Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
 • Veľa inšpirácie pre váš výber.
Menu
Testado.sk » Ostatné

Najlepšie masážne prístroje na celulitídu 2024

14. 9. 2023 Aktualizované

Celulitída, známa aj ako pomarančová koža, je azda najväčším strašiakom každej ženy. Existuje niekoľko spôsobov, ako prejavy celulitídy zmierniť. Masážne prístroje na celulitídu vám poslúžia aj v pohodlí domova. Najúčinnejší sa nám pozdával masážny prístroj inSPORTline Valeri – kavitačný masážny prístroj.

Pre náročných

Prémiový masážny prístroj na formovanie postavy

Zlatý stred

Domáca masáž ako od profesionála s masážnym prístrojom, ktorý môžete kombinovať s voňavými olejmi.

Najlepší lacný

Elektrický masážny prístroj 3v1 účinne zabojuje s nadmerným tukom, zredukuje celulitídu a uvoľní svaly.

Najlepšie masážne prístroje proti celulitíde

Recenzia BautyRelax Celluform – masážny prístroj na celulitídu s ultrazvukovou kavitáciou

masážny prístroj na elimináciu podkožného tuku s ultrazvukovou kavitáciou Pre náročných

Výrobca: BeautyRelax | Počet rýchlostí: 4 | Napájanie: cez USB kábel | Doba nabíjania: – | Funkcie: elektrostimulácia a vibračná masáž | Vodoodolný: – | Približná cena: 113 €

Klady
 • 4 inovatívne technológie
 • Ergonomický dizajn
 • Bezbolestné ošetrenie
 • Pohodlné napájanie
Zápory
 • Vysoká cena
 • Nižšia výdrž batérie

Celluform od BeautyRelax ponúka revolučný domáci nástroj na formovanie postavy. Jeho technológia je postavená na 4 účinných módoch, ktoré sa postarajú o úbytok podkožného tuku a obnovu kožných štruktúr. Funguje totiž na princípe elektrostimulácie a vibračnej masáže, čo podporuje prekrvenie, rozprúdenie lymfatického systému a samozrejme i stratu podkožného tuku.

Samotný prístroj výrobca určil na brucho, zadok, stehná a paže. No a používatelia ho doposiaľ hodnotia veľmi pozitívne, pretože sa nielenže vďaka ergonomickému tvaru ľahko používa, ale aj dosahuje preukázateľné výsledky.

Nám sa na BeautyRelax Celluform okrem toho páči, že ide o príjemné a bezbolestné ošetrenie. Navyše oproti lacnejším masážnym prístrojom dokáže Celluform vďaka vysokej frekvencii preniknúť aj do hlbších častí kože a prispieva tak k celkovému zlepšeniu a omladeniu pokožky. Jediný nedostatok tohto masážneho prístroja tak vidíme v jeho vyššej obstarávacej cene a nižšej výdrže batérie. Krása totiž niečo stojí a za účinný prostriedok k nej si tak budete musieť priplatiť.

Recenzia: Beurer CM 50 – elektrický masážny prístroj na celulitídu

Masážny prístroj Beurer CM 50 Zlatý stred

Výrobca: Beurer | Počet rýchlostí: 2 | Napájanie: elektrická sieť | Doba nabíjania: – | Funkcie: masáž masážnymi valčekmi | Vodoodolný: nie | Približná cena: 44 €

Klady
 • Hĺbková masáž ako od profesionála
 • Jednoduché používanie a ľahká manipulácia
 • Neobmedzené používanie vďaka sieťovej prevádzke
 • Dve rýchlosti rotačných valčekov
 • Nastaviteľná rukoväť
Zápory
 • Vyššia hlučnosť
 • Krátky napájací kábel

V podobe futuristického ufa sa výbornými vlastnosťami prezentuje ďalší z nášho výberu masážnych prístrojov na celulitídu. Elektrický masážny prístroj na celulitídu Beurer 50 CM masíruje do hĺbky, čím prináša lepší efekt ako mnoho podobných masážnych prístrojov.

