Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu

Najlepšie darčeky na Vianoce – Vianočné darčeky 2023

Vianoce sa blížia závratným tempom a prichádza čas kupovania darčekov. Možno aj vy sa v tomto období zamýšľate nad tým, aké darčeky kúpiť pre svojich blízkych. Chcete byť originálny, no zároveň aj potešiť. Nebojte sa, pripravili sme pre vás tento text, v ktorom vám ponúkneme originálne tipy na vianočné darčeky.

Pozrieme sa bližšie na rôzne tipy na darčeky na vianoce pre mužov, pre ženy, pre rodičov i starých rodičov a nezabudneme ani na deti. Inšpirujte sa a doplňte svoje vianočné nápady o nové.

Vianočné darčeky pre mužov

Nájsť na Vianoce vhodný darček pre manžela, priateľa, brata, či syna sa môže javiť ako ťažká úloha. Veľa mužov totiž o svojich snoch a túžbach veľmi nehovorí. Pomôže preto, ak ste pozorný pozorovateľ a dokážete takpovediac “čítať medzi riadkami”.

Omnoho jednoduchšie to máte v prípade, že sa vami muž, ktorého chcete obdarovať, so svojimi snami podelil. Potom je výber darčeka stávkou na istotu a už presne viete, čo ho na Vianoce poteší.

1) Dron patrí medzi TOP Vianočné darčeky

Dron - Vianočné darčeky

Alza.sk

Každý muž ukrýva vo svojom vnútri malého chlapca, ktorý túži po dobrodružstve. Skvelým spôsobom, ako na sviatky urobiť radosť jeho hravej duši, je obdarovať ho dronom. Dron je tiež vynikajúci darček pre všetkých mužov, ktorí milujú moderné technológie.

Veľmi obľúbené sú v poslednom čase napríklad drony vybavené vstavanou kamerou s vysokým rozlíšením. Vďaka nej sú schopné snímať naozaj dych berúce videá a snímky z vtáčej perspektívy. Pre ozajstných fajnšmekrov tu potom sú aj také modely, ktoré umožňujú sledovanie záberu v reálnom čase priamo na spárovanom smartfóne.

Možno vás tento tip na darček pre muža na Vianoce zaujal, no obávate sa vysokej ceny. Drony však nemusia byť drahou zábavou. Pokojne sa môžete rozhodnúť do tejto “hračky” investovať menej a kúpiť lacnejší model. Je pravda, že takýto lacný darček na Vianoce ponúka menšie možnosti, no nie každý je náročný používateľ, ktorý by pokročilé funkcie aj využíval.

2) Motivačná audio kniha

Motivačná audio kniha - Vianočné darčeky

Pantarhei.sk

Muži chcú byť úspešní a v živote toho veľa dokázať. Motivačná kniha v podobe audio knihy tak môže byť presne tým, čo na Vianoce cieľavedomého muža poteší. Klasická kniha má svoje čaro, no audio kniha má svoje nesporné výhody. Dá sa počúvať aj v aute pri šoférovaní alebo pri iných činnostiach. Šetria oči a pomáhajú si pri “čítaní” (teda počúvaní) viac pasívnejšie odpočinúť.

Samozrejme motivačná audio kniha je len našim tipom. Môžete na Vianoce vybrať aj akýkoľvek iný žáner audio knihy. Prispôsobte teda výber vkusu obdarovaného. Keďže sú nahrávky audio kníh dostupné na stiahnutie na internete, je ich nakupovanie veľmi rýchle a pohodlné. Výhodou je tiež fakt, že takéto vianočné darčeky nemusíte ani baliť!

