho, že váš dopravný prostriedok neznečisťuje ovzdušie.

Dojazd je bežne u elektroskútrov zhruba 50 až 70 km. V prípade drahších modelov to môže byť aj 100 km. Pri jazde je potrebné mať vodičský preukaz skupiny AM. Ten je možné získať už od 15 rokov. Avšak v obchodoch nájdete aj menej výkonné modely, na ktoré vodičák nebudete potrebovať. Pri kúpe musíte počítať aj s pomerne vysokou cenou. Tá pri drahších modeloch presahuje aj 2 000 €.

Hoverboardy

Hoverboard Q3 7“ modrý recenzia

Hoverboard je taktiež elektrické zariadenie, ktoré je určené na presun z bodu A do bodu B. Avšak v tomto prípade ide viac-menej o zábavu. Vo veľkej obľube je najmä u detí. Existujú tri typy tohto zariadenia. Štandardný, Offroad a Premium, ktorý je kombináciou prvých dvoch. Dojazd je pri bežných modeloch okolo 20 km. Samozrejme ten je pri jazde osoby s max. hmotnosťou 80 kg a po rovine.

Nabíjanie je možné aj z klasickej zásuvky. Bežne sa nabijú na plnú kapacitu za približne dve hodiny. Nosnosť je zvyčajne od 100 do 130 kg. Takže je vhodné pre väčšinu detí a dokonca aj pre dospelých.

Čo z týchto zariadení vybrať?

Neviete, ktoré z vyššie spomínaných zariadení bude pre vás najvhodnejšie? To závisí od viacerých faktorov.

Pre mestské prostredie

Na presúvanie do školy, práce či do obchodu odporúčame elektrokolobežku. Tá má dostatočný dojazd. Niektoré modely dokážu ísť rýchlosťou 50 km/h. Výhodou je ich skladnosť, vďaka ktorej s ňou môžete cestovať hromadnou dopravou.

Okrem kolobežky je pre mesto určite vhodný elektro bicykel. To hlavne pre seniorov alebo pre veľké mestá, kde treba cestovať dlhšie trasy.

Pre jazdenie mimo mesta

Tu už odporúčame niečo výkonnejšie s dlhším dojazdom. To vám ponúkne elektrický skúter alebo bicykel. Pre poľné cesty a ťažší terén zvoľte horský elektrobicykel. Ten je na tieto podmienky prispôsobený.

Pre zábavu

Zabaviť sa môžete s hoverboardom, ktorý je menej tradičným zariadením. Avšak ak pre voľné chvíle môžete zvoliť viac menej ktorékoľvek s vyššie spomenutých zariadení.

Zdieľajte článok

Ohodnoťte článok

Zatial nikto nehodnotil, buďte prvý.

Autor

Tomáš Kolesár
Tomáš Kolesár

Baví ma písať a sledovať novinky v moderných technológiách. Nakupovanie cez internet je čoraz viac populárne a z vlastnej skúsenosti viem, že niekedy je ťažké nájsť ten správny produkt. Preto som tu, aby som vám pomohol s výberom toho najlepšieho produktu za najlepšiu cenu.

Podobné články

Diskusia u článku

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pridať komentár