Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
 • Veľa inšpirácie pre váš výber.
Menu
Testado.sk » Kuchynské spotrebiče

Najlepšie rýchlovarné kanvice – recenzie a porovnanie 2024

24. 2. 2023 Aktualizované

Rýchlovarná kanvica je dnes bežnou súčasťou takmer každej domácnosti. Tak, ako napovedá jej názov, je skvelým pomocníkom, v ktorom uvaríte vodu v priebehu niekoľkých minút. Či už máte chuť na kávu, čaj, alebo potrebujete ušetriť čas pri varení cestovín, vždy sa môžete na varnú kanvicu spoľahnúť.

Rýchlovarné kanvice patria k jednoduchým domácim spotrebičom a na trhu ich nájdete mnoho, od základných modelov, po moderné typy, ktoré disponujú inováciami. Tu vám prinášame prehľad tých najpopulárnejších. Za zlatý stred sme vybrali rýchlovarnú kanvicu Tefal Loft KO250830.

Najlepšia celkovo

Moderná rýchlovarná kanvica, ktorá disponuje možnosťou nastavenia teploty ohrevu.

Najlepší pomer cena/kvalita

Elegantná kanvica v krásnom staroanglickom dizajne s celkom odnímateľnou pokrievkou.

Najlepšia lacná

Sklenená rýchlovarná kanvica v kvalitnom modernom prevedení.

Prehľad rýchlovarných kanvíc

Recenzia: Electrolux EEWA7700 – nerezová rýchlovarná kanvica

Electrolux EEWA7700 recenzia Pre náročných

Objem: 1,7 l | Príkon: 2400 W | Materiál nádoby: nerez | Hmotnosť: 1,1 kg | Približná cena: 69 €

Klady
 • Možnosť nastavenia teploty ohrevu
 • Jednoduché ovládanie a obsluha
 • Displej ukazujúci teplotu
 • Vysoký výkon
Zápory
 • Vysoká cena
 • Horšie otváranie poklopu

Inovatívna rýchlovarná kanvica Electrolux EEWA7700 disponuje funkciou nastavenia teploty, takže poteší nielen milovníkov kávy, ale aj tých, ktorí si radi doprajú poctivý čaj. Požadovanú teplotu si jednoducho zvolíte dvoma tlačidlami na rukoväti. O nastavenej teplote informuje prehľadný displej. Na rukoväti rovnako nájdete tlačidlo štart a špeciálne tlačidlo, ktorým po zohriatí udržíte vodu vo zvolenej teplote až po dobu 30 minút.

Kanvicu môžete, vďaka tlačidlu na otvorenie poklopu, používať jednou rukou. Na podstavci je otočná o 360°, čo ďalej uľahčuje jej obsluhu. Množstvo vody v kanvici si overíte na prehľadanej stupnici. Príkon 2400 W je zárukou skutočne rýchleho ohrevu.

Praktickým doplnkom rýchlovarnej kanvice je vyberateľný filter, ktorý bráni úniku usadenín z kanvice do šálky. Samozrejmosťou sú bezpečnostné prvky, ku ktorým patrí automatické vypnutie po dosiahnutí požadovanej teploty a ochrana proti vareniu bez vody.

Recenzia: Tefal Loft KO250830 – retro rýchlovarná kanvica Tefal

Rýchlovarná kanvica Tefal Loft Zlatý stred

Objem: 1,7 l | Príkon: 2400 W | Materiál nádoby: plast | Hmotnosť: 1 kg | Približná cena: 43 €

Klady
 • Výnimočný retro dizajn
 • Celkom odnímateľná pokrievka
 • Veľký objem
 • Pomerne rýchlo zohreje vodu na nápoje
 • Rotačná základňa s úložným priestorom na kábel
Zápory
 • Pre niekoho plastové prevedenie

Trochu retra, trochu moderny? Nikde nie je napísané, že rýchlovarná kanvica má mať uhladený dizajn, aby na kuchynskej doske veľmi nekričala. Ak hľadáte niečo výnimočné, pozrite sa na kanvicu Tefal Loft KO250830. Kanvica Tefal je inšpirovaná klasickým anglickým štýlom. Vrúbkovanie pripomína staroanglické keramické kanvice, tento dojem navyše umocňuje odnímateľná pokrievka. Premyslený dizajn vyzdvihujú chrómované prvky.