Ergonomický tvar je doplnený o remienok na dlaň, ktorý sa dá nastaviť, a tak prispôsobiť každej dlani. Napájaný je elektrickým káblom, ktorý by – podľa hodnotení užívateľov – mohol byť o niečo dlhší, takto ste nútení používať prístroj v blízkosti elektrickej zásuvky. Masážne valčeky napodobňujú pohyby rúk profesionálneho maséra. Prenikajú hlboko do pokožky a stimulujú lymfatický systém. Výrobca by však mohol popracovať na vyššej hlučnosti prístroja.

Elektrický masážny prístroj Beurer 50 CM sa zapína jedným gombíkom. Môžete si zvoliť pomalé

alebo rýchle otáčanie valčekov. Rovnako jednoduchá je aj jeho údržba a čistenie. Valčeky sa dajú vybrať bez poškodenia prístroja. Beurer 50 CM je celkovo skvelý prístroj na domácu masáž. Keďže masážny prístroj na celulitídu môžete kombinovať s rôznymi ošetrujúcimi prípravkami, doprajte si každodennú masáž, ktorú si môžete spríjemniť voňavým krémom alebo olejom proti celulitíde.

Recenzia: inSPORTline Valeri – kavitačný masážny prístroj na celulitídu

Masážny prístroj Valeri Lacný základ

Výrobca: inSPORTline | Počet rýchlostí: – | Napájanie: elektrická sieť | Doba nabíjania: – | Funkcie: kavitačná masáž, infračervené svetlo, elektrická stimulácia svalstva (EMS) | Vodoodolný: nie | Približná cena: 39 €

Klady
 • Až 3 funkcie v jednom prístroji
 • Pri správnom používaní zdravotne nezávadný
 • Perfektný na problematické partie
 • Kompaktné prevedenie a nízka hmotnosť
 • Podrobný názorný návod na použitie
Zápory
 • Odporúčaný vodivý gél je potrebné dokúpiť

Ultrazuvková masáž proti celulitíde je ideálna na ošetrenie častí tela, ktoré je problematické vyformovať cvičením. Kavitačný prístroj na doma inSPORTline Valeri je neinvazívne, šetrné a vysoko účinné riešenie. Ultrazvukové vlny nespôsobia na tele žiadne modriny, opuchy alebo jazvy.

Na boj s nadmerným tukom, ochabnutým svalstvom a celulitídou si môžete vybrať jednu z troch funkcií. Ultrasonická masáž, terapia infračerveným svetlom a elektrostimulácia svalov. Ultrazvukové vlny rozbíjajú tukové bunky. Výrobca odporúča používať ultrasonickú hlavicu so špeciálnym vodivým gélom, ktorý však nie je súčasťou balenia. Infračervené žiarenie zas podporuje krvný obeh, aby sa telo zbavilo toxínov a škodlivých látok. Súčasťou kavitačného prístroja sú tiež dve elektródy, ktoré sa lepia na partie, ktoré chcete ošetriť. Elektródy vysielajú do svalov impulzy. Ich silu si viete nastaviť. Silnejšie impulzy slúžia na aktívne posilňovanie svalstva. Jemnejšie, naopak, na ich uvoľnenie po fyzickej námahe.

Ultrazvukový kavitačný prístroj na celulitídu inSPORTline Valeri je napájaný elektrickou sieťou. Účinne vplýva na problematické partie, treba sa však vyvarovať určitých miest na tele, podľa odporúčania výrobcu. Odporúčaná dĺžka individuálneho ošetrenia je v rozsahu od 10 do 20 minút, čo sa dočítate aj v podrobnom a prehľadnom montážnom návode.

Najlepšie masážne prístroje podľa Heureky

Ako vybrať masážny prístroj na celulitídu

Podľa odborníkov s celulitídou bojuje 80 až 90 % žien po celom svete. V menšej miere postihuje aj mužov. Celulitída začína ako drobné nerovnosti na pokožke, nad ktorými často privierame oči. Nesprávnou životosprávou sa však veľmi rýchlo dostávame do štádia, keď sa na nás zo zrkadla vyškiera nepekná hrboľatá koža. A práve celulitída na stehnách je častým dôvodom, prečo sa začneme starať o svoje telo. Čo spôsobuje celulitídu a ako proti nej bojovať?

