Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
 • Veľa inšpirácie pre váš výber.
Menu
>

Najlepšie WiFi extendery – Test a recenzie 2024

Poznáte ten pocit, keď si sadnete na balkón alebo do spálne a nemôžete sa pripojiť na WiFi, pretože máte slabý signál? S týmto problémom sa stretol už takmer každý z nás, ale dobrou správou je, že nedostatočné pokrytie WiFi signálom sa dá dnes jednoducho vyriešiť.

Wi-Fi extender, zvaný aj wifi zosilovač je jednoduchý prístroj, ktorý slúži na rozšírenie už existujúceho WiFi signálu z routra. V prípade, že hľadáte takéhoto pomocníka, prečítajte si náš článok, v ktorom nájdete prehľad troch populárnych modelov WiFi extenderov.

Najlepší celkovo

Sada 2 výkonných Wi-fi extenderov pre domácnoti aj malé firmy.

Najlepší pomer cena/výkon

Rýchly a elegantný WiFi extender, ktorý pracuje na dvoch frekvenciách.

Najlepší lacný

Jednoduchý WiFi extender, ktorý pracuje na jednej frekvencii. Vhodný na surfovanie či hranie jednoduchých hier.


Najlepšie WiFi extendery či WiFi zosilňovače

Recenzia: STRONG MESHKIT2100

Recenzia extender Strong MESHKIT2100 Pre náročných

Podporované Wi-Fi triedy: 802.11a/b/g/n/ac | Frekvenčné pásmo: 2,4/5 GHz | Počet LAN konektorov: 2 | Šifrovanie: WPA, WPA2-PSK, WPA2-Enterprise, WPA3 | Hmotnosť: 800 g

Klady
 • Sada 2 extenderov
 • Rýchlosť prenosu
 • Rodičovská kontrola
 • Jednoduché a rýchle nastavenie
 • Aplikácia Atria
Zápory
 • Vyššia cena

Wifi extender STRONG MESHKIT2100 vyrieši váš problém s nekvalitnou často vypadávajúcou bezdrôtovou sieťou. Sada 2 extenderov dokáže rovnomerne pokryť  aj veľký niekoľko poschodový dom s rozsiahlou záhradou. Ak vlastníte menšiu firmu, aj toto je spôsob, ako sa popasovať so slabým signálom.

Najväčšou prednosťou tohto kitu dvoch mesh extenderov je špičkový príjem Wi-fi vo všetkých miestnostiach bez ohľadu na to, ako vzdialené sú od Strongu. Mesh-systém vytvorí jednotnú bezdrôtovú sieť, prepojenie medzi jednotkami potom prebieha automaticky.

Sada 2 extenderov Strong sa dokáže dostať na prenosovú rýchlosť 16 800 Mb/s, s LAN káblom dokonca až 1 GB, čo je skutočne úchvatné. Disponujú dvomi frekvenciami 2,4 GHz a 5 GHz, čo znamená, že novšie zariadenie sa budú automaticky pripájať na 5 GHz frekvenciu, zatiaľ čo staršie na 2,4 GHz frekvenciu.

Bonusom – samozrejme, iba pre rodičov 😊 – je rodičovská kontrola. Dokážete odsledovať čas strávený na internete, blokovať niektoré stránky. Poteší vás tiež podporou protokolu IPv6. Dostupná je aj prehľadná aplikácia Atria, pomocou ktorej viete extendery konfigurovať a upravovať nastavenia. Jediným mínusom je vyššia cena, keď si to však prepočítate na dve zariadenia, investícia sa oplatí.

Recenzia: TP-Link RE450

TP-Link RE450 WiFi extender recenzia Zlatý stred

Podporované Wi-Fi triedy: 802.11ac | Frekvenčné pásmo: 2,4/5 GHz | Počet LAN konektorov: 1 | Šifrovanie: WPS | Hmotnosť: 211 g

Klady
 • Prevádzka na dvoch frekvenciách
 • Vysoká rýchlosť
 • Jednoduchá inštalácia a použitie
 • Tri výkonné antény
Zápory
 • Mierne väčšie rozmery
 • Iba jeden LAN konektor

Kvalitný Wi-Fi extender TP-Link RE450 je zárukou stabilného internetu v celej domácnosti. Model pracuje na dvoch frekvenciách. Pri frekvencii 2,4 GHz dosahuje maximálnu rýchlosť 450 Mbit/s, a v pásme 5 GHz až rýchlosť 1300 Mbit/s. Tento zosilňovač WiFi je kompatibilný s prakticky všetkými routrami.

