Najlepšie rotopedy – tipy pre rok 2018

Obľúbenosť rotopedov, čiže stacionárnych bicyklov, medzi športovo založenými ľuďmi neustále rastie. A niet divu. Môžete na nich jednoducho spaľovať tuky, posilňovať svaly, rehabilitovať kĺby a zlepšovať svoju fyzickú kondíciu.

Nie sú náročné na priestor, a preto si ich môžete zaobstarať aj do garsónky. Športovať môžete napríklad v obývačke pri sledovaní obľúbeného seriálu či filmu.

V prípade, že si zaobstaráte naozaj kvalitný rotoped s dobrou stabilitou, pohodlným ovládaním a skvelými funkciami, určite nebudete ľutovať. Šport sa stane dôležitou súčasťou vášho života. A vy sa budete cítiť šťastnejší. Lebo ako je známe, športujúci ľudia sú oveľa spokojnejší a vyrovnanejší.

Najlepšie rotopedy

Acra BC220

HMS M 0410-i

inSPORTline inCondi UB60i

Acra BC220

HMS M 0410-i

inSPORTline inCondi UB60i

Lacný základ

Zlatá stredná cesta

Pre náročných

Klady

Nízka cena

Jednoduchá montáž a obsluha

Tichý chod

Dobrá nosnosť

Elegantný vzhľad

Vysoká nosnosť

Prehľadný displej

Možnosť pripojenia mobilného zariadenia

Jednoduché ovládanie

Množstvo aplikácií

Ľahko prenosný

Tichý chod

Množstvo aplikácií

Masívna konštrukcia

Špičkový dizajn

Zápory

Pre menšie postavy

Sedlo je pri dlhšej „jazde“ dosť nepohodlné

Malý počet funkcií

Väčšia hmotnosť

Vyššia obstarávacia cena

Vysoká obstarávacia cena

Nie je možné nastaviť výšku riadidiel

Návod k obsluhe je nekompletný

ZhrnutieLacný rotoped pre domáce použitie. Vhodný pre rehabilitáciu. Je skladný a jednoducho sa obsluhuje.Fitness prístroj pre stredne náročných športovcov s vysokou nosnosťou. Ponúka zaujímavé aplikácie a pripojenie na tablet.Špičkový rotoped pre aktívnych športovcov. Jednoducho sa ovláda, má veľa užitočných funkcií a aplikácií. Tichý chod.

Zobraziť na Heureka.sk

Zobraziť na Heureka.sk

Zobraziť na Heureka.sk

Recenzia: Acra BC220

Nosnosť: 110 kg | Maximálna výška: 178 cm | Hmotnosť: 20 kg | Meranie kalórií: áno | Počet funkcií: 5 | Brzdy: magnetické

KLADY:
 • Jednoduchá montáž a obsluha
 • Tichý chod
 • Dobrá nosnosť
 • Elegantný vzhľad

ZÁPORY:
 • Nízka cena
 • Pre menšie postavy
 • Sedlo je pri dlhšej „jazde“ dosť nepohodlné

Magnetický rotoped Acra BC220 je základný model posilňovacieho stroja, ktorý vás veľmi milo prekvapí nielen svojim tichým chodom. Stroj je vybavený magnetickou brzdou s ôsmimi stupňami záťaže. Váha zotrvačníkového kolesa činí 4,5 kilogramu. Stredová os sa otáča na guľôčkových ložiskách, prevod funguje vďaka plochému remeňu.

Rotoped disponuje vertikálnym nastaviteľným sedlom a funkciami computeru: scan, čas, vzdialenosť, kalórie, rýchlosť a iné. Hmotnosť je 20 kg. Má dobrú nosnosť (až do 110 kg). Odporúča sa pre osoby, ktorých maximálna výška je 175 – 178 cm (je nutné dodržať hmotnostný limit).

Prístroj má kompaktné rozmery. Ľahko ho tak umiestnite aj do toho najmenšieho bytu. Po cvičení ho môžete rýchlo a bez námahy presunúť napríklad na chodbu alebo do komory, tak aby vám neprekážal.

Ďalšími výhodami tohto rotopedu sú jeho nízka obstarávacia cena. Okrem toho sa pomerne jednoducho montuje a obsluhuje. Stroj sa vyznačuje elegantným vzhľadom. Naopak nevýhodami sú nepohodlnosť sedadla pri dlhšej „jazde“ a málo funkcií.

