Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
 • Veľa inšpirácie pre váš výber.
Menu
>

Najlepšia Keto diéta – ktorú vybrať? Testy a recenzie.

Keto diéta funguje na princípe príjmu stravy s veľmi nízkym obsahom sacharidov. V súčasnosti natrafíte na viaceré e-shopy, ktoré ponúkajú diétne plány a doplnky výživy určené priamo pre Keto diétu.
Tu nastáva problém, ktorý z nich si vybrať? V riadkoch nižšie nájdete výber týchto e-shopov, medzi ktorými nájdete napríklad veľmi známu ketodiétu od Ketodiet. Preto, aby ste zistili, o čom ketodiéty sú a ako fungujú, tak čítajte ďalej.

Víťaz testu a náš tip

Chutné produkty s jednoduchou a rýchlou prípravou.

2. miesto

Diétne plány pre ľudí s ľahkou aj ťažkou nadváhou pripravené špecialistami na výživu.

3. miesto

Obsahuje produkty vhodné do viacerých typoch diét aj produkty pre vegánov.

Porovnanie najlepších Keto diét

Názov Zhrnutie
Top Keto diéty
1. logo KetoDietNáš tipTestado Ketodiet.sk
93 % ★★★★
čítať recenziu
Účinná Keto diéta pre ľahkú aj ťažkú nadváhu. Vyskúšať
2. logo ketomix Ketomix.sk
93 % ★★★★★

čítať recenziu
Kvalitné produkty na chudnutie. Vyskúšať
3. chiashake recenzia Chiashake.sk
86 % ★★★★
čítať recenziu
V ponuke nájdete aj produkty pre vegánov, avšak bez telefonickej podpory. Vyskúšať
4. Prodietix.sk
86 %
★★★★
čítať recenziu
Ponúka široký sortiment jedál, ktorý u konkurencie nenájdete. Vyskúšať
5. ketofit recenzia Ketofit.sk
83 % ★★★★
čítať recenziu
Ponúka aj redukčný výživový plán. MAXI PLUS je určený pre tých, ktorých trápi ťažká obezita. Vyskúšať

Najlepší ketonové diéty

Recenzia keto diéty: Ketodiet

logo KetoDietNáš tipTestado

Klady
 • Online podpora
 • Diétne plány rozdelené do troch skupín
 • Rýchla príprava jedál
 • Chutné jedlá
 • Veľa pozitívnych skúseností od užívateľov
Zápory
 • Vyššia cena
 • Nie každému vyhovuje tento typ stravovania

Do nášho výberu sme zaradili Ketodiet.sk, ktorú sme osobne vyskúšali. Táto firma funguje už od roku 2011 a poskytuje svojim zákazníkom produkty určené špeciálne pre ketodiétu. Postupom času sa stali jedným z najznámejších eshopov, ktoré sa venujú priamo tomuto typu diéty. Ich produkty podporila aj známa herečka Zuzana Vačková, ktorá je zároveň ambasádorkou tejto značky. Ketodiet.sk hovorí svoje “áno” aj známa speváčka Tina. Okrem telefonickej podporytu nechýba online podpora, co je skvelé.

V ponuke eshopu nájdete rôzne proteínové prášky, z ktorých si dokážete jednoducho a rýchlo uvariť polievku, puding či kašu. Pochutnáte si na omelete, palacinkách, plackách či zmrzline, ktorú oceníte najmä počas horúcich letných dní. Základnou výhodou všetkých týchto prípravkov je ich jednoduchá a časovo nenáročná príprava.

Jednotlivé jedlá obsahujú veľmi málo sacharidov, čo je v podstate hlavnou myšlienkou ketodiéty. Najväčší podiel makroživín tvoria bielkoviny a tuky. Navyše jedlám nechýbajú aj iné vitamíny potrebné pre zdravie ľudského organizmu. Ketodiet ponúka aj dietné plány, ktoré sú rozdelené do kategórie BASIC, MEDIUM a INTENSE. Viac o Ketodiet sa dozviete v podrobnejšej recenzii.

Recenzia keto diéty: Ketomix

logo ketomix

Klady
 • Veľa ľudí pomocou Ketomix schudlo
 • Široká ponuka jedál
 • Online aj telefonická podpora dostupná každý deň
 • Chutné a zaujímavé recepty
 • Rýchla a jednoduchá príprava jedál
Zápory
 • Vyššia cena
 • Pre niekoho môžu chutiť niektoré jedlá umelo

Ketomix patrí k eshopom, ktorý taktiež ponúka rôzne jedlá bohaté na bielkoviny a s nízkym obsahom sacharidov. Pri ich výrobe sa používajú kvalitné suroviny, ktoré majú certifikát HACCP. Navyše sú vyrobené v Českej republike. Ich príprava je rýchla a jednoduchá, keďže sú v práškovej forme. V prípade otázok ohľadom keto diéty alebo ich produktov môžete kontaktovať online podporu, ktorá je k dispozícii každý deň.

