Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
  • Veľa inšpirácie pre váš výber.
Menu
>

Najlepší darček pre učiteľku nie len na koniec školského roka

16. 5. 2023 Aktualizované

Medzi dlhoročné tradície patrí darovanie darčeku učiteľovi na konci školského roka alebo na rozlúčku. Chcete sa trochu odlíšiť od tradície a darovať niečo neštandardné, avšak neviete čo by to malo byť? V nasledujúcich riadkoch nájdete tipy na darček pre učiteľku a učiteľa. Medzi nimi sa nachádzajú tradičné aj netradičné darčeky, ktorými sa nie len odlíšite, ale aj prekvapíte učiteľa.

1) Kurz varenia – darček pre učiteľku, ktorá rada varí

kurz varenia

Adrop.sk

Má vaša učiteľka v obľube tráviť čas v kuchyni a rada sa učí nové veci? Prekvapte ju na deň učiteľov alebo na koniec školského roka darčekom v podobe kurzu varenia. Vybrať môžete z talianskej, francúzskej, indickej, gréckej alebo thajskej kuchyne. Prípadne sú k dispozícii aj kurzy prípravy sushi alebo pečiva (aj kváskového). Ak neviete, ktorý by bol vhodný skúste to zistiť alebo sa nenápadne opýtať.

2) Antistresová hračka

antistresova huba

 

Uzasnedarceky.sk

Byť učiteľom je častokrát veľmi stresujúca práca. Spôsobov ako sa zbaviť stresu je niekoľko. Jedným z nich je antistresová hračka. Tá sa pri vypätej situácii stláča v ruke, čo by malo mať za následok zníženie stresu. Tieto hračky majú podobu mäkkej loptičky. Výhodou je, že ju môžete používať aj v práci pretože je nenápadná. V ponuke nájdete aj vtipné vzory no nie všetky sú vhodné ako darček pre pani učiteľku.

3) Kvitnúci kvet – darček pre učiteľku, ktorý jej vydrží roky

kvitnúci kvet

Kvety.sk

Klasickým darčekom pre učiteľku na koniec roka je kytica. Avšak kytica má obmedzenú životnosť. Naopak taká orchidea v črepníku jej vydrží po dlhé roky, samozrejme ak sa o ňu bude starať. Jej cena je pritom len o trochu vyššia ako cena kytice. Snáď každá žena má rada kvety, a preto jej týmto darčekom vyčaríte úsmev na tvári. K orchidey môžete pridať ešte kartičku z vašim textom, čo je v jej cene.

4) Rýchlovarná kanvica – praktický darček pre pani učiteľku

rychlovarna kanvica

4home.sk

Každý vie, že učitelia počas vyučovania popíjajú kávu alebo čaj. Ten vo väčšine prípadov zalievajú horúcou vodou s rýchlovarnej kanvice. Ak viete, že vaša učiteľka má starú rýchlovarnú kanvicu alebo sa jej práve pokazila, tak výborným spoločným darčekom na koniec školského roka môže byť práve tento spotrebič.

Cena rýchlovarných kanvíc začína na 10 eurách, čo nie je až tak veľa hlavne ak sa na to poskladá celá trieda. Spojíte tým príjemné s užitočným.

5) Fotorámček so spoločnou fotkou – originálny darček pre triednu učiteľku

fotoramcek

4home.sk

Ste práve v 9. ročníku a chcete darovať spoločný originálny darček pre učiteľku (vašej triedy) na pamiatku? V tomto prípade bude fotorámček s vašou spoločnou fotkou napríklad z nejakého výletu výbornou voľbou. V ponuke fotorámčekov nájdete aj také do ktorých môžete vložiť viaceré fotografie.

Potešte takto svoju triednu učiteľku a zanechajte jej niečo čo jej vás bude pripomínať aj o niekoľko rokov neskôr.

6) Romantická beletria – knižný darček pre učiteľku

romanticka beletria

 

Pantarhei.sk

Mnoho ľudí považuje čítanie knihy za relax. Skúste zistiť či aj vaša pani učiteľka si rada prečíta knihu, ktorá ale nepatrí do literatúry ohľadom vyučovaných predmetov. Našim tipom je teda romantická beletria, keďže ženy si nie len radi pozrú romantický film, ale aj prečítajú knihu s romantickým príbehom.

