Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu
>

Najlepšie rotopedy 2023 – Test, recenzie a porovnanie

4. 3. 2020 Aktualizované

Obľúbenosť rotopedov, čiže stacionárnych bicyklov, medzi športovo založenými ľuďmi neustále rastie. A niet divu. Môžete na nich jednoducho spaľovať tuky, posilňovať svaly, rehabilitovať kĺby a zlepšovať svoju fyzickú kondíciu.

Nie sú náročné na priestor, a preto si ich môžete zaobstarať aj do garsónky. Športovať môžete napríklad v obývačke pri sledovaní obľúbeného seriálu či filmu.

V prípade, že si zaobstaráte naozaj kvalitný rotoped s dobrou stabilitou, pohodlným ovládaním a skvelými funkciami, určite nebudete ľutovať. Šport sa stane dôležitou súčasťou vášho života. A vy sa budete cítiť šťastnejší. Lebo ako je známe, športujúci ľudia sú oveľa spokojnejší a vyrovnanejší. Množstvo programov a funkcii vám poskytne model HMS PREMIUM M1844-i.

Najlepší celkovo

Špičková kvalita spojená so značnou dávkou inovatívnych riešení.

Najlepší pomer cena/kvalita

Fitness prístroj pre stredne náročných športovcov s vysokou nosnosťou.

Najlepší lacný

Mini rotoped bez sedadla na precvičovanie nôh i rúk, ľahko prenosný a skladný.

Najlepšie rotopedy

Recenzia: HMS PREMIUM M1844-i

HMS Premium M1844-i recenzia Pre náročných
Nosnosť: 150 kg | Rozmery: 155 × 54 × 102 cm | Hmotnosť: 39 kg | Meranie kalórií: áno | Počet funkcií: 8 | Brzdy: magnetické | Približná cena: 608 €

Klady
 • Aplikácia iConsole
 • Špičková kvalita prevedenia
 • Pokročilý brzdový systém
 • Množstvo programov a funkcií
Zápory
 • Vyššia cena

Inovatívny a moderný rotoped predstavuje v našom výbere model HMS PREMIUM M1844-i. Ten sa vyznačuje vysokou kvalitou a tiež pokročilými možnosťami ovládania.

Elektromagnetický brzdový systém umožňuje nastavovať rozsah odporu a rýchlosť vnímania zmeny odporu omnoho svižnejšie, než je tomu u iných systémov brzdenia. Tento rotoped navyše neobsahuje v rámci brzdového systému žiadne pohyblivé časti. Konštrukčná jednoduchosť sa podpisuje na minimálnej poruchovosti a náchylnosti k opotrebovaniu. Maximálna nosnosť 150 kg zaručuje, že ani objemnejšie osoby nebudú mať problém s používaním tohto stroja.

Pri výbere rotopedu by vás mali zaujímať aj ďalšie charakteristiky. Ergometer tohto modelu disponuje možnosťou automatického nastavenia záťaže v 32 rôznych záťažových stupňoch. Dokopy ponúka tento rotoped 18 rozličných cvičebných programov. Možnosti nastavenia sedadla sú taktiež dostatočné, čo zabezpečuje pohodlné používanie pre každého.

Inovatívnosť tohto prístroja na cvičenie sa ukazuje aj v podobe aplikácie iConsole, ktorá dokáže pomocou Bluetooth priniesť nové zaujímavé spôsoby ovládania a používania rotopedu. Spomedzi funkcií spomenieme počítanie spálených kalórií, kalkuláciu prejdenej vzdialenosti, rýchlosť a časomieru.

Za tak kvalitný rotoped si ale musíte aj priplatiť. Vysoká cena je najväčšou prekážkou, ktorá záujemcovi stojí v ceste. Ceny, za ktoré sa predáva tento stroj, prekračujú hodnotu 600 eur (07/2019). Kto sa však nezľakne vyššej cenovky získa výborného pomocníka na redukciu tuku a získanie vysnívanej postavy i kondície.

Recenzia: HMS M 0410-i

HMS M0410 recenzia Zlatý stred
Nosnosť: 150 kg | Maximálna výška: bez obmedzenia | Hmotnosť: 26,7 kg | Meranie kalórií: áno | Počet programov: 12 | Brzdy: elektromagnetické | Približná cena: 239 €

Klady
 • Vysoká nosnosť
 • Prehľadný displej
 • Možnosť pripojenia mobilného zariadenia
 • Jednoduché ovládanie
 • Množstvo aplikácií
Zápory
 • Väčšia hmotnosť
 • Vyššia obstarávacia cena

Elektromagnetický rotoped HMS M 0410-i vám poskytne interaktívnu prechádzku skutočnými mestami. Nebudete len posilňovať svoju kondíciu, ale súčasne budete pri svojich cestách spoznávať nové zaujímavé miesta. Nosnosť prístroja je 150 kg.