Čo je celulitída a čo ju spôsobuje

Celulitída je podľa definície neškodné ochorenie kože, ktoré sa prejavuje tzv. tvarohovými stehnami. Za pomarančovou kožou sú tukové bunky, ktoré sa zväčšia do takej miery, že sú doslova vytláčané proti povrchu kože. Za ich zväčšenie môžu škodlivé látky, ktoré sa v nich začnú ukladať po tom, čo v našom tele zlyhá lymfatický systém.

Celulitída na koži

Tukové bunky sa potom hromadia a tlačia na pokožku, podkožné tkanivo a spojivové vlákna postupne ochabujú. Spojivové tkanivo je sieť vláknitých povrázkov. Keď sa tukové bunky tlačia smerom k pokožke, tieto vlákna sa sťahujú a snažia sa ich zadržať. Je to podobné, ako keby ste sa snažili pretlačiť plastelínu cez sito s veľkými okami. Pokožka je potom vťahovaná dovnútra, prehýba sa, čo sa prejavuje v podobe nevzhľadných jamiek.

Faktory, ktoré ovplyvňujú, koľko celulitídy máme a ako veľmi je viditeľná:

Zle stravovacie návyky a nesprávne nastavená diéta

Vysoký obsah tuku v strave prirodzenie vedie k zväčšovaniu tukových buniek. Príliš veľa cukru ich zas rozširuje, cukor sa v nich ľahko ukladá. Veľa soli zas spôsobuje zadržiavanie tekutín, čo zhoršuje vzhľad pomarančovej kože. Nesprávne nastavené diéty a rýchle chudnutie môžu spôsobiť, že vaša pokožka sa neprirodzene rýchlo uvoľní a objaví sa celulitída, aj keď ste stratili telesný tuk. Na zhoršenie celulitídy má vplyv taktiež nedostatočné množstvo vitamínov a minerálov v strave. Rovnako by sme sa mali vyhýbať vysokému príjmu kofeínu a fajčeniu.

Spomalený metabolizmus

Metabolizmus priamo súvisí s telesným tukom. Keď naše telo nespaľuje energiu tak rýchlo, ako ju prijíma, zväčša to vedie k priberaniu. Takto nahromadený telesný tuk potom získava nadvládu nad podkožným tkanivom, pretláča sa cez spojivové vlákna a vytvára na pokožke nevzhľadné hrudky.

Nedostatok športových aktivít a sedavé zamestnanie

Pravidelný pohyb vedie k správnej cirkulácii krvi a k správnemu fungovaniu lymfatického systému, ktorý odvádza z tela rôzne toxické látky. Ak sa teda nedostatok pohybu spája so vznikom celulitídy, nie je to mýtus. Nedostatok športových aktivít aj sedavé zamestnanie vedie k ochabovaniu pokožky a ukladaniu telesného tuku v tukových bunkách.

Behom proti celulitíde

Couple jogging and running outdoors in park near the water. Young bearded man and woman exercising together in morning.

Hormonálne zmeny

Predpokladá sa, že hormóny štítnej žľazy, estrogén, inzulín, noradrenalín a prolaktín zohrávajú dôležitú úlohu pri vzniku celulitídy. Množstvo týchto hormónov v tele môže proces urýchliť alebo spomaliť. V živote ženy je niekoľko období, kedy dochádza k výrazným hormonálnym zmenám: puberta, tehotenstvo, menopauza a pod.

