Najlepšie cyklo computery – tipy pre rok 2018

Bicyklovanie patrí k obľúbeným športovým aktivitám detí i dospelých. Ak bicyklujete radi a často, mali by ste si zadovážiť cyklo computer, ktorý vám počas jazdy, ale i po nej poskytne všetky dôležité informácie o vašom výkone.

Na trhu nájdete cyklo computery v rôznych cenových kategóriach. So stúpajúcou cenou pribúdajú funkcie, ktoré ocenia najmä zanietení cyklisti. V prípade, že plánujete kúpu cyklo computera, prečítajte si náš článok. Nájdete v ňom prehľad troch populárnych modelov.

Najlepšie cyklo computery

Sigma Pure

Garmin Edge 520

Garmin Edge 820

Sigma Pure

Garmin Edge 520

Garmin Edge 820

Lacný základ

Zlatá stredná cesta

Pre náročných

Klady

Nízka cena

Množstvo funkcií

Jednoduché ovládanie

Veľké množstvo funkcií

Prepojenie s mobilným telefónom

Slušná výdrž batérie

Kompaktné rozmery

Pokročilé funkcie

Bezdrôtová konektivita

Dotykový displej

Skvelá čitateľnosť displeja

Zápory

Bez českého jazyka

Jednoduchý dizajn

Displej nie je dotykový

Menšia pamäť

Vysoká cena

Pomalšia odozva

ZhrnutieJednoduchý cyklo computer, ktorý je určený na bežné monitorovanie jazdy. Vhodný pre rekreačných cyklistov.Kompaktný a skvelo vybavený cyklo computer, s ktorým budete mať prehľad o svojom výkone počas každej jazdy na bicykli.Špičkový cyklo computer, ktorý splní nároky aj toho najnáročnejšieho cyklistu. Model ponúka pokročilé funkcie, ktoré ocenia aj profesionálny jazdci.

Zobraziť na Heureka.sk

Zobraziť na Heureka.sk

Zobraziť na Heureka.sk

Recenzia: Sigma Pure

Výdrž batérie: 15 hod. | Osvetlenie displeja: áno | Vodeodolnosť: áno (IP X7) | Výškomer: áno | Teplomer: áno | Hmotnosť: 66 g

KLADY:
 • Nízka cena
 • Množstvo funkcií
 • Jednoduché ovládanie

ZÁPORY:
 • Bez českého jazyka
 • Jednoduchý dizajn

Sigma Pure patrí k lacnejším modelom cyklo computerov. Tento šikovný pomocník je založený na GPS technológii. Prístroj vám tak vždy ukáže cestu k zvolenému cieľu. K základným funkciám cyklo computera patrí meranie aktuálnej, priemernej a maximálnej rýchlosti. Zaznamená tiež dennú trasu, dobu jazdy a prejdené kilometre.

Šikovnou funkciou tohto modelu je barometrické meranie výšky. V rámci tejto funkcie ponúka cyklo computer graficky znázornený výškový profil, aktuálnu výšku a sklon, celkové výškové metre stúpania a maximálnu výšku.

Všetky potrebné údaje zobrazí veľký, podsvietený displej, takže prístroj využijete i v noci. Cyklo computer sa dá prepojiť s počítačom, do ktorého si nainštalujete aplikáciu. Takto budete mať svoju aktivitu na bicykli vždy pod kontrolou.

Zo zozbieraných dát dokáže cyklo computer vyhotoviť štatistiky až do dvanástich mesiacov. Batéria vydrží na jedno nabitie 15 hodín a dobijete ju, veľmi jednoducho, pomocou USB kábla.