Zobraziť na Heureka.sk >>

Recenzia: HMS M 0410-i

Nosnosť: 150 kg | Maximálna výška: bez obmedzenia | Hmotnosť: 26,7 kg | Meranie kalórií: áno | Počet programov: 12 | Brzdy: elektromagnetické

KLADY:
 • Vysoká nosnosť
 • Prehľadný displej
 • Možnosť pripojenia mobilného zariadenia
 • Jednoduché ovládanie
 • Množstvo aplikácií

ZÁPORY:
 • Väčšia hmotnosť
 • Vyššia obstarávacia cena

Elektromagnetický rotoped HMS M 0410-i vám poskytne interaktívnu prechádzku skutočnými mestami. Nebudete len posilňovať svoju kondíciu, ale súčasne budete pri svojich cestách spoznávať nové zaujímavé miesta. Nosnosť prístroja je 150 kg.

Stroj je vybavený inovatívnym počítačom so schopnosťou pripojiť mobilné zariadenie so systémom Android alebo iOS, a môžete si stiahnuť bezplatnú aplikáciu iConsole+. Vďaka nej môžete získať informácie o cvičení, navoliť rôzne tréningové programy a pomocou Google Maps sledovať priebeh vybranej trasy priamo na displeji.

Dotyková čidlá rotopedu spoľahlivo merajú pulz a umožňujú kontrolovať optimálne zaťaženie vášho organizmu. Môžete vyberať z 12 prednastavených programov či si navoliť svoj vlastný režim tréningu. Ďalšie Počítačové funkcie sú čas, rýchlosť, vzdialenosť, spálené kalórie, scan, HRC a Body fat.

Rotoped je vybavený elektronickou reguláciou záťaže a ergonomickým sedlom pre pohodlnú jazdu a nastavenie výšky. Moderný počítač je vybavený aj vstupom 3,5 mm pre nabíjanie mobilných zariadení.

Nevýhodami rotopedu sú väčšia hmotnosť a vyššia obstarávacia cena.

Zobraziť na Heureka.sk >>

Recenzia: inSPORTline inCondi UB60i

Nosnosť: 150 kg | Maximálna výška: 200 cm | Hmotnosť: 38,2 kg  | Meranie kalórií: áno | Brzdy: magnetické | Počet programov: 15

KLADY:
 • Ľahko prenosný
 • Tichý chod
 • Množstvo aplikácií
 • Masívna konštrukcia
 • Špičkový dizajn

ZÁPORY:
 • Vysoká obstarávacia cena
 • Nie je možné nastaviť výšku riadidiel
 • Návod k obsluhe je nekompletný

Rotoped inSPORTLine inCondi UB60i je vďaka masívnej konštrukcii veľmi stabilným. Vďaka ľahko horizontálne aj vertikálne nastaviteľnému a pohodlnému sedlu je sedenie na rotopede veľmi príjemné. Brzdný systém dokáže vďaka 32 nastaviteľným stupňom náročnosti pohyb kolesa dostatočne sťažiť. Chod stroja je pomerne tichý.

Rotoped je navyše vybavený počítačom so špičkovým dizajnom a množstvom funkcií. Počítač zobrazuje všetky hlavné funkcie, ako sú prejdená vzdialenosť, rýchlosť, spotreba kalórií, čas alebo tepová frekvencia. Stroj je ľahko prenosný vďaka transportným kolieskam v prednej časti stroja, a tak ho dokážete premiestniť bez väčšej námahy prakticky všade.

Rotoped disponuje možnosťou prepojenia s tabletmi, smartfónmi či výrobkami s iOS 5.0, technológiou Bluetooth a aplikáciou iConsole +. Priebeh trasy je možné sledovať vďaka Google Maps a Street View priamo na displeji.

Najväčšou nevýhodou tohto rotopedu je nemožnosť nastavenia výšky riadidiel. Okrem toho návod k obsluhe nie je kompletný, chýba tam niekoľko informácií. Poslednou nevýhodou je vysoká obstarávacia cena, ktorá je ale vzhľadom k vybaveniu a programom rotopedu adekvátna.

Zobraziť na Heureka.sk >>

späť na obsah ↑

Najpredávanejšie rotopedy podľa Heureky

späť na obsah ↑

Ako správne vybrať rotoped

Výber rotopedu nie je jednoduchá záležitosť. Prístroj musí splniť veľké množstvo požiadaviek, aby ste s ním mohli byť maximálne spokojní a športovanie si naplno užívali.

Rotoped by sa mal stať vaším pomocníkom pri chudnutí, zlepšení fyzickej kondície a úľave od bolesti chrbta a kĺbov. A to nie je zrovna málo požiadaviek. Jeho výberu preto radíme venovať náležitú pozornosť. Nasledujúca časť by vám mala proces výberu nového rotopedu čo najviac uľahčiť.

