Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu
>

Najlepšie motorkárske nohavice – porovnanie 2023

Nevyhnutnou súčasťou výbavy motorkára sú správne motorkárske nohavice. Ich výber je však náročná úloha, pretože na jej splnenie vplýva niekoľko faktorov. V nasledujúcom článku preto zhodnotíme najzaujímavejšie kúsky v súčasnej ponuke predajcov. A predstavíme vám aj základné vlastnosti motorkárskych nohavíc, na ktoré by ste pri kúpe nemali zabudnúť.

Na prvom mieste v kategórii pánske motorkárske nohavice skončil model Ozone Daft. Na prvom mieste medzi dámskymi skončili moto nohavice W-Tec Boftyna Light.

Najlepšie kožené moto nohavice

Štýlové pánske kožené nohavice na motorku, ktoré perfektne sedia.

Najlepšie kevlarové rifle

Prepracované pánske kevlarove rifle s ochrannými prvkami a odvetrávaním.

Najlepšie ženské moto nohavice

Dámske rifle s ideálnym pomerom bezpečnosti, pohodlia a štýlu.

Motorkárske nohavice sú len časť dobrého základu, aby ste si vedeli dokonale vychutnať každú jazdu na motorke, potrebujete vhodnú výstroj. Problematike výbavy na motorku sa podrobnejšie venujeme v článku najlepšie moto oblečenie.

 

Recenzia Ozone Daft – štýlové kožené moto nohavice pánske

OZONE Daft recenzia

Materiál: Byvolia koža | Vnútorný materiál: polyesterová podšívka zo sieťoviny | Chrániče: nie | Určenie: pánske | Približná cena: 137 €

Klady
 • Kvalitná koža
 • Vysoká odolnosť
 • Vzdušná podšívka
 • Skvelý strih
Zápory
 • Chýbajú chrániče

Štýlové kožené nohavice na motorku pre pánov zaujmú na prvý pohľad. Jednoduchý klasický strih dobre sedí a vyzdvihne imidž každého motorkára. Ozone Draft sú vyrobené z najkvalitnejšej byvolej kože. Vnútro majú podšité polyesterovou podšívkou zo sieťoviny, čo  týmto moto nohaviciam dodáva vyššiu odolnosť.

Podšívka navyše plní aj funkciu odvetrávania. Spolu s koženým materiálom tak predstavuje ochranný kúsok, ktorý redukuje možnosť vzniku odrenín a poranení. Nedostatkom týchto unikátnych moto nohavíc je však absencia ďalších chráničov. Nenachádza sa na nich ani predpríprava na odnímateľné chrániče.

Kvôli hrejivým vlastnostiam kože ich skôr odporúčame do chladnejších dní.

Recenzia Avrton 505 – kevlarové rifle na motorku

Ayrton 505 recenzia

Materiál: Denim | Vnútorný materiál: Kevlarâ DupontTMChrániče: penové chrániče | Určenie: pánske | Približná cena: 120 €

Klady
 • Kvalitné spracovanie
 • Odnímateľné chrániče kolien a bokov
 • Vetracie zipsy
 • Dobre sedia
Zápory
 • Bez tepelnej izolačnej podšívky

Pohodlné pánske kevlárove rifle na motorku sú obľúbeným kúskom vášnivých jazdcov. Tí na nich vyzdvihujú predovšetkým pohodlné nosenie, odnímateľné chrániče kolien a bokov. Ako aj vetracie zipsy na stehnách, vďaka ktorým môžu vaše nohy dýchať.

Moto rifle Avrton 505 sa predávajú v širokej škále veľkostí. Navyše majú zosilnené pútka pásu a imidžový vzhľad. Ochranné prvky sú v ich prípade zabezpečené kevlarovou výstužou. Ďalej sú tieto motorkárske rifle vybavené už vyššie spomínanými odnímateľnými chráničmi kolien a bokov. Motorkárske rifle sú tak skvelou voľbou pre všetkých jazdcov do teplých mesiacov. Ich jedinú nevýhodu vidíme v absencii tepelnej izolácie, takže v chladných dňoch ich radšej nechajte visieť v skrini.