Rýchlovarná kanvica má objem 1,7 l a ohrev 2 400 W, pohodlne a rýchlo tak k raňajkám pripravíte voňavú kávu, obľúbené ovocné či bylinkové čaje pre celú rodinu. Samozrejmosťou je vyhrievacie teleso z ušľachtilej ocele a vyberateľný, umývateľný filter vodného kameňa. Prevádzku signalizuje svetelný vypínač. Manipulácia s kanvicou je bezpečná aj vďaka funkcii automatického vypnutia, kedy sa prístroj pri dosiahnutí varu automaticky vypne. Niekomu nemusí vyhovovať jej plastové prevedenie.

Rýchlovarná kanvica Tefal Loft KO250830 je dokonalý doplnok do vašej kuchyne. Ľahko jej nájdete miesto kdekoľvek na kuchynskej linke, zospodu rotačnej základne je úložný priestor pre kábel, takto si dokáže regulovať jeho dĺžku.

Recenzia: Sencor SWK 1785BK – rýchlovarná kanvica sencor

Sencor SWK 1785BK recenzia Lacný základ

Objem: 1,7 l | Príkon: 2200 W | Materiál nádoby: sklo | Hmotnosť: 0,78 kg | Približná cena: 15 €

Klady
 • Nízka cena
 • Zaujímavý dizajn
 • LED podsvietenie
Zápory
 • Sklená nádoba (usádza sa vodný kameň)
 • Veko kanvice treba zdvihnúť manuálne

Základný model rýchlovarnej kanvice Sencor SWK 1785BK nájdete na trhu v štýlovom, sklenenom prevedení. Menšou nevýhodou sklenenej nádoby môže byť usádzanie vodného kameňa, ktorý na stenách nádoby pôsobí špinavým dojmom. Zaujímavým doplnkom je vnútorné LED podsvietenie.

Rýchlovarná kanvica Sencor disponuje všetkými základnými funkciami akými sú: automatické vypnutie pri vare, ochrana proti prehriatiu pri zapnutí prázdnej kanvice a bezpečnostná poistka. Samozrejmosťou je aj skrytá vyhrievacia špirála a ukazovateľ objemu vody. Určite oceníte i filter, ktorý bráni vniknutiu prípadných nečistôt z kanvice do šálky.

Alternatívne modely rýchlovarných kanvíc

Sencor SWK 1011: K úplne základným a lacným modelom patrí táto rýchlovarná kanvica. Napriek plastovému prevedeniu, menšej nádobe (1 l) a výkonu len 1100 W, patrí stále k obľúbeným voľbám zákazníkov a to najmä pre jej kompaktnosť a veselé farebné prevedenia. Tie celkom určite rozžiaria vašu kuchyňu.

Bosch TWK8611P: K drahším rýchlovarným kanviciam patrí tento model, ktorý disponuje možnosťou štyroch teplôt ohrevu (70°C, 80°C, 90°C alebo 100°C). Vodu následne udrží v požadovanej teplote až 30 minút. Príkon 2400 W sa postará o naozaj rýchly ohrev. Nevýhodou kanvice je jej vyššia hmotnosť (1,5 kg).

Najpredávanejšie rýchlovarné kanvice podľa Heureky

Ako vybrať rýchlovarnú kanvicu

Pri výbere rýchlovarnej kanvice treba brať do úvahy niekoľko parametrov. K tým najdôležitejším patria: objem, príkon, materiál nádoby, bezpečnosť, jednoduchosť používania a inovatívne prvky.

Objem

Na trhu nájdete kanvice rôzneho objemu, od 0,5 do 3,5 l. Pre bežnú štvorčlennú rodinu je ideálnou voľbou kanvica s objemom 1,7 l. Dvojčlenná domácnosť si vystačí aj s menším objemom, rýchlovarná kanvica 1 l bude ideálna.
Dôležité je tiež vedieť, aké minimálne množstvo vody sa dá v kanvici zohriať, aby nedochádzalo k zbytočnému plytvaniu elektrickou energiou.

