Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
  • Veľa inšpirácie pre váš výber.
Menu
>

Recenzia – nástenná klimatizácia Sinclair ASM-12PI

28. 3. 2023 Aktualizované

Nástenná klimatizácia Sinclair ASM-12PI

Nástenná klimatizácia Sinclair ASM-12PI sa postará o výborný vzduch u vás doma nielen počas dňa, postráži aj váš nočný spánok, a to vďaka tichej prevádzke a funkcii nočný režim. Energeticky úsporné zariadenie sa inštaluje jednoducho, navyše nijako nenarúša vzhľad domu.

Hodnotenie nástennej klimatizácie Sinclair ASM-12PI

8.8

Výborná

Kompaktná nástenná klimatizácia Sinclair ASM-12PI je jednoblokové zariadenie, ktoré sa jednoducho ovláda, navyše ho môžete pripojiť do vašej smart domácnosti. Ponúka 4 režimy, je vhodné do veľkých aj malých priestorov. Odradiť vás môže jedine jeho vyššia cena.

Výkon
9
Energetická trieda a účinnosť
8
Funkcie
9
Dizajn a hlučnosť
9
Klady
  • Energetická trieda A+
  • Tichá prevádzka + nočný režim
  • Smart ovládanie prostredníctvom Wi-Fi
  • Elegantný dizajn
  • Jednoduchá inštalácia
Zápory
  • Vysoká cena

Výkon nástennej klimatizácie Sinclair ASM-12PI – 9/10

Čo očakávate od novej  klimatizácie? V prvom rade to, že plynulo a bez komplikácii dokáže ochladiť vzduch u vás doma. Aby ste neboli prekvapení nedostatočným výkonom klimatizačnej jednotky, všímajte si najmä jej chladiaci výkon a odporúčanú maximálnu rozlohu miestnosti. Z tohto hľadiska je nástenná klimatizácia Sinclair ASM-12PI to najlepšie vo svojej triede.

Sinclair je vhodná aj do väčších miestností, a to nielen u vás doma. Prečo si nespríjemniť pracovné prostredie? V dobre vetranej miestnosti sme schopní podať lepší výkon. Preto túto klimatizáciu môžete využiť aj na ochladenie menších kancelárii. So svojím výkonom 3,5 kW, alebo 12000 BTU/h, ochladí vzduch v miestnosti s rozlohou do 35 m2. Vykurovací výkon predstavuje 2,9 kW.

Energetická trieda a účinnosť – 8/10

Pri nástennej klimatizácii Sinclair ASM-12PI stále visí pomerne dosť vysoká cenovka, no časť počiatočnej investície sa vám vráti v úspore na elektrickej energie. Táto klimatizačná jednotka je áčková, čo znamená, že energetická trieda pri chladení je A a pri vykurovaní je A+.

Jednotka je šetrná aj vďaka invertorovému motoru. Tento typ bezuhlíkového motoru neobsahuje uhlíky, preto sa podstatne menej opotrebuje a ponúka dlhšiu životnosť. Invertorový motor navyše zabezpečuje minimálne výkyvy teploty.

Chladivo R290 patrí medzi chladivá s vysokou efektivitou chladenia. Aj napriek nízkej horľavosti a riziku výbuchu výrobca neodporúča skladovať a používať klimatizačnú jednotku v miestnostiach s rozlohou menej ako 15 m2 na jedno zariadenie.

Funkcie – 9/10

Jednobloková klimatizačná jednotka sa ovláda pomocou praktického diaľkového ovládača alebo priamo cez mobilnú aplikáciu. Ovládanie je intuitívne, ako používať diaľkový ovládač je pekne a zrozumiteľne popísané a znázornené v návode na obsluhu. Zvolený režim a aktuálnu teplotu potom vidíte na LED displeji na jednotke.

Oveľa pohodlnejšie, a to aj na diaľku, je ovládanie cez mobilné zariadenie. Stačí si stiahnuť mobilnú aplikáciu SMART LIFE, ktorá umožňuje ďalšie inteligentné nastavenia. Páči sa nám napríklad funkcia „automatizácia“, ktorá umožňuje nastaviť automatickú akciu pre zariadenie. Tá môže byť spustená podľa času, teploty a vlhkosti v miestnosti, poveternostných podmienok a množstva ďalších vplyvov.

Klimatizácia ponúka 4 režimy: chladenie, kúrenie, ventilátor a odvlhčovanie. Chladenie ochladzuje miestnosť, a zároveň znižuje vlhkosť vzduchu. Min. možná teplota je 16 °C. Režim kúrenia vykúri miestnosť na požadovanú teplotu až do 30 °C. Odvlhčovanie odstraňuje zo vzduchu vlhkosť, ktorá je po kondenzácii odvádzaná von pomocou nainštalovanej odtokovej rúrky. Ak si zvolíte režim „ventilátor“, miestnosť nebude ani ochladzovaná, ani vykurovaná, zabezpečená bude iba cirkulácia vzduchu. Ventilátor má 3 rýchlosti.

Sinclair disponuje tiež časovačom zapnutia a vypnutia. Okrem toho má nastaviteľné lamely, teda chladný alebo teplý vzduchu viete pomocou funkcie Swing nasmerovať tam, kde práve potrebujete.

Dizajn a hlučnosť – 9/10

Klimatizačná jednotka Sinclair ASM-12PI je výnimočná svojím prevedením. Ide o jednoblokovú jednotku, ktorú jednoducho nainštalujete na stenu. Vzhľad fasády nebude rušiť žiadna skrinka, viditeľné budú iba dva vetracie otvory a malý otvor pre odtokovú rúrku. Toto je výhoda najmä vtedy, ak bývate na ulici, kde sa dodržiava jednotný vzhľad domov, resp. v paneláku, kde často splitové nástenné klimatizačné jednotky nie sú povolené.

Ani vo vnútri nezaberie príliš veľa miesta. Má kompaktné rozmery 100 × 58,5 × 20,5 cm. Jednotka je o niečo ťažšia než konkurenčné zariadenia, na čo má vplyv práve jej monoblokové prevedenie. Hlučnosť predstavuje 27 – 61 db, klimatizácia si potichučky pradie v režime tichá prevádzka. Neruší susedov, neruší ani vás počas spánku.

Technické parametre nástennej klimatizácie Sinclair ASM-12PI

Vlastnosti Hodnoty
Chladiaci výkon 3,5 kW
Vykurovací výkon 2,9 kW
Pre miestnosť s rozlohou 25 – 30 m2
Hlučnosť 27 – 61 dB
Energetická trieda A+/A
Účinnosť SEER/SCOP 2,60 / 3,10
Výrobca Sinclair
Wi-Fi áno

Výber ďalších zaujímavých modelov nájdete v článku o najlepších nástenných klimatizáciách.

Najpredávanejšie nástenné klimatizácie podľa Heureky

Zdieľajte článok

Ohodnoťte recenziu

Zatial nikto nehodnotil, buďte prvý.

Autor

Eva Dedinská
Eva Dedinská

Svet okolo nás sa vyvíja. Dnes už neplatí to, čo včera. Fascinuje ma sledovať zmeny, snažím sa ich pochopiť a vyťažiť z nich to najlepšie. Aj preto píšem na túto stránku, porovnávam a analyzujem. Venujem sa tiež písaniu románov pre ženy. Navyše som hrdá Oravčanka, milujem hory, preto mojou najväčšou záľubou okrem písania je chalupárčenie.

Podobné články

Diskusia u článku

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pridať komentár