Recenzia W-Tec Boftyna Light – dámské moto rifle

W-TEC Bolftyna recenzia

Materiál: Bavlnený denim | Vnútorný materiál: aramydové vlákno a polyester | Chrániče: kevlarove chrániče | Určenie: dámske | Približná cena: 86 €

Klady
 • Kvalitné spracovanie
 • Rozsiahly ventilačný panel
 • Lichotia postave
 • Kevlarove chrániče
Zápory
 • Nie sú vhodné do zimy

Dámske rifle na motorku od renomovaného výrobcu W-Tec v sebe spájajú niekoľko benefitov. V prvom rade ide o štýlové dámské motorkárske nohavice, ktoré vďaka anatomickému strihu s prímesou lycry lichotia ženským krivkám.

Plusom týchto dámskych moto nohavíc sú aj ventilačné panelyochranné prvky. Tie zabezpečuje výstuž z DuPont Kevlaru a odnímateľné chrániče bokov a kolien. Po vybraní protektorov navyše môžete rifle nosiť ako štandardné džinsy. Tieto rifle sú vhodným moto doplnkom do teplých mesiacov. Počas zimy ich však odporúčame vymeniť za model s tepelnými a izolačnými vlastnosťami.

Porovnanie pánskych motorkárskych nohavíc

Obrázok Názov Popis
Top pánske moto nohavice
1. OZONE Daft recenzia OZONE DAFT Štýlové kožené pánske motorkárske nohavice z pravej byvolej kože a polyesterovou podšívkou. Zistiť cenu
2. Ayrton 505 recenzia Ayrton 505 Pánske kevlárové rifle na motorku s ventilačnými zipsami, kevlarovou výstužou a odnímateľnými chráničmi. Zistiť cenu
3. Cappa Racing Melbourne recenzia Cappa Racing Melbourne Celoročné pánske moto nohavice z polyesteru s vyberateľnou termovložkou. Nechýba ani ventilačný systém a nepremokavá úprava. Vhodné na road a urban. Zistiť cenu
4. Jeansy na motocykel Ozone Hornet II recenzia Ozone Hornet II Pružné kevlarové nohavice na motorku s vyberateľnými chráničmi kolien za výbornú cenu. S kevlárovou podšívkou. Zistiť cenu
5. Shot Raw Burst recenzia Shot Raw Burst Ľahké motokrosové nohavice s nastaviteľným pásom. Zistiť cenu

Porovnanie dámskych motorkárskych nohavíc

Obrázok Názov Popis
Top dámske moto nohavice
1. W-TEC Bolftyna recenzia W- TEC Bolftyna Skvelo sediace dámske kevlárové rifle na motorku s odnímateľnými chráničmi. Zistiť cenu
2. Roleff RO3 recenzia Roleff RO3 so šnurovaním Trendy kožené motorkárske nohavice s prípravou na kolenné chrániče a šnurovaním po bokoch. Zistiť cenu
3. W-TEC Spirital Lady recenzia W-TEC Spirital Lady Celoročné textilné moto nohavice s odnímateľnými trakmi, ochrannými a reflexnými prvkami. Zistiť cenu
4. Oxford Jeggings recenzia Oxford Jeggings Nadčasové dámske legíny na motorku s kevlarovou výstužou a odnímateľnými chráničmi kolien. Zistiť cenu

Najpredávanejšie motorkárske nohavice podľa Heureky

Ako vybrať motorkárske nohavice

Pri výbere motorkárskych nohavíc musíte myslieť na mnoho vecí. K základným patrí váš preferovaný štýl jazdy. Taktiež, aký druh motorky doma máte a v akých podmienkach zvyčajne jazdíte. Správne zvolené moto nohavice totiž môžu v prípade nehody rozhodnúť o vašej ďalšej existencii.

Pri ich výbere je teda rozhodujúca bezpečnosť. Tá by mala ísť ruka v ruke s pohodlím kvalitným spracovaním. Súčasný trh ponúka nespočetné množstvo motorkárskych nohavíc. My vám teraz pomôžeme vybrať tie správne pre vás.

