Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu

Najlepšie zoznamky 2023 – porovnanie online zoznamiek

Dátum 30.8.2022 Dominika Halusková Dominika Halusková

Na internete nájdete množstvo portálov, ktoré sľubujú, že vám nájdu partnera. Vyznať sa nich nie je ale vôbec ľahké. Ak teda máte záujem o využitie internetovej zoznamky, prečítajte si náš článok. Pripravili sme recenziu piatich online zoznamiek s rôznym zameraním.

Najlepšia online zoznamka

Overená zoznamka, ktorá predstavuje ideálny spôsob zoznámenia pre každého človeka, ktorý neverí, že lásku stretne na ulici.

Online zoznamka

Hľadáte zoznámenie na celý život? Táto online zoznamka vám chce pomôcť.

Najlepšia pre flirt

Ak hľadáte nezáväzný vzťah alebo spôsob, akým si užiť trochu internetovej, či fyzickej zábavy.

Porovnanie online zoznamiek

Partner na úrovni Elitedate.sk Spoznajmesa.sk Miestnyflirt.com Rich Meet Beautiful Be2
Partner na úrovni elitedate logo Spoznajmesa.sk miestnyflirt logo Rich Meet Beautiful be2.sk
Zoznamka vhodná na Vážny vzťah Vážny vzťah Vážny vzťah Flirt Sugar dating Vážny vzťah
Hodnotenie 9,3 9 8,0 7,3 8,3 5,7
Cena za rok 179 € 60 € 107 € 39 € 179 € 185 €
Verzia zadarmo Áno Áno Áno Áno Áno Áno
Vedecká metóda zoznámenia Áno x Áno × Áno Áno
Manuálne schválenie profilu Áno Áno Áno × × Áno
Zasielanie správ Áno Áno Áno Áno Áno Áno
Počet užívateľov 800 000+ x 280 000 50 000 ? 766 000
Pomer žien a mužov 47:53 ? ? ? 67:33 57:43
Kontaktný formulár Áno Nie Áno × × Áno
Online chat × Nie × × × Áno
FAQ online Áno Áno Áno × Áno Áno
Mobilná aplikácia Áno Áno Áno × Áno Áno
Zistiť viac Zistiť viac Zistiť viac Zistiť viac Zistiť viac Zistiť viac

Recenzie online zoznamiek

Online zoznamka Partner na úrovni – najlepšia na vážny vzťah

Partner-na-úrovni-zoznamka

Klady
 • Vedecky založená forma zoznámenia
 • Prepracovaný dotazník
 • Vysoká úroveň bezpečnosti
 • Jednoduché užívateľské prostredie
 • Overená spokojnými užívateľmi
Zápory
 • K plnému rozhraniu potrebné platené členstvo
 • Cena členstva je pomerne vysoká
 • Členstvo je potrebné zrušiť manuálne

Zoznamka Partner na úrovni predstavuje najpopulárnejšiu zoznamku na hľadanie seriózneho vzťahu na našom trhu. Jej cieľovou skupinou sú najmä ľudia s vyšším vzdelaním a príjmom vo veku okolo 30 rokov. Okrem Slovenska pôsobí zoznamka pod názvom EliteSingles prakticky po celom svete.

Aj keď zoznamka funguje aj pri bezplatnej registrácii, ktorá je jednouchá a zaberie vám iba pár sekúnd, za jej plné rozhranie si budete musieť zaplatiť VIP členstvo. To sa obnovuje automaticky a v prípade, že ho už nechcete, je potrebné ho deaktivovať.

Princíp výberu ideálneho partnera spočíva vo vyplnení osobnostného testu, ktorý je založený na konceptoch modernej psychológie. V podstate ide o premyslený dotazník, na základe ktorého sa vyhodnotia vaše charakterové črty. Jeho otázky sú založené na osobnostných, psychologických a demografických kritériách. Výsledky dotazníka sa potom porovnajú s užívateľmi zoznamky a vy si tak môžete vybrať partnera, ktorý je s vašou osobnosťou najviac kompatibilný.

Partner na úrovni sa môže pochváliť aj vysokou úrovňou diskrétnosti a vy sa tak nemusíte báť, že by sa vaše údaje dostali na verejnosť. Štandard v bezpečnosti zabezpečuje aj manuálne schvaľovanie profilov. To znamená, že sa na zoznamke výrazne znižuje percento falošných a fiktívnych profilov.

Zoznamku mesačne navštívi až okolo 800 tisíc ľudí, čo samozrejme zvyšuje šancu zoznámenia. Moderní ľudia určite ocenia mobilnú aplikáciu pre iOS i Android. Zoznamku tak budete mať k dispozícii aj vtedy, keď nie ste pri počítači.

