Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu

Najlepšie inteligentné smart hodinky

Dátum 21.10.2020 Tomáš Hajduk Tomáš Hajduk

Čím ďalej viacej ľudí si chce uľahčiť svoj život v tomto technologickom svete. Chce mať všetky upozornenia hneď po (respektívne na) ruke. Na to určite dobre padnú smart (chytré) hodinky. Ale v poslednom čase ako keby sa „vrece rozpadlo“ s výrobcami chytrých hodiniek.

Ako teda si vybrať tie najlepšie smart hodinky? Naše tipy a recenzie nájdete v tomto článku. Ak nechcete do hodiniek investovať veľkú sumu, tak odporúčame Xiaomi Amazfit GTRPre majiteľov mobilu iPhone je jednoznačne najlepším riešením Apple Watch Series 5.

Najlepší celkovo

Moderné inteligentné hodinky od Apple, ktoré robia všetko na výbornú.

Najlepší pomer cena/výkon

Elegantné a veľmi kvalitné smart hodinky s pekným displejom.

Najlepší lacné

Skvelý pomer kvality a ceny v spojení s nadštandardne dlhou výdržou batérie.

Porovnanie inteligentných hodiniek

Názov Zhrnutie
Top inteligentné hodinky
1. smart hodinky Apple watch Series 5 44 mm recenziaVíťaz testuTestado Apple Watch Series 5 44 mm
88 % ★★★★

čítať recenziu
Inteligentné hodinky spĺňajúce požiadavky náročných používateľov. Zistiť cenu
2. inteligentné hodinky Samsung Galaxy Watch recenzia Samsung Galaxy Watch
85 % ★★★★
čítať recenziu
Kvalitné smart hodinky od známeho výrobcu. Zistiť cenu
3. inteligentné hodinky Xiaomi Amazfit GTR recenzia Xiaomi Amazfit GTR
83%
★★★★
čítať recenziu
Hodinky za výhodnú cenu so štýlovým dizajnom a množstvom funkcii. Zistiť cenu
4. inteligentné hodinky Samsung Galaxy Watch Active 2 recenzia Samsung Galaxy Watch Active 2

83 % ★★★★
čítať recenziu

Elegantný dizajn a množstvo funkcii charakterizujú tieto hodinky. Zistiť cenu
5. inteligentné hodinky Garmin Fénix 6X Sapphire recenziaNáš tipTestado Garmin Fénix 6X Sapphire
79 % ★★★
čítať recenziu
Jedny z najlepších inteligentných hodiniek na trhu. Zistiť cenu
6. inteligentné hodinky Huawei-watch-gt-2 recenzia Huawei Watch GT 2
 78% ★★★
čítať recenziu
Hodinky s GPS pre bežných aj športovo aktívnych ľudí. Zistiť cenu
7. recenzia Garmin vivoactive 3 Garmin vívoActive 3
 78% ★★★
čítať recenziu
Inteligentné hodinky, ktoré ocení každý športovec. Zistiť cenu
8. inteligentné hodinky Xiaomi Amazfit T-Rex recenzia Xiaomi Amazfit T-Rex
76 % ★★★
čítať recenziu
Smart hodinky s vysokou odolnosťou spĺňajúce 12 vojenských certifikátov. Zistiť cenu
9. inteligentné hodinky Carneo Prime Platinum recenzia Carneo Prime Platinum
73 % ★★★
čítať recenziu
Smart hodinky s množstvom funkcii za výhodnú cenu. Zistiť cenu
10. inteligentné hodinky Niceboy X-fit Watch recenzia Niceboy X-fit Watch
68 % ★★
čítať recenziu
Lacné smart hodinky s krytím IP68 a 7-dňovou výdržou batérie. Zistiť cenu

Najlepšie inteligentné hodinky nášho výberu

Recenzia Apple Watch Series 5 44 mm

smart hodinky Apple watch Series 5 44 mm recenziaVíťaz testuTestado Pre náročných