Typy motorkárskych nohavíc podľa motorky

Máte doma choppera alebo skúter? Druh motorky, akou sa prepravujete, je jedným zo základných parametrov pri výbere vhodných moto nohovíc. S týmto faktorom súvisí aj počasie a dĺžka trasy, ktorú so svojím dvojkolesovým tátošom prekonávate.

Cestné a pretekárske motorkárske nohavice

Ak ste fanúšikom cestnej motocyklistiky alebo sa radi pretekáte sú pre vás ideálnou voľbou kožené moto nohavice. Na ich výrobu sa používa vysoko odolná kvalitná koža doplnená ochrannými prvkami. Tie sú umiestnené na kolenách, stehnách a krížoch. Ich jedinou nevýhodou je len nižšia priedušnosť, čo na tele pocítite najmä počas letných horúčav. V tomto prípade sú preto vhodnejšie textilné motorkárske nohavice. Tie majú posilnené ochranné výstuže a chrániče  pre vášnivých pretekárov. Bezpečnosť je totiž  pri rýchlej jazde na motorke priorita a dobre to vedia aj výrobcovia tohto druhu moto nohavíc.

Cestovné moto nohavice

Cestovné nohavice na motorku najviac vyhovujú jazdcom, ktorí v sedle trávia dlhé dni. Nevadí im pritom dážď, vietor ani zmeny ročných období. Preto sa cestovné moto nohavice pánske i dámske vyznačujú pohodlím a všestrannosťou. Vynikajú medzi nimi predovšetkým textilné kúsky zo špeciálnych materiálov. Tie majú okrem ochranných aj vodeodolné vlastnosti. Medzi cestovnými nohavicami na motorku sú obľúbené moto rifle či kevlarove rifle. Prvé z nich viete využívať mimo motorku ako štandardne džinsy. Druhé sú bezpečnejšie, nakoľko je v nich implementovaná kevlarova výstuž.

Motorkárske nohavice na motokros a enduro

Aj tento štýl jazdy si vyžaduje moto nohavice so špeciálnymi vlastnosťami. Sú navrhnuté tak, aby poskytovali ochranu a dostatočný pohyb počas agresívnej jazdy v teréne. Tento typ nohavíc má obyčajne zakrivené nohy, aby sa čo najviac prispôsobil pozícii jazdcov v predklone. Najčastejšie používaným materiálom sú v tomto prípade odolné syntetické tkaniny. Patrí k ním napríklad polyamid alebo polyester

Motorkárske nohavice na chopper a cruiser

Nohavice na cruiser a chopper patria k obľúbeným kúskom. Väčšina jazdcov totiž preferuje uvoľnený štýl jazdy s týmto druhom motoriek. Moto nohavice dámske aj pánske v tomto prípade podliehajú tiež módnym trendom. Z hľadiska materiálu jazdci na chopperi či cruiseri preferujú najmä kožu. No čoraz viac kúskov sa v rámci tohto druhu jazdy objavuje aj vo forme džínsoviny.

Voľba materiálu

Voľba materiálu je po type jazdy ďalšou zásadnou vecou, ktorú treba pri kúpe nohavíc na motorku zvážiť. Moto nohavice bývajú najčastejšie vyrobené z kože, syntetických textílií a džínsoviny. Teraz si postupne predstavíme plusy aj mínusy každého z týchto materiálov.

Náš tip

Hľadáte nový stroj a zaujímate sa o alternatívne zdroje energie? Pozrite si náš článok, v ktorom sme pre vás pripravili test elektrických motorek.

Kožené motorkárske nohavice

Koža je tradičný materiál používaný na výrobu nohavíc na motorku. Kožené nohavice na motorku nájdete vo viacerých štýloch prispôsobené potrebám jazdcov. Na ich výrobu sa používa najmä hovädzia a buvolia koža. No v ponuke sa objavujú aj nohavice z klokanej kože.