Genetika

Niektorí ľudia sú na celulitídu predisponovaní svojou genetickou výbavou. Ak vaša mama či stará mama trpela pomarančovou kožou, je dosť možné, že ju budete mať aj vy. Vzhľad celulitídy ovplyvňuje aj pohlavie, a dokonca aj rasa. Ženy majú väčšiu pravdepodobnosť vzniku celulitídy ako muži. Dokonca aj niektoré rasové či etnické predpoklady vedú k výraznejšiemu hromadeniu tukových buniek pod pokožkou. Napríklad u žien s tmavšou pokožkou je celulitída na zadku menej viditeľná.

Ako sa zbaviť celulitídy

Tvorbu celulitídy ovplyvňuje aj náš vek. Starnutie síce nezastavíme, no existuje niekoľko spôsobov, ako pomarančovú kožu zredukovať.

Diéta a cvičenie

Celulitída je vlastne odpoveďou na to, čo jeme a koľko minút denne venujeme športovým aktivitám. Aj keď netrpíte nadváhou, môže vám prospieť úprava stravy. Skúste znížiť spotrebu tukov, soli a sacharidov a zvýšiť príjem vlákniny. Vláknina totiž pomáha odbúravať prebytočný tuk.

K redukcii celulitídy prispieva aj správny krvný obeh. S cirkuláciou krvi vám pomôže pravidelné cvičenie. Stačí, keď do svojej dennej rutiny pridáte niekoľko minút mierneho cvičenia alebo chôdze. Ak už pravidelne cvičíte, a aj napriek tomu badáte zhoršenie pomarančovej kože, zvýšte množstvo alebo intenzitu vášho tréningu. Pohybové aktivity spojte s dostatočným prísunom tekutín.

Náš tip

Jednoducho sa povie, ťažšie urobí. Ak si chcete upraviť stravu, no neviete, ako na to, obráťte sa na výživových poradcov. Pripravili sme pre vás porovnanie výživových poradní.

Lymfodrenáž a infračervené žiarenie

Lymfodrenážna masáž sa vykonáva tlakom rúk alebo pomocou lymfodrenážneho prístroja. Lymfodrenáž zmierňuje opuchy, prispieva k správnemu fungovaniu lymfatického systému, odstraňuje škodlivé látky z tela, zlepšuje krvný obeh, dodáva tkanivám kyslík a výživné látky.

Rovnako účinné je aj infračervené žiarenie, pri ktorom sa podkožný tuk zahrieva, pokožka sa napne a zlepší sa krvný obeh, čo pomáha eliminovať výskyt celulitídy.

Endermológia a kavitácia

S redukciou celulitídy pomôže aj endermológia. Celulitída na stehnách, celulitída na zadku, brušku a ramenách sa odstráni pomocou tejto estetickej liečby, ktorá je známa aj ako endermoterapia. Spočíva vo vykonaní intenzívnej masáže špecifickým zariadením, ktoré nespôsobuje bolesť, no zato pomáha odstraňovať celulitídu. Toto zariadenie vytvára na pokožku tlak a tlačí ju rôznymi smermi, aby sa aktivovali procesy cirkulácie, metabolizmu a regenerácie pokožky. Okrem toho pôsobí aj na fibroblasty, t.j. bunky zodpovedné za produkciu kolagénu.

Kavitácia je ideálna na formovanie postavy. Je známa ako neinvazívna, teda nechirurgická liposukcia bez zásahu skalpelom. Princípom kavitácie alebo ultrazvukovej „liposukcie“ je pôsobenie ultrazvukových vĺn. Najlepší prístroj na celulitídu sa zameriava na konkrétnu oblasť, čím dochádza k rozbitiu tukovej bunky, jej obsah sa vyleje do medzibunkového priestoru a odtiaľ sa dostáva do lymfatického systému. Na podobnom princípe funguje kavitačný peeling, ktorý sa spája s ošetrením a vyčistením pleti.

Mezoterapia

Mezoterapia je technika zavádzania revitalizačných látok priamo do kože. Malé dávky rôznych liekov sa niekoľkými mikroinjekciami podávajú do špecifických oblastí tela. Mezoterapický roztok obsahuje tri aktívne látky, ktoré dokážu štiepiť tukové bunky a bezpečne ich odbúrať von z tela.