Hmotnosť: 36,5 g | Rozmery: 1,78″ | Kompatibilné s: iOS | Výdrž batérie: 18 hodín | Vodeodolnosť: áno (ponoriteľné do hĺbky 50 metrov) | Merač tepovej frekvencie: áno | GPS: áno | Približná cena: 450 €

Klady
 • Veľký a pekný displej
 • Špičkový výkon
 • Presné monitorovanie srdcovej frekvencie
 • Presné sledovanie pohybových aktivít
Zápory
 • Slabšia výdrž batérie
 • Nerozumejú si s Androidom
 • Nedisponujú funkciou monitorovania spánku

Žiaden zoznam najlepších inteligentných hodiniek by nebol kompletný bez produktu s logom nahryznutého jabĺčka. Nie je preto žiadnym prekvapením, že sme do nášho výberu zaradili Apple Watch Series 5 44 mm.

Tieto smart hodinky sa dizajnovo prikláňajú k modernému štýlu. Vkus je síce subjektívna záležitosť, ale možno povedať, že vyzerajú naozaj dobre. Dominantou hodiniek je veľký a jasný displej, ktorý je vždy aktívny. Apple ukázal svoje majstrovstvo v plynulosti systému a výkonu. Tieto hodinky sú totiž bleskovo rýchle.

Smart hodinky si väčšina ľudí kupuje kvôli ich schopnosti monitorovať pohybové aktivity a telesné procesy. Watch Series 5 robia všetko na jednotku. Ponúka veľmi presné monitorovanie srdcovej frekvencie a nekompromisnú presnosť sledovania pohybových aktivít používateľa.

Majú tieto inteligentné hodinky aj slabé stránky? Nejaké sa určite nájdu. Oproti predošlej generáciisa nezlepšila výdrž batérie. Pri častom používaní tak ostáva jednodňovou alebo dvojdňovou záležitosťou. Pri tak vysokej cene by sme tiež určite uvítali aj možnosť monitorovania spánku. Keďže ide o produkt od Apple, logicky si nerozumejú s Androidom.

Recenzia Samsung Galaxy Watch 46 mm SM-R800

inteligentné hodinky Samsung Galaxy Watch recenzia Zlatý stred

Hmotnosť: 63 g | Rozmery: 1,3″ | Kompatibilné s: Android, iOS | Výdrž batérie: 4 dni | Vodeodolnosť: áno – IP68 | Merač tepovej frekvencie: áno | GPS: áno | Približná cena: 250 €

Klady
 • Rôzne voliteľné ciferníky
 • Možnosť telefonovania
 • Elegantný dizajn
 • Kvalitný AMOLED displej
 • Dajú sa spárovať so slúchadlami
Zápory
 • Vyššia cena
 • Zdĺhavejšie nabíjanie

Krásny elegantný dizajn inteligentných hodiniek Samsung Galaxy Watch 46 mm si získa konzervatívnych aj moderných jedincov bez rozdielu. Tieto hodinky disponujú kvalitným AMOLED displejom s výbornými vlastnosťami. Dobrou správou je prítomnosť obľúbeného režimu Always on. Vo výbave tohto kúsku nechýba optický senzor slúžiaci na meranie tepu.

Galaxy Watch sú ako stvorené na outdoorové aktivity a nezľaknú sa veru ani vody. Disponujú totiž odolnosťou voči vode a ponoriť ich je možné až do hĺbky 50 metrov bez poškodenia. S týmito hodinkami od Samsungu budete môcť monitorovať rôzne pohybové aktivity a mať vždy prehľad o svojom zdravotnom stave. Solídna je aj výdrž batérie. Akumulátor dokáže toto zariadenie držať pri živote 4 až 5 dní bežného používania.

Nevýhodou ale je dlhšie nabíjanie baterky. Spolu s vyššou cenou, za ktorú sa tieto hodinky predávajú, ide o jediné nevýhody tejto vydarenej smart hračky.

