Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu

Najlepšie odvlhčovače vzduchu – test a recenzie 2023

Ak vás trápi vysoká vlhkosť vzduchu v interiéri, dobre viete, aké veľké problémy so sebou prináša. Vlhké steny, plesne, zatuchnutý pach, večne mokrá bielizeň na sušiaku…  V týchto prípadoch je potrebné použiť elektrický odvlhčovač vzduchu, ktorý dokáže znížiť relatívnu vlhkosť vzduchu na optimálnu hodnotu.

Uplatnenie nachádza po celý rok nielen v bytoch či domoch, ale aj vo vlhkých pivniciach alebo garážach. Obzvlášť užitočný je jednorázovo napr. po povodniach alebo v novostavbách, ktoré často trpia vysokou vlhkosťou. Pozitívne vplýva aj na zdravie ľudí, pomáha predchádzať vzniku alergií, kožných či dýchacích problémov.

V článku vám poradíme, ktoré odvlhčovače vzduchu sú najlepšie a ako si vybrať ideálny model na riešenie vášho problému.

Najlepšie odvlhčovače vzduchu

Najlepší celkovo

Kvalitný odvlhčovač vzduchu s množstvom funkcii.

Najlepší pomer cena/kvalita

Odvlhčovač strednej triedy pre miestnosť s max 29 m3.

Najlepší lacný

Kompaktný odvlhčovač ideálny do malých priestorov s nižšou vlhkosťou.

Recenzia: Honeywell TP Big 33

Honeywell TP Big 33 recenzia Pre náročných

Značka: Honeywell │ Typ: kondenzačný │ Kapacita: 33 l/deň │ Vzduchový výkon: – │ Veľkosť priestoru: – | Objem nádržky: 3,3 l │ Prevádzková teplota: – │ Hlučnosť: 49,5 dB │ Príkon: 440 W │ Rozmery: 26,7 × 33,5 × 51,1 cm │ Hmotnosť: 15 kg │ Približná cena: 349 €

Klady
 • Časovač na 24 h
 • Ľahká manipulácia
 • Automatický reštart
 • Možnosť kontinuálneho odvodu vody
Zápory
 • Vyššia cena

Odvlhčovač vzduchu Honeywell TP Big 33 si nájde využitie v priestoroch s malou až stredne veľkou rozlohou. Objem nádržky je 3,3 l, avšak toto zariadenie je možné napojiť na odpad vody. Vďaka tomu vám odpadne starosť s jej pravidelným vylievaním.

Ak náhodou nastane výpadok prúdu, tak sa po opätovnom nahodení automaticky reštartuje. Hlučnosť je 49,5 dB, čo sa dá požadovať trochu nad bežné hodnoty. Na trhu nájdete aj odvlhčovače s vyšším výkonom pre väčšie miestnosti a zároveň nižšou hlučnosťou. Filter na prach sa dá vyčistiť. Preto si nemusíte robiť starosti s kupovaním nového a následnou výmenou.

Samozrejmosťou je signalizácia plnej nádržky. Medzi ďalšie funkcie patrí automatické rozmrazovanie, nastavenie rýchlosti a časovač na 24 hodín. Nechýba mu ani LED displej, ktorý sa nachádza na hornej časti.

Rozmer produktu je 26,7 × 33,5 × 51,1 cm a jeho hmotnosť 15 kg. Pre pohodlný a ľahký presun je vybavený kolieskami a rukoväťou. Ako nevýhodu sme označili vyššiu cenu.

Recenzia: Electrolux EXD16DN4W

Electrolux EXD16DN4W recenzia Zlatý stred

Značka: Electrolux │ Typ: kondenzačný │ Kapacita: 0,6 l/hod │ Vzduchový výkon: – │Objem priestoru: do 29 m3│ Objem nádržky: 3 l │ Prevádzková teplota: – │ Hlučnosť: 46 dB │ Príkon: 430 W │ Rozmery: 24,5 × 35 × 51 cm │ Hmotnosť: 15 kg │ Približná cena: 179 €

Klady
 • Veľa spokojných majiteľov
 • Automatické funkcie
 • Elegantný dizajn
Zápory
 • Trochu vyššia hmotnosť

Odvlhčovač vzduchu Electrolux EXD16DN4W disponuje viacerými pozitívnymi vlastnosťami, pre ktoré sa dostal do nášho výberu. Jeho rozmery nie sú nejak extra veľké (24,5 × 35 × 51 cm), takže v miestnosti nezaberie veľa miesta. Má elegantný dizajn spojený s bielym a sivým prevedením. Jeho hmotnosť je 15 kg, čo je celkom dosť, avšak pre lepšiu manipuláciu má na spodnej strane štyri kolieska. Takže presun z miestnosti do druhej miestnosti by nemal byť problém.

