Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu

Najlepšie WiFi extendery – Test a porovnanie 2019

Poznáte ten pocit, keď si sadnete na balkón alebo do spálne a nemôžete sa pripojiť na WiFi, pretože máte slabý signál? S týmto problémom sa stretol už takmer každý z nás, ale dobrou správou je, že nedostatočné pokrytie WiFi signálom sa dá dnes jednoducho vyriešiť.

WiFi extender je jednoduchý prístroj, ktorý slúži na rozšírenie už existujúceho WiFi signálu z routra. V prípade, že hľadáte takéhoto pomocníka, prečítajte si náš článok, v ktorom nájdete prehľad troch populárnych modelov WiFi extenderov.

  Najlepšie WiFi extendery

  TP-Link TL-WA850RETP-Link RE450Asus RP-AC68U
  recenzia TP-Link TL-WA850RErecenzia TP-Link RE450recenzia Asus RP-AC68U
  Nízka cena
  Dobrá kvalita signálu
  Jednoduchá obsluha
  Inštalácia do zásuvky
  Kompaktný dizajn
  Prevádzka na dvoch frekvenciách
  Vysoká rýchlosť
  Jednoduchá inštalácia a použitie
  Tri výkonné antény
  Ideálne aj pre veľké domácnosti
  Rýchla prevádzka na dvoch frekvenciách
  Kvalitné MIMO antény
  5 LAN konektorov
  USB 3.0 port
  Neprehľadný manuál v Slovenčine
  Výrazne svieti v tme
  Občas vypadne signál
  Mierne väčšie rozmery
  Občasné kolísanie signálu
  Vysoká cena
  Väčšie rozmery
  Jednoduchý WiFi extender, ktorý pracuje na jednej frekvencii, je vhodný pre tých, ktorí používajú internet na surfovanie či hranie jednoduchých hier.Rýchly a elegantný WiFi extender, ktorý pracuje na dvoch frekvenciách je skvelou voľbou do rodinných domov a veľkých bytov.Naozaj kvalitný a rýchly WiFi extender, ktorý je určený aj na hranie zložitých online hier. Poskytuje stabilný signál, ktorý ocenia aj náročný používatelia.
  POROVNAJTE CENY
  KÚPIŤ NA ALZA.SK
  POROVNAJTE CENY
  KÚPIŤ NA ALZA.SK
  POROVNAJTE CENY
  KÚPIŤ NA ALZA.SK

  Recenzia: TP-Link TL-WA850RE

  recenzia TP-Link TL-WA850RE
  Podporované WiFi triedy: 802.11 b/g/n | Frekvenčné pásmo: 2,4 GHz | Počet LAN konektorov: 1 | Šifrovanie: WPS | Hmotnosť: 700 g 

  Klady
  • Nízka cena
  • Dobrá kvalita signálu
  • Jednoduchá obsluha
  • Inštalácia do zásuvky
  • Kompaktný dizajn
  Zápory
  • Neprehľadný manuál v Slovenčine
  • Výrazne svieti v tme
  • Občas vypadne signál

  Jednoduchý WiFi extender TP-Link TL-WA850RE vám veľmi prakticky pomôže zvýšiť dosah WiFi signálu. Tento model je kompaktný a vďaka možnosti zapojenia do elektrickej zásuvky zvládne jeho inštaláciu naozaj každý. Ideálne miesto na zapojenie vám pomôže nájsť svetelný indikátor intenzity prijímaného signálu.

  Extender je kompatibilný so zariadeniami, ktoré podporujú WiFi triedy 802.11 b/g/n. Maximálna prenosová rýchlosť je v prípade tohto modelu 300 Mbit/s. Tá je dostatočná na surfovanie či hranie jednoduchších online hier.

  WiFi extender sa ovláda jedným praktickým tlačidlom, ktoré nájdete v pravom dolnom rohu prístroja. Na jeho spodnej strane sa nachádza LAN konektor, do ktorého môžete pripojiť koncové zariadenie.

  Recenzia: TP-Link RE450

  recenzia TP-Link RE450
  Podporované WiFi triedy: 802.11ac | Frekvenčné pásmo: 2,4/5 GHz | Počet LAN konektorov: 1 | Šifrovanie: WPS | Hmotnosť: 211 g

  Klady
  • Prevádzka na dvoch frekvenciách
  • Vysoká rýchlosť
  • Jednoduchá inštalácia a použitie
  • Tri výkonné antény
  Zápory
  • Mierne väčšie rozmery
  • Iba jeden LAN konektor

  Kvalitný WiFi extender TP-Link RE450 je zárukou stabilného internetu v celej domácnosti. Model pracuje na dvoch frekvenciách. Pri frekvencii 2,4 GHz dosahuje maximálnu rýchlosť 450 Mbit/s, a v pásme 5 GHz až rýchlosť 1300 Mbit/s. Extender je kompatibilný s prakticky všetkými routrami.