Ponuka proteínových jedál je naozaj široká, čo berieme ako veľké pozitívum. Nechýbajú napríklad dresingy (sladké aj slané varianty), ktoré neobsahujú takmer žiadne kalórie. Ich diétne plány sú rozdelené podľa stupňa nadváhy na štyri časti. Motiváciu pri držaní diéty vám môžu dodať príbehy ľudí, ktorí pomocou keto diéty schudli. Tie nájdete na ich oficiálnej stránke. Nevýhodou je trochu vyššia cena diétnych plánov. No tie vám vystačia na niekoľko týždňov.

Na ich oficiálnej stránke nájdete aj zaujímavé recepty na chutné jedlá. Tie sa držia pravidla minimum sacharidov a dostatočný obsah bielkovín a tukov.

Recenzia ketonovej: Chiashake

ChiaShake logo

Klady
 • O trochu nižšia cena oproti konkurencii
 • Výber rôznych príchutí
 • Vegánske produkty
 • Produkty vhodné aj pre iné typy diét
Zápory
 • Chýbajúca telefonická podpora

Do nášho výberu sme zaradili Chiashake.sk. V ich ponuke nechýbajú diétne balíčky a ďalšie samostatné jedlá vhodné nie len pre tento typ diéty.

Ponuka produktov Chiashake je oproti konkurencii o niečo chudobnejšia. Nenájdete u nich napríklad proteínové pečivo. Avšak pozitívom je, že aj vegáni nájdu v tomto eshope produkt určený práve pre ich jedálniček. Konkrétne je to VEGAN proteínový shake, ktorý je v troch príchutiach. Jeho obsah netvorí žiadny živočíšny produkt.

Diétne plány sú rozdelené podľa času trvania na 1, 2, 4 a 8 týždňové. V tomto sa Chiashake odlišuje od konkurencie, ktorá má tieto plány rozdelené podľa intenzity nadváhy. Obsah jednotlivých balíčkov závisí od ich času trvania. Každý z nich má toľko porcií, aby ste mali na každý deň približne 5 jedál.

Výhodou je, že si môžete zaobstarať balíček iba na jeden týždeň. Ten je pomerne lacný a môžete si pomocou neho odskúšať ako vám bude tento typ stravovania vyhovovať.

Recenzia keto diéty: Prodietix

Klady
 • Bohatý výber jedál a diétnych plánov
 • Veľké množstvo receptov
 • Podpora od výživových poradcov
 • Diétne plány sú rozdelené do viacerých kategórii
 • Garancia vrátenia peňazí
Zápory
 • Telefonická ani online podpora nie je k dispozícii okamžite

V našom výbere si našlo miesto aj Prodietix.sk. Taktiež sú ich produkty zamerané výhradne na keto diétu, ale aj na doplnenie bežnej stravy. Samozrejmosťou sú diétne plány v podobe balíčkov rozdelené podľa intenzity nadváhy. Ich cena sa nejako extra od konkurencie neodlišuje.

Za veľké pozitívum sme zohľadnili naozaj široký a pestrý sortiment jedál. V iných eshopoch zameraných na Keto diétu nenájdete napríklad kuracie nugety, vafle alebo pizzu. Všetky tieto jedlá sú vhodné pre keto aj bielkovinovú diétu. Otázky ohľadom ich produktov alebo diéty môžete smerovať na online podporu. Taktiež máte k dispozícii aj telefonickú podporu, ktorú si však treba vopred rezervovať.

Väčšina zákazníkov je pri vybavovaní objednávky spokojná. Podľa portálu heureka.sk je to konkrétne až 97 % zákazníkov. Na oficiálnej stránke nájdete aj množstvo receptov, ktorými si môžete diétu spestriť. Ak vás Keto diéta Prodietix zaujal a chcete sa dozvedieť viac, tak si prečítajte podrobnejšiu recenziu.

Najlepšie proteinové / ketodiéty podľa Heuréky

Čo je to Keto diéta a ako funguje?

Keto diéta alebo často označovaná aj ako ketónová diéta, tuková diéta či ketogénna dieta má v súčasnej dobe vysokú popularitu. Aká je to vlastne diéta a ako funguje? Ak neviete odpovede na tieto otázky tak čítajte ďalej.

Podstatou keto diéty je nízky príjem sacharidov a vysoký príjem zdravých tukov čím sa podobá diétam práve s nízkym príjmom sacharidov alebo Atkinsovou diétou. Pri prijímaní stravy s nízkym obsahom sacharidov a vysokým obsahom tukov nastáva v tele metabolický proces zvaný ketóza.

