Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu

Najlepší darček pre dedka – 15 tipov

28.10.2022 Tomáš Hajduk Tomáš Hajduk

Ak hľadáte darček pre dedka ste na správnom mieste. V tomto článku sa totiž pozrieme na originálne a nevšedné tipy na darček pre dedka nielen na narodeniny, no pokojne aj na Vianoce a ďalšie príležitosti. Našim cieľom je pomôcť vám vybrať darček, ktorý poteší a zároveň sa bude hodiť k osobnosti vášho starého otca.

1) Vyhliadkový let balónom – nezabudnuteľný darček dedkovi k narodeninám

Vyhliadkový let balónom

Adrop.sk

Aj vo vyššom veku si ľudia radi užívajú adrenalínové zážitky. Je to práve ich intenzita a nezabudnuteľnosť, ktoré lákajú ľudí všetkých vekových kategórií. Dedkovi dobrodruhovi môžete sprostredkovať skvelé dobrodružstvo napríklad kúpou vyhliadkového letu balónom.

Nič vám nebráni v tom, aby ste z vyhliadkového letu balónom urobili zážitok pre celú rodinu. Takýto darček pre dedka a babku (a ďalších členov rodiny) sa dozaista dotkne srdca a do pamäti sa navždy zapíše pohľad na rozprávkovo krásnu slovenskú krajinu. Koše teplovzdušných balónov sú totiž viacmiestne. Celková doba letu je od 3 do 4 hodín.

2) Pánsky parfum – voňavý darček pre starého otca

Pánsky parfum

Notino.sk

Vedeli ste, že vôňa je jedným z najstarších zmyslov, ktoré ako ľudia máme? To je dôvod, prečo majú určité vône tak silné účinky na naše emócie a dokážu nám aj pripomenúť dávne zážitky.

Z tohto dôvodu sme sa rozhodli do nášho výberu najlepších tipov na darček pre dedka na Vianoce aj iné príležitosti vybrali aj parfum. Najlepšie urobíte, keď voľbu konkrétnej vône prispôsobíte povahe a charakteru obdarovaného. Ak si nie ste istý tým, aká vôňa by mala u vášho dedka úspech, skúste siahnuť po korenistejších pánskych parfumoch. Tie sú totiž najčastejšou voľbou mužov zrelého veku.

3) Smart hodinky – darček pre moderného dedka

Smart hodinky

Alza.sk

Nie všetci príslušníci staršej generácie majú problémy s modernými technológiami. Mnoho starších ľudí sa teší z noviniek technologického sveta. Ak aj váš starý otec je fanúšikom smart zariadení, určite ho potešíte smart hodinkami.

Takéto hodinky, ako darček pre starkého, mu pomôžu držať krok s modernou dobou a majú aj mnoho ďalších benefitov. Mnohé modely totiž dokážu monitorovať zdravie človeka (srdce, spánok a mnoho ďalšieho) a môžu tak včas varovať pred zdravotnými ťažkosťami. Zároveň môžu tiež slúžiť ako motivácia pre zlepšenie zdravia a vedenie aktívnejšieho životného štýlu.

4) Individuálny kurz varenia piva – darček pre dedka milovníka piva

Individuálny kurz varenia piva

Adrop.sk

Pivo je nápojom, ktorý vie oceniť väčšina mužskej populácie našej krajiny. Individuálny kurz varenia piva je tak vynikajúcim darček pre každého muža, ktorý je milovníkom piva.

Na tomto zážitkovom darčeku je najlepšia jeho praktickosť a pragmatickosť. Pokojne môže byť aj okamihom zrodu nového koníčka! Veď absolvovaním kurzu sa obdarovaný naučí uvariť si svojpomocne vlastné pivo. Takéto znalosti sa budú určite hodiť. Po zvládnutí základov varenia piva sú k dispozícii aj ďalšie špecializované kurzy.

5) Darček pre dedka vinára – jasná voľba pre každého, kto oceňuje víno

Darček pre vinára

Balabim.sk

Vychutnať si po výbornej večeri pohárik kvalitného vína patrí pre mnohých vinárov medzi tie najpríjemnejšie činnosti. Ak aj váš dedko obľubuje víno, určite ho potešíte darčekom, ktorý s vínom súvisí.

V kategórii darčekov pre vinárov je k dispozícii veľa rôznych produktov. Vyberať môžete z darčekových vín, štýlových stojanov na fľaše, pohárov aj nádob na chladenie vína. Naozaj je z čoho vyberať.