3) Fitness náramok

Fitness náramok

Alza.sk

Fitness náramok je parádny darček pre každého športovo založeného človeka. Nezáleží na tom, či ide o začínajúceho hobby športovca alebo ostrieľaného profesionála. V každom prípade urobíte fitness náramkom radosť. Pomocou tohto inteligentného zariadenia je možné sledovať pohybovú aktivitu, tep a dokonca aj kvalitu spánku. S týmito údajmi sa potom dá ďalej pracovať pomocou aplikácií, ktoré si viete nainštalovať do smartfónu.

Našim odporúčaním je, aby ste vyberali také fitness náramky, ktoré disponujú odolnosťou proti vode a nárazom. Postaráte sa tak o to, aby váš vianočný darček robil obdarovanému radosť dlhú dobu.

4) Škola šmyku

Škola šmyku

Adrop.sk

Hľadáte darček pre chlapa, ktorý miluje šoférovanie? Potom zvážte školu šmyku. Tento unikátny kurz patrí medzi úžasné vianočné darčeky predovšetkým pre ľudí, ktorí považujú jazdu na aute za vášeň. Obdarovaný bude mať možnosť naučiť sa pokročilé manévre za volantom.

Nechýbajú zaujímavé otočky, jazdu do zákrut šmykom a mnoho ďalšieho. S najväčšou pravdepodobnosťou si bude obdarovaný chcieť kurz hneď po jeho dokončení zopakovať. Jazdiť nespútane je jednoducho zábava, a takýto kurz môže byť netradičným darčekom, vhodným pokojne aj pre vášho otca alebo brata.

5) Elektrokolobežka ako darček na vianoce

elektricka kolobezka

 

Aerium.sk

Elektrická kolobežka je čoraz viac populárna. To vďaka jej kompaktnosti a u niektorých modeloch aj celkom slušnej rýchlosti. Určite bude vhodným darčekom pre muža, ktorý sa často musí presúvať napríklad do práce a z práce. Najväčšie využitie si nájde v rušných mestách, kde sa dokáže dostať z bodu A do bodu B pomerne rýchlo a bez zdržania.

Na druhej strane sa nehodí do ťažšieho terénu. Chcete darovať vianočný darček pre muža, ktorý má v obľube adrenalín a rýchlu jazdu? Poobhliadnite sa po elektrickej kolobežke s vysokým výkonom. Tá dokáže dosiahnuť rýchlosť aj 45 km/h.

6) Štýlové hodinky

Štýlové hodinky

Vivantis.sk

Hodinky sú najobľúbenejším módnym doplnkom mužov. Ide o akúsi vianočnú klasiku. Jednoducho povedané, hodinkami nič nepokazíte. Medzi najobľúbenejšie značky patrí napríklad Citizen alebo Gues. Hodinky majú výhodu v tom, že ide o darček vhodný pre priateľa, manžela, no rovnako tak sú skvelým darčekom pre brata alebo kamaráta.

Na trhu nájdeme veľké množstvo rôznych typov hodiniek, takže je možné výber prispôsobiť presne na mieru vkusu obdarovaného.

7) Outdoor vybavenie

Outdoor vybavenie

4camping.sk

Možno má muž, ktorého chcete obdarovať dobrodružné sklony. Vianočný darček pre takéhoto muža, bez ohľadu na to, či ide o vášho frajera alebo kamaráta, môže byť rôzne outdoorové vybavenie. Nech už pôjde o stan, stoličku, čelovku alebo čokoľvek iné, čo napomôže užívať si outdoorové výpravy plnými dúškami, pre milovníka trávenia voľného času pod holým nebom ide o skvelý darček.

Vianočné darčeky pre ženy

Každá žena je výnimočná a zaslúži si darček, a to nielen na Vianoce. Ak vyberáte vianočné darčeky pre osobu nežného pohlavia, potom pre vás máme hneď niekoľko originálnych tipov. Pomôžu vám vybrať vianočný darček, ktorý urobí radosť každej dáme.