Darovaním knihy na konci školského roka, alebo kniha ako darček ku dňu učiteľov? Tým sa odlíšite od zaužívaného zvyku darovať kyticu alebo čokoládu. Navyše cena knihy sa vyrovná cene kytice, ktorá môže byť v niektorých prípadoch aj drahšia.

7) Kozmetická darčeková sada – nezvyčajný darček pre učiteľku

kozmeticka sada

 

Notino.sk

Každá žena aj tá, ktorá je povolaním učiteľkou používa nejakú kozmetiku. Preto je našim ďalším tipom kozmetická darčeková sada. To je pravdupovediac trochu netradičný darček, avšak určite vyčarí úsmev na tvári každej učiteľke. Pozitívom je, že ceny týchto setov začínajú už na 3 eurách, čo sa dá porovnať ku kytici či čokoláde. Takýto darček príde vhod na koniec školského roka.

8) Fľaša na vodu – darček pre učiteľku na dodržiavanie pitného režimu

fľaša na vodu

Alza.sk

Pitný režim treba dodržiavať najmä počas horúcich letných dní. No nielen vtedy. Keďže pani učiteľka počas hodiny vo väčšine prípadov stále rozpráva, tak sa potrebuje aj sem tam napiť. Preto sa jej určite zíde praktická fľaša na vodu, ak ju ešte nemá. V ponuke nájdete dva typy, a to fľašu z plastu a fľašu zo skla.

Plastová fľaša bude asi vhodnejšia keďže sa len tak nepoškodí. Navyše neobsahujú BPA a ani žiadne iné škodlivé látky. Taktiež sú v rôznych farebných a vzorových prevedeniach, takže máte z čoho vyberať. Aj toto je vhodný darček pre učiteľku na rozlúčku.

9) 3D pero – moderný darček pre učiteľa alebo učiteľku

3d pero

Alza.sk

Má vaša učiteľka rada nové technológie? Urobte jej radosť darčekom vo forme 3D pera. Týmto typom pera môžete vytvárať dekoračné doplnky alebo šperky. Prípadne aj iné kreatívne aktivity. Pomocou neho je možné vytvárať objekty aj do výšky a je konštruované tak, aby s ním mohli pracovať ľaváci aj praváci.

Podmienkou pre „písanie“ je prístup k elektrickej sieti a filament. Ich cena začína na 41 €, takže skôr bude vhodný ako spoločný darček od celej triedy.

10) Bonboniera s tabuľou – sladký darček pre učiteľku

Bonboniera ako darček

Chocolissimo.sk

Tradičným darčekom na koniec školského roka je bonboniéra, čokoláda alebo kytica kvetov. Čo tak nájsť originálne balenie pre sladkosti? V boxíku nájdete rôzne sladké pochúťky, ktoré sú krásně naaranžované. Takže v konečnom dôsledku to vyzerá dobre a navyše je balenie navrchu s mini tabuľou na ktorů je možné napísať venovanie. Čokoláda pre učiteľku je to pravé.

Avšak tento darček je trochu drahší, preto sa naň môžete zložiť celá trieda a darovať to ako spoločný darček.

11) Thajská masáž – relaxačný darček pre učiteľa/učiteľku

Thajská aróma masáž

Adrop.sk

Thajská masáž sa teší veľkej obľube. Niet divu keďže sa pri nej dokáže človek uvoľniť a zrelaxovať. Navyše sa vraj týmto typom masáže zlepšuje vylučovanie škodlivín z tela a má aj pozitívny vplyv pre chrbticu. Práca učiteľa je náročná a stresujúca, preto by takáto masáž určite prišla vhod aj pre vašu pani učiteľku. Okrem tradičnej thajskej masáže máte na výber aj bylinkovú alebo aróma masáž.

12) Smoothie mixér – darček pre učiteľku do kuchyne

Smoothie mixer

 

Home & Cook.sk

Snaží sa vaša učiteľka zdravo stravovať a vedie zdravý životný štýl? Chcete jej na konci školského roka urobiť radosť a prekvapiť ju trochu netradičným darčekom? Smoothie Mixér Tefal bude v tomto prípade vhodnou voľbou. Dokáže namixovať aj koreňovú zeleninu a rôzne druhy orechov. Preto pomocou neho môžete pripraviť akékoľvek smoothie prípadne iné pokrmy.

