Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu

Najlepšie svadobné darčeky pre novomanželov

29.8.2021 Kornel Kubík Kornel Kubík

Dostali ste pozvánku na svadbu a máte dilemu, čo bude vhodný darček pre mladomanželov? Niektorí snúbenci pripravia zoznam želaných darčekov, iní to prenechávajú na kreativitu svadobčanov.

Poradíme vám, či už hľadáte vtipný, užitočný alebo zážitkový darček, aj ako originálnym spôsobom venovať peniaze. Objavte 30 tipov na najlepšie darčeky pre novomanželov.

1) Partnerská hra – darček pre zábavu v manželstve

Partnerská hra

Pantarhei.sk

Každý vzťah môže skôr či neskôr upadnúť do nudnej rutiny. Aby sa tak nestalo, je vhodné mať v zásobe hru pre spestrenie manželského života. Manželia si užijú zábavu, zasmejú sa, či dokonca okorenia intímne chvíle.

Čo sa oplatí venovať? Obľúbená je Hra o manželstvo, ktorá obsahuje 600 otázok. A to počnúc zahrievacími až po otázky na telo. Jej cieľom je odpovedať na otázky tak, ako odpovie partner, a zároveň sa v odpovediach zhodnúť. Alebo radšej zvolíte hru Laškovanie s inšpiráciami pre partnerský život? Práve to môže byť originálny darček na svadbu pre kamarátku či kamaráta.

2) Stieracia mapa – darček na svadbu pre cestovateľov

Stieracia mapa

Uzasnedarceky.sk

Chystáte sa na svadbu k nadšeným cestovateľom? Stieracia mapa sveta bude pre nich vhodný darček, ktorý určite ocenia. Jedinečná mapa je spočiatku celá pokrytá fóliou. Manželia si budú môcť pomocou mince postupne stierať krajiny a mestá, ktoré už spoločne navštívili. Cestovateľská stieracia mapa umožňuje taktiež plánovať nové ciele, ktoré by chceli navštíviť. V ponuke nájdete nielen mapy sveta, ale pre milovníkov výletov naprieč našou krajinou, aj mapy Slovenska.

3) Adrenalínový zážitok pre dvoch – darček pre odvážlivcov

Adrenalínový zážitok pre dvoch

Adrop.sk

Hľadáte darček pre milovníkov adrenalínu, ktorí sú za každú srandu? V tomto prípade by mala byť jasným víťazom poukážka na adrenalínový zážitok. Máme pre vás tip na čosi ozaj špeciálne. Venujte mladomanželom lietanie v Hurricane Factory a vychutnajú si simulátor voľného pádu. Veterný tunel simuluje zoskok z lietadla z výšky 4 kilometrov a vzduch v ňom prúdi rýchlosťou až do 270 km/hod.

Ak dvojici nechýba odvaha, vyskúšať si to môžu aj naostro. Stačí z bohatej ponuky adrenalínových zážitkov vybrať  tandemový zoskok z lietadla alebo bungee jumping. Verte, že na tento darček budú spomínať po celý život.

4) Instantný fotoaparát – darček na uchovanie krásnych okamihov už aj na svadbe

Instantný fotoaparát

Alza.sk

Ak budúci manželia neustále radi zachytávajú spoločné okamihy, tým pravým darčekom pre nich bude instantný fotoaparát. Ten dokáže vyhotovené fotky ihneď vytlačiť, pričom k ich plnému vyvolaniu dôjde už za krátku chvíľu.

Instantné fotoaparáty majú svoje čaro a v súčasnosti tešia veľkej obľube, a to predovšetkým na svadbách, večierkoch alebo oslavách. Tento darček sa tak ľahko stane súčasťou svadobnej oslavy. Hostia aj mladomanželia si priamo z nej budú môcť odniesť krásnu foto pamiatku na jedinečný deň.