1) Wellness pobyt – zážitkové vianočné darčeky

Wellness pobyt

Domalenka.sk

Darovať blízkej osobe oddych je jedným z najkrajších darov, ktoré jej môžeme venovať. Wellness pobyt je darčekom, ktorým určite nič nepokazíte a väčšina žien relaxačné pobyty zbožňuje. Veď čo môže byť krajšie ako len tak sa uvoľniť, upokojiť a dopriať si poriadnu dávku relaxu. Rôzne kozmetické kúry a masáže ženy jednoducho milujú.

2) Parfum

Parfum - Vianočné darčeky

Notino.sk

Príjemná vôňa vykúzli úsmev na tvári každej žene. Je však potrebné trafiť sa do vkusu obdarovanej. Našim odporúčaním je nahliadnuť do toaletného stolíka a pozrieť si preferované vône ženy, ktorú sa chystáte obdarovať. Spôsobom, ako nájsť jej obľúbené vône môže byť aj nenápadná otázka alebo rozhovor. Najideálnejšie je zistiť aj jej obľúbenú značku.

Ak sa vám nič z toho nepodarí, môžete ako pomôcku použiť vek ženy. Vo všeobecnosti totiž platí, že mladšie ženy dávajú prednosť ľahším vôňam, v ktorých dominujú kvetinové odtiene. Naproti tomu staršie ženy majú v láske skôr ťažšie vône s orientálnymi podtónmi.

Testado radí

Ak okrem vianočných darčekov hľadáte tipy na adventné doplnky, prečítajte si skvelý článok plný nápadov na vianočné dekorácie urob si sám.

Ešte dodáme, že parfum je skvelý darček na Vianoce pre priateľku, rovnako aj pre kamarátku. Je to univerzálny darček.

3) Kávovar

Kávovar - Vianočné darčeky

Alza.sk

Šálka exkluzívnej kávy, kvalitou porovnateľnej nápoju z prestížnej kaviarne, v pohodlí vlastného domova. Takto vyzerá sen mnohých žien. Prečo jej ho na Vianoce nesplniť? Najjednoduchším a najlacnejším spôsobom, ako na to, je kúpa kapsulového kávovaru. Vďaka nemu si môže obdarovaná užívať lahodné kávové nápoje pokojne aj každé ráno.

Pravdou je, že kávovar je snom mnohých žien. Kávičky a ženy jednoducho idú k sebe. Asi najžiadanejšími značkami kávovarov sú Dolce Gusto a DeLonghi. Na trhu je ich hneď niekoľko druhov. Okrem už spomenutých kapsulových sa predávajú pákové a automatické kávovary.

Pákové sú vhodné pre ľudí, ktorí majú baristické sklony a chcú mať čo najväčšiu kontrolu nad prípravou kávy. Automatické kávovary sú naproti tomu vhodnejším darom pre pohodlnejších milovníkov kávy. Stačí stlačenie jedného tlačidla a nápoj je hotový.

4) Sušič vlasov alebo epilátor

Sušič vlasov

4home.sk 

Ženy chcú udržiavať svoje telá v čo najlepšej forme, rôzne prístroje, ktoré im v tom dopomáhajú sú tak dobrým tipom na vianočný darček. Ako príklad uvádzame sušič vlasov (fén), kvalitnú žehličku na vlasy alebo moderepilátor. Všetky tieto prístroje spríjemnia a uľahčia starostlivosť o telo.

Darčekom z tejto kategórie celkom určite žiadna žena nepohrdne a práve naopak, určite sa im potešia. Uľahčiť každodenné ženské skrášľovanie je predsa výborná vec, ktorá bude ocenená.

5) Romantická večera

darčeky na vianoce - romantická večera

Adrop.sk

Znie vám to ako klišé? Romantická večera pri sviečkach má jednoducho svoje čaro. Je akýmsi synonymom pre romanticky strávený čas s milovanou osobou. Použiť ju ako „darček“ pre manželku alebo priateľku znamená spoločné chvíle, ktoré sú na nezaplatenie. Chvíle strávené pri kvalitnom a chutnom jedle si užije vaša drahá aj vy. Okrem skvelého jedla majú niektoré reštaurácie aj krásny výhľad na okolie čo dodá vášmu večeru ešte väčšiu dávku romantiky.

