Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
  • Veľa inšpirácie pre váš výber.
Menu
Testado.sk » Nezařazené

Najlepšie romantické knihy

Romantika, červená knižnica, presladené romány… Romantickým knihám prischlo niekoľko nálepiek, za všetko môže láska. Tá je ústrednou témou príbehov, v ktorých nesmie chýbať ON a ONA. Nielen láska, ale aj nádej, vášeň, sklamanie. V romantických príbehoch nájdete každý pocit a emóciu, na aké si len spomeniete. Ľahké čítanie, ktoré vám pomôže aspoň na chvíľu zabudnúť na strasti života. Čas na novú knihu? Možno svoju srdcovku nájdete v našom výbere kde sme hodnotili najlepší romantické knihy.

Najlepšie romantické knihy

Názov Parametre
TOP romantické knihy
1. Pláž v Chorvátsku Pláž v Chorvátsku Žáner: romantické knihy
Autor: Julie Caplinová
Počet strán: 344
Do obchodu
2. Dotyk túžby Dotyk túžby Žáner: romantické knihy
Autor: Emily D. Beňová
Počet strán: 304
Do obchodu
3. Posledný let Posledný let Žáner: romantické knihy
Autor: Lacie Waldon
Počet strán: 336
Do obchodu
4. Prianie

Prianie

Žáner: romantické knihy
Autor: Nicholas Sparks
Počet strán: 352
Do obchodu
5. chata pri jazere Chata pri jazere Žáner: romantické knihy
Autor: Jasinda Wilderová
Počet strán: 368
Do obchodu
6. Škatulka spomienok Škatuľka spomienok Žáner: romantické knihy
Autor: Kathryn Hughesová
Počet strán: 432
Do obchodu
7 Road trip Road trip Žáner: romantické knihy
Autor: Beth O’leary
Počet strán: 472
Do obchodu
8. Spolubývajúca Spolubývajúca
Žáner: romantické knihy
Autor: Margaret Atwood
Počet strán: 344
Do obchodu
9. Pozvánka Pozvánka Žáner: romantické knihy
Autor: Vi Keeland
Počet strán: 344
Do obchodu
10. Omyl kniha Omyl  Žáner: romantické knihy
Autor: Elle Kennedy
Počet strán: 304
Do obchodu

Najlepšie romantické knihy – recenzie troch najlepších

Pláž v Chorvátsku – romantický príbeh s vôňou mora

Pláž v Chorvátsku

Kniha Pláž v Chorvátsku je akýmsi voľným pokračovaním príbehov z pera Julie Caplinovej. Séria Romantické úteky má v súčasnosti osem kníh a predpokladáme, že Pláž v Chorvátsku nie je posledná. Každá z kníh je situovaná do niektorého Európskeho mesta, ktoré autorka veľmi dobre pozná. Jej práca v PR si vyžaduje časté cestovanie, preto aj hlavné hrdinky sú svetobežníci a zoberú vás napríklad do Paríža, Brooklynu alebo Kodane.

Vyberte sa s hlavnou hrdinkou do Chorvátska. A nebude vás to stáť takmer nič. Iba chvíľu vášho času, keď sa s knihou posadíte do obľúbeného kresla. S hlavnou hrdinkou Maddie sme sa už stretli v parížskej cukrárni. Maddie, s dušou umelkyne, cíti, že si doteraz nenašla svoje miesto na Zemi. Príjme ponuku brigády na výletnej lodi, kde sa ako hosteska bude starať o šesť ľudí. Šesť ľudí, ktorí sú takí rozdielni, ako len môžu byť. A hoci to znie ako zamestnanie snov, niekoľkotýždňová plavba veru odhalí čokoľvek.

Užite si krásnu letnú atmosféru. Julie Caplinovádokáže úžasne narábať so slovami. Jej opisy sú hodnoverné, ľahko sa čítajú, príbeh tak dostáva reálny obraz. Keď budete čítať jej vykreslenie Chorvátska, doslova budete mať pocit, že kráčate po pláži. Uchváti vás tiež opis starobylého mestečka. Slnko, voda, pláž, Chorvátsko – leto hoci aj uprostred tuhej slovenskej zimy.

