Najlepšie rýchlovarné kanvice – tipy pre rok 2018

Rýchlovarnú kanvicu dnes nájdeme takmer v každej domácnosti. Tak, ako napovedá jej názov, je skvelým pomocníkom, v ktorom uvaríte vodu v priebehu niekoľkých minút. Či už máte chuť na kávu, čaj, alebo potrebujete ušetriť čas pri varení cestovín, vždy sa môžete na rýchlovarnú kanvicu spoľahnúť.

Rýchlovarné kanvice patria k jednoduchým domácim spotrebičom a na trhu ich nájdete mnoho, od základných modelov, po moderné typy, ktoré disponujú inováciami. Tu vám prinášame prehľad tých najpopulárnejších.

Prehľad najlepších rýchlovarných kanvíc

Sencor SWK 1785BK

Eta 8598 Ela

Electrolux EEWA7700

Sencor SWK 1785BK

Eta 8598 Ela

Electrolux EEWA7700

Lacný základ

Zlatá stredná cesta

Pre náročných

KladyNízka cena
Zaujímavý dizajn
LED podsvietenie
Nerezová nádoba
Automatické otváranie
Viac farebných prevedení
Možnosť nastavenia teploty ohrevu
Jednoduché ovládanie a obsluha
Displej ukazujúci teplotu
Vysoký výkon
ZáporySklená nádoba (usádza sa vodný kameň)
Veko kanvice treba zdvihnúť manuálne
Povrch náchylný na poškriabanie
Hlučnejšia prevádzka
Vysoká cena
Horšie otváranie poklopu
ZhrnutieSklenená rýchlovarná kanvica, ktorá pôsobí moderným dojmom. Ideálna na bežné varenie vody v domácnostiach, ktoré nemajú tvrdú vodu.Sklenená rýchlovarná kanvica, ktorá pôsobí moderným dojmom. Ideálna na bežné varenie vody v domácnostiach, ktoré nemajú tvrdú vodu.Moderná rýchlovarná kanvica, ktorá disponuje možnosťou nastavenia teploty ohrevu.

POROVNAJTE CENY

Zobraziť na Heureka.sk

Zobraziť na Heureka.sk

Recenzia: Sencor SWK 1785BK

Objem: 1,7 l | Príkon: 2200 W | Materiál nádoby: sklo | Hmotnosť: 0,78 kg | Približná cena: 15 €

KLADY:
 • Nízka cena
 • Zaujímavý dizajn
 • LED podsvietenie

ZÁPORY:
 • Sklená nádoba (usádza sa vodný kameň)
 • Veko kanvice treba zdvihnúť manuálne

Základný model rýchlovarnej kanvice Sencor SWK 1785BK nájdete na trhu v štýlovom, sklenenom prevedení. Menšou nevýhodou sklenenej nádoby môže byť usádzanie vodného kameňa, ktorý na stenách nádoby pôsobí špinavým dojmom. Zaujímavým doplnkom je vnútorné LED podsvietenie.

Kanvica disponuje všetkými základnými funkciami akými sú: automatické vypnutie pri vare, ochrana proti prehriatiu pri zapnutí prázdnej kanvice a bezpečnostná poistka. Samozrejmosťou je aj skrytá vyhrievacia špirála a ukazovateľ objemu vody. Určite oceníte i filter, ktorý bráni vniknutiu prípadných nečistôt z kanvice do šálky.

Porovnajte ceny >>

Recenzia: Eta 8598 Ela

Objem: 1,7 l | Príkon: 2200 W | Materiál nádoby: nerez | Hmotnosť: 1,2 kg | Približná cena: 28 €

KLADY:
 • Nerezová nádoba
 • Automatické otváranie
 • Viac farebných prevedení

ZÁPORY:
 • Povrch náchylný na poškriabanie
 • Hlučnejšia prevádzka

Elegantná rýchlovarná kanvica Eta 8598 Ela je vyrobená z kvalitného nerezu, s dlhou životnosťou a luxusným vzhľadom, ktorý je však pomerne náchylný na poškriabanie.

Výhrevná špirála je skrytá v nerezovom dne a na podstavci je kanvica otočná o 360°. Príkon 2200 W je zárukou rýchleho ohrevu.