Stroj je vybavený inovatívnym počítačom so schopnosťou pripojiť mobilné zariadenie so systémom Android alebo iOS, a môžete si stiahnuť bezplatnú aplikáciu iConsole+. Vďaka nej môžete získať informácie o cvičení, navoliť rôzne tréningové programy a pomocou Google Maps sledovať priebeh vybranej trasy priamo na displeji.

Dotyková čidlá rotopedu spoľahlivo merajú pulz a umožňujú kontrolovať optimálne zaťaženie vášho organizmu. Môžete vyberať z 12 prednastavených programov či si navoliť svoj vlastný režim tréningu. Ďalšie Počítačové funkcie sú čas, rýchlosť, vzdialenosť, spálené kalórie, scan, HRC a Body fat.

Rotoped je vybavený elektronickou reguláciou záťaže a ergonomickým sedlom pre pohodlnú jazdu a nastavenie výšky. Moderný počítač je vybavený aj vstupom 3,5 mm pre nabíjanie mobilných zariadení.

Nevýhodami rotopedu sú väčšia hmotnosť a vyššia obstarávacia cena.

Recenzia: Spartan Mini Bike

Spartan Mini Bike SP-1330 recenzia Lacný základ

Nosnosť: 100 kg | Rozmery:  47 × 39 × 29 cm | Hmotnosť: 2,3 kg | Meranie kalórií: áno  | Približná cena: 40 €

Klady
 • Nízka cena
 • Kompaktné rozmery
 • Ľahko skladný a prenosný
 • Možnosť cvičiť aj ruky
 • Počíta kalórie
Zápory
 • Potreba použiť stoličku
 • Menej kvalitné materiály

Do slova a do písmená lacným základom z kategórie rotopedov je produkt Spartan Mini Bike SP-1330. Nie je to klasický rotoped, ale kompaktné zariadenie bez sedadla na precvičovanie dolných aj horných končatín.

Mini rotoped je vhodným nástrojom na pohyb pri sedavom zamestnaní či na posilňovanie ramien a paží. Poslúži taktiež počas rehabilitácie či na udržiavanie kondície starších ľudí. Rotoped je vybavený počítačom s jednotlačidlovým ovládaním a základnými funkciami vrátane zobrazovania údaju o spálených kalóriách.

Výhodou zariadenia sú kompaktné rozmery, vďaka ktorým ho môžete používať nielen doma, ale aj v práci v kancelárii. Váži totiž iba niekoľko kilogramov a chytrej skladacej konštrukcii je veľmi ľahko skladný a prenosný.

Pred jeho kúpou je ale potrebné myslieť na to, že zariadenie nie je plnohodnotnou náhradou klasického rotopeda. Pri cvičení je ho potrebné umiestniť pod stoličku, nehodí sa na používanie v stoji a niektoré časti prístroja majú slabšiu odolnosť. Napriek týmto záporom, je to užitočný nástroj za pár desiatok eur, ktorý môžete používať na cvičenie takmer kdekoľvek.

Najpredávanejšie rotopedy podľa Heureky

Ako správne vybrať rotoped

Výber rotopedu nie je jednoduchá záležitosť. Prístroj musí splniť veľké množstvo požiadaviek, aby ste s ním mohli byť maximálne spokojní a športovanie si naplno užívali.

Rotoped by sa mal stať vaším pomocníkom pri chudnutí, zlepšení fyzickej kondície a úľave od bolesti chrbta a kĺbov. A to nie je zrovna málo požiadaviek. Jeho výberu preto radíme venovať náležitú pozornosť. Nasledujúca časť by vám mala proces výberu nového rotopedu čo najviac uľahčiť.

Testado radí

Ak by vám rotoped nevyhovoval tak si môžete do domácnosti zaobstarať bežecký pás, veslovací trenažér či eliptický trenažér. Tieto prístroje vám dopomôžu k vašej vysnívanej postave a lepšiemu zdraviu. To samozrejme platí ak ich budete používať a neurobíte z nich vešiak na veci.

Konštrukcia rotopedu

Konštrukcia rotopedu je prakticky najdôležitejším parametrom výberu a budúcej kúpy. Na kvalite prevedenia totiž závisí všetko ostatné. Zvýšenú pozornosť určite venujte pevnosti a veľkosti rámu, ďalej potom výške riadidiel a možnosti úpravy výšky sedla.

