Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
  • Veľa inšpirácie pre váš výber.
Menu
Testado.sk » Nezařazené

Najlepšie motivačné knihy

Motivačné knihy slúžia najmä na osobný a duchovný rozvoj človeka. Ak sa vám zdá, že váš život stráca zmysel, že akékoľvek vaše úsilie vychádza na zmar, že ste sa dostali do akéhosi bludiska bez východu, práve tento druh literatúry môže byť pre vás tou správnou voľbou. Dokáže vás nasmerovať na cestu za spokojným a vyrovnaným životom. Objavte silu svojho podvedomia v niektorej z top motivačných kníh, ktoré sme zaradili do nášho výberu.

Najlepšie motivačné knihy

Názov Parametre
TOP motivačné knihy
1. Sila podvedomia Sila podvedomia Žáner: motivačné knihy
Autor: Kimberly Friedmutter
Počet strán: 305
Do obchodu
2. Štyri dohody Štyri dohody Žáner: motivačné knihy
Autor: Don Miguel Ruiz
Počet strán: 138
Do obchodu
3. Síla okamihu Sila prítomného okamihu Žáner: motivačné knihy
Autor: Eckhart Tolle
Počet strán: 224
Do obchodu
4. Ako byť šťastný

Ako byť  šťastný

Žáner: motivačné knihy
Autor: Dalajláma
Počet strán: 216
Do obchodu
5. Hladanie zmyslu života Hľadanie zmyslu života Žáner: motivačné knihy
Autor: Viktor E. Frankl
Počet strán: 152
Do obchodu
6. Dobré vibrácie Dobré vibrácie, dobrý život Žáner: motivačné knihy
Autor: Vex King
Počet strán: 224
Do obchodu
7 Atómové návyky Atómové návyky Žáner: motivačné knihy
Autor: James Clear
Počet strán: 296
Do obchodu
8. Zo dna ku hviezdam Zo dna ku hviezdam
Žáner: motivačné knihy
Autor: Dušan Kadlec
Počet strán: 272
Do obchodu
9. Jemné umenie Jemné umenie mať veci v paži Žáner: motivačné knihy
Autor: Mark Manson
Počet strán: 176
Do obchodu
10. Mních Mních, ktorý predal svoje Ferrari  Žáner: motivačné knihy
Autor: Robin Sharma
Počet strán: 176
Do obchodu

Najlepšie motivačné knihy – recenzie troch najlepších

Recenzia motivačnej knihy Sila podvedomia

Sila podvedomia

Podľa svetoznámej terapeutky KimberlyFriedmutter, ktorá pracuje s hollywoodskymi hviezdami, americkými podnikateľmi i s politikmi, je „dávanie jeden z najdôležitejších princípov, vďaka ktorému môžete a budete žiť naplno.“A práve túto myšlienku rozvíja aj vo svojej knihe Sila podvedomia.

Dávať, aby ste dostali. Kimberly zo svojej niekoľkoročnej praxe vie, že na to, aby ste dosiahli vytýčený cieľ, potrebujete ľudí okolo, priateľov, partnerov, rodinu. Vo svojej knihe vysvetľuje tri zásady spokojného života. Spolupráca vám otvorí dvere tam, kde by ste sa inak nedostali. Na nej stoja naše vzájomné vzťahy. Druhou je sila ľudského podvedomia. Ak ho viete správne používať, dokážete ľudí správne zhodnotiť, a tak prídete na to, komu dôverovať. Poslednou je zmysel pre fair play. Ak očakávame od iných, že sa k nám budú správať s úctou a rešpektom, musíme začať od seba.

To je len ukážka toho, čo vás autorka naučí prostredníctvom svojich rád. Odpoveď na otázky, ako dávať druhým viac, aby ste viac dosiahli aj vy a prečo sa to oplatí, hľadajte v motivačnej knihe Sila podvedomia.

Recenzia motivačnej knihy Štyri dohody – praktický sprievodca k osobnej slobode

Štyri dohody

Motivačná kniha Štyri dohody predstavujú akési štyri prikázania, ktorými by sa človek mal v živote riadiť. 1. Nehrešte slovom. 2. Neberte si nič osobne. 3. Nevytvárajte si žiadne domnienky. 4. Robte všetko tak, ako najlepšie viete. Hoci kniha má iba 138 strán, na každej jednej nájdete zrnko pravdy.