Toto zariadenie môžete používať aj v chladnejších miestnostiach. Nemusíte sa báť pretečenia nádrže, keďže o automatické vypnutie sa postará funkcia Auto-Stop. Odvlhčovač sa následne znova zapne až po vyprázdnení nádrže. Ďalšia praktická funkcia je Turbo. Po jej zapnutí sa odvlhčovanie zrýchli, čo sa hodí pre miestnosti s veľkou mierou vlhkosti, ktorej sa potrebujete rýchlo zbaviť.

Nechýba mu ani časovač a možnosť voľby dvoch rýchlostí. Všetky dôležité informácie vám zobrazí prehľadný LED displej. Na záver musíme ešte spomenúť, že na internete nájdete veľa pozitívnych ohlasov od majiteľov tohto odvlhčovača.

Recenzia: Concept OV1000

Concept OV1000 recenzia Lacný základ

Značka: Concept │ Typ: kondenzačný │ Kapacita: 0,6 l/deň │ Vzduchový výkon: – │Veľkosť priestoru: do 15 m2Objem nádržky: 1,5 l │ Prevádzková teplota: 10 – 40 °C │ Hlučnosť: 48 dB │ Príkon: 75 W │ Rozmery: 30,5 × 23 × 14 cm │ Hmotnosť: 2,2 kg │ Približná cena: 99 €

Klady
 • Nízka cena
 • Kompaktné rozmery
 • Nízka hmotnosť
Zápory
 • Nízky výkon
 • Iba do malých priestorov

Spomedzi lacnejších odvlhčovačov vzduchu určených na riešenie menších problémov s nadmernou vlhkosťou je naším favoritom Concept OV1000. Výrobca ho odporúča do miestnosti s rozlohou maximálne 15 m2. Denne je schopný skondenzovať do 600 ml vody, ktorá sa uskladňuje v nádržke s objemom 1,5l.

Prístroj ponúka podľa potreby dva režimy. Tie sa líšia nielen rýchlosťou odvlhčovania (500 ml/600 ml za deň), ale aj hlučnosťou (37 dB/48 dB). Zatiaľ čo vyšší výkon môžete používať počas dňa, v noci oceníte tichšiu prevádzku. Užitočnými funkciami sú vratná poistka proti prehriatiu, automatické vypnutie pri plnom zásobníku a časovač na 4, 8 a 12 hodín

Používatelia v recenziách na odvlhčovači vzduchu oceňujú kompaktné rozmery (30,5 × 23 × 14 cm) a nízku hmotnosť (2,2 kg), ktoré umožňujú jednoduchú manipuláciu.

Odvlhčovač vzduchu značky Concept neponúka silný výkon, ale do malých priestorov s nižšou nadmernou vlhkosťou je ideálnym riešením.

Porovnanie odvlhčovačov vzduchu

Concept OV1000 MIDEA/COMFEE MD 20 Honeywell TP Big 33 Geti GMD 819 BIET DE20L Klarstein DryFy
Concept OV1000 recenzia Lacný základ MIDEACOMFEE MD 20 recenzia Zlatý stred Honeywell TP Big 33 recenzia Pre náročných Odvlhčovač Geti GMD Odvlhčovač vzduchu BIET DE20L Odvlhčovač Klarstein DryFy Pro
Typ kondenzačný kondenzačný kondenzačný kondenzačný kondenzačný kondenzačný
Hodnotenie
Heureka
84 % 90 % 100 % 80 % 90 %
Približná cena 99 € 168 € 349 € 55 € 170 € 240 €
Kapacita 0,6 l/deň 20 l/deň 33 l/deň 0,4 ml/deň 20 l/deň 20 l/deň
Značka Concept Comfee Honeywell Geti BIET Klarstein
Veľkosť priestoru do 15 m2 objem priestoru do 100 m do 20m2 25 – 30 m² do 40 m²
Objem nádržky 1,5 l 3 l 3,3 l 1,5 l 2 l 4 l
Prevádzková teplota 10 – 40 °C 5 – 32 °C 5 – 35 °C
Hlučnosť 48 dB 50 dB 49,5 dB 39 dB 48 dB 42 dB
Porovnať
ceny
Zistiť cenu Zistiť cenu Porovnať
ceny
Porovnať
ceny
Porovnať
ceny

