Najlepšie snehové reťaze – tipy pre rok 2018

Zima sa už pomaličky, no neodvratne blíži. Je preto múdre sa postupne pripravovať na jej príchod. Hlavne dopravu vie zimné počasie poriadne znepríjemniť. Vzhľadom k tomu, že v zime je na niektorých miestach odstraňovanie snehu pomalé alebo nedostatočné, je potrebné si tam pomôcť špeciálnymi pomôckami, medzi ktoré patria aj snehové reťaze.

Keďže v posledných rokoch došlo k výraznému technologickému pokroku v tejto oblasti, a súčasné výrobky ponúkajú značnú mieru komfortu a bezpečia, rozhodli sme sa pre vás pripraviť nasledujúci text. Poradíme vám, ako vybrať ten správny produkt pre svoje auto a samozrejme zoznámime vás aj s tromi najlepšími výrobkami, ktoré sú v súčasnosti ponúkané na trhu.

Najlepšie snehové reťaze

Compass X70

4Cars KN240

Pewag Snox 560 Pro

Compass X70

4Cars KN240

Pewag Snox 560 Pro

Lacný základ

Zlatá stredná cesta

Pre náročných

Klady

Priaznivá cena

Praktické balenie

Jednoduchá montáž

Jednoduchá montáž a demontáž

Nízka cena

Dobrá kvalita

Nízka hlučnosť

Jednoduchá montáž

Univerzálnosť použitia

Vysoká kvalita použitých materiálov

Ľahká manipulácia

Automatické dopínanie

Zápory

Horšie spracovaný návod

Slabá konštrukcia

Primárne určené len pre off-roady a SUV

Vyššia cena

ZhrnutieCenovo výhodná voľba pre každého, kto hľadá snehové reťaze pre ľahšie auto do ľahkého terénu.Výborný pomer kvality a ceny robí z tohto výrobku skvelú voľbu.Vynikajúce snežné reťaze pre každého, kto hľadá vysokú kvalitu a spoľahlivosť. Navrch pridávajú unikátny systém automatického dopínania.

Zobraziť na Heureka.sk

Zobraziť na Heureka.sk

Zobraziť na Heureka.sk

Recenzia: Compass X70

Druh: krížová stopa | Určenie: do 2 ton | Šírka očka: 3 mm | Konštrukčná výška: 9 mm | Spôsob montáže: obopnutie okolo kolesa | Približná cena: 17 €

KLADY:
 • Priaznivá cena
 • Praktické balenie
 • Jednoduchá montáž

ZÁPORY:
 • Horšie spracovaný návod
 • Slabá konštrukcia

Krížové reťaze Compass X70 sú ideálnou voľbou pre všetkých, ktorí musia občas čeliť nečakaným snehovým závejom či prechádzajú miestami, kde vzniká nutnosť použitia reťazí.

Zásadným pozitívom je veľmi nízka cena, za ktorú sa výrobok na trhu predáva. Zároveň je možné produkt ľahko a rýchlo nasadiť na pneumatiky. S použitím týchto reťazí nemajú problémy ani technicky menej zdatní jedinci. Po použití je možné reťaze jednoducho zložiť do praktického obalu, ktorý vo vozidle nezaberá príliš veľa cenného miesta.

Najväčším nedostatkom je potom predovšetkým horšie spracovaný manuál, ktorý zle popisuje proces nasadzovania reťazí na pneumatiky. Vďaka tomu je nutné si pomôcť vlastným rozumom. Nepoteší ani slabšia konštrukcia ocele, ktorá môže mať tendenciu časom praskať či vplyvom nepriaznivých podmienok korodovať.

Celkovo však kvalita prevedenia úplne zodpovedá cene a zákazník dostane za svoje peniaze očakávanú úroveň. Pre občasné použitie však zariadenie úplne postačuje.