Tento praktický sprievodca k osobnej slobode je písaný zrozumiteľným jazykom. Nežiada od vás vysokú školu psychologickú, každý v nej nájde odpovede na to, ako dosiahnuť rovnováhu v živote, ako na medziľudské vzťahy, aj to, ako si nájsť cestu k sebe samému.Štyri dohody napísal Don Miguel Ruiz (vlastným menom Don Miguel Ángel Ruiz) a prvýkrát vyšla v roku 1997. V knihe rozpisuje osobné poznatky, ktoré zozbieral počas vlastného života, no preniká aj do učenia jeho predkov – Toltékov. Don Miguel Ruiz je pôvodom Mexičan, jeho matka bola učiteľka a dedo šaman. Miguel však nešiel v ich šľapajach, stal sa z neho chirurg. Až mimotelový zážitok, ktorý bol následkom dopravnej nehody, ho vrátil k rodným koreňom.

Kniha by nemala chýbať v knižnici toho, kto sa akýmkoľvek spôsobom zaujíma o sebarozvíjanie.  Nájdete v nej mysticizmus, náboženstvo, vieru, je však na vás, čo si z nej zoberiete.

Síla prítomného okamihu – recenzia motivačnej knihy

Síla okamihu
Každý má vo svojom okolí niekoho, kto sa umára tým, čo bolo, alebo naopak, desí sa toho, čo ho čaká zajtra. A možno aj vy patríte k nim. Je to zlé? Nie. No ako píše Eckhart Tolle, vracať sa neustále do minulosti je náročné tak pre myseľ ako aj dušu. To isté platí, ak svojej mysli popustíme uzdu a ona nekontrolovateľne uletí do budúcnosti a v hlave sa nám okamžite usadia obavy a strach.

Autor motivačnej knihy Sila prítomného okamihu nás vyzýva, aby sme sa ponorili do seba. Teraz! V tomto okamihu! A úprimne si odpovedali na otázku, aký problém máme v danom momente. Odpoveď je: žiadny. Akonáhle sa zameriame na prítomný okamih, ktorý je ako jediný skutočný, žiadne problémy v ňom prežiť nemôžu. Môže existovať iba príjemnejšia či menej príjemná situácia, ktorú práve v tejto chvíli buď prijmeme, alebo vykonáme kroky k jej zmene, avšak žiaden problém, ktorý by sme mali nejako riešiť, trápiť sa ním a nosiť si ho so sebou ako bremeno.

Hoci sa vám pri prvom nazretí do knihy môže zdať, že ide o vízie aktívneho stúpenca nejakého náboženstva, nenechajte sa pomýliť. Sám autor o sebe hovorí, že sa nehlási k žiadnemu konkrétnemu náboženstvu. V tomto motivačnom diele nájdete niečo z budhizmu, z kresťanstva či zenu. Kniha je rozprávaná formou dialógu. Padne otázka, dostanete na ňu odpoveď. Eckhart, nemecký filozof a duchovný učiteľ, v súčasnosti pracuje s jednotlivcami aj malými skupinami po celej Európe a Severnej Amerike.

 

Knihy sú naozaj súčasťou života, či už tie klasické papierové alebo elektronické. Existuje nespočetné množstvo žánrov (fantasy, romantické, historické, pre deti, pre teenagerov) a my sa im chceme podrobnejšie venovať. Prehľadne to nájdete v našom článku Tipy na 100 najlepších kníh.

 

Zdieľajte článok

Ohodnoťte článok

Zatial nikto nehodnotil, buďte prvý.

Autor

Eva Dedinská
Eva Dedinská

Svet okolo nás sa vyvíja. Dnes už neplatí to, čo včera. Fascinuje ma sledovať zmeny, snažím sa ich pochopiť a vyťažiť z nich to najlepšie. Aj preto píšem na túto stránku, porovnávam a analyzujem. Venujem sa tiež písaniu románov pre ženy. Navyše som hrdá Oravčanka, milujem hory, preto mojou najväčšou záľubou okrem písania je chalupárčenie.

Podobné články

Diskusia u článku

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pridať komentár