  Pre spustenie extender jednoducho vložíte do elektrickej zásuvky. Jeho inštaláciu zvládnete jedným tlačidlom, ktoré nájdete na prednej strane prístroja. Tri výkonné antény sa postarajú o rozšírenie signálu do celého domu alebo bytu.

  Tlačidlo extendera vám tiež inteligentne pomôže nájsť optimálne miesto jeho umiestnenia. Pokiaľ je tlačidlo podsvietené modrým svetlom, ste v dosahu dobrého signálu routra. Ak svetlo zmení farbu na červenú, mali by ste extender umiestniť do inej zásuvky.

  Tento model disponuje iba jedným LAN konektorom. Na jeho prednej strane nájdete tri kontrolky, ktoré informujú o zapnutí prístroja a o zvolenom frekvenčnom pásme. Extender je elegantný a kúpiť si ho môžete v bielej farbe.

  Recenzia: Asus RP-AC68U

  recenzia Asus RP-AC68U
  Podporované WiFi triedy: 802.11ac | Frekvenčné pásmo: 2,4/5 GHz | Počet LAN konektorov: 5 | Šifrovanie: WPA/WPA2 | Hmotnosť: 700 g 

  Klady
  • Ideálne aj pre veľké domácnosti
  • Rýchla prevádzka na dvoch frekvenciách
  • Kvalitné MIMO antény
  • 5 LAN konektorov
  • USB 3.0 port
  Zápory
  • Vysoká cena
  • Väčšie rozmery

  Ak hľadáte skutočnú kvalitu, je WiFi extender Asus RP-AC68U určený práve vám. Model pracuje v dvoch frekvenčných pásmach. Pri frekvencii 2,4 GHz dosahuje rýchlosť až 600 Mbit/s. V 5 GHz pásme rýchlosť až 1300 Mbit/s. Takéto pripojenie, ktorého kombinovaná rýchlosť dosahuje 1,9 Gbit/s, je vhodné aj na hranie zložitejších online hier.

  WiFi extender je vybavený internými anténami MIMO, ktoré sa vyznačujú svojim vysokým výkonom. Rozšírenie pripojenia bude preto nielen dostatočne veľké, ale aj precízne, bez strácania signálu. Vďaka 5 LAN konektorom pripojíte k extenderu akékoľvek koncové zariadenie.

  Zárukou jednoduchej inštalácie je tlačidlo WPS. Svetelný indikátor sily signálu vám pomôže zariadenie umiestniť tak, aby bolo rozšírenie WiFi čo najefektívnejšie. Šikovným doplnkom extendera je USB 3.0 konektor, ktorý vám umožní pripojenie do aplikácie AiCloud.

  Najpredávanejšie WiFi extendery podľa Heureky

  Ako správne vybrať WiFi extender?

  Na trhu sa nachádza široká ponuka WiFi extenderov. Vybrať ten správny môže byť preto neľahká úloha. V nasledujúcich riadkoch si môžete prečítať o tom, na čo by ste sa mali, pred kúpou takéhoto pomocníka, zamerať.

  Čo je to WiFi extender?

  WiFi extender je šikovné zariadenie, ktorého funkcia je veľmi jednoduchá. Jeho hlavnou úlohou je rozšírenie už existujúceho WiFi signálu na miesta, kde v domácnosti, či kancelárii, nedosiahne WiFi signál z routra.

  Štandardy WiFi

  WiFi extendery sú, podľa maximálnej rýchlosti a toho, kedy prišli na trh, zoradené do štandardizovaných kategórií. Prenosová rýchlosť je jedným z najdôležitejších parametrov WiFi extendera, pretože od nej závisí to, čo budete môcť na internete robiť. Generácie WiFi štandardov a ich určenie, si môžete pozrieť v nasledujúcej tabuľke:

   GENERÁCIAOZNAČENIERÝCHLOSŤURČENIE
  Prvá802.11a2 Mbit/sPrehliadanie internetových stránok, posielanie emailov.
  Druhá802.11b11 Mbit/sPrehliadanie náročnejších internetových stránok.
  Tretia802.11g/a54 Mbit/sHranie menej náročných online hier, pozeranie filmov.
  Štvrtá802.11n600 Mbit/sMultimediálna zábava.
  Piata802.11ac3 Gbit/sProfesionálna činnosť na internete, komplikované online hry.