Najpredávanějšie odvlhčovače vzduchu podľa Heureky

Ako vyberať odvlhčovač vzduchu

Odvlhčovač vzduchu je elektrickým prístroj, ktorý pomocou ventilátoru nasáva vzduch a vlhkosť premení na vodu. Do priestoru sa vracia vzduch zbavený nadbytočnej vlhkosti a voda sa uskladňuje v zbernej nádobe, ktorú je potrebné vylievať.

Pri kúpe odvlhčovača je nevyhnuté zvoliť správny typ s optimálnym výkonom pre priestor, v ktorom ho budete používať.  V opačnom prípade nesplní to, čo od neho očakávate.

Zvážiť je potrebné predovšetkým parametre priestoru:
– aká je rozloha a objem miestnosti
– aká je teplota vzduchu v miestnosti
– či ide o obytnú miestnosť a požadujete čo najnižšiu hlučnosť

Okrem toho pri výbere prístroja zvážte, či ho plánujete prenášať medzi miestnosťami, spotrebu elektrickej energie a či vyžadujete ďalšie funkcie.

Obľúbenou prídavnou funkciou odvlhčovača je čistenie vzduchu pomocou filtrov, ktoré zachytávajú prachové častice, peľ alebo alergény. V tomto prípade zastáva funkciu čističky vzduchu, ktorá zlepšuje kvalitu vzduchu, ale s nadbytočnou vlhkosťou si neporadí.

Typy odvlhčovačov vzduchu

Na výber máte dva základné druhy odvlhčovačov vzduchu podľa použitej technológie. Funkčne sa odlišujú predovšetkým tým, do priestorov s akou teplotou sú určené. Alternatívu predstavujú pohlcovače vlhkosti fungujúce bez elektriny.

Kondenzačný odvlhčovač

Najpoužívanejší typ odvlhčovačov vzduchu. Funguje na princípe ochladzovania odsatého vzduchu , čím sa vlhkosť skondenzuje a premení na vodu. Vhodný do obytných priestorov s izbovou teplotou. Podáva vysoký výkon, ten sa ale mení v závislosti od teploty a vlhkosti. Čím je teplota vyššia, tým funguje lepšie, naopak, v chlade je neefektívny.  Najlepšie výsledky dosahujú pri teplote 30 °C a relatívnej vlhkosti vzduchu 80 %.

Klady
 • Najvyšší výkon
 • Najlepší pomer výkon vs. spotreba
Zápory
 • Výkon sa mení v závislosti od teploty a vlhkosti
 • Nevhodný do chladných priestorov

Adsorpčný  odvlhčovačAdsorpčný odvlhčovač vzduchu

Funguje na opačnom princípe ako predošlý typ – vlhkosť premieňa na vodu ohrievaním vzduchu. To mu umožňuje použitie v priestoroch s nižšou teplotou, ako sú napr. pivnice, zimné záhrady alebo nevykurované garáže. Účinný je už od 1 °C. Jeho prevádzka je tichšia, ale nároky na spotrebu energie sú výrazne vyššie, pričom poskytuje slabší výkon. Z dôvodu nižšej efektivity tento typ odporúčame uprednostniť len v situáciách, keď nízka teplota priestoru nedovoľuje použitie kondenzačného odvlhčovača.