Princíp ketózy je viac-menej jednoduchý. Bežne vaše telo využíva pre fungovanie energiu z glukózy. Keďže vy začnete prijímať veľmi malé množstvo sacharidov, tak sa hladina glukózy zníži. Vtedy nastane zvýšenie hladiny ketónov. Tie si telo dokáže vyprodukovať z tukových zásob, ktorých sa chcete silou mocou zbaviť a presne vtedy chudnete.

Znížením príjmu sacharidov sa logicky zníži aj hladina cukru a inzulínu v krvi. To prináša pre ľudské telo ďalšie zdravotné benefity. Výskumy zamerané na vplyv ketodiéty na organizmus hovoria o tom, že má priaznivejšie účinky ako diéty s nízkym príjmom tukov. Ďalším pozitívom tejto diéty je to, že nemusíte počítať kalórie, tak ako to je pri iných typoch diét.

Kedy má Keto diéta zmysel

To kedy bude mať tento typ diéty zmysel je individuálne. Každý človek je iný, a preto sa nedá s určitosťou povedať, že ketodiéta bude mať ten istý účinok u všetkých ľudí, ktorí ju skúsia. To koľko dokážete schudnúť a ako dlho to bude trvať závisí od veľa rôznych faktorov. Dôležitú úlohu v tom hrá genetika a taktiež inzulínová citlivosť.

Avšak je veľa ľudí, ktorí si práve túto diétu pochvaľujú a dokázali pomocou nej schudnúť veľké množstvo tuku. Preto ak chcete zhodiť prebytočné kilá, tak vám túto diétu určite odporúčame na nejaký čas vyskúšať. Len tak zistíte či vám bude alebo nebude vyhovovať.

najlepsia keto dieta

Výhody a nevýhody Keto diéty

Ak ste si prečítali riadky vyššie a došli ste až sem, tak ste sa dozvedeli, že táto diéta má veľa výhod. Samozrejme má aj určité nevýhody a riziká, ktoré vám nižšie zhrnieme.

Výhody

Hlavnou výhodou je efektívne spaľovanie tukov. To platí najmä pre ľudí, ktorí majú vysoké percento telesného tuku. Práve tí dokážu v prvých dňoch a týždňoch schudnúť najviac.

Ďalším pozitívom je zníženie príznakov a prevencia pred niektorými chorobami. V minulosti sa dokonca tento typ diéty používal pre zníženie príznakov epilepsie. Podľa výsledkov niektorých výskumov dokáže výrazne znížiť epileptické záchvaty u detí. Ak máte akné, tak ketodiéta vám môže pomôcť aj s týmto nepríjemným kožným ochorením. Treba brať na vedomie, že tieto tvrdenia sú na základe výskumov, ktoré nie vždy musia daný fakt potvrdiť.

Ďalšou výhodou, ktorú ocení veľa ľudí je zvýšený príjem tukov, čo v praxi znamená, že si môžete dopriať napríklad hovädzie mäso, syry alebo ryby s vyšším obsahom tuku (napr. losos). To pri niektorých diétach nie je možné.

Nevýhody

Asi najväčšou nevýhodou, ktorá môže mnoho ľudí odradiť alebo, pre ktorú veľa ľudí túto diétu ukončí po krátkom čase je veľmi malý príjem sacharidov. Je bežné, že budete počas tejto diéty prijímať denne menej ako 50 gramov sacharidov. Pre predstavu približne 180 gramov varenej ryže obsahuje 50 gramov sacharidov. Takže ak si na obed doprajete ku mäsu takúto porciu ryže, tak ste s príjmom sacharidov v ten deň skončili. To má za následok ďalšiu nevýhodu a to zvýšenú mieru únavy a zlú náladu.

Zo zdravotného hľadiska je nevýhodou, že počas dodržiavania tejto diéty prijímate menej minerálov a vitamínov zo stravy ako obvykle. To z dôvodu spomínaného nízkeho príjmu sacharidov (jednoducho povedané jete menej zeleniny a hlavne ovocia). Avšak to sa dá zamedziť doplnkami výživy.

Ďalším negatívom je udržiavanie procesu ketózy v tele, počas ktorej chudnete. Stačí jedno menšie jedlo s vyšším obsahom sacharidov a tento metabolický proces je preč. Preto je veľmi dôležité striktné dodržiavanie a sledovanie príjmu stravy.

najlepsia keto diety drink

Cvičenie a Keto diéta

Ak radi cvičíte a vykonávate nejakú fyzickú aktivitu pravidelne a do toho chcete ešte zaradiť aj ketodiétu, tak vás asi nepotešíme. Keďže budete prijímať veľmi málo sacharidov, ktoré dodávajú vašim svalom energiu, bude cvičenie o niečo náročnejšie. To platí najmä pri silovom tréningu kedy dvíhate veľké váhy.