6) Luxusná bielizeň

Luxusná bielizeň

Astratex.sk

Luxusná bielizeň patrí medzi obľúbené vianočné darčeky, ktorým sa poteší každá žena. Bez ohľadu na vek majú ženy jednoducho záľubu v pekných veciach. V závislosti od toho, aký máte so ženou, ktorú chcete obdarovať vzťah, vyberte typ bielizne.

Pre manželku alebo priateľku môžete siahnuť po luxusných nohavičkách alebo podprsenkách. Dobrým darčekom je aj športová podprsenka alebo župan, či pyžamo. Fantázii sa medze nekladú a bielizne je k dispozícii viac než dosť.

7) Surfovanie na umelej vlne

Surfovanie na umelej vlne

Adrop.sk

Na záver tejto sekcie trochu netradičný tip. Ide o surfovanie na umelej vlne, ktoré umožňuje naučiť sa surfovať v bezpečných a príjemných podmienkach. Keď sa potom vyberiete k moru, môžete si to hneď vyskúšať aj na ostro. Pôjde vám to skvele, pretože sa naučíte potrebné základy.

Simulované podmienky mora umelými vlnami celkom verne napodobňujú realitu. Možno je surfovanie jej tajný sen a vďaka takémuto darčeku si to bude môcť konečne vyskúšať.

Vianočné darčeky pre rodičov a starých rodičov

Je celkom prirodzené, že na Vianoce chceme potešiť aj našich rodičov a starých rodičov. Veď to boli práve oni, kto pre nás v detstve vždy pripravil čarovné Vianoce plné úžasných darčekov. Teraz máte vy skvelú možnosť pripraviť pekné Vianoce pre nich. Stačí sa inšpirovať našimi tipmi.

1) Elektrobicykel

Elektrobicykel

Alza.sk

Chcete sprostredkovať svojim starým rodičom, alebo rodičom radosť z cyklistiky, no ich fyzická kondícia nie je na vysokej úrovni? Riešením môže byť elektrobicykel. Ide o výborný dopravný prostriedok, ktorý je vhodný na občasné výlety a rovnako aj na pravidelné dochádzanie do práce. Od klasického bicykla sa líši tým, že je vybavený elektromotorom. Ten je možné využiť napríklad pri ťažšom teréne a stúpaní, keď len šliapanie do pedálov nestačí. Pohon využijete tiež pri ceste do práce, prísť niekam svieži a neunavený je veľká výhoda. Samotný výkon elektrobicykla je možné regulovať.

Samozrejme je možné vybrať si rôzne typy elektrobicyklov. K dispozícii sú cestné, horské aj mestské bicykle.

2) Vianočný balíček vitamínov

Vianočný balíček vitamínov

Pilulka.sk

Možno vaši rodičia užívajú rôzne vitamínové a iné výživové doplnky na pravidelnej báze. Ak si pod stromčekom nájdu balenie kvalitných vitamínov, určite budú mať radosť.

Skvelým darčekom na Vianoce pre rodičov a starých rodičov sú rôzne vitamínové balíčky, ktoré sa navyše vo vianočnom období predávajú za veľmi výhodné ceny. Premyslite si, aké účinky chcete od výživového doplnku. Hodilo by sa vašim rodičom niečo na posilnenie imunity? Možno bude dobrou voľbou prípravok na zlepšenie pamäti. Najmä pre starých rodičov je skvelým darčekom kĺbová výživa. Pomôže im k bezbolestnému pohybu.

Ak si naozaj s výberom neviete dať rady, nezúfajte. Riešením môže byť darčeková karta. Tieto karty sú v ponuke mnohých lekární. Určite teda nebude problém si takúto kartu zadovážiť.