Vakuumterapia

Vákuová terapia alebo banková terapia opäť využíva silný podtlak na naštartovanie správnej cirkulácii krvi. Vákuový prístroj na celulitídu revitalizuje bunkové tkanivo pokožky, pokožka sa stáva pevnejšia a pružnejšia. Sklenené, plastové, bambusové alebo silikónové nádobky sa prikladajú na telo tak, aby vytvorili podtlak. Pokožka sa nasaje do banky, a tým dochádza k jej uvoľneniu.

Krémy proti celulitíde

Krémy na celulitídu obsahujú aktívne zložky, ktoré dodávajú pokožke pevný a hladký vzhľad a znižujú prejavy pomarančovej kože. Krémom proti celulitíde sme sa detailnejšie venovali v článku Najlepšie krémy na celulitídu.

Krémy, gély aj oleje proti celulitíde je potrebné aplikovať v správnom množstve, ideálne za pomoci masážneho prístroja, takto zabezpečíme správnu distribúciu látok do kože.

Masážny prístroj na celulitídu

Masážna kefa proti celulitíde a ďalšie prístroje na celulitídu vám jednoducho a bezbolestne pomôžu získať späť mladistvý vzhľad vašich nôh a zadku. Na trhu existuje niekoľko typov masážnych prístrojov proti celulitíde. Kým si ich predstavíme bližšie, povedzme si niečo o tom, ako masáž proti celulitíde funguje a aké sú jej výhody.

Masáž proti celulitíde

Masáž proti celulitíde je prirodzený, účinný a príjemný spôsob redukcie celulitídy. Takáto masáž odstraňuje tukové vankúšiky bez nutnosti drahých operácií alebo agresívnych zásahov do tela. Bežne sa masáž začína od chodidiel a postupne sa zameriava na ďalšie partie tela, aby sa zvýšil prietok krvi cez periférne žily a kapiláry obehového systému.

Masáž proti celulitíde

Detail of hands massaging human calf muscle.Therapist applying pressure on female leg.

Výhody anticelulitídnej masáže

 • zlepšuje krvný obeh;
 • zmäkčuje tukové vankúšiky a uvoľňuje ich;
 • upokojuje napätie vo svaloch a zlepšuje ich prekrvenie;
 • dokáže naštartovať lymfatický systém;
 • odstraňuje z tela toxíny;
 • zvyšuje pružnosť pokožky v postihnutých oblastiach;
 • redukuje viditeľné prejavy pomarančovej kože.

Ako na celulitídu v pohodlí domova

Veľa ľudí si myslí, že masáž proti celulitíde je zbytočná. Je pravda, že masáž vás nezbaví celulitídy, ale správne vynaloženým tlakom dokážete zmierniť jej prejav. A práve to je základ účinnej samomasáže v pohodlí domova: použite silu! Iba silou dokážete stimulovať prietok krvi. Masážou bojujete proti zadržiavaniu vody a hromadeniu tukových buniek, ktoré sú zodpovedné za hrbolčeky a jamky na vašich stehnách a zadku.

Všeobecným pravidlom pri vykonávaní anticelulitídnych masáží je to, že pohyby sa vykonávajú smerom k srdcu, zdola nahor. Účinok masáže zvýšite, ak použijete masážne oleje alebo masti a niektorý z masážnych prístrojov proti celulitíde.

Masážne prístroje na celulitídu

Masáž masážnym prístrojom zmierni celulitídu, pomáha s vyhladením a napnutím pokožky. S bojom proti celulitíde vám pomôže:

Masážna rukavica na celulitídu

Masážna rukavica na celulitídu

Masážna rukavica je výborný pomocník, ktorý môžete používať doma, ale aj na cestách. Rukavicu je možné použiť na sucho, v sprche alebo s použitím krémov a olejov. Je ideálna na masáž celého tela. Rukavica je vybavená deviatimi guľôčkami. Je nastaviteľná a ľahko sa prispôsobí každej dlani.