Jeho cena nie je najnižšia, takže môžete ho darovať celá trieda spoločne. Hodí sa ako darček na koniec roka, prípadne ako darček pre učiteľku na rozlúčku.

13) Originálne tričko – možno aj s vlastnou potlačou

tričko s fotografiou

Myshirt.sk

Medzi originálne darčeky pre pani učiteľku a ktoré by mohol oceniť i pán učiteľ môžeme s istotou zaradiť tričko s potlačou. Na tričko si môžete dať vytlačiť nejaký text alebo fotografiu. Tričko s potlačou bude vhodné ako darček ak ste v 9. ročníku a chcete niečo darovať svojej triednej učiteľke na rozlúčku.

V ponuke nájdete viaceré typy tričiek, tielko, kuchynskú zásteru alebo športovú sukňu. Zhodnoťte čo pre ňu bude najvhodnejšie.

14) Hrnček – tradičný darček pre učiteľa

hrncek pre ucitela

 

Balabim.sk

Každý učiteľ používa hrnček dennodenne či už je to na kávu alebo čaj. Darujte svojej učiteľke hrnček s motívom, ktorý sa jej bude páčiť. V ponuke ich je celkom dosť preto by nemal byť problém s výberom. Môže to byť vtipný alebo aj bežný motív. K hrnčeku môžete doplniť vrecko kávy alebo čaju podľa toho čo daný učiteľ pije.

Takýto darček sa hodí napríklad na koniec školského roka namiesto tradičnej kytice alebo čokolády.

15) Elektrický difúzer – aromatický darček pre učiteľku

aroma difúzer

Alza.sk

Elektrický difúzer je zariadenie, ktoré dokáže prevoňať celú domácnosť. Tým navodí relaxačnú atmosféru, čo spôsobí zlepšenie nálady. Vaša učiteľka ho môže používať u seba doma alebo v školskom kabinete. Existuje veľa druhov esenciálnych olejov. K difúzeru jej môžete pribaIiť aj ten, no najprv musíte vedieť akú vôňu má rada. Výhodou je, že difúzer slúži aj ako dizajnový doplnok. Sú zväčša z dreva a majú rôzne tvary.

16) Cestovateľský darček – pre učiteľku, ktorá rada cestuje

Stieracia mapa Slovenska

Balabim.sk

Blíži sa koniec školského roka alebo deň učiteľov? Má rada vaša učiteľka cestovanie? Ak áno a vy jej nechcete darovať len klasický kvet či bonboniéru, tak nahliadnite na ponuku cestovateľských darčekov. Nájdete medzi nimi napríklad stieracie mapy, na ktorých si vždy môže zotierať miesta, ktoré navštívila.

Na výber sú mapy celého sveta aj mapy Slovenska či Vysokých Tatier. Alebo to môže byť bezdrôtová LED lampa v tvare zemegule. Je len na vás ako dobre poznáte vašu učiteľku a čo jej vyberiete.

17) Ochutnávka potápania – vodný darček pre triedneho učiteľa

ochutnavka potapania - darček pre učiteľku

Adrop.sk

Je váš učiteľ milovníkom vodného sveta? Neviete aký spoločný darček by ste mu mohli dať? V tomto prípade bude určite vhodnou voľbou ochutnávka potápania. Potápanie sa uskutočňuje na plavárni v bazéne. Účastníka inštruuje skúsený profesionálny potápač. Počas dvoch hodín potápania si vyskúša aké to je byť pod vodou s potápačskou výstrojov. Navyše sa naučí ako je potrebné dýchať s dýchacím prístrojom a rôzne príkazy pod vodou.

18) Doplnok na mobil alebo tablet – darček pre modernú učiteľku

doplnok k smartfonu

 

Balabim.sk

V súčasnej modernej dobe má mobilný telefón snáď každý a nepochybne ho má aj vaša pani učiteľka. Skúste zistiť či by jej nespravil radosť nejaký praktický doplnok. Napríklad ak rada fotí, tak to môže byť objektív, ktorý sa dá jednoducho pripnúť na fotoaparát smartfónu. Alebo to môže byť flexibilný tripod prípadne bezdrôtová nabíjačka.

Ak má auto, tak to môže byť napríklad držiak na mobil, ktorý je zároveň aj bezdrôtová nabíjačka. Takže na výber je toho naozaj dosť. Takýto praktický darček pani učiteľke alebo učiteľovi môže byť lepšie ako nejaká kytica, ktorú časom vyhodí do koša.