Klady
 • Funguje pri nízkych teplotách
 • Tichšia prevádzka
Zápory
 • Nižší výkon
 • Vyššia spotreba energie

Absorpčný odvlhčovač (taktiež pohlcovač vlhkosti)

Absorpčný odvlhčovač vzduchu

Alternatívu k elektrickým prístrojom predstavuje absorpčný typ, ktorý funguje na princípe absorbovania vlhkosti špeciálnymi tabletami alebo vreckami s granulami. Jeho prednosťou je to, že funguje bez elektriny, nevydáva žiaden hluk a je výrazne lacnejší. Negatívom je potreba pravidelne meniť jednorazovú náplň a nízky výkon. Vhodný je preto iba do malých priestorov (obytných izieb, kúpeľní alebo šatníkov) a poradí si len s bežnou vlhkosťou z varenia, prania alebo sprchovania.  Je to pre vás dostačujúce?  Absorpčným odvlhčovačov označovaným ako pohlcovače vlhkosti sa podrobne venujeme v tomto článku.

Klady
 • Najnižšia cena
 • Bez potreby energie
 • Bez hlučnosti
Zápory
 • Účinný iba v malých priestoroch
 • Nízky výkon
 • Potreba meniť náplň

Účinnosť na veľkosť priestoru

Základom správneho výberu je zvoliť odvlhčovač adekvátny voči veľkosti miestnosti, v ktorej ho budete používať.  V popise každého odvlhčovača vzduchu nájdete informáciu, do priestoru s akou rozlohou je vhodný v m2. Na trhu nájdete širokú ponuku od modelov do malých miestností s veľkosťou 20 m2 až po výkonné prístroje do priestorov s rozlohou vyše 200 m2.

Tento údaj je potrebné vnímať iba orientačne a pri kúpe produktu si k nemu pripočítať rezervu. V záujme výberu prístroja s optimálnym výkonom odporúčame väčšiu pozornosť venovať nasledujúcim parametrom – odvlhčovacej kapacite a vzduchovému výkon.

Odvlhčovacia kapacita (výkon)

Veľmi dôležitým parametrom je odvlhčovacia kapacita, označovaná aj ako výkon. Vyjadruje, aký objem vody je odvlhčovač schopný zo vzduchu odobrať za určitý časový úsek. Štandardne sa vyjadruje v litroch za 24 hodín. Čím viac vody je prístroj schopný zo vzduchu odobrať, tým je výkonnejší. Hodnota odvhlčovacej kapacity sa pohybuje približne od 0,2 l (stolové modely) až do 50 litrov za deň (profesionálne).

Pri hodnote odvlhčovacej kapacity uvedenej v popise produktov by ste mali byť obozretný. Výrobcovia totiž uvádzajú maximálny možný objem odobratej vody za 24 hodín pri ideálnych podmienkach, keď má kondenzačný odvlhčovač najvyššiu účinnosť. Teda v priestore s relatívnou vlhkosťou vzduchu 80 % a teplotou 30 °C. V praxi sú ale tieto hodnoty väčšinou nižšie, preto je potrebné očakávať menší objem odobratej vody za deň.

Kam sa hodia odvlhčovače vzduchu podľa kapacity:

0,2 – 0,9 litra/deň iba do malých miestnosti, vlhkosť vzduchu znižuje pomaly
8 – 15 litrov/deň účinnejšie odvlhčovanie malých, vlhkých priestorov
15 – 30 litrov/deň stredne veľké vlhké priestory
30 – 40 litrov za deň. vlhké a nadmerne vlhké väčšie priestory
50l/deň veľké miestnosti, vhodné do komerčných priestorov

Vzduchový výkon

Druhým kľúčovým parametrom pri výbere odvlhčovača je vzduchový výkon. Vyjadruje objem vzduchu, ktorý prístroj dokáže prečerpať za hodinu, udáva sa v m3/h. Odporúča sa, aby odvlhčovač prečerpal všetok vzduch v miestnosti za hodinu minimálne dvakrát. Preto by hodnota vzduchového výkonu mala byť najmenej dvojnásobok objemu miestnosti.

Potrebnú hodnotu vzduchového výkonu vypočítate jednoduchým spôsobom:

Podlahová plocha v m2 (šírka × dĺžka v m) × výška miestnosti v m × 2 = minimálny potrebný vzduchový výkon v m3/h.

Výsledok je následne potrebné porovnať s maximálnym vzduchovým výkonom odvlhčovača. Ak jeho výkon bude vyšší ako váš výsledok, prístroj je pre daný priestor dostačujúci.