Masážny valček na celulitídu

Masážny valček na celulitídu

Ideálny na uvoľnenie celého pohybového aparátu. Okrem anticelulitídnej masáže sa uplatnil aj ako pomocník na rozprúdenie krvi pred tréningom a uvoľnenie svalov po tréningu. Najznámejšie sú dva typy valčekov: jeden je s masážnymi kolieskami, ktoré si viete usporiadať podľa potreby; druhý s masážnymi guľôčkami v tvare ježka.

Ručný masážny prístroj na celulitídu

Ručný masážny valček

Celulitída na stehnách ustúpi pri pravidelnom používaní masážneho valčeka s ergonomickou rukoväťou. Funguje na princípe tlakovej masáže na postihnutých oblastiach. Pohybujte s ním zdola nahor, smerom ku srdcu, masážne výbežky pomôžu rozbiť tukové vankúšiky a naštartovať správnu cirkuláciu krvi.

Drevená masážna kefa proti celulitíde

Masážna kefa na celulitídu

Drevená masážna kefa proti celulitíde slúži na suchú aj mokrú masáž. Podkožné tkanivá stimulujú buď jemné štetiny alebo drevené kolíky. Masážna kefa prekrví pokožku, prispeje k jej pevnosti a hladkosti, navyše odstraňuje odumreté časti pokožky. Popruh na kefe uľahčuje uchytenie a umožňuje pohodlné masírovanie.

Masážny prístroj na celulitídu s rotačnými valčekmi

Elektrický masážny prístroj

Elektrický masážny prístroj je vybavený dvojitými rotačnými valčekmi, ktoré sa dokonale prispôsobia obrysom tela. Celulitída na zadku a stehnách je už po niekoľkých použitiach miernejšia. Prístroj ponúka dve intenzity. Ľahko sa používa aj vďaka nastaviteľnému ramienku na ruku. Pohodlne sa čistí aj vďaka tomu, že valčeky sú vyberateľné.

Infračervený masážny prístroj na celulitídu

Infračervený masážny prístroj

Masážny prístroj proti celulitíde s infra svetlom je moderný a účinný spôsob formovania postavy. Červené svetlo podporuje prirodzenú tvorbu kolagénu a vibračná masáž zlepšuje krvný obeh. Ideálny na odstraňovanie tuku z problematických partií, vhodný pre ženy aj mužov. Infračervené masážne prístroje disponujú niekoľkými technológiami, často sa v nich kombinuje infračervené svetlo s ultrazvukovou kavitáciou či rádiofrekvenciou.

Vákuový prístroj na celulitídu

Vákuový masážny prístroj

Vákuový prístroj na celulitídu podporuje bankovú terapiu. Vhodný na rôzne partie tela. Anticelulitídna banková terapia ponúka tú správnu kúru na zníženie tuku a odstránenie celulitídy z tela. Hĺbková vákuová masáž proti celulitíde s tzv. cupping efektom uvoľňuje tkanivo a svaly. Otvorením uzavretých buniek sa z tkaniva odstráni prebytočná tekutina.

Ultrazvukový kavitačný prístroj

Ultrazvukový kavitačný pristroj proti celulitíde

Taký ultrazvukový prístroj na celulitídu na doma bezbolestne pôsobí na tukové vankúšiky a s trvalým účinkom rozbíja tukové bunky. Ultrazvukový prístroj na celulitídu patrí k tým najdrahším, no častokrát v sebe ukrýva viac technológií, ktoré sa navzájom podporujú: ultrazvuková kavitácia, terapia infračerveným svetlom a elektrická stimulácia svalstva (EMS).

Náš tip

Uvažovali ste nad perkusnou masážou? O tom, či masážne prístroje fungujú aj proti celulitíde sa dočítate v našom sprievodcovi, ako vybrať masážnu pištoľ.

Ako používať masážny prístroj na celulitídu

Výhodou masážneho prístroja na celulitídu je, že ho môžete používať podľa vlastného uváženia a dokážete si prispôsobiť silu tlaku. Vibračné masážne prístroje zas umožňujú nastavenie sily a hĺbky masáže. Zhrňme si základné pravidlá, ako používať masážny prístroj proti celulitíde.