Zobraziť na Heureka.sk >>

Recenzia: 4Cars KN240

Druh: krížová stopa | Určenie: do 7,5 ton | Šírka očka: 3,55 mm | Spôsob montáže: obopnutie okolo kolesa | Približná cena: 45 €

KLADY:
 • Jednoduchá montáž a demontáž
 • Nízka cena
 • Dostatočná kvalita
 • Nízka hlučnosť

ZÁPORY:
 • Určené primárne pre Off-Roady a SUV

Druhým modelom nášho prehľadu je 4Cars KN240, ponúkajúci rýchly systém navliekania. Ten je založený na navliekaní reťazí okolo kolesa v niekoľkých jednoduchých krokoch. Reťaze sú tak v behom chvíľky pripravené na používanie.

Medzi kladné stránky sa radí aj dostatočná kvalita prevedenia výrobku, vďaka čomu je možné s jeho službami počítať aj v náročnejších podmienkach. Reťaze nezaberajú veľa miesta, čo je taktiež plus tohto výrobku. Silnou stránkou týchto reťazí je aj fakt, že pri jazde sú veľmi tiché.

Výrobok sa vyznačuje dobrým pomerom kvalita/cena a na prvý pohľad nemá nijaké závažné nedostatky. Môžeme povedať, že kvalita výrobku zodpovedá cene. Treba však poznamenať, že ide o snehové reťaze primárne určené pre off-roady a SUV automobily.

Sčítané a podčiarknuté, výrobok od firmy 4Cars zaujme najmä svojim rýchlym spôsobom upínania. Jeho pomer cena/výkon je výrazne pozitívny, zákazník tu prípadným nákupom rozhodne nebude sklamaný.

Zobraziť na Heureka.sk >>

Recenzia: Pewag Snox 560 Pro

Druh: krížová stopa | Určenie: do 2 ton | Šírka očka: 3,2 mm | Konštrukčná výška: 9 mm | Spôsob montáže: obopnutie okolo kolesa | Približná cena: 145 €

KLADY:
 • Jednoduchá montáž
 • Univerzálnosť použitia
 • Vysoká kvalita použitých materiálov
 • Ľahká manipulácia
 • Automatické dopínanie

ZÁPORY:
 • Vyššia cena

Posledným modelom nášho prehľadu je Pewag Snox 560 Pro, vybavený revolučným systémom navliekania. Reťaz sa totiž nenasadzuje klasickým spôsobom, ale navlieka sa.

Veľkou výhodou reťazí je ich automatické dopínanie. To je dosiahnuté technológiou snox box, ktorá počas jazdy uzamkne vratnú pružinu a pri zastavení ju opäť odomkne. Medzi kladné stránky určite patrí aj vysoká kvalita materiálov a celkového prevedenia výrobku. Na tieto reťaze sa môžete bez obáv spoľahnúť aj v náročných podmienkach.

Pewag Snox 560 Pro ponúkajú zákazníkovi naozaj skvelé vlastnosti. Ako menej pozitívnu stránku výrobku môžeme označiť vyššiu cenu, za ktorú ho na v obchodoch nájdete.

Tieto reťaze možno odporúčať náročnejším zákazníkom, ktorí hľadajú pomoc pri častom prekonávaní náročných cestných úsekov. V podobe Pewag Snox 560 Pro získajú revolučného pomocníka, ktorý im cestu uľahčí.

Zobraziť na Heureka.sk >>

späť na obsah ↑

Najpredávanejšie snehové reťaze podľa Heureky

späť na obsah ↑

Ako správne vybrať snehové reťaze?

Podstatným a najdôležitejším kritériom je voľba toho správneho druhu reťaze podľa potreby. Ďalšími podstatnými parametrami je aj maximálne možné zaťaženie jednotlivých článkov, prípadne konštrukčná výška celého zariadenia. Samozrejme je pred nákupom nutné si overiť, či je vybraný druh ochrany kompatibilný s pneumatikami vozidla.