Ak teda hľadáte vážny vzťah založený na kompatibilite osobností a ste ochotní si za služby zoznamky zaplatiť, je pre vás portál Partner na úrovni to pravé.

Online zoznamka Elitedate.sk – vhodná na vážnejší vzťah

elitedate logo zoznamka

Táto online zoznamka je na Slovensku pomerne populárna. Registrácia je jednoduchá a trvá približne 10 minút alebo aj skôr. Počas nej budete zadávať vaše údaje a odpovedať na otázky ohľadom vás, vzťahov a vašich koníčkov. Následne stačí potvrdiť overovací email. Užívateľské prostredie je intuitívne. V hornej časti sa nachádza menu, ktoré v podstate obsahuje všetko potrebné.

Na výber máte napríklad časť „Mali o mňa záujem“. Tam sa vám zobrazia profily ľudí, ktorí si prezerali váš profil a klikli, že sa ste ich zaujali. Elitedate.sk budí seriózny dojem. Hlavne kvôli tomu, že nesťahujú automaticky peniaze pri skončení obdobia prémiového členstva. Vtedy sa vrátite naspäť do členstva zdarma.

Cena členstva je oproti konkurencii o niečo nižšia. Máte možnosť si zaplatiť minimálne 3 mesiace, kedy za jeden mesiac zaplatíte 12 €. Ďalej je 6 mesačné (7€/mesiac) a 12 mesačné členstvo (5€/mesiac). Po zaplatení sa vám zobrazia fotografie užívateľov, ktorí majú taktiež prémiové členstvo. Na záver dodáme, že zoznamka je hlavne pre tých, ktorí si hľadajú vážny vzťah.

Online zoznamka Spoznajmesa.sk – taktiež pre vážné vztahy

Spoznajmesa.sk

Poslednou zoznamkou, ktorá sa zameriava na hľadanie vážnych vzťahov je portál Spoznajmesa.sk. Tú oceníte najmä vtedy, ak nechcete do hľadania partnera investovať príliš veľa peňazí. Zoznamka totižto ponúka širokú paletu funkcií bezplatne. S tým však samozrejme súvisí väčší výskyt falošných profilov, či profilov ľudí, ktorí sa chcú len pobaviť.

Rozhranie stránky Spoznajmesa.sk je skutočne užívateľsky naklonené. Na úvodnej stránke nájdete napríklad zoznamovací dotazník, ktorý môžete vyplniť po registrácii. Na základe vašich údajov vám následne portál odporúči 100 partnerov, ktorí sú s vašim dotazníkom najviac kompatibilní. Využiť môžete aj intuitívnu fotozoznamku, či filter, ktorý vám zobrazí potencionálnych partnerov v konkrétnom meste.

Zoznamka Spoznajmesa.sk je rovnako kvalitne zabezpečená a vy sa tak nemusíte báť úniku vašich informácii. Samozrejmosťou je tiež mobilná aplikácia na telefóny s Androidom i iOS. Na stránke zoznamky nájdete tiež lifestyle magazín, v ktorom sa dozviete rôzne užitočné rady nielen o zoznamovaní sa, ale aj o zdraví, kráse, či voľnom čase.

Aj túto zoznamku teda odporúčame tým, ktorí túžia po trvalom vzťahu a doteraz ho nenašli.

Online zoznamka Miestnyflirt.com– najlepšia na flirt

miestnyflirt logo zoznamka

Klady
 • Bezplatná registrácia
 • Široká základňa používateľov
 • Jednoduchá registrácia
 • Prémiové členstvo je pomerne lacné
Zápory
 • Spoplatnené správy
 • Niektoré profily sú fiktívne

Ak netúžite po vážnom vzťahu, ale chcete si užiť trochu nezáväznej zábavy, využite služby zoznamky Miestnyflirt.com. Už z názvu vyplýva, že sa tu stretávajú ľudia, ktorí túžia po flirtovaní, či vzťahu bez záväzkov.

Zaregistrovať sa môžete zdarma. Avšak za využívanie všetkých funkcii a posielanie správ už budete musieť zaplatiť. Registrácia je pomerne jednoduchá. Stačí vyplniť dotazník so základnými údajmi, a zároveň vyplníte vaše pohlavie a pohlavie, o ktoré máte záujem.

Užívateľské prostredie je jednoduché a intuitívne. Všetky funkcie máte prehľadne zoradené v hornom menu. Profily iných používateľov si môžete odfiltrovať podľa miesta, veku a pohlavia. Ak sa chcete niekomu ozvať neskôr, tak máte možnosť si pridať profil do obľúbených.

Miestnyflirt.sk teda odporúčame tým, ktorí hľadajú fyzickú zábavu bez záväzkov.