Pri kúpe sa snažte nájsť odvlhčovač s optimálnym výkonom pre konkrétny priestor. Prístroj s príliš vysokým výkonom vás bude stáť zbytočne veľa peňazí, jeho výkon nikdy naplno nevyužijete a pravdepodobne vyššia bude aj jeho hmotnosť, rozmery a spotreba. Naopak, poddimenzovaný výkon znamená, že problém s nadmernou vlhkosťou dostatočne nevyrieši, resp. bude musieť byť v prevádzke veľmi často, čo znižuje jeho životnosť.

Objem nádržky na vodu

Odvlhčovače vzduchu vlhkosť premenenú na kvapalinu uskladňujú v nádržke s vodou, ktorú ju potrebné podľa potreby pravidelne vylievať. Platí, že čím má táto nádrž väčší objem, tým menej často tak musíte robiť. Na druhej strane, väčšia nádrž väčšinou znamená väčšie rozmery a hmotnosť výrobku.

Ideálnym riešením je vybrať si odvlhčovač umožňujúci kontinuálne odvodňovanie priamo do odpadu pomocou odtokovej hadice, vďaka čomu na starosť s vylievaním nádržky môžete zabudnúť.

Rozmery a hmotnosť odvlhčovača

Týmito parametrami sa jednotlivé modely výrazne líšia. Zatiaľ čo malé, stolové odvlhčovače vzduchu vážia iba 1 kg, výkonnejšie presahujú 10 kg a modely určené do veľkých priestorov vážia až desiatky kilogramov. Obdobný je nárast rozmerov od veľkosti porovnateľnej napr. s hriankovačom po klimatizačnú jednotku.

Pred kúpou si preto overte, či sa vám prístroj zmestí na určené miesto. Veľkosť zvážte tiež vtedy, ak prístroj plánujete prenášať medzi viacerými  miestnosťami. V takomto prípade odporúčame modely s rukoväťou a pojazdnými kolieskami, ktoré vám presúvanie významne uľahčia.

Rozsah prevádzkových teplôt

Nevyhnutnosťou pri výbere odvlhčovača vzduchu je skontrolovať si, do priestoru s akým rozsahom prevádzkových teplôt je určený. Väčšina modelov je vhodných do domácnosti, teda vykurovaných priestorov. Ich rozsah je väčšinou približne 5 – 30 °C.

Na minimálnu teplotu sa zamerajte najmä v prípade, ak prístroj plánujete používať v nevykúrených priestoroch, ako sú garáže, pivnice alebo sklady. Vtedy voľte modely, ktoré sú schopné pracovať už pri 1 až 5 °C.

Spotreba a náklady na prevádzku

Na spotrebu elektrickej energie by ste sa mali zamerať najmä vtedy, ak plánujete prístroj používať dlhodobo. Náklady na elektrickú energiu budú závisieť predovšetkým od času, ktorý bude prístroj v prevádzke. Pri parametroch prístroja by ste nemali hľadieť iba na príkon spotrebiča. Rozhodujúcou je energetická účinnosť prístroja, teda pomer medzi spotrebou energie a výkonom prístroja. Z dlhodobého hľadiska sa oplatí investovať do prístroja s dostatočným výkonom a úspornou prevádzkou, než uprednostniť lacnejší model s nižšou energetickou účinnosťou, čo sa vám predraží počas jeho prevádzky.

Pred kúpou odvlhčovača vzduchu si nezabudnite pozrieť taktiež cenu filtrov, ak ich zvažovaný model obsahuje.

Hlučnosť

Hlučnosť odvlhčovača vzduchu spôsobuje ventilátor, ktorý zabezpečuje cirkuláciu vlhkého vzduchu do prístroja a ovlhčeného smerom von. Vo všeobecností platí, že čím je vyšší výkon prístroja, tým je vyššia hlučnosť. Pokiaľ budete prístroj používať v neobývaných priestoroch, ako sú pivnice alebo sklady, tento parameter vás nemusí zaujímať.

Ale ani pri umiestnení v obývačke či spálni sa nemusíte obávať veľkého rámusu. Dnešné odvlhčovače určené do domácnosti majú hlučnosť v rozmedzí približne od 35 dB do 50 dB, čo je na úrovni chladničky alebo umývačky riadu. Aby pre vás odvlhčovanie nerušilo, najmä do spálne odporúčame uprednostniť prístroje s hlučnosťou do 40 dB.

