Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
  • Veľa inšpirácie pre váš výber.
Menu
>

Recenzia whisky Balvenie Double Wood

Recenzia whisky Balvenie Double Wood

Máte radi dobrú whisky alebo hľadáte skvelý darček pre milovníka tohto rafinovaného nápoja? Potom je prémiová whisky Balvenie Double Wood 12y ideálnou voľbou.

Keďže whisky je čoraz populárnejšia, rozhodli sme sa na ňu pozrieť bližšie. Vyskúšali sme veľa známych aj menej známych značiek a vybrali sme pre vás 5 najlepších whisky. V našom článku o najlepších whisky si môžete prečítať, ktoré nám chutili najviac.

9.3

Skvělá

Lahodná škótska whisky pre začiatočníkov aj pokročilých. Jemná sladká ovocná a korenistá chuť a lákavá vanilková vôňa. Ideálne na pomalé popíjanie.

Proces výroby a zrenia
9
Chuť a vôňa Balvenie Double Wood
10
Farba a balenie
9
Klady
  • Výborná aróma
  • Sladká vyvážená chuť
  • Krásna jantárová farba
  • Praktický tubus
Zápory
  • Nenašli sme

Hodnotenie vybraných vlastností whisky Balvenie Double Wood

Proces výroby a zrenia

Balvenie Double Wood sme do nášho testu zaradili nielen preto, že ide o slávnu škótsku whiskey, ale aj pre jej špecifický spôsob výroby. Je to jednosladová whisky vyrobená z jačmeňa. Ako je pre škótske whisky typické, sladový jačmeň sa suší pomocou rašelinového dymu. Škótska whisky má preto veľmi dymovú vôňu a chuť.

Jeho skvelá chuť a vôňa je výsledkom dlhého zrenia. V dubových sudoch odpočíva celkovo 12 rokov. Whisky najskôr zreje v sudoch po bourbone a druhá časť zrenia prebieha v sudoch po sherry. Oba typy sudov dodávajú destilátu rôzne chuťové a aromatické tóny. Spoločne tvoria neuveriteľne lahodnú a vyváženú harmóniu.

Chuť a vôňa Balvenie Double Wood

Už prvé privoňanie vám prezradí, že sa pozeráte na exkluzívnu whisky. Ako prvé ucítite sladkú vôňu šťavnatého ovocia, najmä pomarančov. Druhou dominantnou vôňou je vanilka. Pod týmito tónmi sa skrýva dub a sherry. Chuť je tiež prevažne sladká a nádherne jemná. Rozhodne však nejde o nejaký cukrom presladený destilát. Sladké pomaranče sú vyvážené korenistou chuťou. Po chvíli sa na jazyku rozplynú do jemných tónov orechov, dubu a ovocia. Chvost je dlhý, veľmi príjemný s príchuťou sherry.

whisky Balvenie Double Wood

Vďaka tejto vyváženej, harmonickej chuti je whisky Balvenie Double Wood ideálna aj pre začiatočníkov. Jej jemná, väčšinou sladká chuť je skvelým odrazovým mostíkom pre odvážnejšie a ostrejšie whisky.

Farba a balenie

Okrem skvelej vône a chuti oceňujeme aj krásnu farbu a veľmi pekné balenie. Jasná zlatá farba pripomína jantár, ale aj pomaranče, ktoré dominujú v chuti a vôni tejto whisky. Farba vynikne už vo fľaši z číreho skla. Má rovnaký tvar ako fľaša koňaku.

Béžová etiketa pripomínajúca starý papier je veľmi elegantná. Hoci tu nie sú žiadne obrázky ani ozdobné prvky, rozhodne nevyzerá zle. Naopak, v jednoduchosti je krása. Páči sa nám aj praktická tuba v rovnakom štýle ako etiketa. Nájdete na nej viac informácii a zaujímavosti o tomto nápoji. Môžete si kúpiť aj iné whisky tejto značky s tubou. Za vyskúšanie určite stojí napríklad Triple Cask 12YO alebo dymový The Week of Peat 14y.

Záverečné hodnotenie whisky Balvenie Double Wood

Balvenie Double Wood 12y je výnimočne dobrá whisky. Vďaka svojej jemnej, sladkej chuti je vhodná aj pre tých, ktorí majú s whisky málo skúsenosti. Vďaka zreniu v sudoch po sherry nájdete v jeho chuti stopy ovocia, najmä pomarančov. Spolu s orechmi a korením vytvára dokonalú symfóniu chutí. Vôňa je tiež veľmi príťažlivá. Cítiť najmä vôňu šťavnatého ovocia a vanilky. Chutí skvele čistá alebo len s trochou vody.

Sladká whisky nie je pre vás? Pozrite si náš článok Najlepší whisky a objavte lahodné destiláty zo Škótska, Írska alebo USA. Predstavíme vám aj našu Slovenskú whisky. Pozrite sa, ako sa im darilo v našom teste.

Zdieľajte článok

Ohodnoťte recenziu

Zatial nikto nehodnotil, buďte prvý.

Autor

Odborná redakcia
Odborná redakcia

Testado.sk je recenzný online magazín. Na jednej strane vlastnoručne testujeme vybrané produkty, na strane druhej zhromažďujeme odborné a používateľské recenzie z celého sveta. Našim cieľom je pomôcť vám nájsť tie najlepšie produkty. Viac informácií >>

Podobné články

Diskusia u článku

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pridať komentár