Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
 • Veľa inšpirácie pre váš výber.
Menu
>

Online kurzy angličtiny 2024 – recenzie a porovnanie

Angličtina je v súčasnej dobe čoraz viac žiadaným jazykom na mnohých pracovných pozíciách. Nie každý si môže dovoliť navštevovať jazykové kurzy osobne. Práve pre takýchto ľudí sú určené online kurzy angličtiny, ktoré sa v dnešnej dobe tešia naozaj veľkej popularite.

V nasledujúcom článku sme pre vás pripravili recenzie troch najpopulárnejších online kurzov angličtiny. Dve sú platené a jeden je zdarma. Na konci vám dáme pár rád, ktoré vám s výberom online kurzu pomôžu.

Najlepší platený kurz

Najlepší online kurz angličtiny s certifikátom a najlepšia angličtina online na trhu.

Najlepší overený kurz

Skvelý online kurz s množstvom zaujímavých prvkov. Moderné a zaujímavé kurzy angličtiny.

Najlepší zdarma

Najlepšie online kurzy angličtiny zdarma. Vhodná pre samoukov.

Najlepšie online kurzy angličtiny

Recenzia: OnlineJazyky – najlepší online kurz angličtiny s certifikátom

najlepšie kurzy angličtiny onlinejazyky

Klady
 • Komplexné a efektívne učenie
 • Prehľadné stránky
 • Možnosť použitia na všetkých platformách
 • V ponuke mnoho iných jazykov
 • Certifikát po absolvovaní kurzu
 • Špeciálne kurzy pre profesie
Zápory
 • Vyššia cena

OnlineJazyky.cz patria k najpopulárnejším, ale rozhodne i k najlepším stránkam s výučbou anglického jazyka. Ako sme už povedali, stránka je v českom jazyku, ale väčšina Slovákov nepovažuje češtinu za bariéru.

Kurzy angličtiny sú na stránke rozdelené do niekoľkých kategórií, podľa toho, na akej úrovní sa vaša angličtina nachádza. Pre začiatočníkov je určená úroveň A1, pre mierne pokročilých B1 a pre expertov C2. Stránka tiež ponúka špeciálne online kurzy určené na prípravu na maturitnú skúšku, kurzy venované obchodnej angličtine, či kurzy pre ľudí pracujúcich v zdravotníctve, strojníctve, personalistike a mnoho ďalších. Kúpiť si tiež môžete samostatné sady slovíčok.

Veľkou výhodou tejto stránky angličtniny online je jej interaktívnosť. Učenie je zábavné, motivujúce a prehľadné, čo samovýučbu angličtiny urýchľuje. Učenie prebieha formou posluchu, čítania, hovorenia a inej interakcie. Prístup k výučbe je teda naozaj komplexný. Po ukončení kurzu obdržíte certifikát FCE a CAE, takže budete mať o svojich jazykových znalostiach aj oficiálne potvrdenie. To si môžete pridať do sekcie znalostí, ak si budete upravovať alebo vytvárať životopis.

Online kurzy angličtiny na stránke OnlineJazyky.cz sú samozrejme spoplatnené a ich cena patrí k tým vyšším. Ak si ich však chcete vyskúšať, niektoré kapitoly sú vám k dispozícií zadarmo. Potom sa môžete rozhodnúť, či budete v samovýučbe pokračovať. Po zakúpení kurzu už k nemu máte doživotný prístup.

Online kurzy angličtiny z tejto stránky fungujú na všetkých platformách (stolný počítač, notebook, tablet, mobil). K spusteniu kurzu však potrebujete internet. Napriek tejto drobnej limitácii a vyššej cene však považujeme OnlineJazyky.cz za najlepšiu voľbu angličtiny pre samoukov na našom trhu.