Pre spustenie extender jednoducho vložíte do elektrickej zásuvky. Jeho inštaláciu zvládnete jedným tlačidlom, ktoré nájdete na prednej strane prístroja. Tri výkonné antény sa postarajú o rozšírenie signálu do celého domu alebo bytu.

Tlačidlo extendera vám tiež inteligentne pomôže nájsť optimálne miesto jeho umiestnenia. Pokiaľ je tlačidlo podsvietené modrým svetlom, ste v dosahu dobrého signálu routra. Ak svetlo zmení farbu na červenú, mali by ste zosilovač wifi umiestniť do inej zásuvky.

Tento model disponuje iba jedným LAN konektorom. Na jeho prednej strane nájdete tri kontrolky, ktoré informujú o zapnutí prístroja a o zvolenom frekvenčnom pásme. TP link extender je elegantný a kúpiť si ho môžete v bielej farbe.

Recenzia: TP-Link extender TL-WA850RE

TP-Link TL-WA850RE WiFi extender recenzia Lacný základ

Podporované Wi-Fi triedy: 802.11 b/g/n | Frekvenčné pásmo: 2,4 GHz | Počet LAN konektorov: 1 | Šifrovanie: WPS | Hmotnosť: 700 g

Klady
 • Nízka cena
 • Dobrá kvalita signálu
 • Jednoduchá obsluha
 • Inštalácia do zásuvky
 • Kompaktný dizajn
Zápory
 • Neprehľadný manuál v Slovenčine
 • Výrazne svieti v tme
 • Občas vypadne signál

Jednoduchý WiFi extender TP Link TL-WA850RE vám veľmi prakticky pomôže zvýšiť dosah WiFi signálu. Tento model je kompaktný a vďaka možnosti zapojenia do elektrickej zásuvky zvládne jeho inštaláciu naozaj každý. Ideálne miesto na zapojenie vám pomôže nájsť svetelný indikátor intenzity prijímaného signálu.

Extender je kompatibilný so zariadeniami, ktoré podporujú Wi-Fi triedy 802.11 b/g/n. Maximálna prenosová rýchlosť je v prípade tohto modelu 300 Mbit/s. Tá je dostatočná na surfovanie či hranie jednoduchších online hier.

Tento zosilovač WiFi sa ovláda jedným praktickým tlačidlom, ktoré nájdete v pravom dolnom rohu prístroja. Na jeho spodnej strane sa nachádza LAN konektor, do ktorého môžete pripojiť koncové zariadenie.

Najpredávanejšie WiFi extendery podľa Heureky

Ako správne vybrať WiFi extender?

Na trhu sa nachádza široká ponuka WiFi extenderov. Pod výrazom wifi extender máme na mysli samozrejme wifi zosilňovače, wifi repeatery. Vybrať ten správny môže byť preto neľahká úloha. V nasledujúcich riadkoch si môžete prečítať o tom, na čo by ste sa mali, pred kúpou takéhoto pomocníka, zamerať.

Náš tip

Wifi extender je výborným riešením ako lacno vyriešiť Wi-Fi na záhrade. Vďaka nemu budete môcť pri práci či relaxe na záhrade využívať internet bez toho, aby ste si míňali dáta zo svojho dátového balíčka.

Čo je to WiFi extender či wifi repeater?

WiFi extender je šikovné zariadenie, ktorého funkcia je veľmi jednoduchá. Jeho hlavnou úlohou je rozšírenie už existujúceho WiFi signálu na miesta, kde v domácnosti, či kancelárii, nedosiahne WiFi signál z routra.

Štandardy WiFi

Wi-Fi extendery sú, podľa maximálnej rýchlosti a toho, kedy prišli na trh, zoradené do štandardizovaných kategórií. Prenosová rýchlosť je jedným z najdôležitejších parametrov WiFi extendera, pretože od nej závisí to, čo budete môcť na internete robiť. Generácie Wi-Fi štandardov a ich určenie, si môžete pozrieť v nasledujúcej tabuľke:

GENERÁCIA OZNAČENIE RÝCHLOSŤ URČENIE
Prvá 802.11a 2 Mbit/s Prehliadanie internetových stránok, posielanie emailov.
Druhá 802.11b 11 Mbit/s Prehliadanie náročnejších internetových stránok.
Tretia 802.11g/a 54 Mbit/s Hranie menej náročných online hier, pozeranie filmov.
Štvrtá 802.11n 600 Mbit/s Multimediálna zábava.
Piata 802.11ac 3 Gbit/s Profesionálna činnosť na internete, komplikované online hry.