5) Originálna soľnička a korenička – vtipný darček pre mladomanželov

Originálna soľnička a korenička

Darcekovy-raj.sk

Hľadáte nejakú maličkosť, ktorá by pobavila? Máme pre vás tip na drobnosť do jedálne, ktorá bude mať aj praktické každodenné využitie. Keramická soľnička a korenička v tvare prasiatok vo formálnom oblečení je milý darček pre novomanželov. A taktiež vtipná dekorácia na stôl, ktorá bude pripomínať najkrajší deň v živote.

6) Časozberná kronika rodiny – darček pre zaznamenanie najkrajších momentov

Časozberná kronika našej rodiny

Familium.sk

Manželstvo a rodinný život prináša kopec nádherných a dôležitých momentov, ktoré si zaslúžia, aby boli zaznamenané na jednom mieste. Presne na to je určená špeciálna kniha Časozberná kronika našej rodiny. Vďaka návodným ilustráciám a popiskom budú manželia vždy vedieť, o čom písať. Vianoce, narodeniny, výlety… Nechýba ani miesto, kam každý rok nalepia fotku rodiny. Ide o výborný svadobný darček pre novomanželov, ktorý poteší nielen teraz, ale aj po rokoch, keď budú môcť spomínať, ako plynul čas.

7) Kurz varenia pod vedením skúseného šéfkuchára – zážitkový darček pre gurmánov

Kurz varenia pod vedením skúseného šéfkuchára

Adrop.sk

Zážitkové darčeky sú dnes veľmi populárne, preto do tejto kategórie zavítame opäť. Tentokrát ponúkame tip pre dvojicu labužníkov, ktorí milujú vynikajúce jedlo a ešte viac jeho prípravu. Škola varenia je skvelý darček pre novomanželov, pre ktorých bude radosťou spoznať recepty a triky profesionálnych kuchárov.

Opäť platí, že ponuka kurzov je veľmi rozmanitá. Nájdete tam francúzsku či taliansku kuchyňu, ale aj exotiku, ako napr. thajské alebo indické jedlá. Nechýbajú ani špecifické kurzy, ako napr. výroba praliniek, prípravy sushi či vegetariánska kuchyňa. Varenie špecialít bude pre mladomanželov po kurze malina a iste dobrotami počas najbližšej návštevy ohúria aj vás.

8) Kufor s výbavou pre novomanželov – darček nielen na cesty

Kufor s výbavou pre novomanželov

Alza.sk

Čo poviete na užitočný a zároveň originálny svadobný dar? Naším nápadom je vybrať peknú cestovnú tašku alebo kufor a skryť tam prekvapenia v podobe drobností, ktoré sa budú hodiť obom manželom. Napríklad praktické veci na cestovanie, čo môžu oceniť už na svadobnej ceste. Alebo akékoľvek veselé predmety pre páry či maličkosti do domácnosti, ktoré skrášlia ich spoločné bývanie. Fantázii sa medze nekladú.

9) Veselé ponožky – vtipný darček pre novomanželov

Veselé ponožky pre manželov

Uzasnedarceky.sk

Ženích na jednej a nevesta na druhej nohe. Ponožky s hravými vzormi sú dnes ako darčeky veľmi obľúbené. Ak máte záujem venovať vtipnú drobnosť, týmto určite nič nepokazíte. Nemusíte sa však obmedzovať iba na motívy špecificky určené na svadbu. Veď ponuka dizajnov je veľmi rozmanitá. Pobaviť mladomanželov môžete ponožkami napríklad podľa ich záľub či povolaní.

10) Luxusná posteľná bielizeň – krásny darček pre novomanželov do spálne

Luxusná posteľná bielizeň

4home.sk

Darček, ktorý prispeje k sladkému spánku mladomanželov a v spálni vykúzli luxusnú atmosféru. Posteľná bielizeň vyrobená z prvotriednych materiálov a s atraktívnym dizajnom patrí medzi vítané svadobné darčeky. Ako dar sa hodia damaškové posteľné obliečky s vytkanými vzormi z najjemnejších česaných priadzí bavlny. Sú príjemné na dotyk, majú luxusný vzhľad a taktiež dlhú životnosť.