Údržba a životnosť

Údržba odvlhčovačov vzduchu je nenáročná. Primárne spočíva v pravidelnom vylievaní nádržky s vodou a čistení prístroja. To spočíva najmä v odstránení prachu a nečistôt z mriežky, ktorou sa nasáva vlhký vzduch. Jej znečistenie môže oslabiť výkon prístroja. Občas je potrebné vyčistiť nádobku s vodou, v opačnom prípade v nej môžu vzniknúť plesne.

Ak váš model obsahuje antibakteriálny či prachový filter, nezabudnite ho pravidelne meniť alebo umývať podľa pokynov výrobcu.

Životnosť odvlhčovačov vzduchu je rôznorodá. To, koľko rokov vám bude slúžiť, závisí najmä od kvality výrobcu a intenzity používania. Životnosť prístroja bude kratšia, ak ho budete používať celoročne oproti iba sezónnej prevádzke. Negatívne sa na životnosti prejaví aj nesprávny výber prístroja s poddimenzovaným výkonom vzhľadom na veľkosť priestoru, čo vyžaduje jeho pričasté používanie. Svoju úlohu pri životnosti prístroja hrá aj správna údržba.

Vplyv na zdravie

Vysoká vlhkosť vzduchu negatívne ovplyvňuje nielen steny či nábytok v domácnosti, ale aj ľudské zdravie. Nadmerná vlhkosť vzduchu vytvára ideálne podmienky pre vznik a rozvoj plesní, roztočov alebo baktérií. Tie môžu spôsobiť alebo zhoršiť alergie a rôzne dýchacie a kožné ťažkosti. Používaním odvlhčovača vzduchu môžete vytvoriť vo vašej domácnosti zdravšie prostredie a zmierniť niektoré zdravotné problémy. V záujme zlepšenia kvality vzduchu je vhodné zvoliť modely, ktoré plnia funkciu čističky vzduchu a obsahujú filtre alebo ionizátor.

Príslušenstvo a ďalšie funkcie

Výrobcovia odvlhčovačov vzduchu ponúkajú modely s rôznymi prídavnými funkciami. Niektoré zjednodušujú ovládanie alebo prenášanie prístroja, iné zlepšujú kvalitu vzduchu.

Funkcia Popis funkcie
Ionizátor vzduchu Čistí vzduch, zbavuje ho malých prachových častíc, obzvlášť vhodný pre alergikov a astmatikov
Časovač Umožňuje nastavenie času zapnutia a vypnutia prístroja
Filtre Prístroj môže byť vybavený rôznymi druhmi filtrov, ktoré zachytávajú malé častice prachu, pele, alergény, spory plesní alebo pachy
Merač vlhkosti Meria aktuálnu hodnotu relatívnej vlhkosti vzduchu v priestore
Automatické vypnutie Vypne prístroj pri dosiahnutí optimálnej hodnoty vlhkosti vzduchu alebo naplnení nádržky s vodou
Ochrana proti mrazu Chráni prístroj pred poškodením mrazom, vhodná do nevykurovaných priestorov
Displej Zobrazuje hodnotu aktuálnej vlhkosti vzduchu a informácie o nastaveniach prístroja
Sušenie bielizne  Urýchľuje sušenie bielizne, čím znižuje nárast vlhkosti v miestnosti so sušiakom
Indikácia naplnenia  Upozorňuje na naplnenie nádržky s vodou (diódou, na displeji, prípadne zvukovým signálom)
Regulácia výkonu
 
Umožňuje nastavenie výkonu odvlhčovača vzduchu, vďaka čomu môžete ovplyvniť spotrebu a hlučnosť

Kde kúpiť?

Odvlhčovače vzduchu nájdete v regáloch mnohých predajní. Počnúc obchodmi s domácimi potrebami cez elektropredajne až po supermarkety. Pred kúpou odporúčame navštíviť Heuréku, kde si môžete nielen porovnať ceny u rôznych predajcov, ale aj prečítať recenzie zákazníkov. Široký sortiment odvlhčovačov nájdete na stránkach e-shopu Mall alebo u elektropredajcu Nay. Chcete znížiť vlhkosť v dome či byte, ale minúť čo najmenej? Skúste si pozrieť inzeráty v online bazáre. V tomto prípade buďte ale veľmi obozretní, pretože kúpa z druhej ruky nesie so sebou mnohé riziká.