Recenzia: Easylingo – skvelé angličtina online s množstvom zaujímavých prvkov


Online kurzy angličtiny easylingo

Klady
 • Rýchle a efektívne štúdium
 • Prehľadné stránky
 • Možnosť použitia na všetkých platformách
 • V ponuke aj iné jazyky (SK verzia len angličtina)
 • Online lektor zadarmo
Zápory
 • Vyššia cena
 • Bez internetu sa do aplikácie neprihlásite

Druhým najlepším online kurzom anglického jazyka je podľa nás stránka EasyLingo. Aj táto stránka ponúka iba české rozhranie, čo však znovu nepovažujeme za prekážku. Momentálne je kurz dostupný aj v slovenskej verzii (aktualizované 09/2021). Na webe nájdete množstvo študijného materiálu vysokej kvality, s ktorým vám pôjde učenie angličtiny „ako po masle“. Stránka svojim študentom sľubuje, že ich jazyk naučí už za 30 hodín.

Vybrať si samozrejme môžete z viacerých jazykových úrovní, ktoré sú štandardne označené písmenami a svoje si tu nájde rovnako úplný začiatočník ako aj pokročilý. Praktickým doplnkom je test, ktorý vám pomôže zistiť, do ktorej jazykovej úrovne patríte. Ten jednoducho vyplníte a výsledky vám prídu na email. Podľa nich sa rozhodnete, ktorú úroveň si zakúpite.

Výučba angličtiny pre samoukov prebieha pomocou posluchu, čítania, hovorenia a písania (celkovo 16 typov cvičení). Stránka ponúka online lektora, ktorý vám počas študovania odpovedá na vaše otázky.

Zaujímavosťou online kurzov z tejto stránky je možnosť získať motivačné odmeny. Keď kurz úspešne dokončíte medzi najlepšími v danom mesiaci, môžete získať napríklad iPhone, dovolenku, či rôzne darčekové karty.

Ak počas prvých štrnástich dní od zakúpenia zistíte, že online kurz nie je pre vás ideálny, EasyLingo.cz vám vráti peniaze. Študovať môžete rovnako na počítači ako na mobile. Po skončení kurzu získate certifikát jazykových znalostí. V tomto prípade však nejde o všeobecne uznávaný certifikát.

K menším nevýhodám musíme, rovnako ako pri predošlom online kurze, zaradiť vyššiu cenu a nutnosť pripojenia k internetu. EasyLingo.cz však ponúka mnoho nadštandardných služieb, ktoré potešia aj náročného študenta.

Recenzia: Duolingo – najlepšia angličtina pre samoukov online

Logo Duolingo

Klady
 • Úplne zadarmo
 • Motivačné štúdium angličtiny
 • Na počítač, mobil u tablet
 • Veľa jazykov
 • Najlepšia online angličtina pre deti
Zápory
 • Len pre začiatočníkov
 • Nemá certifikát

Duolongo je super online angličtina pre samoukov. Funguje ako na počítači, tak na telefóne. Okrem angličtiny si môžete vybrať švédčinu, ruštinu, portugalčinu a veľa iných svetových jazykov. Zábavné testy si môžete vyskúšať aj v takých jazykoch, o ktorých ste doteraz ani nepočuli.

Duolingo odporúčame hlavne začiatočníkom, ktorým tento kurz pomôže jazyk rýchlo vstrebať. Maximálna úroveň však končí na B2. Ak teda anglicky celkom viete, tyhle anglickej testy online zrejme pre vás nebudú tie pravé.

Duolingo je posudzované ako najlepšie online kurzy angličtiny pre deti. Počas výučby nechýba veľa obrázkov a forma ovládania je úplne jednoduchá aj pre menej skúsených užívateľov. Ovládanie na mobile je praktické a hodí sa aj na cesty. Offline štúdium však funguje iba u platenej verzie.

Okrem písania cvičíte tiež čítanie a rozprávanie. Moc sa nám páči možnosť diskutovať o jednotlivých cvičeniach. Keď vám nie je nejaké slovíčku jasné, jednoducho sa spýtate a on vám niektorý používateľ časom odpovie. Skvelý je tiež motivačný program: za štúdium získavate odznaky a môžete sledovať aj svojich priateľov, ako si študijno vedú.