11) Pokladnička pre mladomanželov – pre originálne darovanie peňazí

Pokladnička pre mladomanželov

Darcekovy-raj.sk

Peniaze sú najčastejší svadobný dar, a pre mnohých mladomanželov aj ten najpreferovanejší. Kúpia si za to, čo potrebujú, a vy sa nemusíte obávať, že váš svadobný dar ostane ležať v skrini nevyužitý. Avšak nevkladajte peniaze do obálky, radšej ich venujte originálnejším spôsobom.

V obchodoch s darčekmi zoženiete krásne pokladničky určené pre mladomanželov. Napríklad v tvare domčeka, kufra plného peňazí alebo autíčka s mladomanželmi. Do pokladničky okrem hotovosti môžete vložiť darčekovú poukážku na nákup elektroniky či nábytku. Obľúbenými sú taktiež poukazy na zážitkové darčeky – viacero osvedčených tipov ponúkame aj v tomto článku.

12) Kávovar – darček pre najlepšie rána kávičkárov

Kávovar

Alza.sk

Patria budúci mladomanželia medzi milovníkov kávy, ktorí si bez nej ani nevedia predstaviť štart do nového dňa? Pokiaľ v tejto dobe zariaďujú nové bývanie a kávovar im ešte v kuchyni chýba, tento spotrebič bude pre nich veľkým potešením. Ako darček pre novomanželov odporúčame zvoliť model, ktorý zvládne pripraviť dve šálky kávy naraz. V ponuke obchodov zoženiete kopec dizajnovo krásnych kávovarov, ktoré slúžia aj ako štýlový doplnok v kuchyni.

13) Kniha Bucket List: Svadba – 150 nápadov na zážitky pre mladomanželov

Kniha Bucket List-Svadba

Pantarhei.sk

Venujte mladomanželom darček, ktorý im pomôže užiť si spoločný život naplno! Kniha „Bucket List: Svadba“ od autorky Iris Warkusovej ponúka 150 drobností, ktoré by manželia určite mali spolu zažiť. Lietať v oblakoch, dať si na raňajky malinovú zmrzlinu, zložiť skrinku s policami bez hádky či plaviť sa v Benátkach na gondole. Kniha je prosto plná nápadov, ktoré stojí za to zažiť. Mladomanželia sa iste radi inšpirujú a aspoň časť zoznamu premenia na realitu.

14) Erotická bielizeň – sexy darček pre mladomanželov

Erotická bielizeň

Astratex.sk

Radi by ste ako svadobný dar venovali čosi pikantnejšie? Odporúčame vám kliknúť na eshop s dámskou erotickou bielizňou a vybrať vyzývavý kúsok pre okorenenie milostného života. Sexy košieľka, podväzkové pásy s pančuchami alebo erotický komplet?  Vy už zrejme dobre viete, či vhodný darček pre nevestu bude čosi decentnejšie, alebo si môžete dovoliť aj veľmi odvážny kúsok. Samozrejme, sexy bielizeň môžete vybrať aj pre mladomanžela. O to originálnejší bude darček a pestrejší manželský život.

15) Fotorámček – bytová dekorácia vhodná aj na venovanie peňazí

Fotorámček

4home.sk

Stena alebo polička s foto spomienkami na krásne okamihy by nemala chýbať v žiadnej rodinnej domácnosti. Veď práve takéto maličkosti vytvárajú teplo domova. V ponuke obchodov nájdete kopec pekných rámčekov, ktoré sa stanú obľúbeným bytovým doplnkom.

Fotorámček určený na viacero fotiek môžete použiť aj na originálne venovanie peňazí. Ako na to? Stačí do jedného okienka vložiť bankovky a do ďalšieho umiestniť fotku mladomanželov alebo váš text s prianím.