6) Kvalitné slúchadlá – originálny darček pre dedka audiofila

Kvalitné slúchadlá

Alza.sk

Ak hľadáte originálny darček pre dedka, ktorý je milovníkom hudby, určite so slúchadlami neurobíte chybu. Veď hudba prehovára do srdca ľudí každého veku a s dobrými slúchadlami je možné vychutnávať si ju ešte viac.

Odporúčame vám vyberať zo slúchadiel, ktoré sú určené pre „audiofilov“ – teda ľudí, ktorí si potrpia na čo najvyššej zvukovej kvalite. Kúpou slúchadiel, ako darčeka pre starkého, mu nedarujete len obyčajný fyzický predmet – darujete možnosť vychutnať si obľúbenú hudbu na celkom novej úrovni.

7) Mestský elektrobicykel – darček pre pohodlné jazdenie

Mestský elektrobicykel

Insportline.sk

Ideálnym dopravným prostriedkom na cyklovychádzky je mestský elektrobicykel. Na rozdiel od klasického bicykla s pohonom pomôže výkonný elektromotor, vďaka čomu sa pri jazde nemusíte vôbec zapotiť. Ani únava nebude hrať rolu.

Mestský elektrobicykel je často odporúčaný seniorom, pretože má konštrukciu upravenú tak, aby sa na neho dalo jednoduchšie nasadnúť aj zosadnúť. Ak je váš dedko cyklista, určite ocení tento modernejší typ bicykla, ktorý šetrí sily a všade sa s ním dá pohodlne dostať.

8) Domáca degustácia moravských vín – darček pre dedka vinára

Domáca degustácia vín

Adrop.sk

Degustácia vín z rôznych vinárskych oblastí je jednou z najobľúbenejších činností každého vinára. Výberom najlepších vín a ich ochutnaním je možné vychutnať si naplno celú pestrosť chutí, ktoré daná vinárska oblasť ponúka.

Výborným darček pre dedka k 70, 80 narodeninám alebo na akúkoľvek inú príležitosť preto môže byť domáca degustácia vín. Samozrejme, vyberajte tento tip na darček pre dedka len v prípade, že váš dedko naozaj obľubuje víno. Výhodou domácej degustácie vína je fakt, že kvôli nej nemusíte nikam chodiť. Všetko potrebné bude doručené až domov a nič nebude brániť nezabudnuteľnému vinárskemu zážitku.

9) Smartfón – užitočný moderný darček pre dedka

Smartfón

Alza.sk

V dnešnej dobe je takmer nemožné zaobísť sa bez smartfónu. Tieto šikovné zariadenia si našli cestu takmer do každej oblasti našich životov. Uľahčujú nám nielen spojenie s blízkymi, no vďaka všemožným aplikáciám majú takmer nekonečné možnosti použitia.

Váš dedko určite nájde využitie pre nový mobil. Určite je však dobrým nápadom prispôsobiť výber tomu, ako dobre si rozumie s modernými technológiami. Pre technicky zdatných ľudí odporúčame klasické smartfóny s dotykovou obrazovkou. Ako darček pre starých rodičov, ktorí sú viac konzervatívni, budú vhodnejšou voľbou tlačidlové telefóny, z ktorých je na trhu stále na výber veľa modelov.

10) Maľovanie podľa čísel  – darček pre dedka – umelca

Maľovanie podľa čísel

Maliarskeplatno.sk

Pre dedkov – umelcov je vynikajúcim tipom na darček maľovanie podľa čísel. Ide o jednoduchú a relaxačnú formu maľovania, kde vás vedú čísla. Tie vám povedia, ako správne obrázok vymaľovať tak, aby ste v rukách držali ozajstné umelecké dielo.

Na výber máte veľké množstvo obrázkov, ktoré sa líšia nielen vzorom, no aj náročnosťou. Pre úplného začiatočníka vyberiete iný obraz, ako pre pokročilého. Bez ohľadu na to, aký obraz vyberiete, bude vždy maľovanie čísel veľmi zábavnou, upokojujúcou a príjemnou činnosťou.

11) Hry a hlavolamy – zábavné darčeky pre dedka

tipy na darčekypre deda - unikova hra

Babickarstvo.sk

Dnešný svet plný virtuálnej zábavy robí zo spoločných rodinných chvíľ čoraz vzácnejšiu komoditu. Do nášho výberu najlepších tipov na darčeky pre dedka sme preto zaradili aj hry a hlavolamy.