3) Trekingové palice

Trekingové palice

Decathlon.sk

Vianočný darček, ktorý podnieti k fyzickej aktivite, a tým aj k lepšiemu zdraviu je vždy dobrou voľbou. Jednou z najzdravších aktivít, ktorým sa vaši rodičia môžu venovať, je turistika.

Trekingové palice sú tým pravým spoločníkom na potulky prírodou. Ponúkajú zlepšenie stability a prispievajú tiež k správnemu držaniu tela. Navyše sa ich používaním do pohybu zapoja aj ruky, čím sa celá športová aktivita stane efektívnejšou, rýchlejšou a bezpečnejšou. Darovaním darčeka v podobe trekingových palíc možno inšpirujete svojich blízkych v tom, aby si pestovali zdravý životný štýl.

4) Víkendové pobyty

Poznávacie pobyty

Domalenka.sk

Kto by nemiloval cestovanie. Vďaka nemu môžeme osviežiť naše životy a priniesť do nich nové zážitky. Vaši rodičia sú možno skúsení cestovatelia, ktorí už videli nejakú tú časť sveta, alebo možno vaši rodičia nemajú až tak veľa skúseností. Poznávací pobyt poteší každého.

Nemusí ísť hneď o cestovanie do zahraničia, pokojne môže ísť aj o poznávanie krás našej vlasti. Dať svojim rodičom vianočný darček v podobe návštevy vysnívanej destinácie je skvelé. Na takéto vianoce vaši blízki jednoducho nezabudnú.

Ak si nie ste úplne istý v tom, aké miesto by vaši rodičia radi navštívili, potom je možno na mieste kúpa darčekového poukazu. Dáte im tak priestor na to, aby si vybrali miesto svojho pobytu a mohli sa z neho naplno tešiť presne podľa svojich predstáv.

5) Tablet

Tablet

Alza.sk

Elektronika má v dnešnej dobe pod stromčekom svoje nenahraditeľné a stále miesto. Mobily a notebooky sa stali akousi klasikou, o ktorej na Vianoce sníva mnoho ľudí. Možno aj vaši rodičia by boli vďačný za tablet, ktorý by im spríjemňoval voľné chvíle. Dávno sú preč doby, kedy bol tablet ťažkopádnym zariadením s obmedzenou funkcionalitou. V súčasnosti sú tablety plnohodnotným elektronickým spoločníkom, ktorý dokáže nahradiť klasický počítač.

Používanie tabletu si nevyžaduje žiadne špeciálne technické zručnosti a rýchlo sa s ním zoznámia pokojne aj vaši starí rodičia. Jednoducho a rýchlo si budú vedieť nájsť inšpiráciu na varenie alebo čokoľvek iné, čo ich zaujíma. Vďaka svojim kompaktným rozmerom je tablet skvelou voľbou pre surfovanie na internete v pohodlí obľúbeného gauča, alebo aj postele.

6) Robotický vysávač

Robotický vysávač - Vianočné darčeky

Alza.sk

Starostlivosť o domov je často náročná a vysiľujúca. Rôzne domáce práce je potrebné robiť pravidelne a vyžadujú si aj množstvo času. Ak chcete svojim rodičom uľahčiť život, popremýšľajte o robotickom vysávači. Tento šikovný pomocník do domácnosti sa postará o vysávanie a vašim rodičom ostane viac času na príjemnejšie činnosti.

Kvalita vysávania je tu závislá od konkrétneho modelu. Vysávanie robotickým vysávačom je však oproti klasickému vysávaniu lepšie minimálne v tom, že pri ňom nebolí chrbát. Pokročilejšie modely dokážu vyhradený priestor povysávať naozaj precízne, čo je skvelá správa.