Duolingo je vynikajúci angličtina online pre samoukov zadarmo Drobným mínusom je nižšia obtiažnosť. Duolingo skrátka nie je pre pokročilých angličtinu. Je to vlastne taká angličtina hrou …

Porovnanie online kurzov angličtiny

OnlineJazyky EasyLingo Duolingo Langem BritishCouncil

najlepšie kurzy angličtiny onlinejazyky
Online kurzy angličtiny easylingo
Logo Duolingo
Logo Langem Logo BritishCouncil
Cena kurzu 2 490 Kč / 90 €  3 690 Kč / 142 € Zadarmo 39 € (6 mesiacov) 59 € (12 mesiacov) Zadarmo
Štúdium na počítači Áno Áno Áno Áno Áno
Štúdium na mobile Áno Áno Áno Áno Áno
Offline prevádzka Nie Nie Áno Nie Nie
Jazyková úroveň Od A1 do C2 Od A1 do C2 Od A1 do B2 Od A1 do B2 Od A1 do C1
Příprava na certifikát Áno Nie Nie Áno Nie
Posluch Áno Áno Áno Áno Áno
Hovorenie Áno Áno Áno Áno Áno
Písanie Áno Áno Áno Áno Áno
Čítanie Áno Áno Áno Áno Áno
Kurzy pre špeciálne profesie Áno Nie Nie Nie Áno
Skúšebná verzia Áno Áno Áno Áno Áno
Jazyk rozhrania Český Český Český Slovenský Anglický
Vhodný aj pre začiatočníkov Áno Áno Áno Áno Áno
Vhodný aj pre děti Áno Nie Áno Nie Áno
Dalšie jazyky Áno Áno Áno Nie Nie
Doživotná (časovo neobmedzená) licencia  Áno  Áno Áno Nie  Áno
Vyskúšať
zadarmo
Vyskúšať
zadarmo
Vyskúšať
zadarmo
Vyskúšať
zadarmo
Vyskúšať
zadarmo

Ako vybrať online kurz angličtiny pre samoštúdium

Mnoho našich aktivít sa čoraz viac presúva na internet. Okrem toho, že cez internet často nakupujeme alebo čítame správy, využívame s čoraz väčšou obľubou tiež samovzdelávanie a to najmä pri cudzích jazykoch.

Online kurzy angličtiny patria k tým najpopulárnejším. Na internete nájdete veľké množstvo kurzov s certifikátom i bez neho. Poďme si teda napísať, na čo je potrebné sa pri výbere konkrétneho kurzu angličtiny online pre vás zamerať.

Akú mám jazykovú úroveň?

Štandardne sa jazykové úrovne všetkých cudzích jazykov delia do 6 stupňov. V nasledujúcich riadkoch si ich predstavíme.

 • Jazyková úroveň A1 – úplný začiatočník
 • Jazyková úroveň A2 – začiatočník
 • Jazyková úroveň B1 – mierne pokročilý
 • Jazyková úroveň B2 – stredne pokročilý
 • Jazyková úroveň C1 – veľmi pokročilý
 • Jazyková úroveň C2 – expert

Úroveň A1

Rozumiete základným výrazom a frázam. Viete sa predstaviť, povedať, kde bývate a porozprávať sa o základných osobných údajoch. Ak druhý človek hovorí pomaly, ste schopný jeho slovám porozumieť a adekvátne jednoducho odpovedať. Z čítaného textu preložíte známe slovíčka.

Úroveň A2

Rozumiete často používaným vetám a výrazom, ktoré sa zaoberajú vecami každodenného života (nakupovanie, zamestnanie, rodina…). Ste schopný komunikovať v situáciách, ktoré sa často opakujú a o bežných skúsenostiach, či činnostiach. Prečítate jednoduché texty a rozumiete osobným dopisom.

Úroveň B1

Rozumiete informáciám z bežného života a v hlavných rysoch rozumiete informáciám o veciach, s ktorými prichádzate denne do kontaktu (v škole, v práci, vo voľnom čase…). Dokážete jednoducho súvisle popísať témy, ktoré dobre poznáte, napríklad svoje zážitky. Prečítate si text zložený z jednoduchých slovíčok.

Úroveň B2

Rozumiete myšlienkam i zložitejším textom s abstraktnými námetmi. Dokážete viesť bežný dialóg bez toho, aby ste sa museli extrémne snažiť. Napíšete text na zložitejšiu tému a čítate s porozumením.