Hlavnou prednosťou tohto materiálu je vysoká odolnosť a ochrana. Pri správnom zaobchádzaní zostanú vaše kožené nohavice čisté a mäkké aj niekoľko rokov po kúpe. Z bezpečnostného hľadiska je ich benefit vo vysokej rezistentnosti v prípade nehody. Tá je podporená aj aplikáciou ochranných prvkov do citlivých partií.

Koža ako taká však nie je priedušná. Čo môže spôsobiť značný diskomfort počas leta. Taktiež ak nohavice z nej nie sú podšite nepremokavou tkaninou, môže v daždivom počasí spôsobiť značné komplikácie. Keď zvlhne, schne pomaly a počas tohto procesu môže zapáchať.

Kožené moto nohavice patria k tým drahším. Môže za to prvotriedny bezpečný materiál a samozrejme aj otázka štýlu.

Džínsovina – moto rifle

Veľa jazdcov nielen mužského, ale aj ženského pohlavia preferuje nohavice, ktoré nevypadajú ako klasické nohavice na motorku. V tomto prípade hrá hlavnú úlohu džinsovina, Rifle na motorku sú vyrobené tak, aby vypadali ako klasické džínsy. Oproti ním sú však doplnené o bezpečnostné prvky.

Rifle na motorku sa zvyknú kombinovať rôznymi prímesami. Najčastejšie je to spandex alebo lycra. Tie zvyšujú elasticitu, čím zabezpečia nielen pohodlie, ale aj lepšie upevnia chrániče. Motorkárske rifle sú skvelou voľbou do teplého počasia. Rýchlo schnú a sajú pot. Z hľadiska bezpečnosti však za nohavicami z kože značne zaostávajú.

Preto sa na trhu už nejaký čas objavujú kevlárové nohavice na motorku. V tomto prípade ide o klasické rifle vystužené kevlárom, čiže paraaramidovými vláknami. Tie zabezpečujú rifliam na motorku potrebnú bezpečnosť, no zhoršujú priedušnosť. Tento nedostatok však mnoho výrobcov rieši ventilačnými systémami.

Textilné syntetické moto nohavice

Medzi základné materiály sa v syntetických nohaviciach na motorku radí nylón, polyester alebo už spomínaný kevlar. Tieto tkaniny sa môžu pochváliť vyššou priedušnosťou aj elasticitou oproti koži. Všetky spomínané vlastnosti oceníte predovšetkým v teplých mesiacoch. V chladnejšom počasí skôr odporúčame siahnuť po textilných moto nohaviciach s izolačnou vrstvou.

Textilné moto nohavice sa pre ich vlastnosti často kombinujú s kožou, ktorá zase vyniká v bezpečnosti. Tento typ nohavíc na motorku je vhodný do drsného terénu ako je enduro či motokros.

Výber správnej veľkosti

Po tom, ako sa rozhodnete, z čoho by mali byť vaše nové nohavice na motorku vyrobené, treba zvážiť veľkosť. Číslovanie motorkárskych nohavíc sa od bežnej konfekcie odlišuje. Preto si pri voľbe veľkosti preštudujte veľkostnú tabuľku, ktorú predajca uvádza pri jednotlivých druhoch moto nohavíc. Zameriavajú sa pri nej na výšku postavy, obvod pásu a bokov.

Správne nohavice na motorku pre vás by mali dokonalo sedieť. To znamená, že by mali dokonalo obopínať vašu postavu. A nie je to tak len z pohľadu imidžu, ale najmä bezpečnosti.  Týmto spôsobom sú chrániče umiestnené na správnom mieste a dokonalo fixované.

Dizajn nohavíc na motorku

O tom, či si zvolíte kožené, textilné alebo rifľové moto nohavice, rozhoduje aj váš preferovaný štýl obliekania. Majte však na pamäti, že spodný kúsok by mal ladiť s vašou motorkárskou bundou.  V prípade, že kupujete nohavice do teplejších ročných období, v ktorých bundu veľmi nevyužijete, voľte priedušnejšie kúsky.

Náš tip

Rady, na čo by ste si mali dávať pri výbere bundy pozor nájdete v našom článku Najlepšie motorkárske bundy.