Online zoznamka Rich Meet Beautiful – najlepšia na sugar dating

Rich Meet Beautiful

Klady
 • Celosvetová pôsobnosť
 • Moderné rozhranie
 • Možnosť overiť profil mobilným telefónom
 • Možnosť posielania darčekov
Zápory
 • Bez manuálneho overenia profilu
 • Menej prehľadné nakupovanie kreditov

Poslednou zoznamkou z nášho zoznamu je Rich Meet Beautiful. Už z názvu je asi jasné, pre koho je táto zoznamka primárne určená. Stretávajú sa na nej bohatí a pekní ľudia. Jej princíp spočíva v takzvanom „sugar datingu“. To znamená, že finančne zaistený partner si hľadá krásnu partnerku a funguje to samozrejme aj naopak.

Registrácia na zoznamke je zadarmo a anonymná. Celý proces začína tým, že si vyberiete o aké pohlavie máte záujem, zadáte e-mailovú adresu, dátum narodenia (na registráciu musíte mať 18 rokov), používateľské meno a žiadanú úroveň životného štýlu. Po registrácii a overení e-mailu si vyplníte údaje v profile a môžete začať.

Priplatiť si môžete aj za premium členstvo, s ktorým získate plný prístup ku všetkým funkciám zoznamky. K tým najzaujímavejším patrí napríklad posielanie darčekov. Aj v prípade tejto stránky sa premium členstvo obnovuje automaticky a ak oň už nemáte ďalej záujem musíte ho manuálne zrušiť. Samozrejmosťou je aj mobilná aplikácia na iOS i Android.

Ak hľadáte takýto druh zoznámenia, určite odporúčame zoznamku Rich Meet Beautiful, ktorá patrí vo svojej kategórii k najpopulárnejším v Európe.

Online zoznamka Be2 – fajn na vážnejší vztah

 be2.sk
Ako ďalšiu zoznamku sme vybrali tú s názvom Be2. Aj v prípade tejto zoznamky ide o portál, ktorý je určený na vyhľadávanie vážnych a serióznych vzťahov. Be2 patrí k moderným a najrýchlejšie rastúcim zoznamkám a nájdete na nej najmä ľudí po tridsiatke s vyšším vzdelaním, či príjmom.

Aj táto zoznamka je založená na vedeckej metóde zoznámenia, teda na teste osobnosti. Ten si na stránke môžete po registrácii vyplniť zadarmo. Za ďalšie a plnohodnotné využívanie zoznamky si však už budete musieť zaplatiť. Pri aktivácii úrovne Premium garantuje zoznamka kontakt s minimálne desiatimi kompatibilnými partnermi. Členstvo v zoznamke Be2 sa obnovuje automaticky a preto ak jej služby nechcete ďalej využívať, je potrebné ho zrušiť.

Osobné údaje sú aj na tejto stránke v bezpečí. Be2 rovnako disponuje manuálnym schvaľovaním účtov, ktoré výrazne znižuje počet falošných užívateľov. Intuitívna mobilná aplikácia vám dovolí zoznamku používať aj na cestách, v práci, či inde mimo domova.

Ako fungujú online zoznamky?

Na internet sa dnes sústredí veľká časť našich životov. Okrem toho, že na internete nakupujeme, objednávame si jedlo, či komunikujeme s priateľmi, môžeme v prípade záujmu využiť aj služby online zoznamiek.

Pri zoznamovaní na internete je potrebná obozretnosť i trpezlivosť, ale pri dostatočnej snahe sa vhodný partner nájsť dá. V nasledujúcich riadkoch si môžete prečítať niekoľko dôležitých informácií, s ktorými sa vám bude vo vodách internetového zoznamovania plávať oveľa ľahšie.

Druhy online zoznamiek

Podľa spoplatnenia:

Neplatené (online zoznamky zdarma)

Neplatené zoznamky predstavujú v skutočnosti istý druh sociálnych sietí. Na takýchto stránkach si môžete bez obmedzenia písať s rôznymi ľuďmi. Nevýhodou bezplatných zoznamiek je určite ich menšia transparentnosť, vysoký výskyt falošných profilov a prakticky žiadna garancia zoznámenia.

Platené

Ak to myslíte so zoznamovaním sa na internete vážne, určite investujte do členstva na platenej zoznamke. Aj keď je registrácia na prakticky všetkých zoznamkách zadarmo, za ich plnohodnotné využívanie si budete musieť zaplatiť. Členstvo sa obyčajne kupuje na jeden, tri, šesť alebo dvanásť mesiacov. Konkrétne ceny sa od stránky k stránke líšia a v niektorých prípadoch dosahujú sumy aj hodnotu okolo 200 eur ročne. Platené zoznamky sú však bezpečnejšie, obsahujú menej falošných profilov a šance na zoznámenie sú v ich prípade vyššie.