Recenzia Xiaomi Amazfit GTR 42 mm

inteligentné hodinky Xiaomi Amazfit GTR recenzia Lacný základ

Hmotnosť: 36 g | Rozmery: 1,39″ | Kompatibilné s: Android, iOS | Výdrž batérie: 74 dní | Vodeodolnosť: áno – IP68 | Merač tepovej frekvencie: áno | GPS: áno | Približná cena: 120 €

Klady
 • Výnimočne dlhá výdrž
 • Klasický dizajn
 • Skvelé na šport aj bežné nosenie
 • Dobrý AMOLED displej
Zápory
 • Problémy s presnosťou GPS

Smart hodinky Xiaomi Amazfit GTR 47 mm zaujmú svojim pekným spracovaním a klasickým dizajnom. Svojmu majiteľovi budú robiť radosť nielen svojimi užitočnými funkciami, ale aj ako vkusný módny doplnok.

Tieto hodinky majú výborný AMOLED displej, ktorý sa vyznačuje skvelou čitateľnosťou aj na priamom slnku. To sa výborne hodí pri rôznych outdoorových športových aktivitách, akými sú behanie, cyklistika a plávanie. Hodinky sú vodotesné a ponoriteľné až do hĺbky 50 metrov.

Vo výbave týchto smart hodiniek nájdeme všetko potrebné vrátane gyroskopu, výškomeru, barometra, akcelometru a samozrejme GPS. Hodinky majú aj NFC, avšak podporuje len čínske platobné metódy.

Veľkou výhodou týchto hodiniek je výnimočne dlhá výdrž batérie. Výrobca uvádza neuveriteľných 74 dní. Nejde však len o marketingový ťah. Hodinky naozaj dokážu vydržať extrémne dlhú dobu. Celková výdrž batérie ale závisí od mnohých faktorov. Pri bežnom aktívnom používaní hodinky vydržia 2 až 3 týždne.

Inteligentné hodinky Xiaomi Amazfit GTR 47 mm ponúkajú takmer dokonalý pomer ceny a kvality. Jediné, čo tento pomer trošku narúša sú občasné problémy s GPS lokáciou, na ktoré sa niektorí používatelia sťažujú.

Smart hodinky pre deti

Výrobcovia ponúkajú svojím zákazníkom aj smart hodinky určené pre deti. Tie sa odlišujú od bežných možnosťou telefonovania a rôznych foriem sledovania polohy hodiniek pomocou GPS. V článku o najlepších smart hodinkách pre deti sme sa na nich bližšie pozreli.

Najpredávanejšie inteligentné hodinky

Ako vybrať inteligentné hodinky

Inteligentné hodinky sú špecifickým zariadením a treba k nim aj takto pristupovať. Pri ich výbere neplatia rovnaké pravidlá ako pri výbere telefónu a dôraz je tu kladený na úplne iné atribúty. Ako pri výbere inteligentných hodiniek správne postupovať a čo je potrebné pri ňom zvážiť, vám prezradia nasledujúce riadky.

Kompatibilita

Inteligentné hodinky samozrejme fungujú aj bez telefónu, v tomto prípade však toto zariadenie stráca svoj zmysel. Aby ste totiž mohli využiť ich inteligentné funkcie, smartfón tak ako tak potrebovať budete. To by samozrejme problém byť nemal, pretože inteligentné telefóny sú pre väčšinu ľudí už bežná vec, je však potrebné si dať pozor, aby hodinky boli s telefónom kompatibilné. Presnejšie povedané, aby boli kompatibilné s jeho operačným systémom, ktorým vo väčšine prípadov bude buď Android, iOS, alebo Windows Mobile. Na každých hodinkách by tak mala byť informácia o kompatibilite s týmito systémami. Niektoré inteligentné hodinky pritom podporujú len jeden z nich, iné môžu podporovať aj všetky tri.