Praktickým doplnkom kanvice je vyberateľný, odvápňovací filter, ktorý zamedzuje ukladaniu vodného kameňa. Veko kanvice sa vyklápa stlačením tlačidla na rukoväti. Samozrejmosťou je bezpečnostná poistka a automatické vypnutie.

O chode kanvice informuje podsvietenie. Rýchlovarnú kanvicu Eta 8598 Ela nájdete na trhu v niekoľkých farebných prevedeniach (strieborná, čierna, červená, hnedá).

Zobraziť na Heureka.sk >> 

Recenzia: Electrolux EEWA7700

Objem: 1,7 l | Príkon: 2400 W | Materiál nádoby: nerez | Hmotnosť: 1,1 kg | Približná cena: 69 €

KLADY:
 • Možnosť nastavenia teploty ohrevu
 • Jednoduché ovládanie a obsluha
 • Displej ukazujúci teplotu
 • Vysoký výkon

ZÁPORY:
 • Vysoká cena
 • Horšie otváranie poklopu

Inovatívna rýchlovarná kanvica Electrolux EEWA7700 disponuje funkciou nastavenia teploty, takže poteší nielen milovníkov kávy, ale aj tých, ktorí si radi doprajú poctivý čaj. Požadovanú teplotu si jednoducho zvolíte dvoma tlačidlami na rukoväti. O nastavenej teplote informuje prehľadný displej. Na rukoväti rovnako nájdete tlačidlo štart a špeciálne tlačidlo, ktorým po zohriatí udržíte vodu vo zvolenej teplote až po dobu 30 minút.

Kanvicu môžete, vďaka tlačidlu na otvorenie poklopu, používať jednou rukou. Na podstavci je otočná o 360°, čo ďalej uľahčuje jej obsluhu. Množstvo vody v kanvici si overíte na prehľadanej stupnici. Príkon 2400 W je zárukou skutočne rýchleho ohrevu.

Praktickým doplnkom rýchlovarnej kanvice je vyberateľný filter, ktorý bráni úniku usadenín z kanvice do šálky. Samozrejmosťou sú bezpečnostné prvky, ku ktorým patrí automatické vypnutie po dosiahnutí požadovanej teploty a ochrana proti vareniu bez vody.

Zobraziť na Heureka.sk >> 

Alternatívne modely rýchlovarných kanvíc

Sencor SWK 1011: K úplne základným a lacným modelom patrí táto rýchlovarná kanvica. Napriek plastovému prevedeniu, menšej nádobe (1 l) a výkonu len 1100 W, patrí stále k obľúbeným voľbám zákazníkov a to najmä pre jej kompaktnosť a veselé farebné prevedenia. Tie celkom určite rozžiaria vašu kuchyňu.

Concept RK 4060: Rýchlovarná kanvica ponúka, za pomerne nízku cenu, možnosť regulácie teploty. Pri rôznych teplotách je navyše kanvica podsvietená inou farbou, takže sa v kuchyni nebudete nudiť. Nádoba je sklenená a kanvica ľahká (0,8 kg).

Bosch TWK8611P: K drahším rýchlovarným kanviciam patrí tento model, ktorý disponuje možnosťou štyroch teplôt ohrevu (70°C, 80°C, 90°C alebo 100°C). Vodu následne udrží v požadovanej teplote až 30 minút. Príkon 2400 W sa postará o naozaj rýchly ohrev. Nevýhodou kanvice je jej vyššia hmotnosť (1,5 kg).

späť na obsah ↑

Najpredávanejšie rýchlovarné kanvice podľa Heureky

späť na obsah ↑

Ako vybrať rýchlovarnú kanvicu

Pri výbere rýchlovarnej kanvice treba brať do úvahy niekoľko parametrov. K tým najdôležitejším patria: objem, príkon, materiál nádoby, bezpečnosť, jednoduchosť používania a inovatívne prvky.