Dotyk túžby – romantický stret sveta bohatých a obyčajných ľudí

Dotyk túžby

Dotyk túžby je 2. vydanie slovenského bestselleru z pera obľúbenej spisovateľky Emily D. Beňovej a patrí medzi romantické knihy pre ženy. Emily nie je na slovenskej scéne žiadnym nováčikom a každá jej kniha si okamžite získa stovky čitateľov… alebo čitateliek, ak chcete. Jej romány sú plné lásky, napätia, vzťahy sú jednoduché aj komplikované. Ak si myslíte, že viete, ako sa príbeh skončí, objaví sa zrazu nejaká zápletka, ktorá premieša karty.

Tak je to aj v románe Dotyk túžby. Kniha vás ľahko vtiahne do deja, rýchlo a sviežo sa číta a obsahuje zopár pekných vášnivých scén. O čom je príbeh? Predstavte si, že by ste mali zdediť ohromný majetok, no aj takýto krásny sen má háčik. A presne to sa stalo hlavnej hrdinke Molly. Otec vo svojom závete trvá na tom, aby sa Molly vydala, a to nie za hocikoho. Musí si vziať niekoho zo svojej spoločenskej vrstvy. Až po svadbe bude majetok prepísaný na ňu. Jej matka má pre ňu solídneho adepta na manžela, ibaže je od nej podstatne starší. Vtedy prichádza do úvahy Oliver, bohatý príťažlivý muž, ktorý nemá v pláne usadiť sa. Ako sa Molly nakoniec rozhodne, sa dočítate v romantickej knihe Dotyk túžby.

V knihe nám autorka ukazuje dva svety: ten obyčajných ľudí a svet bohatých. Bohatstvo a problémy bohatých sú vykreslené realisticky, autorka presne vystihla komplikované vzťahy medzi rodinami, dotkla sa aj problému s drogami a alkoholom. Ak hľadáte oddychovku s dobrým príbehom, určite siahnite po tejto knihe.

Posledný let – romantická kniha vhodná nie len pre letné čítanie

Posledný let
Máme tu ďalšiu chuťovku prežiarenú teplými slnečnými lúčmi. Kniha je vhodná ako super letné čítanie, vezmite si ju na dovolenku, na pieskovej pláži ešte viac precítite príbeh. Odporúčame ju čítať aj v zimných mesiacoch, keď sa nám svet zdá ponurý a smutný.

Kniha Posledný let je ideálna letná romanca plná iskrivého napätia a vášne. Príbeh je zasadený do Belize, kde letuška Ava Greenová uviazne po tom, čo jej lietadlo má technické problémy. A mal to byť bežný nekomplikovaný let, ktorý mal ukončiť jej kariéru letušky. To by nebolo nič strašné, keby lietadlo neviedol Jack Stone, muž, ktorého už roky neznáša. No čím viac času s ním trávi na karibskom slnku, tým viac začína pochybovať o všetkom, čo si dovtedy o ňom myslela, ako aj o svojich predstavách o živote. A tak stojí pred dilemou, či svoje rozhodnutie, zostať už navždy pevne nohami na zemi je správne, alebo má znova roztiahnuť krídla a vzlietnuť.

Kto je Lacie Waldonová? Samá autorka pracuje ako letuška a v rámci svojej práce sa dostane na všakovaké miesta. Pozoruje ľudí, počúva ich, potom z toho vznikne vášnivý príbeh, tak ako jej debutový román Posledný let. Kniha vám vyvolá úsmev na tvári a nebudete ju chcieť pustiť z rúk, kým sa nedozviete Avaino rozhodnutie.

 

Knihy sú naozaj súčasťou života, či už tie klasické papierové alebo elektronické. Existuje nespočetné množstvo žánrov (fantasy, romantické, historické, pre deti, pre teenagerov) a my sa im chceme podrobnejšie venovať. Prehľadne to nájdete v našom článku Tipy na 100 najlepších kníh.

 

Zdieľajte článok

Ohodnoťte článok

Celkové hodnotenie: 4.4 (10 hlasov)

Autor

Eva Dedinská
Eva Dedinská

Svet okolo nás sa vyvíja. Dnes už neplatí to, čo včera. Fascinuje ma sledovať zmeny, snažím sa ich pochopiť a vyťažiť z nich to najlepšie. Aj preto píšem na túto stránku, porovnávam a analyzujem. Venujem sa tiež písaniu románov pre ženy. Navyše som hrdá Oravčanka, milujem hory, preto mojou najväčšou záľubou okrem písania je chalupárčenie.

Podobné články

Diskusia u článku

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pridať komentár