Recenzia: Garmin Edge 520

Výdrž batérie: 15 hod. | Osvetlenie displeja: áno | Vodeodolnosť: áno (IP X7) | Výškomer: áno | Teplomer: áno | Hmotnosť: 60 g

KLADY:
 • Veľké množstvo funkcií
 • Prepojenie s mobilným telefónom
 • Slušná výdrž batérie
 • Kompaktné rozmery

ZÁPORY:
 • Displej nie je dotykový
 • Menšia pamäť

Cyklo computer z vyššej strednej cenovej kategórie Garmin Edge 520 sa môže pochváliť kvalitným prevedením a širokou paletou funkcií. Model je vybavený LCD displejom s priemerom 2,3″. Vďaka vysokému rozlíšeniu, podsvieteniu a antireflexnej úprave bude dobre čitateľný za prakticky každých svetelných podmienok.

Cyklo computer je vodeodolný, takže sa pri jazde na bicykli nemusíte báť potu, ani dažďa. Samozrejmosťou je meranie tepovej frekvencie, rýchlosti, prejdenej vzdialenosti, či doby jazdy, pričom model poskytuje skvelý prehľad o výkone počas celej jazdy na bicykli.

Vďaka integrovanému Bluetooth rozhraniu si môžete cyklo computer prepojiť s mobilným telefónom. Na prístroji sa vám tak budú počas jazdy zobrazovať prichádzajúce hovory a SMS správy. K doplnkovým funkciám cyklo computera patrí budík, teplomer, kompas i výškomer.

Na jedno nabitie vydrží cyklo computer pracovať až 15 hodín. V jeho balení nájdete dva držiaky na bicykel, predĺžený držiak, bezpečnostné pútko, USB kábel a manuál v slovenskom jazyku.

Recenzia: Garmin Edge 820

Výdrž batérie: 15 hod. | Osvetlenie displeja: áno | Vodeodolnosť: áno (IP X7) | Výškomer: áno | Teplomer: áno | Hmotnosť: 68 g

KLADY:
 • Pokročilé funkcie
 • Bezdrôtová konektivita
 • Dotykový displej
 • Skvelá čitateľnosť displeja

ZÁPORY:
 • Vysoká cena
 • Pomalšia odozva

Ak patríte k cyklistom, ktorí ročne najazdia stovky kilometrov, je pre vás cyklo computer Garmin Edge 820 to pravé. Vďaka tomuto zariadeniu budete mať dokonalý prehľad o každom prejdenom kilometri. Okrem klasických parametrov akými sú rýchlosť či vzdialenosť, dokáže cyklo computer, vďaka integrovanému barometru, zaznamenávať i stúpanie či klesanie.

K modelu sa dá bezdrôtovo pripojiť snímač tepovej frekvencie. Cyklo computer ponúka tiež možnosť merania hodnôt špeciálnych pre cyklistov. Súčasťou cyklo computera sú predinštalované mapy Európy. Prístroj disponuje vnútornou pamäťou 16 GB.

Model je vybavený farebným displejom s priemerom 2,3″. Ten je dotykový a reaguje aj na spotené ruky či ruky v rukaviciach. Cyklo computer je samozrejme vodeodolný, takže sa nemusíte báť dažďa ani snehu.

Cyklo computer sa môže pochváliť širokým spektrom bezdrôtovej konektivity. Okrem štandardného Bluetooth rozhrania ponúka tiež Wi-Fi a ANT+. Na jedno nabitie si s ním užijete až 15 hodín športu.

Porovnajte ceny >>

späť na obsah ↑

Najpredávanejšie cyklo computery podľa Heureky

späť na obsah ↑

Ako správne vybrať cyklo computer?

Cyklo computer alebo cyklo počítač je šikovným pomocníkom každého aktívneho cyklistu. Tieto prístroje sa predávajú v rôznych cenových kategóriach. Výber konkrétneho modelu by ste mali prispôsobiť svojim potrebám. Pri kúpe cyklo computera sa zamerajte na druh senzoru, spôsob prenosu dát, na jeho funkcie a doplnky, ktoré umožňujú jednoduché používanie.