 1. Naneste na postihnuté miesto jemnú vrstvu masážneho krému alebo oleja.
 2. Rozotrite ho rukami, aby prenikol aj do hlbších vrstiev pokožky.
 3. Pevne uchopte masážny prístroj a krúživými pohybmi jemne masírujte pokožku.
 4. Postupne zvyšujte tlak, vždy ale tak, aby ste sa cítili príjemne.
 5. Ak masírujete celé nohy, začnite od chodidiel a pokračujte smerom k zadku.
 6. Domáca masáž proti celulitíde zaberie 15 – 20 minút, v závislosti od intenzity a masírovaných častí.
 7. Nakoniec zotrite z pokožky prebytočný krém alebo olej.
 8. Ak používate elektrický masážny prístroj na celulitídu alebo ultrazvukový kavitačný prístroj proti celulitíde, vždy dodržujte odporúčania výrobcu.

Stehná, ramená aj bruško – na aké parite použiť prístroj na celulitídu

Celulitída je potvora, ktorá sa časom rozlezie po celom ženskom tele. Jej výskyt aj závažnosť ovplyvňuje niekoľko faktorov, no čím je dáma staršia, tým je celulitída výraznejšia.

S pomarančovou kožou sa najčastejšie spájajú stehná a zadok. Akútne ju vnímame najmä pred letnou sezónou. Každá žena predsa chce v plavkách vypadať neodolateľne. Tvarohové stehná a hrboľatý zadoček nám na hodnotení nepridajú.

Nevzhľadné jamky sa často objavujú aj na našich bruchu a bokoch. Toto sú práva tie pratie, kde celulitída postihuje aj mužov. Tzv. pivné bruško je dokonalá predispozícia na vznik celulitídy. Ženám sa na bruchu a bokoch vytvorí celulitída ako dôsledok tehotenstva či dojčenia.

Koža často stráca svoju elasticitu aj na vnútorných stranách ramien. Pokožka na týchto miestach je tenšia a jemnejšia ako na iných miestach na tele. Záškodníkom je však aj gravitácia. Nahromadený tuk pod pokožkou kožu naťahuje, tá stráca svoju pružnosť a nevie viac bojovať s tukovými bunkami.

Zopár tipov na záver

Cvičenie môže pomôcť zlepšiť vzhľad celulitídy. Najúčinnejší je beh, jazda na bicykli a kardio tréning.

Celulitída na stehnách má v obľube hlavne ženy so sedavým zamestnaním. Ak trávite čas v práci sedením za stolom, robte si prestávky, zájdite si na čaj a snažte sa využiť každú možnosť na trochu pohybu.

Nezabúdajte na správny pitný režim. Hneď ráno si dajte nalačno pohár teplej vody s citrónom, po nočnom odpočinku tak naštartujete metabolizmus a vylučovanie nečistôt z tela a kože. Pozor na spotrebu kávy! Káva dehydruje, preto by ste nemali vypiť viac ako dve šálky denne.

Veľmi dobre fungujú aj niektoré „babské rady“. Napríklad škoricové zábaly. Aromatickú koreninu vo väčšom množstve zmiešajte s čistým krémom bez prídavkov a natrite si to na problematické partie. Potom sa zabaľte do klasickej potravinovej fólie a nechajte pôsobiť minimálne 20 minút.

Vyskúšaný je aj kávový peeling. Domáci kávový peeling môžete vyrobiť z namletých kávových zŕn alebo usadeniny. Do peelingovej zmesi môžete okrem oleja pridať aj škoricu, kakao, med alebo éterické oleje. Odstraňuje odumreté kožné bunky, prekrvuje pokožku, hydratuje ju, dodáva jej mladší vzhľad.