Úroveň C1

Rozumiete dlhým a náročným textom a nájdete aj skrytú myšlienku. Vyjadrujete sa spontánne a plynule. Viete napísať dlhý, dobre členený text aj na abstraktné, či iné zložité témy. Nerobí vám problém čítať beletriu.

Úroveň C2

Rozumiete s ľahkosťou prakticky všetkému, čo počujete alebo čítate. Jasne sa viete vyjadriť na akúkoľvek tému a čítanie vám nerobí absolútne žiaden problém. Prečítate si aj básne, či odborný článok.

Roztrieďovací test

Ak ste sa anglický jazyk už učili a neviete objektívne zhodnotiť, do ktorej úrovne patríte, môžete využiť roztrieďovací test. Ten jednoducho vyplníte a podľa odpovedí vás stránka automaticky odporučí na konkrétny kurz. Niektoré stránky s výučbou angličtiny takúto možnosť neponúkajú a nechávajú voľbu na vás.

Ako sa naučiť po anglicky rýchlo

Cudzí jazyk ovládate iba vtedy, keď v ňom viete čítať, písať, hovoriť a rozumiete jeho hovorenému slovu. Práve preto by mal byť komplexný kurz online angličtiny zameraný na všetky tieto aspekty. Samozrejme ak potrebujete pomôcť napríklad iba s gramatikou, môžete si zvoliť taký online kurz, ktorý vás zlepší práve v nej. V nasledujúcich riadkoch si základné súčasti online kurzov angličtiny predstavíme.

Posluch

Posluch je naozaj potrebné počas štúdia anglického jazyka pravidelne cvičiť. Anglické slová sa totižto čítajú inak ako sa píšu a preto sa ich výslovnosť najlepšie naučíte tak, že si ich napočúvate. Samozrejme je dôležité zvoliť si náročnosť posluchu primeranú vašim schopnostiam a jazykovej úrovni.

S anglickým jazykom je spojený aj fenomén prízvuku. Inak znie angličtina v Amerike, inak v Austrálii, či Británii. Online kurzy angličtiny obyčajne ponúkajú posluchy nahovorené rodenými hovoriacimi, čím do podvedomia získate aj rôzne prízvuky.

Hovorenie

Hovorenie v cudzom jazyku je nielen najdôležitejšou, ale obyčajne aj najnáročnejšou súčasťou výučby. Mnoho z nás má pri hovorení strach z toho, že urobí chybu a preto radšej nehovoríme vôbec. Cvičenie hovorenej reči je pri online kurzoch extrémne dôležité. Nebojte sa čítať nahlas, či hovoriť si nové slovíčka nahlas.

Písanie

Naučené slovíčka a gramatiku je potrebné následne využiť v písanej forme. Aj túto formu prejavu je potrebné opakovane cvičiť. Po čase určite uvidíte zlepšenie. Skúste si porovnať prvú a poslednú esej, čo ste kedy v angličtine napísali.

Čítanie

Čítanie je nevyhnuté na obohacovanie slovnej zásoby. Do podvedomia sa takto dostávajú nové slovíčka, ktoré si viete potom ľahko vybaviť. Pravidelné čítanie je pri výučbe angličtiny naozaj dôležité. Okrem toho, že online kurzy angličtiny ponúkajú texty na čítanie, môžete si na cesty autobusom, či vlakom zaobstarať nejakú dvojjazyčnú knihu.

Jazykový certifikát z anglického jazyka

Ak sa nechcete angličtinu učiť iba tak pre seba, môžete si svoje znalosti overiť certifikátom. Tie sú čoraz častejšie žiadané zamestnávateľmi a nevyhnutnosťou sú v prípade štúdia na zahraničnej vysokej škole. K najprestížnejším skúškam z anglického jazyka patria Cambridge skúšky ESOL. Uznávajú ich školy, zamestnávatelia aj imigračné úrady po celom svete.