Druh senzoru

Na trhu nájdete cyklo computery, ktoré disponujú dvoma základnými druhmi senzorov. Klasické a lacnejšie modely sú vybavené magnetickým senzorom. Pracujú na princípe magnetu, ktorý je pripevnený na kolese a pri jazde prechádza okolo druhého magnetu, ktorý je umiestnený na prednej vidlici. Okrem toho, že sú tieto prístroje lacnejšie, majú i dlhšiu výdrž batérie. Ich nevýhodou je málo funkcií.

Moderné cyklo computery fungujú na princípe GPS. Využívajú satelitný prijímač, ktorý konvertuje GPS signál na dáta o jazde. Tieto modely disponujú širokou škálou funkcií a veľmi jednoducho ich môžete meniť medzi rôznymi bicyklami. Na druhej strane sú však drahšie a zaťažené potrebou pravidelného nabíjania.

Spôsob prenosu dát

Všetky GPS cyklo computery a drahšie modely magnetických computerov sú bezdrôtové. Ich výhodou je jednoduchšia inštalácia a modernejší vzhľad. K nevýhodám patrí vyššia cena a hmotnosť.

Lacné magnetické prístroje majú senzor a samotný počítač spojené tenkým káblom. V takomto prípade existuje možnosť pretrhnutia a to najmä v prípade rýchlej jazdy v náročnom teréne. Výhodou takýchto modelov je, okrem nízkej ceny, i nízka hmotnosť.

Funkcie cyklo computera

Cyklo computery zaznamenávajú parametre jazdy na bicykli. Disponujú rôznymi funkciami, ktoré, v konečnom dôsledku, poskytujú komplexné informácie o každej jazde. K funkciám cyklo computerov patria:

Rýchlosť – aktuálna, priemerná a maximálna rýchlosť. Porovnanie aktuálnej a priemernej rýchlosti.

Vzdialenosť – celkové prejdené kilometre, denná trasa.

Čas jazdy – doba jazdy, celkový čas jazdy.

Výška – barometrické meranie výšky. Poskytuje informácie o výškovom profile, aktuálnej a maximálnej výške, o stúpaní a o prevýšení.

Spálené kalórie – na základne prejdených kilometrov vypočíta počet spálených kalórií.

Tepová frekvencia – modely, ktoré sa dajú prepojiť s hrudným pásom umožňujú monitorovať tepovú frekvenciu a tým intenzitu tréningu.

Kadencia – modely, ktoré sa dajú prepojiť so snímačom kadencie ukazujú počet šliapnutí do pedálov za minútu.

Teplota – aktuálna teplota vzduchu.

Hodiny – aktuálny čas.

Doplnky a jednoduché používanie

Cyklo computery disponujú niekoľkými doplnkami, ktoré uľahčia obsluhu a zvýšia kvalitu jazdy na bicykli. K tým najbežnejším patria:

Svetlo – zvyšuje orientáciu v nepriaznivých svetelných podmienkach a v tme.

Čitateľný displej – displej cyklo computera by mal byť čitateľný aj na priamom slnku.

Výdrž batérie – ak trávite na bicykli dlhé hodiny, voľte modely s čo najdlhšou výdržou.

Vodeodolnosť – doplnok prakticky všetkých cyklo computerov, nevyhnutnosť v daždi.

Štatistika dát – z nazbieraných hodnôt vypočíta priemer za určité obdobie.

Počítačové a mobilné aplikácie – poskytujú súhrnný prehľad všetkých nameraných hodnôt.

Mapy – mapy stiahnuté do samotného cyklo computera.

Najpredávanejšie cyklo computery podľa Heureky

Najlepšie cyklo computery – tipy pre rok 2018
4.6 (92%) 5 votes

Dominika Halusková

Písaniu sa venujem už niekoľko rokov. K mojím najobľúbenejším témam patrí všetko, čo zaujíma ženy. Práve preto sa na tejto stránke venujem najmä elektronike určenej starostlivosti o telo a elektronike do domácnosti. Vo voľnom čase sa s radosťou venujem vareniu. Rovnako si užívam dlhé prechádzky po horách a nádherné východy slnka nad kopcami.

Podeľte sa s nami o váš názor

Okomentujte