7) Vyhrievacia podložka alebo deka

Vyhrievacia podložka alebo deka

Alza.sk

Prispejte k vyššiemu komfortu a lepšej vianočnej pohode svojich blízkych vhodným darčekom. Môže ním byť napríklad elektrická vyhrievacia podložka alebo deka. S jej použitím sa budú môcť kedykoľvek zahriať a cítiť sa v chladnom počasí lepšie.

Navyše sú tieto produkty vynikajúce na boľavé kĺby a ďalšie ťažkosti. Ocenia ich preto aj starší ľudia, ktorých v zimnom období často trápia bolesti pohybovej sústavy. Vyhrievacia podložka je však darčekom, ktorý ocenia všetky vekové kategórie.

Darčeky pre deti a teenagerov na Vianoce

Kto sa na Vianoce teší najviac? No predsa deti. Ak aj vy chcete pre svoje deti pripraviť nezabudnuteľné Vianočné chvíle, potom vás určite zaujmú naše tipy na Vianočné darčeky pre deti a teenagerov. Všetky tieto tipy sme vybrali starostlivo s ohľadom na záujmy a potreby súčasnej mladej generácie.

Pri výbere darčeka pre dieťa je potrebné riadiť sa niekoľkými pravidlami. Najdôležitejším z nich je prispôsobiť darček veku dieťaťa. Napríklad vianočné darčeky pre 10 ročného chlapca budú vyzerať inak, ako vianočné darčeky pre 15 ročného chlapca a pod. Ak vyberáte darček pre najmenších, určite nič nepokazíte mäkučkou plyšovou hračkou. Viac o našich tipoch na vianočné darčeky nájdete v nasledujúcom texte.

1) Kolotoč na postieľku – vianočné darčeky pre najmenších

Kolotoč nad postieľku - Broučci - Vianočné darčeky

Alza.sk

Malé detičky nájdu zaľúbenie v rôznych kolotočoch nad postieľku. Tieto hračky pre najmenších sú pestrofarebné a plné nápaditých tvarov a námetov, nechýbajú ani hračky v retro štýle. Ich úlohou je zaujať pozornosť dieťaťa a priniesť mu zaujímavý pohľad. Dieťa dokáže zaujať pohľad na kolotoč, ktorý ho zároveň upokojí.

Ide o darček, ktorý je rovnako vhodný pre chlapcov aj pre dievčatá. V bohatých ponukách obchodov sa ale dajú nájsť aj také, ktoré majú primárne určenie pre chlapcov a iné pre dievčatá. Spoznáte to podľa prevažujúcich farieb.

2) Drevené hračky pre najmenších

Drevené hračky pre najmenších - Vianočné darčeky

Agatinsvet.sk

Tento tip je na darček pre ozajstných drobcov. Ak má dieťatko do jedného roka, je pre neho dobrým darčekom tzv. chodítko. Tento darček mu prinesie veľa radosti a navyše mu pomôže aj zlepšiť jeho koordinačné a pohybové schopnosti.

Prvé kroky dieťaťa sú jedným z najsilnejších zážitkov celej rodiny. S multifunkčným chodítkom ale budú ešte zaujímavejšie a pre dieťa rozhodne aj zábavnejšie. Schválne sme k slovu chodítko pridali prívlastok multifunkčné. Tieto chodítka sú totiž vybavené rôznymi prvkami a hračkami, ktoré zaručene zaujmú pozornosť dieťaťa a zabavia ho. Dokonca vedia vydávať aj pozoruhodné zvuky. Postarajte sa o to, aby prvé kroky vášho dieťaťa boli zábavné a jednoduchšie darovaním tohto výrobku.

Do tejto kategórie spadajú aj rôzne vozíčky a ťahacie hračky, ktoré maličké deti určite budú vedieť oceniť.

