Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
  • Veľa inšpirácie pre váš výber.
Menu
>

Recenzia kolagénového nápoja Dr. Max Collagen Drink

9. 8. 2023 Aktualizované

Kolagénový nápoj Collagen Drink Dr.Max

Ak je vaša pokožka ochabnutá a mdlá, ak vás trápia kĺby a bolesť vás obmedzuje pri pohybe, zrejme je za tým nedostatok kolagénu. S pribúdajúcim vekom sa produkcia kolagénu znižuje, s čím prichádzajú rôzne kozmetické a zdravotné problémy. Na trhu existuje množstvo kolagénových doplnkov. Naša redakcia sa tentokrát zamerala na – Dr. Max Collagen drink – ktorý som osobne užívala po dobu 30 dní. Aké sú výsledky?

Hodnotenie Dr. Max Collagen Drink

8.7

Perfektný

Dr. Max Collagen Drink je prášok rozpustný vo vode alebo džúse, ktorý prekvapí svojou príjemnou chuťou. Doplnok je určený na dlhodobé užívanie, no už po mesačnej kúre si môžete všimnúť jeho pozitívny vplyv na pokožku, kĺby aj celkovú psychickú rovnováhu. Vzhľadom na kombináciu účinných a výživových látok môžeme cenu prípravku považovať za primeranú.

Účinné látky a liečivý efekt
9
Chuť a dávkovanie
9
Cena vs. kvalita
8
Klady
  • Praktické balenie v sáčkoch
  • Príjemná citrónová chuť
  • Vysoký obsah kolagénu I. typu
  • Ďalších 5 prospešných látok
  • Zlepšuje stav pokožky, vlasov, nechtov, kostí a kĺbov
  • Výborná cena
Zápory
  • So sladidlom
  • Horšia rozpustnosť v nápojoch

Účinné látky a liečivý efekt

Dr. Max collagen drink recenzia

V každom sáčku kolagénového prášku Dr. Max Collagen Drink sa nachádza 6 prospešných látok. Najväčšie zastúpenie má hyrdrolizovaný kolagén I. typu, ktorý sa prirodzene vyskytuje v šľachách a pokožke. V jednom nápoji tak prijmete 10 000 mg bravčového kolagénu Collagen Peptan®. Bravčový kolagén sa získava z kože, kostí a svalov ošípaných, je najviac podobný ľudskému a preto je tento druh kolagénu pre nás najprirodzenejší. Je ľahko stráviteľný a telo ho prirodzene vstrebe.

Hyaluronát sodný je derivát kyseliny hyalurónovej, ktorá má preukázané prospešné účinky pre našu pokožku. Hyaluronát sodný rovnako viaže na seba vodu, a to až 1000-násobok svojej hmotnosti. Prípravky s jeho obsahom vyhľadávajú najmä ľudia so suchou pokožkou. Okrem toho, že zlepšuje textúru pleti, tiež posilňuje kožnú bariéru, obnovuje rovnováhu pokožky, vypĺňa pokožku zvnútra, aby pôsobila hladšie a objemnejšie.

Vitamín C, okrem toho, že ide o silný antioxidant, pomáha tiež tvorbe kolagénu. Zodpovedá za rast a obnovu tkanív, posilňuje pokožku, kosti, zuby a chrupavky. Zinok je známy aj ako minerál krásy. Má blahodarné účinky na vlasy, pleť a nechty. Mangán je dôležitý stopový minerál potrebný pre mnohé životne dôležité funkcie, okrem iného aj pre správny vývoj kostí a obranyschopnosť imunitného systému.

Collagen Drink dá do poriadku aj vaše vlasy a nechty. A to aj vďaka vitamínu B7. Biotín ovplyvňuje silu a lesk vlasov, eliminuje vypadávanie vlasov, prispieva tiež k silným nechtom.

Účinná látka obsah v 1 sáčku
Collagen Peptan® 10 000 mg
Hyaluronát sodný 50 mg
Vitamín C 40 mg
Zinok 5 mg
Mangán 1,8 mg
Biotín (B7) 25 μg

Chuť a dávkovanie

Ak už máte nejakú skúsenosť s kolagénovými nápojmi, určite nám dáte za pravdu, že práve ich chuť je to, čo vás odradí od dlhodobého užívania. Pre tento prášok to neplatí. Collagen Drink Dr. Max má príjemnú citrónovú chuť, vďaka ktorej sa do jeho užívania nemusíte siliť. Nápoj je s pridaným sladidlom, čo nemusí vyhovovať každému.