Výber moto nohavíc podľa ročného obdobia

pohľadu ročných období sa pri výbere vhodných nohavíc na motorku zameriavajte najmä na ich materiál:

 • Kožené nohavice – predstavujú najbezpečnejší kúsok na jazdenie a sú ideálne najmä v chladnejších mesiacoch. Na trhu však existujú aj kožené moto nohavice, ktoré sú doplnené inými materiálmi zaisťujúcimi vzdušnosť počas leta. Tie sa často kombinujú aj s nepremokavými tkaninami. Takéto kožené nohavice potom môžete nosiť celoročne.
 • Motorkárske rifle – sa kvôli vzdušnosti odporúčajú skôr do teplých mesiacov. Kvôli vyššej ochrane však odporúčame siahnuť skôr po kevlarových rifliach.
 • Textilné moto nohavice – v rámci ponuky týchto nohavíc nájdete premyslené kúsky, ktoré sa dajú nosiť nielen v lete, ale aj zime.

Ochranné prvky

Okrem sezónnosti a materiálu moto nohavíc, by ste mali pozornosť venovať aj ochranným prvkom. V nasledujúcej tabuľke popisuje funkcie tých najdôležitejších:

Ochranné prvky Popis
Chrániče Moto nohavice bez chráničov nemajú zmysel. Tie  kvalitnejšie sú vyrobené z plastu alebo pokročilých kompozitných materiálov a väčšinou sa dajú z nohavíc zložiť. Menej odolné sú penové chrániče. Všetky typy chráničov sa však umiestňujú na najcitlivejšie miesta ako bedrové kĺby či kolená.
Reflexné prvky Reflexné pásy a pruhy sú na nohaviciach umiestňované v rôznom pomere v závislosti od dizajnu. Ak radi jazdíte v noci alebo skoro ráno, voľte model s viacerými reflexnými prvkami.
Zapínanie na páse Väčšina moto nohavíc sa zapína sťahovacím pásom alebo suchým zipsom. Niektorým jazdcom však tento spôsob nevyhovuje. A to najmä v chladnejšom počasí, kedy nosia viac vrstiev oblečenia. Vtedy je vhodné voliť nohavice, ktoré obsahujú podväzkové gombíky.
Vodeodolnosť, izolácia a ventilácia Nepremokavá podšívka ako je napríklad Gore-Tex je vhodnou voľbou, ak radi jazdíte v akomkoľvek počasí. V tomto prípade tiež radšej voľte moto nohavice s vyšším pásom, aby ochránili aj vaše kríže. Niektoré druhy nohavíc taktiež poskytujú špeciálnu úpravu na zvýšenie izolácie. A rozpínacie panely zas umožňujú vášmu telu počas jazdy lepšie dýchať.
Zapínanie spodnej časti nohavíc Utesnenie spodnej časti nohavíc je dôležitá funkcia, pretože nepríjemný dážď a vietor vedia jazdu znepríjemniť. Z pohľadu dizajnu sa rozhodujte, či chcete mať nohavice v topánkach alebo na nich. Zvoľte potom také, ktoré sa manžetami dajú dobre stiahnuť a utesniť spodnú časť nohy.
Vrecká Aj nohavice by mali mať aspoň dve praktické vrecká, do ktorých sa ľahko počas jazdy dostanete.
Náš tip

V prípade, že chcete váš štýl a bezpečnosť na motorke ešte viac posilniť, investujte do kombinézy na motorku.

Kde nakúpiť

Motorkárske nohavice môžete kúpiť v kamenných obchodoch. V tomto prípade si vami vybraný kúsok môžete vyskúšať, čo je benefit navyše. Keďže však špecializované obchody nie sú všade, vhodnou voľbou sú aj internetové obchody. Zaujímavý výber poskytuje napríklad inSPORTline. Tu nájdete kvalitnejšie, ale aj finančne nenáročné kúsky overených značiek.

Široký výber má aj Alza a Heuréka. Nájdete tu rebríček najobľúbenejších nohavíc na motorku spolu s recenziami. V Heuréka nechýba ani porovnanie cien.