Čím väčšou variabilitou nastavenia a úprav rotoped disponuje, tým viac ľudí na ňom môže športovať a upravovať si ho podľa svojich potrieb.

Mechanický a magnetický brzdný systém

Dva základné typy brzdných systémov, s ktorými sa môžete pri rotopedoch najčastejšie stretnúť. Ich rozdiel je značný.

 • Mechanické sa používajú u lacnejších a menej kvalitných modelov. Takéto prístroje sú potom veľmi hlučné a celkovo nepraktické.
 • Magnetický brzdný systém sa dnes využíva u väčšiny modelov na trhu. Je drahší, ale zabezpečuje plynulý a hlavne tichý chod, vďaka ktorému si športovanie užijete. Zároveň má dlhú životnosť a nie je príliš náchylný k opotrebovaniu.

Najdrahšie profesionálny rotopedy sa vyrábajú s indukčným brzdným systémom. Je bezkonkurenčne najkvalitnejšie, ale aj veľmi nákladný. Rotopedy s indukčnými brzdami sú určené predovšetkým pre profesionálnych športovcov, ktorí potrebujú extrémnu záťaž a náročné podmienky.

Záťaž a jej regulácia

Pred kúpou by ste si mali premyslieť, či chcete záťaž regulovať manuálne alebo elektronicky. V prípade, že zvolíte prvú variantu, musíte sa zmieriť s nedokonalosťami manuálnej regulácie. Tú budete vykonávať pomocou otočného gombíka s číslami záťažou. Nastavenie je pomerne nepresné a rozhodne nie je vôbec praktické.

Ideálne a komfortné sú rotopedy s elektronicky riadenou záťažou. Dokážu si ju sami regulovať podľa prednastavených programov a vybranými náročnosťami tratí. Tie najlepšie prístroje dokážu záťaž regulovať podľa konkrétnej tepovej frekvencie športovcov. Potom si môžete byť istí, že športujete bezpečne a primerane k svojej fyzickej kondícii.

Meranie tepovej frekvencie

Presné meranie tepovej frekvencie je kľúčom k úspechu správneho a zdravého chudnutia. Možností merania je niekoľko. Veľmi často je meraná dotykovými senzormi v rukovätiach alebo pomocou snímačov, ktoré sa pripevňujú k vonkajším častiam ucha (ušniciam).

Obe metódy sú dosť nepresné a nepohodlné. Zatiaľ najefektívnejšou metódou je meranie tepu pomocou hrudného pásu, ktorý bezdrôtovo posiela informácie do interného počítača stroja.

Prepojenie s tabletom

Moderná doba so sebou nesie aj moderné činy. Nie je preto nezvyčajné, keď sa športové prístroje chvália veľmi pokročilým technickým vybavením, ktoré by ste u nich nečakali. Ani rotopedy nie sú v tomto smere výnimkou. Tie drahšie a lepšie môžete pohodlne prepojiť so svojím tabletom a rozšíriť tak ich funkčnosť.

Určite budete nadšení z funkcie, ktorá umožňuje preniesť na monitor reálne trasy z Google Maps. Pomocou tejto vychytávky si môžete zajazdiť aj na opačnom konci sveta, bez toho aby ste sa museli pohnúť z domu. Samozrejmosťou je následná možnosť zdieľania dosiahnutých výsledkov na Facebooku či Twitteri.

Odporúčania na záver

Nezáleží na tom, či vyberáte rotoped pre extrémne športovú záťaž, rehabilitačné účely alebo len pre to, aby ste si po dlhom dni v práci pretiahli svaly. Skôr než nízkou cenou sa pri výbere riaďte jeho konštrukciou, funkčnosťou a pohodlným užívaním. Zvážte všetky pre a proti. Až si budete istí, že vybraný model je pre vás ten pravý, potom si ho môžete aj zakúpiť.

Najpredávanejšie rotopedy podľa Heureky

Zdieľajte článok

Ohodnoťte článok

Celkové hodnotenie: 4.3 (97 hlasov)

Autor

Eva Dedinská
Eva Dedinská

Svet okolo nás sa vyvíja. Dnes už neplatí to, čo včera. Fascinuje ma sledovať zmeny, snažím sa ich pochopiť a vyťažiť z nich to najlepšie. Aj preto píšem na túto stránku, porovnávam a analyzujem. Venujem sa tiež písaniu románov pre ženy. Navyše som hrdá Oravčanka, milujem hory, preto mojou najväčšou záľubou okrem písania je chalupárčenie.

Podobné články

Diskusia u článku

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pridať komentár