Predstavujú totiž jedinečnú príležitosť zábavy pre celú rodinu. Zábavy, ktorá je sociálna a schopná vyprodukovať príjemné spomienky rodinnej pohody. Dedkovi, ktorý má ku kartovým a spoločenským hrám blízko, môžete kúpiť novú hru a postaráte sa tak o kvalitnú zábavu. Okrem toho si precvičí svoju pamäť a myseľ.

12) Darčeková debna – gurmánsky darček pre starkého

Darčeková debna pre gurmánov

Adrop.sk

Čoraz väčšej popularite sa medzi nakupujúcimi aj medzi obdarovanými tešia tzv. darčekové debny. Ako už názov napovedá, ide o debny, ktoré v sebe skrývajú zaujímavý obsah. Samotný obsah je orientovaný pre určitú špecifickejšiu kategóriu ľudí.

Do nášho výberu najlepších darčekov pre starých otcov sme vybrali darčekovú debnu pre gurmánov. Dobrému jedlu totiž dokáže odolať len málokto. S takouto darčekovou debnou sprostredkujete svojmu dedkovi k narodeninám (alebo na inú príležitosť) zaujímavý a nevšedný gurmánsky zážitok, ktorý mu bezpochyby vyčarí úsmev na tvári.

13) Hlavolamy – hravý darček, ktorý potrápi mozgové závity

Hlavolam

Alza.sk

Hlavolamy nie sú pre každého. Pre ľudí, ktorí sú ich fanúšikmi, však ide o fantastickú zábavu spojenú s výzvou. Určite je skvelý pocit, keď sa vám podarí rozlúsknuť hlavolam, ktorému ste venovali nemálo času a úsilia. Tento pocit môže byť naozaj návykový a lákať k ďalším a náročnejším hlavolamom.

Pre dedka, ktorý obľubuje trošku si ponamáhať mozgové závity (napr. má rád krížovky, vedomostné súťaže, a pod.) je hlavolam skvelým darčekom. Dokonca aj z pragmatického dôvodu – mozog, ktorý je „cvičený“ hlavolamami rôznych druhov sa udrží dlhšie mladý.

14) Doplnok výživy – darček pre strých rodičov pre lepšie zdravie

Doplnok výživy

Najlekaren.sk

Bez ohľadu na to, či sa nám to páči – starnutie so sebou prináša aj určité zdravotné ťažkosti. Najčastejšie sa seniori sťažujú na bolesti kĺbov. Ak má preto váš dedko rád aktívny životný štýl, určite ho potešíte doplnkom výživy na kĺby.

kolagen na klby recenzie

Radosť z pohybu môžu prinavrátiť rôzne doplnky výživy. Môže za to kolagén a ďalšie zložky, ktoré sa v nich nachádzajú.  Okrem doplnku výživy na pohybový aparát môžete zvážiť aj kúpu širokospektrálneho multivitamínu alebo doplnku výživy na podporu mozgu a myslenia.

15) Kniha spomienok – darček pre dedka, ktorý rád rozpráva príbehy

Kniha spomienok

Babickarstvo.sk

Na záver sme si pre vás pripravili trošku nevšedný tip na osobný darček pre dedka. Ide o knihu spomienok, ktorú si môže sám alebo s vašou pomocou vypĺňať. Je to naozaj krásny dar, vďaka ktorému sa s dedkom ešte viac zblížite a zároveň sa dozviete veľa netušeného o jeho živote. Kniha spomienok je vhodný darček pre dedka k 80 narodeninám, alebo k inému okrúhlemu výročiu. Skvele poslúži aj ako darček pre dedka k 70, no môžete ju darovať aj pri iných príležitostiach.

Vďaka knihe spomienok napríklad zistíte čím chcel byť ako dieťa, kde sa najradšej hrával, aké bolo prvé stretnutie s babkou a mnoho viac… Kniha je starostlivo navrhnutá a je vskutku unikátnym darčekom – rozpovie vám totiž celý príbeh vášho dedka.

Zdieľajte článok

Ohodnoťte článok

Zatial nikto nehodnotil, buďte prvý.

Autor

Tomáš Hajduk
Tomáš Hajduk

Fascinácia modernými technológiami v kombinácii s láskou k písaniu ma priviedli sem, na túto stránku, kde sa snažím svojimi radami a postrehmi pomôcť ľuďom vybrať si ten správny produkt. Neustále sa učím nové veci, takže sa rád o svoje vedomosti podelím.

Podobné články

Diskusia u článku

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pridať komentár