Kde kúpiť masážny prístroj proti celulitíde

Aj keď sa predajca notino.sk prezentuje najmä ako internetový obchod s kozmetikou, drogériou a výživovými doplnkami, aj v ich ponuke nájdete masážne anticelulitídne prístroje za prijateľné ceny.

Ak hľadáte nejaké športové náčinie, športové oblečenie alebo outdoorové vybavenie, určite vás recenzie spokojných zákazníkov navedú na e-shop insportline.sk. InSPORTline ponúka hneď niekoľko masážnych prístrojov: na uvoľnenie svalov, zmiernenie od bolesti, aj masážne prístroje na celulitídu.

Najlepší masážny prístroj na celulitídu – obľúbené značky

Masážny prístroj na celulitídu Rowenta

Táto nemecká značka križuje svet už od roku 1909. S Rowentou sa spája prvá žehlička ovládaná termostatom s keramickými výhrevnými telesami. Inovácie, na ktorých si spoločnosť zakladá, sa postupne dostali do všetkých oblastí života. Praktické domáce spotrebiče, ale aj prístroje z oblasti starostlivosti o telo.

Masážne prístroje Rowenta

Masážne prístroje proti celulitíde Beurer

Spoločnosť Beurer prezentuje sama seba ako špecialistu na zdravie a pohodu. Nemecká precíznosť a kvalita sa zrkadlí nielen v masážnych prístrojoch proti celulitíde, ale aj v mnohých medicínskych špecializovaných produktoch, čističoch vzduchu a difuzéroch, vyhrievacích dekách a pod.

Masážne prístroje Beurer

Masážny prístroj proti celulitíde inSPORTline

Najväčší výrobca fitness vybavenia inSPORTline si veľmi dobre uvedomuje, aká dôležitá pre nás je nielen zdravá fyzická aktivita a záťaž, ale aj uvoľnenie po tréningu a samotná starostlivosť o telo. V ich portfóliu nájdeme niekoľko masážnych prístrojov proti celulitíde.

Masážne prístroje Insportline

Cena masážnych prístrojov na celulitídu

Masážny prístroj do 20 €

Nie každý je pripravený investovať do masážneho prístroju viac ako zopár eur. Ak ste jedným z nich, poobzerajte sa po masážnej kefe alebo valčeku, ktorý vás vyjde do 20 €. V tejto základnej cenovej skupine nájdete mechanické ručné masážne prístroje proti celulitíde, ktorými podporíte správnu cirkuláciu krvi a účinne zabojujete s podkožným tukom.

Masážny prístroj proti celulitíde od 21 do 50 €

Lepší účinok v boji proti celulitíde získate elektrickým masážnym prístrojom, ktorý rotačnými valčekmi stimuluje krvný obeh a lymfatický systém. Prístroje z tejto cenovej triedy majú niekoľko funkcií. Súčasťou balenia sú aj vymeniteľné hlavice.

Elektrické masážne prístroje na celulitídu nad 50 €

Ak hľadáte pomocníka, ktorý sa do boja s celulitídou dravo zahryzne, zabudnite na lacné prístroje. Vyššia investícia sa vám vráti v prístroji, ktorý disponuje niekoľkými funkciami. Často je kombinovaná ultrazvuková kavitácia s infračerveným svetlom alebo s elektrostimuláciou svalov. Vyššiu cenovku majú tiež prístroje renomovaných značiek.

Najlepšie masážne prístroje proti celulitíde podľa Heureky

Zdieľajte článok

Ohodnoťte článok

Celkové hodnotenie: 4.6 (10 hlasov)

Autor

Eva Dedinská
Eva Dedinská

Svet okolo nás sa vyvíja. Dnes už neplatí to, čo včera. Fascinuje ma sledovať zmeny, snažím sa ich pochopiť a vyťažiť z nich to najlepšie. Aj preto píšem na túto stránku, porovnávam a analyzujem. Venujem sa tiež písaniu románov pre ženy. Navyše som hrdá Oravčanka, milujem hory, preto mojou najväčšou záľubou okrem písania je chalupárčenie.

Podobné články

Diskusia u článku

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pridať komentár