Cambridge skúšky majú 5 úrovní:

Skratka Originálný názov Popis Úroveň
KET Key English Test určený pre začiatočníkov A2
PET Preliminary English Test pre pokročilejšie osoby, ktoré dokážu komunikovať v situáciách bežného dňa B1
FCE First certificate in English Náročnejšia skúška, ktorá ráta s riešením náročnejších situácií B2
CAE Certificate in Advanced English Certifikát, ktorý spĺňa kritéria náročnejších britských univerzít C1
CPE Certificate of Proficiency in English Skúška uznávaná aj globálnymi spoločnosťami C2

Online angličtina pre deti

Deti sa cudzie jazyky učia rýchlejšie ako my dospelí. Nie je nezvyčajné, že základné slovíčka sa učia už počas návštevy materskej školy. Deti jednoducho zvládnu aj viaceré cudzie jazyky naraz, pokiaľ sú im podávané vhodnou formou.

Mnohé online kurzy angličtiny ponúkajú špeciálne kurzy pre deti. Tie pristupujú k výučbe hravo a pútavo, teda formou, ktorá dieťaťu najviac vyhovuje. Bežne sa využíva mnoho obrázkov. Vhodné sú aj rôzne pesničky, či básničky. Deti je dôležité do učenia angličtiny nenútiť, pretože by ich mohol odpor k cudzím jazykom sprevádzať celý život.

Platený vs. neplatený online kurz anglického jazyka

Platený kurz angličtiny online

Hneď na začiatku musíme povedať, že platené kurzy angličtiny sú vždy lepšie ako tie zadarmo. Ich obsah je komplexnejší, sú viac prepracované a učenie angličtiny je s nimi na vyššej úrovni. K ich nevýhodám samozrejme patrí cena, ktorá sa častokrát ráta v desiatkach eur.

Na trhu vo všeobecnosti nájdete dva spôsoby predplatného online kurzov. Buď si za kurz zaplatíte a jeho obsah je vám dostupný už navždy alebo si zvolíte kurz, ktorého licencia je časovo obmedzená. V prvom prípade ide obyčajne o kurzy v rozsahu jednej úrovne. V druhom sú vám prístupné všetky úrovne, ale iba na určitý čas.

Klady
 • Veľmi efektívne štúdium
 • Komplexný obsah
 • Online podpora
 • Bez reklám
Zápory
 • Vysoká cena

Neplatený kurz angličtiny online

Ak nemáte záujem za online kurz angličtiny platiť, môžete využiť nejaký kurz zadarmo. Najmä web Duolingo má po svete obrovskú základňu fanúšikov. Takéto online kurzy angličtiny sú obyčajne obmedzené rozsahom a nedosahujú do vyšších jazykových úrovni. Základná angličtina online sa s nimi každopádne učiť naozaj dá.

Klady
 • Zadarmo
 • Ideálne pre začiatočníkov
Zápory
 • Menší rozsah obsahu
 • Bez podpory
 • Otravné reklamy

 

Otázky a odpovede

Ako často by som mal používať vzdelávacie aplikácie?

Frekvencia používania vzdelávacích aplikácií závisí od vašich osobných cieľov a časových možností. Ak sa snažíte zdokonaliť svoje jazykové zručnosti, odporúča sa používať vzdelávacie aplikácie pravidelne, najlepšie každý deň. Odporúčame vybrať si aplikáciu, ktorá vám umožní striedať rôzne úlohy.

Ako sa zlepšiť v počúvaní angličtiny?

Pre zlepšenie porozumenia v angličtine je dôležité cvičiť pravidelne a používať rôzne zdroje. Niektoré z najlepších spôsobov sú: počúvanie anglických podcastov, sledovanie anglických filmov a televíznych programov, počúvanie anglických skladieb a používanie aplikácií na vzdelávanie jazykov. Je tiež dôležité cvičiť aktívne počúvanie, čo znamená snažiť sa pochopiť význam slov a fráz aj v kontexte.

Ako sa nebáť hovoriť po anglicky?

Jedným z najlepších spôsobov, ako prekonať strach z hovorenia po anglicky je praxia. Teda cvičiť hovorenie s inými ľuďmi, ktorí hovoria po anglicky.

Ktoré aplikácie na učenie angličtiny sú ukončené certifikátom?

Niektoré aplikácie na učenie angličtiny ponúkajú certifikáty, ktoré potvrdzujú vaše jazykové zručnosti. Prehľad aplikácií a ich funkcií nájdete v našom porovnaní. Certifikáty sa zvyčajne udeľujú na základe testovania vašich jazykových zručností po absolvovaní kurzu.