16) Relaxačný pobyt – svadobný dar pre dokonalý oddych

Relaxačný pobyt

Zlavadna.sk

Pripraviť najkrajší deň v živote dá poriadne zabrať. Po svadbe sa preto priam žiada aspoň na pár dní úplne vypnúť od povinností a zregenerovať. Pokiaľ snúbenci nemajú naplánovanú svadobnú cestu, určite im vyčaríte široký úsmev, keď im venujete wellness pobyt. Slovensko ponúka rozmanité možnosti. Vyberte jednu z krásnych lokalít, kdesi v romantickom hoteli, s masážami, bazénmi a vynikajúcou gastronómiou. Mladomanželia sa domov vrátia ako znovuzrodení.

17) Maľovanie podľa čísel z fotky mladomanželov – darček pre umelecké duše

Maľovanie podľa čísel z vlastnej fotky

Maliarskeplatno.sk

Chceli by ste darovať mladomanželom výnimočný obraz? Pokiaľ ide o dvojicu s umeleckými sklonmi, naším tipom je zvoliť maľovanie podľa čísel z fotografie. Tento tvorivý trend sa v súčasnosti teší nemalej popularite a pre mnohých je príjemným relaxom. Stačí vybrať najkrajšiu fotku snúbencov a prekvapiť ich budete môcť unikátnou súpravou na maľovanie podľa čísel, ktorého výsledkom bude vlastnoručne vytvorený obraz. Čo poviete, originálny svadobný dar, však?

18) Multifunkčný kuchynský pomocník – praktický darček do domácnosti

Multifunkčný kuchynský pomocník

Alza.sk

Pokiaľ budúci manželia dali najavo, že uprednostňujú skôr praktické darčeky, určite netrafíte vedľa, ak vaše kroky budú smerovať obchodu s elektrospotrebičmi do kuchyne. O to viac to platí, keď si dvojica zariaďuje domácnosť. Obľúbenou klasikou, ktorú ocení takmer každý pár, je kuchynský robot. Najlepšie je zvoliť model, ktorý zvládne čo najviac činností, a nájde tak bohaté využitie, napr. aj (v budúcnosti) pri príprave jedál pre deti.

Dnešné roboty potešia nielen funkčnosťou, ale aj atraktívnym dizajnom. Tento výber darčeku je však vhodné vopred konzultovať, aby ste mali istotu, že práve tento spotrebič mladomanželom ešte vo výbave chýba.

19) Piknikový kôš – darček na svadbu pre romantikov

Piknikový kôš

4home.sk

Tentokrát tip na darček pre romantikov a milovníkov prírody. Pokiaľ im nie je cudzie ani posedenie pri chutnom jedle na deke v parku, venujete im piknikový kôš. Na výber máte nádherné a zároveň praktické koše, v ktorých mladomanželia nájdu všetko potrebné vybavenie. Piknik si budú môcť aj vďaka tomu naplno vychutnať.

Kôš pre lepší efekt môžete naplniť aj rozličnými dobrotami či pridať kvalitné víno. K dispozícii sú košíky pre dve alebo štyri osoby, čo sa bude hodiť na piknik napr. s kamarátmi alebo (neskôr) s deťmi.

20) Štýlový stojan na víno – nápaditý darček pre milovníkov vína

Stojan na víno

Uzasnedarceky.sk

Patria budúci manželia medzi dvojice, ktoré si často vychutnávajú dobré víno? Venujete im štýlový stojan určený na tento nápoj. V ponuke predajcov nájdete nielen tradičné kúsky, ale aj stojany na víno s výnimočným dizajnom. Nechýbajú medzi nimi ani stojany na víno pre novomanželov a zamilované páry, ktoré sú krásnym doplnok do interiéru. Samozrejme, nezabudnite k tomu vybrať fľašu kvalitného vína a darček na svadbu poteší hneď viacero zmyslov zároveň.