  Pri výbere extendera je samozrejme potrebné myslieť na to, aký WiFi štandard podporuje váš router. Zbytočne by ste si kupovali drahý extender, ktorý podporuje vysokú rýchlosť, keď váš router disponuje nižším štandardom. WiFi Extender dokáže rozšíriť iba signál takej rýchlosti, akú má router.

  Frekvenčné pásma

  S príchodom WiFi štandardu 802.11n bolo predstavené aj druhé frekvenčné pásmo routrov a teda i WiFi extenderov. Ku klasickej frekvencii 2,4 GHz pribudla frekvencia 5 GHz. Dlho používaná frekvencia 2,4 GHz sa vyznačuje dlhým dosahom a nová frekvencia 5 GHz zas oveľa väčšou rýchlosťou.

  V prípade frekvencie platí to isté, ako pri štandardoch WiFi. Pokiaľ váš router podporuje dve frekvenčné pásma, mali by ste voliť dvojpásmový WiFi extender. Extendery, ktoré disponujú iba frekvenciou 2,4 GHz, sú lacnejšie, ale dokážu rozšíriť iba signál na tejto frekvencii.

  Jednoduchá inštalácia a použitie

  K jednoduchej inštalácii a následnému použitiu WiFi extendera slúži niekoľko doplnkov. K tým najpraktickejším patria:

  • WPS (WiFi Protected Setup) – týmto šikovným doplnkom disponuje mnoho Wifi extenderov a využijete ho vtedy, ak je ním vybavený aj váš router. WPS tlačidlo jednoducho stlačíte najskôr na vašom routry a potom na extendery. Router automaticky odošle všetky potrebné dáta do extendera a inštalácia je hotová.
  • Svetelná indikácia sily signálu – na to, aby WiFi extender pracoval spoľahlivo, musí byť umiestnený tam, kde je dostatočne stabilný a silný WiFi signál z routra. Takéto miesto vám pomôže nájsť svetelný indikátor sily signálu, ktorým je vybavený takmer každý WiFi extender. Ide o jednoduchú svetelnú kontrolku, ktorá mení svoji intenzitu, prípadne farbu, podľa intenzity WiFi signálu a vy tak veľmi jednoducho nájdete pre WiFi extender ideálne miesto.
  • LAN konektor – WiFi extendery sú vybavené rôznym počtom LAN konektorov. V prípade lacnejších verzií môžete počítať s jedným. U drahších extenderov nájdete LAN konektorov viac. Prostredníctvom tohto prístupu sa dajú do extendera zapojiť káblové koncové zariadenia. Okrem toho, že tie takto pracujú rýchlejšie, klesá aj počet zariadení, ktoré sa pripájajú bezdrôtovo.
  • USB port – drahšie WiFi extendery bývajú doplnené USB portom. Prostredníctvom tohto konektora, môžete k extenderu pripojiť zariadenie, z ktorého si uložíte súbory na cloud. Tie si potom hocikedy, jednoducho, vždy keď budete potrebovať stiahnete.

  Najpredávanejšie WiFi extendery podľa Heureky

  Zdieľajte článok

  Ohodnoťte článok

  Celkové hodnotenie: 4.7 (159 hlasov)

  Autor článku

  Dominika Halusková
  Dominika Halusková

  Písaniu sa venujem už niekoľko rokov. K mojím najobľúbenejším témam patrí všetko, čo zaujíma ženy. Práve preto sa na tejto stránke venujem najmä elektronike určenej starostlivosti o telo a elektronike do domácnosti. Vo voľnom čase sa s radosťou venujem vareniu. Rovnako si užívam dlhé prechádzky po horách a nádherné východy slnka nad kopcami.

  Podobné články

  Diskusia u článku

  Pridať komentár
  Uživatel
  Štefan Mahrík (10. 11. 2018 13:11)

  Kto mi poradí dobrý Wifi extender ktorý sa pripojí sám k domácej wifi. Už som skúšal viac ale sa mi to nepodarilo.

  Odpovědět
  Uživatel
  Testado.sk (12. 11. 2018 13:11)

  Dobrý den, námi doporučované extendery jsou kvalitní. Stačí je připojit do elektrické sítě a spárovat. Žádný extender nebude fungovat automaticky bez nastavení. Jedná se o jednoduchý úkon, kterého se opravdu nemusíte bát...

  Odpovědět

  Pridať komentár

  Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

  Pridať komentár