Príkon

Príkon kanvice priamo ovplyvňuje dobu ohrievania vody (čím vyšší je príkon, tým kratšia je doba ohrevu). Ideálne kanvice do domácnosti majú príkon okolo 2000-2200 W.
Vysoký príkon však znamená aj vyššiu spotrebu elektrickej energie a preto je dôležité hľadať kanvicu, ktorá nepredlžuje var (vypne sa hneď po zovretí vody) a nemá tepelné straty. Takéto informácie vám najlepšie poskytnú užívateľské recenzie.

Náš tip

Nielen rýchlovarná kanvica je bežným doplnkom modernej kuchyne. Čo vám ešte chýba? Pozrite sa na ďalšie kuchynské spotrebiče.

Materiál nádoby

Nádoby rýchlovarných kanvíc môžu byť vyrobené z niekoľkých druhov materiálu:

 • Plast: lacný a ľahký materiál, ktorý však nedisponuje dlhou životnosťou. Niektoré plasty po kontakte s vriacou vodou nepríjemne páchnu
 • Nerez: najbežnejší materiál, ktorý je odolnejší, ale pri niektorých povrchových úpravách náchylný na poškriabanie
 • Sklo: štýlový materiál, cez ktorý celý proces varenia vody uvidíte. Nevýhodou je usádzanie vodného kameňa, ktorý zanecháva na stenách nádoby nepekné škvrny. Nie je teda vhodný najmä tam, kde je tvrdá voda
 • Keramika a porcelán: zaujímavé materiály, ktoré sa používajú najmä na rôzne retro kanvice

Bezpečnosť

Rýchlovarná kanvica by mala disponovať tromi bezpečnostnými prvkami:

 • kanvica sa automaticky vypne po zohriatí vody na zvolenú teplotu
 • kanvica sa vypne, keď sa pustí prázdna
 • kanvica sa vypne, keď nie je správne umiestnená v podstavci alebo sa z neho vyberie

Jednoduchosť používania

Rýchlovarnú kanvicu používame prakticky každý deň. Preto by sa mala byť jej obsluha naozaj jednoduchá. Bežným doplnkom, ktorý uľahčí používanie kanvice je tlačidlo na otvorenie veka kanvice.

Ďalej je potrebné hľadať dostatočne podrobnú a dobre umiestnenú mernú stupnicu a svetelnú signalizáciu prebiehajúceho ohrevu (LED podsvietenie kanvice alebo vypínača). Modernejšie kanvice sú doplnené i o zvukový signál skončenia ohrevu.

V prípade kanvíc s reguláciou teploty sa najľahšie obsluhujú tie, ktoré majú, pre konkrétnu teplotu, tlačidlá. Praktické je tiež navíjanie kábla do vnútra podstavca. Dĺžku kábla voľte podľa rozmiestnenia zásuviek v kuchyni.

Inovatívne prvky

Najbežnejšou pokrokovou funkciou rýchlovarnej kanvice je regulácia teploty ohrevu. Dávno sa vie, že na niektoré nápoje, najmä na čaje, nie je vhodná vriaca voda. Preto ak patríte k ľuďom, ktorí vedia oceniť šálku kvalitného čaju, určite investujte do kanvice, ktorá je takouto inováciou doplnená.

Ďalším zlepšením je schopnosť kanvice udržať vodu po istú dobu v požadovanej teplote. Tým získate po uvarení vody dostatok času na prípravu svojho nápoja.

Najpredávanejšie rýchlovarné kanvice podľa Heureky

Zdieľajte článok

Ohodnoťte článok

Celkové hodnotenie: 4.6 (120 hlasov)

Autor

Eva Dedinská
Eva Dedinská

Svet okolo nás sa vyvíja. Dnes už neplatí to, čo včera. Fascinuje ma sledovať zmeny, snažím sa ich pochopiť a vyťažiť z nich to najlepšie. Aj preto píšem na túto stránku, porovnávam a analyzujem. Venujem sa tiež písaniu románov pre ženy. Navyše som hrdá Oravčanka, milujem hory, preto mojou najväčšou záľubou okrem písania je chalupárčenie.

Podobné články

Diskusia u článku

Pridať komentár
Uživatel
Lea (30. 1. 2020 23:01)

my máme od orava antikorovú rýchlovarnú kanvicu Delux s reguláciou teploty a objemom 1,7 l. a v našej kuchyni je úplne šik (:

Odpovědět

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pridať komentár