19) Dámsky kožený náramok – štýlový darček pre pani učiteľku

damsky kozeny naramok

Mall.sk

Dámsky kožený náramok je trochu netradičný no určite vhodný darček pre učiteľku. To platí najmä vtedy ak rada nosí rôzne štýlové doplnky. Pri výbere môžete zohľadniť jej obľúbenú farbu a štýl. Ceny kožených náramkov začínajú od 14 €. Môžete ho zvoliť ako spoločný darček pre pani učiteľku na rozlúčku avšak v tomto prípade by bolo vhodné k nemu ešte niečo pridať. Napríklad to môže byť kytica spolu s bonboniérou.

20) Deka – pohodlný a štýlový darček pre učiteľku

fleecova deka - - darček pre učiteľku

Astratex.sk

Počas zimných večeroch si každá žena rada vychutná šálku horúceho čaju pri obľúbenom filme. Ešte príjemnejší pocit je ak sa zabalí do hebkej a hrejivej deky. Darovaním deky doprajete tieto príjemné chvíle aj vašej pani učiteľke. Do pozornosti dávame deku z novozélandskej vlny, ktorá je hrejivá, príjemná na dotyk a navyše vhodná aj pre alergikov. Avšak jej cena je celkom vysoká, preto by to mohol byť spoločný darček od celej triedy. Prípadne v ponuke nájdete aj lacnejšie varianty od 13 €.

21) Moka kanvička – darček pre učiteľku kávičkárku

moka kanvicka

 

Tescoma.sk

Káva pripravená v moka kanvičke má výbornú chuť. Výhodou je jej nízka cena, avšak na druhej strane je príprava trochu zdĺhavejšia a káva nemá cremu. Ak si teda vaša učiteľka alebo učiteľ pochutná na dobrej káve, tak takýmto darčekom nemáte čo pokaziť. Môžete k nemu doplniť aj vrecko kvalitnej kávy. Cena začína približne na 17 €, takže nie je až tak vysoká. Prípadne to môžete zvoliť ako darček od celej triedy.

22) Maľovanie podľa čísel – darček pre kreatívnu učiteľku

maľovanie podľa čísel - darček pre učiteľku

Maliarskeplatno.sk

Je mnoho spôsobov ako môže človek rozvíjať svoju kreativitu. Jedným z nich je maľovanie. Vedeli ste, že pre namaľovanie obrazu nemusíte mať veľa skúseností? Stačí si zaobstarať obraz na maľovanie podľa čísel. Sú 4 úrovne pre deti, začiatočníkov, stredne pokročilých a pokročilých. Takže ak dobre poznáte vašu učiteľku tak by s výberom nemal byť problém.

V ponuke nájdete veľa rôznych motívov. Takýmto darčekom pomôžete rozvíjať kreatívneho ducha. Okrem toho pri maľovaní si dokáže človek výborne oddýchnuť.

23) Darčekový kôš – klasický darček pre učiteľku

darcekov kos

Kvety.sk

Našim ďalším tipom je darčekový kôš. Ten sa hodí ako spoločný darček pre pani učiteľku na rozlúčku. Väčšina darčekových košov obsahuje fľašu vína a rôzne slané alebo sladké pochúťky. Týmto darčekom nemáte čo pokaziť. Sú zostavené tak, aby aj vyzerali dobre. Keďže cena začína na 45 € a je to spoločný darček, tak by to nemal byť až tak veľký problém.

24) Nástenné hodiny – dizajnový darček pre pani učiteľku v škole

nastenne hodiny - darček pre učiteľku

4home.sk

Stáva sa vašej triednej učiteľke, že často príde na hodinu o trochu neskôr? V tomto prípade budú nástenné hodiny praktickým a zároveň trochu vtipným darčekom na koniec školského roka prípadne na rozlúčku. Ponuka obchodu obsahuje rôzne dizajny a prevedenia. Nájdete tam aj digitálne hodiny, ktoré sú však drahšie. Cena bežných začína na 6 €, čo nie je až tak veľa. O to lepší darček to bude ak pani učiteľka nebude mať v kabinete hodiny.