Druhy reťazí

V súčasnej dobe je možné sa na trhu stretnúť s piatimi rôznymi typmi snehových reťazí. Každý z nich je vhodný do inak náročných podmienok a vyznačuje sa rozdielnou cenou a vlastnosťami. V nasledujúcej tabuľke si trochu viac priblížime ich základné vlastnosti:

Druhy reťazí Výhody Nevýhody
Reťaze so šikmou stopou Pokrytie celého povrchu pneumatiky, vysoká priľnavosť, odolnosť, jednoduchá montáž Najvyššia cena
Reťaze s priečkami Vysoká priľnavosť a stabilita aj pri brzdení Vysoká cena a menšia odolnosť v porovnaní s reťazami so šikmou stopou
Rebríkové reťaze Jednoduchá konštrukcia a nízka cena Náročnejšie nasadzovanie a využiteľnosť na miestach s menším množstvom snehu
Textilné reťaze Kompaktné rozmery, nízka hmotnosť, jednoduchá montáž a nízka miera hluku Veľmi krátka životnosť a zhoršenie jazdných vlastností na miestach s čerstvým snehom
Chemické reťaze Šetrnosť k životnému prostrediu, nízka cena Vhodné len na niekoľkominútové použitie

Pri nákupe je tiež nutné mať na pamäti fakt, že väčšina európskych krajín uznáva iba oceľové reťaze. V prípade využitia textilných či chemických výrobkov v oblasti označenej príslušnou značkou nie je povolené a je posudzované rovnakým spôsobom ako absencia akéhokoľvek ochranného zariadenia.

Maximálne zaťaženie

Dôležitým parametrom, ktorá má priamy vplyv na využiteľnosť produktu, je maximálne zaťaženie jednotlivých článkov reťaze. To sa určuje podľa celkovej hmotnosti vozidla a je možné sa stretnúť so zaradením do 2, prípadne do 7 ton. Všeobecne platí, že na jednu pneumatiku pripadá zhruba 25 – 30% celkovej hmotnosti auta.

Najčastejšie je možné sa na trhu najčastejšie stretnúť s hrúbkou článku okolo 3 mm, ktorý úplne dostačuje pre občasnú jazdu po cestách či v mierne neupravenom teréne. Vhodná je aj pre silné vozidlá, ktorých nízka výška neumožní umiestnenie rozmernejších zariadení.

Pre majiteľov veľkých terénnych áut, s ktorými zdolávajú aj ten najhoršie priechodný terén, je potom povinnosti nákup výrobkov sa silou nad 3,2 mm. Tie ponúkajú vysokú mieru ochrany aj efektivity pri prejazde.

Konštrukčná výška

Svoju úlohu hrá tiež konštrukčná výška produktu, pretože mnohé autá sú konštruované tak, že neponúkajú dostatočný priestor medzi pneumatikou a podbehom. Zvyčajne je možné zakúpiť reťaze s konštrukčnými výškami 9-12 mm, prípadne 12-16 mm. Kým prvá kategória je určená pre vozidlá do 2 ton, druhé spomínané poslúži najmä väčším automobilom do 7,5 tony, offroadom, terénnym vozidlám, či 4 x 4.

Kompatibilita

Pri nákupe je vhodné si tiež overiť, či je vybraný výrobok plne kompatibilný s pneumatikami vášho automobilu. Pri zlom nákupe bude problémom nasadenie zariadení, v extrémnom prípade môže dokonca dôjsť k prasknutiu pneumatiky, čo je nebezpečenstvo, ktoré rozhodne nie je dobré podceňovať.

Je preto nutné si zistiť predovšetkým šírku, profil a priemer. Priemer sa udáva písmenom R a číslom, kedy R znamená radiálne priemer kolesa, šírka v mm a výška v percentách udávajúce pomer k šírke. V praxi je tak možné sa stretnúť napríklad s označením 195/50 R14. To udáva priemer 14, šírku 195 a výšku činiacu 50 % šírky.

Najpredávanejšie snehové reťaze podľa Heureky

Najlepšie snehové reťaze – tipy pre rok 2018
4.3 (86.67%) 3 votes

Tomáš Hajduk

Fascinácia modernými technológiami v kombinácii s láskou k písaniu ma priviedli sem, na túto stránku, kde sa snažím svojimi radami a postrehmi pomôcť ľuďom vybrať si ten správny produkt. Neustále sa učím nové veci, takže sa rád o svoje vedomosti podelím.

Podeľte sa s nami o váš názor

Okomentujte