Dizajn

Hodinky boli vždy vrcholom dizajnových doplnkov a väčšina kupujúcich si ich vyberá práve podľa vzhľadu. Inteligentné hodinky všeobecne neponúkajú veľmi kvalitné dielenské vyhotovenie a dizajn je v prípade nich odsunutý trochu do ústrania, pretože tou najdôležitejšou vlastnosťou je ich funkčnosť, napriek tomu hanbu rozhodne nerobia. Samozrejme že hodnotenie vzhľadu hodiniek je u každého jedinca úplne subjektívne, aj napriek rôznym vyhotoveniam možno však inteligentné hodinky vo všeobecnosti rozdeliť do dvoch kategórií.

Tým prvým a pri týchto inteligentných zariadeniach zatiaľ častejším variantom sú inteligentné hodinky s hranatým displejom, ktoré sú síce trochu nápadné, štvorcové alebo obdĺžnikové tvary sú však v mnohých ohľadoch pre dotykový displej vhodnejšie. Druhým variantom sú inteligentné hodinky s okrúhlym displejom, ktoré oveľa viac pripomínajú hodinky klasické, a treba podotknúť že na prvý pohľad často ani žiadny rozdiel nenájdete.

Špeciálnu úlohu v otázke dizajnu inteligentných hodiniek hrajú remienky. Rovnako ako v prípade samotného zariadenia môžu byť z rôznych materiálov, najčastejšie ide o kov či kožu, najlacnejším riešením je guma. Mnohé inteligentné hodinky však umožňujú výmenu remienka, podľa mechanizmu jeho uchytenia môžete vyberať buď z množstva originálnych remienkov ponúkaných k zariadeniu daným výrobcom, v lepšom prípade aj z remienkov štandardných klasických hodiniek. Predovšetkým najlacnejšie inteligentné hodinky výmenu remienka vôbec neumožňujú.

Operačný systém

Operačnému systému by mal kupujúci pri výbere inteligentných hodiniek venovať možno najväčšiu pozornosť. Použitý OS totiž určuje, na čo všetko možno inteligentné hodinky používať. Všeobecne možno operačné systémy v prípade týchto zariadení rozdeliť na otvorené a uzavreté. Uzavretý OS, ktorý nájdete len na zariadeniach jedného konkrétneho výrobcu, neponúka príliš priestoru na zmeny. To v praxi znamená, že ak si kúpite inteligentné hodinky s uzavretým systémom, budete mať k dispozícii len funkcie, ktoré im dal do vienka sám výrobca, prípadne môžu byť výrobcom ešte neskôr pridané. Ako otvorený OS sa považuje ten, ktorý naopak možno „meniť“. Funkčnosť zariadenia s otvoreným operačným systémom tak môžu vylepšovať aj iní výrobcovia pomocou rôznych aplikácií a pod. Otvorený operačný systém nájdete na zariadeniach rôznych výrobcov. Príkladom otvoreného OS je napríklad Android Wear z dielne Googlu či Watch OS od Apple.

Spôsob použitia

Jedným z najdôležitejších rozhodnutí pri výbere inteligentných hodiniek je to, na čo toto zariadenie budete chcieť primárne používať. Možnosti sú pritom v dnešnej dobe dve. Prvé sú klasické inteligentné hodinky, ktoré slúžia predovšetkým na notifikácie a svojimi funkciami tak necielia na žiadnu určitú skupinu, ale de-facto na všetky. Druhá skupina týchto zariadení naopak cieli na športovcov, ktorým ponúka predovšetkým monitoring ich fyzickej aktivity. Hoci mnohé hodinky spájajú tieto vlastnosti v jednom zariadení, je v celku logické, že pre nešportovcov bude lepšie prvý menovaný typ, v opačnom prípade to budú športové inteligentné hodinky. Mnohí výrobcovia túto problematiku najčastejšie riešia tým, že pri svojich najpredávanejších hodinkách majú k dispozícii vzhľadovo totožnú klasickú verziu a športovú verziu, a nikto tak nepríde skrátka.