Preto je vhodné ak pred začiatkom dodržiavania tejto diéty naberiete aspoň nejaké svaly, ktoré po strate tuku lepšie vyniknú a vy budete vyzerať tým pádom oveľa lepšie. Okrem lepšieho výzoru bude vaše telo silnejšie, obratnejšie a hlavne zdravšie.

To platí nie len pre mužov, ale aj pre ženy. Tie sa často boja cvičiť silovo, pretože si myslia, že budú mať postavu ako muž. To nie je vôbec pravda, práveže naopak zvýrazní to ženské krivky, po ktorých sa určite otočí každý chlap.

Vhodné potraviny

Ktoré potraviny je potrebné pri tejto diéte konzumovať? V podstate všetky, ktoré obsahujú minimum sacharidov. Medzi tie najhlavnejšie patria:

 • Vajíčka – obsahujú zdravé tuky (omega-3 mastné kyseliny) a dostatočné množstvo bielkovín
 • Zdravé oleje: kokosový olej alebo extra panenský olivový olej
 • Orechy – lieskové orechy, vlašské orechy, mandle,…
 • Všetky druhy mäsa
 • Syry
 • Chia semienka
 • Avokádo
 • Ryby – hlavne mastné napr. losos, tuniak,…
 • Zelenina s nízkym obsahom sacharidov
 • Mliečne výrobky – tu si treba dávať pozor, mnohé z nich obsahujú cukor (najmä ochutené jogurty)

Potraviny, ktoré by ste mali obmedziť alebo úplne vynechať z vášho jedálnička:

 • Nezdravé tuky – napr. majonéza, vyprážané jedlá,…
 • Alkohol – môže veľmi ľahko a rýchlo eliminovať proces ketózy, preto je vhodné sa mu počas diéty vyhýbať
 • Ovocie – aj napriek množstvu vitamínov a minerálov je potrebné vynechať ovocie, kvôli jeho obsahu sacharidov
 • Strukoviny
 • Cukor – v akejkoľvek podobe (čokolády, sladené nápoje, smoothies atď.)
 • Koreňová zelenina – zemiaky, mrkva, petržlen,…
 • Obilniny – ovsené vložky,…
 • Ryža
 • Cestoviny
 • Pečivo
 • Omáčky s vysokým obsahom sacharidov (napr. kečup)

Jedálniček si môžete zostaviť sami prípadne sa inšpirovať niektorými, ktoré nájdete na internete (je ich celkom dosť). Taktiež máte možnosť si zostaviť jedálniček na mieru u výživového poradcu.

Vyskúšajte aj alternatívy s čerstvými potravinami

Dovoz čerstvo pripravených potravín môže byť tiež zaujímavou alternatívou pre nízkosacharidovú diétu. Podobné služby nájdete takmer vo všetkých väčších mestách na Slovensku. Pripravili sme pre vás aj rozsiahle recenzie krabičkových diét, aby ste sa mohli v pokoji rozhodnúť z pohodlia domova.

Záverečné zhrnutie

Ketodiéta (proteínová diéta) je vhodným riešením ako sa zbaviť nadbytočných tukov a vyrysovať postavu. Avšak je určite vhodné si túto diétu pred jej začatím dôkladne naštudovať, aby ste vedeli do čoho idete. Pri každej diéte je dôležité cítiť sa dobre, čím eliminujete stres a tým budete chudnúť ešte rýchlejšie. Preto ak viete úplne v pohode fungovať na strave, ktorá obsahuje minimum sacharidov, tak túto diétu odporúčame, avšak nie dlhodobo.
Zdroje:
https://www.healthline.com/nutrition/ketogenic-diet-101

Najlepšie proteinové diéty podľa Heuréky

Zdieľajte článok

Ohodnoťte článok

Celkové hodnotenie: 4.5 (20 hlasov)

Autor

Tomáš Kolesár
Tomáš Kolesár

Baví ma písať a sledovať novinky v moderných technológiách. Nakupovanie cez internet je čoraz viac populárne a z vlastnej skúsenosti viem, že niekedy je ťažké nájsť ten správny produkt. Preto som tu, aby som vám pomohol s výberom toho najlepšieho produktu za najlepšiu cenu.

Podobné články

Diskusia u článku

Pridať komentár
Uživatel
kika8 (20. 7. 2023 00:07)

Úplne súhlasím s popisom KetoDiet. Ja osobne ju mám rada. Vďaka nej som dala dole -13 kíl a to celkom rýchlo počas troch mesiacov. Chutia mi ich nápoje a k tomu sú extra rýchlo hotové zvlášť mi šmakuje táto kombinácia https://www.ketodiet.cz/p/3-tydenni-proteinove-napoje-medium-1-krok/ a kilá stále idú dole

Odpovědět

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pridať komentár