21) Párové oblečenie – svadobný dar s vtipnými motívmi

Párové oblečenie

Myshirt.sk

Netradičný darček pre mladomanželov je taktiež oblečenie s vtipnými motívmi pre páry. Napríklad s párovými značkami alebo nápisom ako napr. „V prípade straty vrátiť Dominike“. Samozrejme, zoženiete aj motívy stvorené na deň svadby.

Kto chce byť ozaj originálny a venovať personalizovaný darček, k dispozícii je možnosť vytvoriť vlastný motív, a to aj s použitím fotografie. Nemusí ísť iba o tričká. Výrobcovia dnes ponúkajú aj mikiny, zástery či dokonca sukne.

22) Kemping vybavenie – darček pre dobrodružné povahy

Kemping vybavenie

Decathlon.sk

Niekedy stačí iba chvíľu popremýšľať o spoločných záľubách mladomanželov. A práve to sa neraz ukáže, ako tá najlepšia cesta, ako nájsť pre nich darček, s ktorým zabodujete. Pokiaľ sú ich vášňou dobrodružstvá v prírode, a viac než luxusnú dovolenku si vychutnávajú nocovanie v stane, kemping vybavenie bude pre nich to pravé. Čo konkrétne venovať? Potešiť ich môžete komfortným stanom, spacími vakmi, vybavením na prípravu jedla či kempingovým nábytkom.

23) Párty hra – darček pre novomanželov, čo milujú zábavu s priateľmi

Párty hra

Alza.sk

Máme tu ešte jeden tip na hry, avšak tentokrát nie sú určené iba pre dvoch. Práve naopak. Pokiaľ sa mladomanželia radi a často stretávajú s priateľmi, či dokonca organizujú večierky, potešením pre nich môže byť niektorá zo spoločenských hier na párty. Tento typ hier sa výborne hodí na oslavy. Zväčša sa hrajú rýchlo a svižne a sú zábavné a napínavé. Ako už napovedá ich názov, určené sú, oproti klasickým hrám, pre vyšší počet osôb. A keďže všetci hrajú až do konca, u mladomanželov sa určite nikto nudiť nebude.

24) Vyhliadkový let – zážitkový darček pre novomanželov s dávkou romantiky

Vyhliadkový let

Adrop.sk

Zážitkový darček prináša obom manželom nielen potešenie a jedinečné spomienky, ale aj utužuje ich vzájomné puto. Pokiaľ sa ani jeden z páru nebojí výšok, prekvapiť ich môžete poukážkou na vyhliadkový let. Obzvlášť ak milujú výhľady na naše krásne Slovensko, bude to pre nich to pravé orechové. Ktovie, možno tým splníte ich sen, na ktorý sa dosiaľ neodvážili, či si nenašli čas.

Na výber máte vyhliadkový let lietadlom, teplovzdušným balónom, či dokonca rogalom, a to vo všetkých regiónoch na Slovensku. Zaujímavým tipom je nočný let nad Bratislavou. Nech už venujete čokoľvek, každopádne to zaváňa romantikou, ideálnou práve pre čerstvých mladomanželov.

25) Závesné kreslo pre dvoch – darček pre oddych na záhrade

Závesné kreslo pre dvoch

Kondela.sk

Kto by si nerád doprial oddych na čerstvom vzduchu. Avšak, povedzme si to otvorene, pri zariaďovaní domova sa záhrada a terasa často dostávajú na druhú koľaj. V takomto prípade bude komfortný záhradný nábytok vynikajúci darček pre mladomanželov. Radi by ste im dopriali priam dokonalý relax vo dvojici? Venujte im závesné dvojkreslo. K dispozícii máte štýlové kúsky, ktoré sa budú vynímať na každej záhrade či terase.

Ak by ste mali záujem o lacnejšiu alternatívu, uprednostniť môžete hojdaciu sieť pre dvoch.