Podľa určenia:

Vážne zoznámenie

Tieto zoznamky sú primárne určené ľuďom vo veku okolo 30 rokov, ktorí disponujú vyšším vzdelaním a príjmom. Ide teda väčšinou o ľudí s kariérou, ktorí si povedali, že nastal čas sa o všetko v živote s niekým podeliť. Na takýchto portáloch ľudia hľadajú trvalé a seriózne vzťahy, ktoré budú viesť k šťastnému spoločnému životu.

Flirt

Nie každý hľadá na internete partnera na celý život. Niektorí ľudia majú záujem o nezáväzný flirt a vzťah, či len občasné písanie si na internete. Práve pre nich sú určené zoznamky, ktoré sa zameriavajú na vzťahy bez seriózneho záväzku.

Sugar dating

Takto zamerané zoznamky patri k pomerne novým fenoménom. Pojem „sugar dating“ predstavuje situáciu, v ktorej si zámožný a dobre finančne zabezpečený partner hľadá krásnu a mladú partnerku. Úlohy môžu byť samozrejme aj vymenené.

Ako zvýšiť svoje šance na zoznámenie?

Úspech zoznámenia na internete sa odvíja od viacerých faktorov. V prvom rade by ste si mali uvedomiť, aký vzťah hľadáte a podľa toho si zvoliť adekvátny zoznamovací portál. Už tento prvý krok môže byť pre budúci vzťah rozhodujúci. Rovnako sa zamerajte na zoznamky s vysokou návštevnosťou a aktivitou.

Samozrejmosťou úspešného zoznámenia na internete je aj poctivo vyplnený profil. Túto časť procesu zoznamovania určite nepodceňujte. Mnoho ľudí vníma nekompletný profil ako negatívny znak. Rovnako si dajte záležať aj na fotografii. Tá by mala byť realistická a zároveň by mala podčiarknuť všetky vaše príťažlivé črty.

Každý vzťah si vyžaduje prácu a rovnako to platí aj v prípade online zoznamovania. Podľa nedávnej štúdie musíte na online zoznamke stráviť v priemere 6 hodín na to aby ste si dohodli jedno rande. Preto, ak sa už na online zoznamke registrujete, mali by ste ju denne navštíviť aspoň na 30 minút. Ak ste stále v pohybe zvoľte si zoznamku, ktorá má prepracovanú mobilnú aplikáciu.

Ako sa nenechať oklamať?

Každý z nás vie, že vody internetu sú niekedy naozaj nevyspytateľné a pri online zoznamkách to platí dvojnásobne. Pri komunikácii na týchto portáloch by ste preto vždy mali myslieť na to, že komunikujete a absolútne cudzím človekom, ktorí nemusí byť v skutočnosti taký, za akého sa vydáva.

Platené zoznamky majú prirodzene nižší počet falošných profilov, ale aj tu sa s nimi dá stretnúť. Preto je potrebné za každých okolností dodržiavať pravidlá opatrnosti. Nezáväzné písanie si na internete vám určite neuškodí. Stretnúť sa však môžete aj s ľuďmi, ktorí budú od vás žiadať napríklad peniaze. Tu vás musíme rázne upozorniť na to, aby ste nikdy nikomu peniaze neposielali.

Po dňoch písania príde obyčajne čas na prvé rande. Aj k tomuto treba pristúpiť s obozretnosťou. Odporúčame voliť verejné miesta a najlepšie počas dňa. Nikdy totižto neviete, či na rande príde ten milý človek, ktorého poznáte z fotografií a online správ.

Posledná vec, na ktorú by sme chceli upozorniť je z iného súdka. Mnoho ľudí sa na internete sťažuje, že na platených zoznamkách prišli o peniaze. Zaplatili si plné členstvo, za ktoré im zoznamka zaúčtovala viac peňazí ako tvrdila.

Je však potrebné si uvedomiť, že keď niečo na internete kupujete, mali by ste si prečítať podmienky používania konkrétnej služby. Pravdou je, že väčšina platených zoznamiek obnovuje členstvo automaticky a ak oň už nemáte ďalej záujem musíte ho z vlastnej iniciatívy zrušiť. Táto informácia nie je tajná, nájdete ju v každých podmienkach používania, ktoré si ale musíte prečítať.

Zdieľajte článok

Ohodnoťte článok

Celkové hodnotenie: 2.8 (23 hlasov)

Autor

Dominika Halusková
Dominika Halusková

Písaniu sa venujem už niekoľko rokov. K mojím najobľúbenejším témam patrí všetko, čo zaujíma ženy. Práve preto sa na tejto stránke venujem najmä elektronike určenej starostlivosti o telo a elektronike do domácnosti. Vo voľnom čase sa s radosťou venujem vareniu. Rovnako si užívam dlhé prechádzky po horách a nádherné východy slnka nad kopcami.

Podobné články

Diskusia u článku

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pridať komentár