Objem

Na trhu nájdete kanvice rôzneho objemu, od 0,5 do 3,5 l. Pre bežnú štvorčlennú rodinu je ideálnou voľbou kanvica s objemom 1,7 l. Dvojčlenná domácnosť si vystačí aj s objemom okolo 1 l.
Dôležité je tiež vedieť, aké minimálne množstvo vody sa dá v kanvici zohriať, aby nedochádzalo k zbytočnému plytvaniu elektrickou energiou.

Príkon

Príkon kanvice priamo ovplyvňuje dobu ohrievania vody (čím vyšší je príkon, tým kratšia je doba ohrevu). Ideálne kanvice do domácnosti majú príkon okolo 2000-2200 W.
Vysoký príkon však znamená aj vyššiu spotrebu elektrickej energie a preto je dôležité hľadať kanvicu, ktorá nepredlžuje var (vypne sa hneď po zovretí vody) a nemá tepelné straty. Takéto informácie vám najlepšie poskytnú užívateľské recenzie.

Materiál nádoby

Nádoby rýchlovarných kanvíc môžu byť vyrobené z niekoľkých druhov materiálu:

 • Plast: lacný a ľahký materiál, ktorý však nedisponuje dlhou životnosťou. Niektoré plasty po kontakte s vriacou vodou nepríjemne páchnu
 • Nerez: najbežnejší materiál, ktorý je odolnejší, ale pri niektorých povrchových úpravách náchylný na poškriabanie
 • Sklo: štýlový materiál, cez ktorý celý proces varenia vody uvidíte. Nevýhodou je usádzanie vodného kameňa, ktorý zanecháva na stenách nádoby nepekné škvrny. Nie je teda vhodný najmä tam, kde je tvrdá voda
 • Keramika a porcelán: zaujímavé materiály, ktoré sa používajú najmä na rôzne retro kanvice

Bezpečnosť

Rýchlovarná kanvica by mala disponovať tromi bezpečnostnými prvkami:

 • kanvica sa automaticky vypne po zohriatí vody na zvolenú teplotu
 • kanvica sa vypne, keď sa pustí prázdna
 • kanvica sa vypne, keď nie je správne umiestnená v podstavci alebo sa z neho vyberie

Jednoduchosť používania

Rýchlovarnú kanvicu používame prakticky každý deň. Preto by sa mala byť jej obsluha naozaj jednoduchá. Bežným doplnkom, ktorý uľahčí používanie kanvice je tlačidlo na otvorenie veka kanvice.

Ďalej je potrebné hľadať dostatočne podrobnú a dobre umiestnenú mernú stupnicu a svetelnú signalizáciu prebiehajúceho ohrevu (LED podsvietenie kanvice alebo vypínača). Modernejšie kanvice sú doplnené i o zvukový signál skončenia ohrevu.

V prípade kanvíc s reguláciou teploty sa najľahšie obsluhujú tie, ktoré majú, pre konkrétnu teplotu, tlačidlá. Praktické je tiež navíjanie kábla do vnútra podstavca. Dĺžku kábla voľte podľa rozmiestnenia zásuviek v kuchyni.

Inovatívne prvky

Najbežnejšou pokrokovou funkciou rýchlovarnej kanvice je regulácia teploty ohrevu. Dávno sa vie, že na niektoré nápoje, najmä na čaje, nie je vhodná vriaca voda. Preto ak patríte k ľuďom, ktorí vedia oceniť šálku kvalitného čaju, určite investujte do kanvice, ktorá je takouto inováciou doplnená.

Ďalším zlepšením je schopnosť kanvice udržať vodu po istú dobu v požadovanej teplote. Tým získate po uvarení vody dostatok času na prípravu svojho nápoja.

Najpredávanejšie rýchlovarné kanvice podľa Heureky

Najlepšie rýchlovarné kanvice – tipy pre rok 2018
5 (100%) 2 votes

Dominika Halusková

Písaniu sa venujem už niekoľko rokov. K mojím najobľúbenejším témam patrí všetko, čo zaujíma ženy. Práve preto sa na tejto stránke venujem najmä elektronike určenej starostlivosti o telo a elektronike do domácnosti. Vo voľnom čase sa s radosťou venujem vareniu. Rovnako si užívam dlhé prechádzky po horách a nádherné východy slnka nad kopcami.

Podeľte sa s nami o váš názor

Okomentujte