Konštrukcia rotopedu

Konštrukcia rotopedu je prakticky najdôležitejším parametrom výberu a budúcej kúpy. Na kvalite prevedenia totiž závisí všetko ostatné. Zvýšenú pozornosť určite venujte pevnosti a veľkosti rámu, ďalej potom výške riadidiel a možnosti úpravy výšky sedla.

Čím väčšou variabilitou nastavenia a úprav rotoped disponuje, tým viac ľudí na ňom môže športovať a upravovať si ho podľa svojich potrieb.

Mechanický a magnetický brzdný systém

Dva základné typy brzdných systémov, s ktorými sa môžete pri rotopedoch najčastejšie stretnúť. Ich rozdiel je značný.

 • Mechanické sa používajú u lacnejších a menej kvalitných modelov. Takéto prístroje sú potom veľmi hlučné a celkovo nepraktické.
 • Magnetický brzdný systém sa dnes využíva u väčšiny modelov na trhu. Je drahší, ale zabezpečuje plynulý a hlavne tichý chod, vďaka ktorému si športovanie užijete. Zároveň má dlhú životnosť a nie je príliš náchylný k opotrebovaniu.

Najdrahšie profesionálny rotopedy sa vyrábajú s indukčným brzdným systémom. Je bezkonkurenčne najkvalitnejšie, ale aj veľmi nákladný. Rotopedy s indukčnými brzdami sú určené predovšetkým pre profesionálnych športovcov, ktorí potrebujú extrémnu záťaž a náročné podmienky.

Záťaž a jej regulácia

Pred kúpou by ste si mali premyslieť, či chcete záťaž regulovať manuálne alebo elektronicky. V prípade, že zvolíte prvú variantu, musíte sa zmieriť s nedokonalosťami manuálnej regulácie. Tú budete vykonávať pomocou otočného gombíka s číslami záťažou. Nastavenie je pomerne nepresné a rozhodne nie je vôbec praktické.

Ideálne a komfortné sú rotopedy s elektronicky riadenou záťažou. Dokážu si ju sami regulovať podľa prednastavených programov a vybranými náročnosťami tratí. Tie najlepšie prístroje dokážu záťaž regulovať podľa konkrétnej tepovej frekvencie športovcov. Potom si môžete byť istí, že športujete bezpečne a primerane k svojej fyzickej kondícii.

Meranie tepovej frekvencie

Presné meranie tepovej frekvencie je kľúčom k úspechu správneho a zdravého chudnutia. Možností merania je niekoľko. Veľmi často je meraná dotykovými senzormi v rukovätiach alebo pomocou snímačov, ktoré sa pripevňujú k vonkajším častiam ucha (ušniciam).

Obe metódy sú dosť nepresné a nepohodlné. Zatiaľ najefektívnejšou metódou je meranie tepu pomocou hrudného pásu, ktorý bezdrôtovo posiela informácie do interného počítača stroja.

Prepojenie s tabletom

Moderná doba so sebou nesie aj moderné činy. Nie je preto nezvyčajné, keď sa športové prístroje chvália veľmi pokročilým technickým vybavením, ktoré by ste u nich nečakali. Ani rotopedy nie sú v tomto smere výnimkou. Tie drahšie a lepšie môžete pohodlne prepojiť so svojím tabletom a rozšíriť tak ich funkčnosť.

Určite budete nadšení z funkcie, ktorá umožňuje preniesť na monitor reálne trasy z Google Maps. Pomocou tejto vychytávky si môžete zajazdiť aj na opačnom konci sveta, bez toho aby ste sa museli pohnúť z domu. Samozrejmosťou je následná možnosť zdieľania dosiahnutých výsledkov na Facebooku či Twitteri.

Odporúčania na záver

Nezáleží na tom, či vyberáte rotoped pre extrémne športovú záťaž, rehabilitačné účely alebo len pre to, aby ste si po dlhom dni v práci pretiahli svaly. Skôr než nízkou cenou sa pri výbere riaďte jeho konštrukciou, funkčnosťou a pohodlným užívaním. Zvážte všetky pre a proti. Až si budete istí, že vybraný model je pre vás ten pravý, potom si ho môžete aj zakúpiť.

Najpredávanejšie rotopedy podľa Heureky

Najlepšie rotopedy – tipy pre rok 2018
5 (100%) 12 votes

Matej Brundza

Veľmi rád sa učí nové veci, najmä v ekonomickom smere, pretože miluje čísla. Milovník prírody. Slobodne mysliaci človek, ktorý musí mať na všetko svoj názor. Motto: Všetko sa dá docieliť, len sa o to človek musí snažiť; Človek sa má stále čo učiť a preto by sa mal neustále vzdelávať a rozvíjať svoju inteligenciu.

Podeľte sa s nami o váš názor

Okomentujte