Najobľúbenejšie značky

Nohavice na motorku sú nevyhnutnou súčasťou  bezpečnej jazdy. Preto by ste pri ich kúpe mali vyberať z osvedčených značiek. Ich hlavným benefitom je totiž kvalitné spracovanie v súlade s ochrannými prvkami.

Nohavice na motorku značky W-TEC

Značka oblečenia a doplnkov pre motorkárov W-TEC pochádza z našich končín. Presnejšie z Českej republiky a vznikla v roku 2012. Ide o významného výrobcu nohavíc na motorku na českom a slovenskom trhu.

Firma svojim zákazníkom prináša kvalitné moto vybavenie s nadčasovým dizajnom. Výrobky W-TEC majú v obľube nielen milovníci motoriek, ale aj štvorkoliek. Brand je známy aj v zahraničí. Jeho produkty poznajú nadšenci motoriek až v 20 krajinách Európy.

w-tec logo

Nohavice na motorku značky Ozone

Ak hľadáte štýlové nohavice na motorku za prijateľné ceny tak potom je značka OZONE správnou voľbou. Okrem zaujímavých nohavíc v ich ponuke nájdete skvelé motorkárske bundy, helmy a ostatné príslušenstvo.

ozone logo

Nohavice na motorku značky Cappa Racing

Úspešná česká spoločnosť Cappa Racing vznikla ako dcérska firma Cappa 2,s.r.o. Brand sa špecializuje na motorkársky sortiment. Vyniká predovšetkým oblečením pre motorkárov a ich doplnkov. Značku môžete poznať autodoplnkov, ktoré taktiež patria do portfólia spoločnosti.

cappa racing logo

Ceny moto nohavíc

Motorkárske nohavice nie sú lacná záležitosť. Ich cena sa pohybuje v rozmedzí od niekoľkých desiatok až stovák eur. Závisí pritom od materiálu, z ktorého sú nohavice zhotovené ako aj množstva ochranných prvkov.

Motorkárske  nohavice v cene do 90 eur

Ak je pri výbere motorkárskych nohavíc pre vás dôležitým ukazovateľom cena, tak by ste mali premýšľať nad základnými kúskami. V tejto cenovej hladine nájdete textilné nohavice na motokros alebo enduro. S rozpočtom do 90 eur sa zmestíte aj do kevlárových rifliel či džínsov na motorku s jednoduchšími ochrannými prvkami. V prípade, že ste fanúšikom kožených nohavíc, budete musieť siahnuť hlbšie do vrecka.

Motorkárske nohavice od 90 eur do 150 eur

Motorkárske rukavice v hladine od 90 eur ponúkajú okrem základných vlastností aj pridanú hodnotu. V tomto prípade nájdete aj kvalitné kožené kúsky. Nechýbajú im ani technológie špecializujúce sa na ochranu kolien a kĺbov. Samozrejmosťou je v tejto kategórii aj odvetrávanie a nepremokavé materiály. Ide tak o cenovú úroveň, ktorá vám poskytne zlatú strednú cestu – dobrú kvalitu za príjemnú cenu.

Motorkárske nohavice nad 150 eur

Motorkárske nohavice nad 150 eur sú špičkovým spoločníkom pre všetkých vášnivých jazdcov. Disponujú prvotriednym výberom materiálov a spracovaním. Okrem štandardných ochranných prvkov obsahujú aj technické vychytávky. Vo vyššej cenovej hladine si môžete zaobstarať aj profesionálne moto rifle či kožené kúsky.

Najpredávanejšie motorkárske nohavice podľa Heureky

Zdieľajte článok

Ohodnoťte článok

Celkové hodnotenie: 5.0 (1 hlas)

Autor

Katarína Kmeťová
Katarína Kmeťová

Som mama dvoch malých detí, ktorá sa už viac ako 15 rokov pohybuje v oblasti PR, marketingu a obchodu. Počas rodičovskej dovolenky je písanie nástroj, vďaka ktorému mám kontakt so svetom. Okrem toho spravujem vlastný blog a zaujímam sa o zdravý životný štýl, motivačnú literatúru, módu a smart technológie.

Podobné články

Diskusia u článku

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pridať komentár