Zdieľajte článok

Ohodnoťte článok

Celkové hodnotenie: 4.6 (14 hlasov)

Autor

Kornel Kubík
Kornel Kubík

Aktívne sledujem technologický vývoj. Obzvlášť ma baví všetko, čo súvisí s bývaním – od nových typov vykurovania cez inteligentnú domácnosť až po malé spotrebiče. Zároveň je mojou vášňou písanie, preto tvorím a radím aj na tomto webe.

Podobné články

Diskusia u článku

Pridať komentár
Uživatel
Radomil (19. 4. 2023 09:04)

Môžete mi odporučiť kurz angličtiny pre syna zo štvrtej triedy? Máte s niektorým osobnú skúsenosť?

Odpovědět
Uživatel
Petra Kvapilová (20. 4. 2023 13:04)

Odporúčam skúsiť najskôr Duolingo, je to hravé s obrázkami aj zvukom. Majú peknú aj mobilnú aplikáciu, takže dieťa nemusí nutne sedieť pri počítači. Navyše je to zadarmo a na vyskúšanie, či je online angličtina to pravé pre menšie dieťa, je to v pohode. V rodine už máme väčších (starších) študentov – rok používali a spokojnosť. Dokonca sa aplikácia v mobile pripomína, že ste dnes ešte netrénovali a navrhuje čo dosiahnuť. Za dosiahnutú métu potom dáva virtuálne odmeny (diamanty) vďaka ktorým si odomykáte ďalšie levely. Odporúčam vyskúšať, ale upozorňujem, že zatiaľ nemajú slovenskú verziu, je to v češtine, takže ak chlapec zo štvrtej triedy zatiaľ ťažko rozumie českým výrazom, mohlo by ho menu duolinga na začiatok občas zaskočiť.

Odpovědět
Uživatel
Jožo Lukáč (8. 5. 2023 13:05)

Duolingom som tiež začínal. V mobile snáď nemá konkurenciu. Pre začiatočníka za mňa najlepšia voľba. Tiež odporúčam si čítať správy zo sveta. Napr. tu https://www.newsinlevels.com/, kde si môžete zvoliť obtiažnosť.

Odpovědět
Uživatel
Matúš (9. 5. 2023 08:05)

Učím angličtinu už 10 rokov (učím dospelých vo firmách) a takéto aplikácie sú celkom dobré na precvičovanie, keď máte chvíľu vo vlaku alebo pred spaním atď. Nie sú však všestranne dostačujúce. Ľuďom, ktorí sa naozaj chcú naučiť jazyk, odporúčam kombinovať to s lektorom, ktorý odpovedá na otázky a dopĺňa potrebný kontext. Osobne som vyskúšal Duolingo a dosť som trpel, keď ma presvedčilo, že to, čo som tam napísal, je nesprávne, hoci to bolo očividne správne. Má jednu "cestu", ktorou vás vedie, ale nie je to jediná cesta. Pre začiatočníkov v poriadku, ale nečakajte zázrak :)

Odpovědět
Uživatel
Janka (25. 5. 2023 11:05)

Ja myslím, že osobná výučba s lektorom je lepšia. Ideálne s niekým kto má angličtinu ako rodný jazyk. Ale zaujímavé porovnanie.

Odpovědět
Uživatel
Edita_97 (22. 6. 2023 07:06)

Ja som si nainštalovala Langem, pretože je v slovenčine, ale môj spolužiak používa Duolingo a zdá sa mi to o niečo lepšie.

Odpovědět
Uživatel
Martin (22. 6. 2023 08:06)

Používame "English for Kids" aplikáciu, ktorú si môžete stiahnuť z Google Play alebo App Store. Je to pre deti základnej školy a je tam mnoho hier a aktivít na učenie slov a výrazov. Je to veľmi zábavné a moje deti to milujú.

Odpovědět
Uživatel
Monika (22. 6. 2023 08:06)

Moja dcéra využíva stránku https://www.starfall.com/. Je to skvelé pre deti, ktoré sa učia čítať a písať. Majú veľa zábavných hier a aktivít. Je to v angličtine, takže deti sa učia počúvať a rozumieť anglicky.

Odpovědět

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pridať komentár