Hardvér

S inteligentnými hodinkami je spojený aj špecifický hardvér. Hoci rovnako ako v prípade smartfónov si aj pri nich môžeme prečítať údaje o ich procesore alebo RAM, v prípade inteligentných hodiniek však tieto údaje nie sú také dôležité.

Oveľa dôležitejšia je napríklad výdrž batérie, ktorá je v súčasnosti jedným z hlavných úskalí týchto prenosných zariadení. Veľká časť dostupných hodiniek totiž ponúka výdrž len jeden deň, už menej modelov sa pohybuje v rozmedzí 2 – 3 dní, výnimočne sa možno stretnúť aj s dlhšou výdržou. O výdrži hodiniek najviac vypovedá kapacita batérie udávaná v jednotkách mAh, pričom platí, že čím viac, tým lepšie. Výslednú výdrž však ovplyvňuje aj spôsob používania, záleží totiž na početnosti notifikácií a pod. Čím viac funkcií teda hodinky ponúkajú, tým je potrebná vyššia kapacita batérie.

Pozornosť si pri výbere zaslúži aj displej, prostredníctvom ktorého s hodinkami väčšinu času komunikujeme. Na rozdiel od smartfónov a ďalších zariadení tu vzhľadom na malý displej nehrá takú rolu rozlíšenie, prípadne jemnosť displeja, ale jeho čitateľnosť na slnku. V tomto ohľade sú dnes zrejme najlepšie displeje typu AMOLED. Prekoná ich snáď len celkom výnimočne používaná technológia ePaper, známa predovšetkým z elektronických čítačiek kníh.

V prípade hodiniek, ktoré umožňujú inštalovanie ďalších aplikácií, je dôležitým parametrom veľkosť používateľskej pamäte udávanej v bytoch, aj tu platí čím viac, tým lepšie. Pamäť je možné v prípade podpory pamäťových kariet aj rozširovať.

Prítomnosť reproduktora a mikrofónu značí možnosť telefonovania a prehrávania hudby prostredníctvom hodiniek. Skôr doplnkovým, ale nemenej častým prvkom je senzor na meranie tepovej frekvencie, žiadaná je aj funkcia GPS. Ak hodinky plánujete nielen ako doplnok telefónu, ale skôr ako jeho náhradu, uvítate aj slot na SIM kartu.

Odolnosť

Aby používateľ nemusel dávať dole hodinky pri každom kontakte s vodou či nečistotami, je dôležitá aj ich odolnosť. Stupeň krytia je podobne ako v prípade inej elektroniky vyjadrený tzv. IP kódom. Častý a vcelku dostatočný je napríklad stupeň krytia IP67, ktorý značí úplnú odolnosť proti prachu a 30-minutové ponorenie vo vode v hĺbke 1,5 metra.

Cena

Posledný v tomto radcovi, avšak v praxi zrejme prvý faktor pri výbere inteligentných hodiniek je ich cena. Inteligentné hodinky je v dnešnej dobe možné kúpiť aj za cenu okolo 20 €, takéto najlacnejšie zariadenia síce umožňujú volanie a dokážu zobraziť notifikácie, s nimi však spravidla nejde nijako aktívne pracovať, na rozdiel od svojich drahších kolegov neponúkajú ani možnosť inštalácie ďalších aplikácií. Tieto možnosti majú spravidla až inteligentné hodinky s cenou začínajúcou na 110 €, nájdeme však aj inteligentné hodinky prevyšujúce cenu 370 €.

Najpredávanejšie inteligentné hodinky

Zdieľajte článok

Ohodnoťte článok

Celkové hodnotenie: 4.7 (398 hlasov)

Autor

Tomáš Hajduk
Tomáš Hajduk

Fascinácia modernými technológiami v kombinácii s láskou k písaniu ma priviedli sem, na túto stránku, kde sa snažím svojimi radami a postrehmi pomôcť ľuďom vybrať si ten správny produkt. Neustále sa učím nové veci, takže sa rád o svoje vedomosti podelím.

Podobné články

Diskusia u článku

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pridať komentár