3) Stavebnica

Stavebnica

Agatinsvet.sk

Ako deti sme milovali stavebnice a naši najmenší sú na tom rovnako. Okrem toho, že je hra so stavebnicami, jednoducho povedané, skvelá zábava, dieťaťu aj pomáhajú rozvíjať sa. Konkrétnejšie majú vplyv na správny rozvoj motorických schopností dieťaťa. Motorika je veľmi dôležitá a jej rozvoj v útlom veku je úplne kľúčový. Navyše stavebnice značnou mierou podporujú aj kreativitu dieťaťa. Nechajte sa prekvapiť, čo všetko dokážu postaviť.

Pomocou stavebnice jednoduchých tvarov sa dieťa dokáže naučiť rozpoznať rôzne tvary a potom ich vhodným spôsobom kombinovať a spájať. Tým vznikajú zaujímavé stavby, ktoré potešia dieťa aj jeho rodičov.

4) Obojstranná tabuľa

Bino Magnetická tabuľa obojstranná

Alza.sk

Pamätáte si na svoje prvé chvíle v škole? Všetko bolo pre vás nové a nevedeli ste sa dočkať, kedy sa naučíte niečo nové. Aj keď radosť zo školského prostredia pravdepodobne postupom času upadala, zo začiatku ste z neho boli nadšený. Pre malých školákov je preto vynikajúcou hračkou obojstranná tabuľa.

Môžu sa s ňou hrať osamote alebo s kamarátmi a pri tom si aj vytvoriť zdravý vzťah ku škole. Rôzne hry s tabuľou a písanie/kreslenie na ňu zároveň v dieťati podporuje kreatívne myslenie a cítenie. Možno bude práve detská tabuľa to, čo vo vašom dieťati prebudí malého umelca.

V obchodoch sa stretneme s rôznymi tabuľami. Niektoré sú magnetické, iné nie. Obojstranná tabuľa, ktorá je v podstate našim tipom, má dve strany. Na jednu sa dá písať kriedou a na druhú pomocou fixky. Navyše je vybavená odkladacím priestorom na písacie potreba, hubky a ďalších vecí.

5) Herná konzola

PlayStation 4 Slim

Alza.sk

Tento kúsok elektroniky je snom mnohých detí. Je tiež vynikajúcim darčekom pre teenagerov. Pomocou hernej konzoly sa im otvorí úžasný svet zábavy. Moderné herné tituly oplývajú dych berúcou grafikou a sú veľmi zábavné. Mnoho rodičov váha, či je takýto darček pre ich deti vhodný. Ide o subjektívnu vec, no všetko závisí od výberu hry.

Ak vyberiete pre svoje dieťa vhodné hry, nič mu nehrozí. Práve naopak, podporíte tým jeho fantáziu a zvedavosť. Čerešničkou na torte sú hry, ktoré môžete hrávať spolu. Vďaka nim zažijete mnoho pekných spoločných chvíľ plných zábavy. Pravdepodobne vaše dieťa nebude jediné, kto bude konzolu používať. Pokojne môže slušiť aj vám, herných titulov je nesmierne veľa a svojich obľúbencov si môže nájsť naozaj každý.

Ešte jedna vec. Ak nechcete utrácať veľa peňazí za Xbox alebo Playstation, môžete ako darček pre dieťa kúpiť aj iný typ hernej konzoly. V súčasnosti je výber naozaj pestrý a určite nájdete niečo, čo vaše dieťa zaujme.

6) Detský fotoaparát

Detský fotoaparát

Alza.sk

Krásne žiarivé farby, obľúbené rozprávkové postavičky a jednoduché používanie. Takéto sú detské fotoaparáty, interaktívne „hračky“, ktoré sú ideálnym darčekom pre dieťa.

Čo sa farieb týka, prispôsobte ich tomu, či pôjde o darček pre dievča, alebo darček pre chlapca. Výzor je tu veľmi dôležitý. Veď pôjde o módny doplnok. Navyše zvládne tiež zachytenie a zvečnenie pekných chvíľ mladého fotografa. Skvelou vlastnosťou týchto fotoaparátov je rýchlosť. Fotoaparát je schopný vyprodukovať snímky už do jednej minúty. Skvelým nápadom je potom využitie fotiek na dekoratívne účely. Napríklad ako koláž na stene v detskej izbe.