26) Kurz spoločenských tancov – jedinečný zážitkový darček pre novomanželov

Kurz spoločenských tancov

Zlavadna.sk

Tanec na vlastnej svadbe by rozhodne nemal byť tým posledným. Súzvuk dvoch tiel, tanec v náručí milovaného partnera, to je romantika a nádherné chvíle, ktoré sú vhodným spestrením manželského života. V prípade, že budúci manželia milujú pohyb a hudbu, poukážka na kurz spoločenských tancov pre začiatočníkov bude pre nich príjemným prekvapením. Na parkete rýchlo podľahnú rytmom latinsko-americkým či štandardných tancov.

27) Svadobný fotoalbum – darček pre zachovanie svadobných spomienok

Svadobný fotoalbum

Pantarhei.sk

Na svadbe vznikne kopec nádherných fotografií, ktoré mladomanželia určite nebudú chcieť mať uchované iba v digitálnej podobe. A preto krásny svadobný fotoalbum s kvalitnou väzbou bude potešením, ktoré určite nájde využitie. Svadobný album však môžete využiť aj iným spôsobom. Do okienok na fotografie vložíte bankovky, čím poslúži na darovanie peňazí.

28) Robotický vysávač – darček na uľahčenie domácich prác

Robotický vysávač

Roboticky-vysavac.sk

Týmto darčekom manželom nielenže výrazne zjednodušíte upratovanie, ale im zároveň doprajete viac príjemne stráveného času vo dvojici. Robotický vysávač totiž pracuje samostatne, obchádza nábytok, nespadne zo schodov a sám sa vráti do nabíjacej stanice. Ovláda sa aj na diaľku, cez mobilnú aplikáciu. Navyše, upratuje v čase podľa priania domácich. Teda, keď sa manželia vrátia z práce domov, namiesto upratovania môžu relaxovať, venovať sa záľubám a predovšetkým sebe navzájom.

29) Dovolenka v zahraničí – exkluzívny svadobný dar

Dovolenka v zahraničí

Zlavadna.sk

Svadba je výnimočná udalosť, a preto je od svadobčanov vhodný výnimočný darček. Svadobná cesta do vysnívanej krajiny novomanželov je azda tým najkrajším darom, aký môžete venovať. V prípade, že si nie ste istí, čo mladomanželom urobí najväčšiu radosť, môžete namiesto konkrétnej dovolenky venovať darčekový poukaz. Dovolenka v zahraničí každopádne nie je lacnou záležitosťou, preto sa na ňu môžete zložiť viacerí svadobčania – napríklad ako jedinečný darček od kamarátov. Dovolenky za výhodnejšie ceny nájdete na zľavových portáloch.

30) Balíček pre bábätko – darček do budúcnosti

Balíček pre bábätko

Alza.sk

Úplne na záver sme si nechali nápad na darček s výhľadom do budúcnosti. Ak viete o tom, že mladomanželia v krátkom čase plánujú dieťatko, môžete im do darčekovej škatule zabaliť prvé veci do výbavičky pre dieťa a pridať k tomu kartičku s vtipným želaním. V e-shope nájdete kopec praktických potrieb na kŕmenie či kúpenie najmenších, ktoré sa budú manželom ako rodičom určite hodiť. K dojčenskej fľaši či cumlíkom môžete pridať napríklad aj hrkálku. Ak sa vám však príliš nechce premýšľať nad obsahom balíčka, môžete navštíviť ponuku darčekových – štartovacích súprav pre bábätka.

Zdieľajte článok

Ohodnoťte článok

Celkové hodnotenie: 2.6 (10 hlasov)

Autor

Kornel Kubík
Kornel Kubík

Aktívne sledujem technologický vývoj. Obzvlášť ma baví všetko, čo súvisí s bývaním – od nových typov vykurovania cez inteligentnú domácnosť až po malé spotrebiče. Zároveň je mojou vášňou písanie, preto tvorím a radím aj na tomto webe.

Podobné články

Diskusia u článku

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pridať komentár