25) Poznámkový blok alebo zápisník – praktický darček pre pani učiteľku

zapisnik

 

Alza.sk

Nechcete znova kupovať ako darček učiteľke kyticu kvetov alebo čokoládu? Jednou z vecí, ktorá sa jej na sto percent zíde je zápisník alebo poznámkový blok. Každý pracovný deň si určite potrebuje zapisovať poznámky ohľadom dôležitých vecí a udalostí. Možno si musí aj viac krát v školskom roku zaobstarať nový poznámkový blok, pretože starý celý zapíše. Keďže je to darček tak by bolo vhodné zvoliť nejaký zaujímavý dizajn, ktorý sa jej bude páčiť. Cena zápisníkov nižšia ako cena kytíc.

26) Let balónom – zážitkový darček pre učiteľku

Vyhliadkový let balónom - darček pre učiteľku

Adrop.sk

Nebojí sa vaša učiteľka alebo učiteľ výšok? Ak nie, tak vhodným darčekom na rozlúčku alebo na koniec školského roka bude vyhliadkový let balónom. Tieto lety sa uskutočňujú po celom Slovensku. Pohľad na krásnu slovenskú krajinu z vtáčej perspektívy je neopísateľným zážitkom. Nevýhodou je vysoká cena. Takže tento darček môžete darovať celá trieda spoločne.

Zážitkový darček má tú výhodu, že sa v pamäti človeka udrží aj do konca života. Naopak nejaký predmet môže časom zapadnúť prachom a ani si nespomenie kto mu to daroval.

27) Dámska šatka – štýlový darček pre učiteľku

damska satka

 

eObuv.sk

Našim ďalším tipom na darček pre pani učiteľku je štýlová dámska šatka. Tá ma dve funkcie, a to zahriať krk pri nepriaznivom počasí a ako doplnok k oblečeniu. Najlepšie je ak poznáte jej obľúbenú farbu a štýl. Vtedy bude výber jednoduchší. V ponuke nájdete rôzne farebné prevedenia, značky a vzory. Šatka je trochu netradičný darček pre pani učiteľku no o to viac prekvapí a poteší. Navyše ceny dámskych šatiek začínajú už na 7 €, čo nie je až tak veľa.

28) Kytica – tradičný darček pre učiteľku na koniec roka (školského)

kytica - darček pre učiteľku

Kvety.sk

Ďalším našim tipom, ktorý sme nesmeli vynechať je kytica kvetov. Tento darček sa daruje učiteľkám na koniec školského roka už po desaťročia. Ponuka je pestrá a obsahuje kytice z karafiátov, tulipánov, orchidey a ďalších druhov. Cena začína na 30 € preto je to pravdepodobne lepšie zvoliť ako spoločný darček od celej triedy. Kytica je určite vhodná aj ako darček pre pani učiteľku v škôlke. Ak teda nechcete vymýšľať nič špeciálne, tak kytica kvetov je štandard, ktorým nemôžete nič pokaziť.

29) Spoločenská hra – darček pre pani učiteľku na príjemné strávené voľné chvíle

Spoločenská hra - darček pre učiteľku

Alza.sk

Voľné chvíle nemusí človek tráviť len ležaním na gauči a pozeraním televízie. Spoločenská hra dokáže zabaviť na dlhé hodiny. Pozitívum je, že mnohé z nich sú vymyslené tak, aby človek zapájal aj svoje logické myslenie alebo pamäť. Takže hraním takýchto hier sa dá spojiť príjemné s užitočným. Vašej pani učiteľke takouto hrou určite vyčaríte úsmev na tvári.

V ponuke nájdete rôzne hry. Medzi najobľúbenejšie patria človeče nehnevaj sa alebo scrabble. Výbornou voľbou môže byť hra Activity, tú si môže zahrať aj so svojimi žiakmi.

 

Ďalšie nápady na darčeky nájdete v článku darčeky podľa príležitosti. A pretože učitelka je väčšinou žena, môžete sa skúsiť inspirovať aj v článkoch darčeky pre ženu či kámošku.

Zdieľajte článok

Ohodnoťte článok

Celkové hodnotenie: 4.4 (10 hlasov)

Autor

Tomáš Kolesár
Tomáš Kolesár

Baví ma písať a sledovať novinky v moderných technológiách. Nakupovanie cez internet je čoraz viac populárne a z vlastnej skúsenosti viem, že niekedy je ťažké nájsť ten správny produkt. Preto som tu, aby som vám pomohol s výberom toho najlepšieho produktu za najlepšiu cenu.

Podobné články

Diskusia u článku

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pridať komentár