Najobľúbenejšie značky

Rohnson

Spoločnosť vznikla v roku 1982 v Grécku a ponúka široký sortiment domácich elektrospotrebičov alebo výrobkov pre starostlivosť o telo. Zároveň ide o známa značku v oblasti prístrojov na úpravu vzduchu. Ponúka čističky vzduchu, zvlhčovače aj odvlhčovače vzduchu – od kompaktných modelov do malých priestorov až po výkonné zariadenia pre náročných.Logo RohnsonSilverCrest (Lidl)

Privátna značka nemeckého diskontu Lidl, pod ktorou ponúka veľký výber predovšetkým malých elektrospotrebičov.  Výrobca kladie dôraz nielen na funkčnosť, ale aj dizajn výrobkov. V regáloch predajní a po novom aj v e-shope Lidl si pod touto značkou môžete kúpiť aj odvlhčovač vzduchu.

Logo Silvercrest Lidl

Klarstein

Nemecká značka ponúkajúca široký sortiment výrobkov predovšetkým do kuchyne a domáce spotrebiče, ktoré pútajú pozornosť nielen kvalitou, ale aj dizajnom. V sortimente firmy nájdete aj prístroje na úpravu vzduchu, ako napr. čističky vzduchu alebo zvlhčovače.  Nechýba ani rozmanitá ponuka odvlhčovačov vzduchu do domácnosti s atraktívnym moderným dizajnom.

 

Logo Klarstein

 

Ceny

Odvlhčovače vzduchu sa cenovo líšia najmä v závislosti od objemu vody, ktoré sú schopné odčerpať za deň, cenu zvyšujú taktiež prídavné funkcie. Najlacnejšie modely kúpite za 40 eur, priemerná cena je okolo 150 eur, vysokovýkonné modely sa predávajú rádovo za stovky eur.

Do 100 eur

V najnižšej cenovej hladine nájdete predovšetkým malé, stolové prístroje, ktoré si poradia iba s nižšou vlhkosťou v malých priestoroch. Denne sú schopné odčerpať maximálne niekoľko stoviek mililitrov až zopár litrov vody.

Od 100 do 250 eur

Väčšina odvlhčovačov vzduchu určených do domácnosti sa nachádza v tomto cenovom pásme. Určené sú do stredne veľkých priestorov (väčšinou od 20 do 30 m2) a denne odčerpajú maximálne okolo 10 až 25 litrov vody. Za vyššiu cenu zväčša získate rôzne doplnkové funkcie, často tieto prístroje fungujú ako čističky vzduchu.

Od 250 do 500 eur

Výkonné modely  určené do väčších priestorov s vysokou vlhkosťou. Za 24 hodín zo vzduchu odstránia maximálne až desiatky litrov vody. Počítať môžete s prídavnými funkciami vrátane čističky vzduchu.

Nad 500 eur

Poloprofesionálne alebo profesionálne modely schopné zvládnuť najvyššie nároky. Určené sú do veľkých, najmä komerčných priestorov.

Najpredávanějšie odvlhčovače vzduchu podľa Heureky

Použité zdroje

https://www.which.co.uk/reviews/dehumidifiers/article/how-to-buy-the-best-dehumidifier

https://odvlhcovace-vzduchu.heureka.sk/poradna/ako-vybrat-odvlhcovac-vzduchu/

https://www.alza.sk/ako-vybrat-odvlhcovac-vzduchu

https://www.odvlhcovat.sk/l/vyznate-sa-v-odvlhcovacoch-vzduchu/

 

Zdieľajte článok

Ohodnoťte článok

Celkové hodnotenie: 3.0 (5 hlasov)

Autor

Kornel Kubík
Kornel Kubík

Aktívne sledujem technologický vývoj. Obzvlášť ma baví všetko, čo súvisí s bývaním – od nových typov vykurovania cez inteligentnú domácnosť až po malé spotrebiče. Zároveň je mojou vášňou písanie, preto tvorím a radím aj na tomto webe.

Podobné články

Diskusia u článku

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pridať komentár