Odporúčané dávkovanie je 1 sáčok denne, teda jedno balenie vám vydrží jeden mesiac. Prášok môžete rozpustiť v čistej vode, šťave alebo džúsu. Ak budete kreatívnejší, môžete ho primiešať do smoothie alebo do jogurtu, každému podľa chuti.

Dr. Max collagen drink balenie

Cena vs. kvalita

Dr. Max Collagen Drink je produkt lekárne Dr. Max, ktorú nie je potrebné nejak zvlášť predstavovať. Dr. Max je sieť online lekárni a kamenných lekárni, ktoré nájde v každom meste. Dr. Max je známy širokou ponukou farmaceutického tovaru, výživových doplnkov a zdravotníckych pomôcok. Okrem toho prinášajú balík vlastných produktov pod značkou Dr. Max, ktoré vznikli v spolupráci s renomovanými a certifikovanými výrobcami.

Kolagénový doplnok Collagen Drink sme našli momentálne jedine v lekárni Dr. Max, kde sa jeho cena pohybuje okolo 19 €. Pre niekoho môže byť aj tých dvadsať eur suma, ktorá zaťaží ich mesačný rozpočet, avšak v porovnaní s ostatnými prémiovými doplnkami s obsahom kolagénu je cena výborná. Dr. Max prináša prípravok, ktorý plní svoje sľuby a jeho účinky určite na sebe spozorujete, či v zlepšení pokožky, vlasov, nechtov, posilnení kĺbov a zmiernení bolesti. Na to, aby ste však tieto zlepšenia mohli 100% pripísať tomuto prípravku, je však potrebné dlhodobé užívanie.

Forma kolagénového doplnku Prášok
Balenie 30 sáčkov/314 g
Odporúčaná denná dávka 1 sáčok/10,47 g
Cena od 19 €

Moje skúsenosti s Dr. Max Collagen Drink

V prvom rade musím vyzdvihnúť praktické balenie v sáčkoch. Keďže som sa do užívania prípravku pustila na začiatku letnej sezóny, ocenila som, že si ich môžem pribaliť na dovolenku a nezaberú veľa miesta.

V prvých dňoch som prášok primiešala k čistej vode, aby som zistila jeho prirodzenú chuť. Príjemne ma prekvapil náznak citrónu alebo limetky, táto chuť mi aj dlho po vypití nápoja ostala v ústach. Teda žiadne nepríjemné chute či vône. Vytknúť musím rozpustnosť prášku Dr. Max Collagen drink. Ani po príprave niekoľkých pohárov sa mi prášok nepodarilo celkom rozpustiť.

Dr. Max collagen drink s džusom

Prášok som skúsila primiešať aj do šťavy a džúsu. Mne osobne však takto pripravovaný nápoj nevyhovoval. Vrátila som sa preto k čistej vode a na pravidelné užívanie som si ľahko zvykla.

Dr. Max Collagen drink som užívala 30 dní, čo nie je celkom výpovedná doba, keďže výrobca odporúča dlhodobé užívanie. Môžem však povedať, že som postrehla jemné zlepšenie na svojej pleti. Mám dojem, že vrásky sú rovnaké, tón mojej pleti sa však zjednotil, ustúpili lokálne začervenania. Pleť je na dotyk pevnejšia a vláčnejšia. Najväčšiu zmenu som postrehla na svojich vlasoch. Sú pevnejšie s väčším leskom a – čo ma teší najviac – ráno na kefe ich ostáva menej. 🙂

Mám podozrenie, že Collagen Drink mi pomohol aj z hľadiska bolesti kĺbov. Mám problémy s kolenami a s týmto doplnkom som mala istejšiu chôdzu. Či je to však naozaj účinkom prípravku Collagen Drink, ukáže jeho ďalšie užívanie.

Ak chcete vedieť ako skončili ďalšie produkty zamerané na kĺbovú výživu v našom porovnaní, prečítajte si článok najlepšie kolagénové drinky.

Zdieľajte článok

Ohodnoťte recenziu

Celkové hodnotenie: 4.7 (11 hlasov)

Autor

Eva Dedinská
Eva Dedinská

Svet okolo nás sa vyvíja. Dnes už neplatí to, čo včera. Fascinuje ma sledovať zmeny, snažím sa ich pochopiť a vyťažiť z nich to najlepšie. Aj preto píšem na túto stránku, porovnávam a analyzujem. Venujem sa tiež písaniu románov pre ženy. Navyše som hrdá Oravčanka, milujem hory, preto mojou najväčšou záľubou okrem písania je chalupárčenie.

Podobné články

Diskusia u článku

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pridať komentár