Pri výbere extendera je samozrejme potrebné myslieť na to, aký WiFi štandard podporuje váš router. Zbytočne by ste si kupovali drahý extender, ktorý podporuje vysokú rýchlosť, keď váš router disponuje nižším štandardom. Zosilňovač WiFi dokáže rozšíriť iba signál takej rýchlosti, akú má router.

Frekvenčné pásma

S príchodom WiFi štandardu 802.11n bolo predstavené aj druhé frekvenčné pásmo routrov a teda i Wi-Fi extenderov. Ku klasickej frekvencii 2,4 GHz pribudla frekvencia 5 GHz. Dlho používaná frekvencia 2,4 GHz sa vyznačuje dlhým dosahom a nová frekvencia 5 GHz zas oveľa väčšou rýchlosťou.

V prípade frekvencie platí to isté, ako pri štandardoch WiFi. Pokiaľ váš router podporuje dve frekvenčné pásma, mali by ste voliť dvojpásmový WiFi extender. Zosilňovače, ktoré disponujú iba frekvenciou 2,4 GHz, sú lacnejšie, ale dokážu rozšíriť iba signál na tejto frekvencii.

Jednoduchá inštalácia a použitie

K jednoduchej inštalácii a následnému použitiu Wi-Fi extendera slúži niekoľko doplnkov. K tým najpraktickejším patria:

 • WPS (WiFi Protected Setup) – týmto šikovným doplnkom disponuje mnoho Wifi extenderov a využijete ho vtedy, ak je ním vybavený aj váš router. WPS tlačidlo jednoducho stlačíte najskôr na vašom routry a potom na extendery. Router automaticky odošle všetky potrebné dáta do extendera a inštalácia je hotová.
 • Svetelná indikácia sily signálu – na to, aby WiFi extender pracoval spoľahlivo, musí byť umiestnený tam, kde je dostatočne stabilný a silný WiFi signál z routra. Takéto miesto vám pomôže nájsť svetelný indikátor sily signálu, ktorým je vybavený takmer každý WiFi zosilovač. Ide o jednoduchú svetelnú kontrolku, ktorá mení svoji intenzitu, prípadne farbu, podľa intenzity WiFi signálu a vy tak veľmi jednoducho nájdete pre WiFi extender ideálne miesto.
 • LAN konektor – WiFi extendery sú vybavené rôznym počtom LAN konektorov. V prípade lacnejších verzií môžete počítať s jedným. U drahších WiFizosilňovačov nájdete LAN konektorov viac. Prostredníctvom tohto prístupu sa dajú do extendera zapojiť káblové koncové zariadenia. Okrem toho, že tie takto pracujú rýchlejšie, klesá aj počet zariadení, ktoré sa pripájajú bezdrôtovo.
 • USB port – drahšie WiFi extendery bývajú doplnené USB portom. Prostredníctvom tohto konektora, môžete k tomuto WiFi repeateru pripojiť zariadenie, z ktorého si uložíte súbory na cloud. Tie si potom hocikedy, jednoducho, vždy keď budete potrebovať stiahnete.

Najpredávanejšie WiFi extendery podľa Heureky

Zdieľajte článok

Ohodnoťte článok

Celkové hodnotenie: 4.7 (166 hlasov)

Autor

Tomáš Kolesár
Tomáš Kolesár

Baví ma písať a sledovať novinky v moderných technológiách. Nakupovanie cez internet je čoraz viac populárne a z vlastnej skúsenosti viem, že niekedy je ťažké nájsť ten správny produkt. Preto som tu, aby som vám pomohol s výberom toho najlepšieho produktu za najlepšiu cenu.

Podobné články

Diskusia u článku

Pridať komentár
Uživatel
Štefan Mahrík (10. 11. 2018 13:11)

Kto mi poradí dobrý Wifi extender ktorý sa pripojí sám k domácej wifi. Už som skúšal viac ale sa mi to nepodarilo.

Odpovědět
Uživatel
Testado.sk (12. 11. 2018 13:11)

Dobrý den, námi doporučované extendery jsou kvalitní. Stačí je připojit do elektrické sítě a spárovat. Žádný extender nebude fungovat automaticky bez nastavení. Jedná se o jednoduchý úkon, kterého se opravdu nemusíte bát...

Odpovědět

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pridať komentár