7) Encyklopédia pre deti

Encyklopédia pre deti - Vianočné darčeky

Pantarhei.sk

Deti majú veľa otázok, o tom nepochybujeme. Detské knihy náučného charakteru, najlepšie encyklopédie, pomáhajú deťom ukojiť ich zvedavosť. Deti dokážu informácie vstrebávať s úctyhodnou rýchlosťou. Čítanie v encyklopédii ich tak nabije vedomosťami, ktoré budú potom vedieť využiť ďalšom živote aj v škole.

Encyklopédia je vždy dobrým darčekom aj pre staršie deti a teenagerov. V dnešnej internetovej dobe sa kniha stáva niečím výnimočným. Držať fyzicky v rukách knihu a listovať v nej má jednoducho svoje čaro, ktoré žiadna Wikipedia ani iný web nenahradí.

Ak vyberáte encyklopédiu pre menšie dieťa, potom vyberajte aj podľa ilustrácií. Ak sú pekné, tak zaujmú dieťa a budú ho podnecovať k ďalšiemu čítaniu. Pre staršie deti vyberajte obsahovo zložitejšie knihy.

Pár slov o hračkách na záver

Keď vyberáme darček pre dieťa, pravdepodobne budeme zvažovať hračky. Tých je na trhu naozaj neúrekom. Okrem vyššie spomenutých tipov sú dobrou voľbou na darček pre dieťa aj hračky do vody, pieskuhračky na záhradu, ktoré ocenia najmä v letných mesiacoch.

Ak vám záleží na tom, aby sa vaše deti rozvíjali, potom porozmýšľajte o edukačných a didaktických hračkách. Nenechajte sa pomýliť názvom, nejde o žiadne nudné hračky. Práve naopak, môže ísť aj o rôzne typy kreatívnych hračiek, napríklad skladačiek pre deti, ktoré nenápadným a hravým spôsobom pomáhajú rozvíjať schopnosti dieťaťa.

Ak vyberáte dievča vo veku približne do 10 rokov nesklame klasická Barbie bábika. Pre staršie slečny vo veku od približne 15 rokov už vyberajte viac teenagerské darčeky.

Zdieľajte článok

Ohodnoťte článok

Celkové hodnotenie: 2.9 (16 hlasov)

Autor

Tomáš Hajduk
Tomáš Hajduk

Fascinácia modernými technológiami v kombinácii s láskou k písaniu ma priviedli sem, na túto stránku, kde sa snažím svojimi radami a postrehmi pomôcť ľuďom vybrať si ten správny produkt. Neustále sa učím nové veci, takže sa rád o svoje vedomosti podelím.

Podobné články

Diskusia u článku

Pridať komentár
Uživatel
Márová (5. 12. 2019 01:12)

Podľa mňa sú to vône (: ja milujem blue light, chloé alebo aj diora z notina

Odpovědět
Uživatel
Márová (5. 12. 2019 02:12)

TEN PARFUM JE NAOZAJ SUPER TIP . MNA VZDY POTESI KED DOSTANEM NIECO VONAVE A ZVLAST KED JE TO BLUE LIGHT Z NOTINA LEBO TEN VYDRZI SKORO CELY DEN A TA VONA JE JEDINECNA A NEZAMENITELNA

Odpovědět
Uživatel
kaja (20. 12. 2021 22:12)

ja zbožňujem jedlé chutné darčeky a ešte keď sú zdravé tak ideál :) úplne najviac ma minulé vianoce dostali slovenské infinuty orieškové maslá a to som ich do valentína mala zjedené :D

Odpovědět

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pridať komentár