Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
  • Veľa inšpirácie pre váš výber.
Menu
>

Najlepšie historické romány

6. 9. 2022 Aktualizované

Hrady, zámky a rozsiahle panstvá na jednej strane, chudobné chatrče a každodenný boj o prežitie na strane druhej. Aj také sú historické romány. K tomuto žánru sa radia aj príbehy z nie tak veľmi dávnej minulosti. Dajte sa uniesť do histórie a začítajte sa do niektorého príbehu z nášho výberu najlepších historických románov.

Najlepšie historické romány – TOP 10

Názov Parametre
Najlepšie historické romány
1. Spalujúca vášeň Spaľujúca vášeň Žáner: historické romány
Autor: Julia Quinn
Počet strán: 256
Do obchodu
2. Sedem sestier historický román Sedem sestier Žáner: historické romány
Autor: Lucinda Riley
Počet strán: 436
Do obchodu
3. Ohrdnuté srdce historický román Ohrdnuté srdce Žáner: slovenský historický román
Autor: Jana Pronská
Počet strán: 280
Do obchodu
4. V očiach pomstiteľa historický román

V očiach pomstitľa

Žáner: historické knihy
Autor: Kristína Brestenská
Počet strán: 344
Do obchodu
5. Piliere zeme historické knihy Piliere zeme Žáner: historické knihy
Autor: Ken Follet
Počet strán: 916
Do obchodu
6. Sophie-historicky-roman Sophie 5: Kráľovná jeho srdca Žáner: historické romány
Autor: Martina Monošová
Počet strán: 368
Do obchodu
7 Berlínské hvezdy historický román Berlínské hviezdy Žáner: historický príbeh
Autor: Michaela Ella hajduková
Počet strán: 432
Do obchodu
8. Malé ženy romantický historický román Malé ženy
Žáner: romantický historický román
Autor: Louisa May Alcott
Počet strán: 576
Do obchodu
9. Splnený sen historická kniha Splnený sen Žáner: historický román z dob Napoleona
Autor: Mary Balogh
Počet strán: 320
Do obchodu
10. Ženy zo zámku Lafayette Ženy zo zámku Lafayette  Žáner: historické romány
Autor: Stephanie Dray
Počet strán: 560
Do obchodu

Najlepšie historické romány – recenzie troch najlepších

Ak vás lákajú príbehy, v ktorých vystupujú grófovi a grófky, kniežatá a vojvodovia, dámy sú oblečené v honosných šatách, všade sú šperky a lesk, patríte k milovníkom historických romancí.

Recenzia: Spaľujúca vášeň – skvelá kniha patriaca medzi ľúbostné romány

Spalujúca vášeň

Spaľujúca vášeň je jeden z ôsmych dielov zo série o Bridgertonovcoch, zámožnej rodine z londýnskej smotánky. 8 nerozlučných súrodencov hľadá lásku a šťastie. Každý diel sa týka jedného z nich a autorka Julia Quinnová nám odhaľuje ich spletité cesty.

V Spaľujúcej vášni sa zoznámime s Michaelom Stirlingom, ktorý sa zakuká do Francescy Bridgertonovej. A to je všetko. Keďže Francesca má pred svadbou s iným, Michael musí svoje sympatie k snúbenici iného potlačiť. Zvrat nastane, keď Francesca nečakane ovdovie. Michaelovi sa otvárajú dvere, aby si získal ženu, ktorú už nejaký čas nevie dostať z hlavy. Kniha je plná romantiky, nechýbajú však ani pikantné erotické… a ako názov knihy naznačuje, aj vášnivé scény.

Bridgertonovci sa dostali aj na naše obrazovky. Len čo sa spustilo premietanie seriálu na Netflixe, Bridgerton sa stal vôbec najsledovanejším seriálom. To isté môžeme povedať aj o sérii kníh. Príbehy sú písané jednoducho, vecne, aj preto sa ľahko čítajú. Sú určené skôr pre nenáročných čitateľov, vhodné čítanie, ak potrebujete zrelaxovať a vypnúť hlavu. Ak radi čítate romantické príbehy s dávkou humoru, krásnych plesov a sexi bratov, rozhodne siahnite po tejto sérii.

Recenzia: Sedem sestier – historický román pre ženy

Sedem sestier historický román

Sedem sestier – sedem kníh. V prvom diely série z pera spisovateľky Lucindy Riley sa zoznámime so šiestimi mladými ženami a mužom, ktorý sa stal ich otcom. Šesť dievčat, každá z iného kúta sveta, sú nevlastné sestry, ktoré si ich „tatko“ adoptoval. Pred smrťou im zanechal obálku, v ktorej sa ukrýva pravda o narodení každej z nich. Indície, ktoré ich majú zaviesť na miesto, kde sa narodili. Prečo šesť? V knihách sa spomína aj siedma sestra, no veľmi okrajovo. Tej je venovaný siedmy diel Stratená sestra. Ak teda chcete poznať odpoveď na túto otázku, hor sa do čítania. Ale pekne po poriadku, najprv sa zoznámte s Maiou.

Ako prvá sa na svoju púť vyberie Maia. Smeruje do Brazílie. Vďaka indíciám sa dostáva ďaleko do svojej minulosti a prostredníctvom svojej prastarej mamy Izabely spoznáva svojich pokrvných predkov. V knihe sa striedajú dva pohľady a dve časové obdobia. Súčasnosť tvorí Maya, minulosť jej prastará mama Izabela.

Sedem sestier patrí v súčasnosti medzi najobľúbenejšie a najvyhľadávanejšie knihy vôbec. Hneď od začiatku ste vtiahnutí do deja, sprevádzate Maiu na jej púti do vlastnej minulosti. Príbeh je pútavý, písaný ľahko, knihu nepustíte z ruky, kým sa nedostanete k poslednej bodke. V knihe nájdete všetko, čo od skvelého románu očakávate. Prepletené osudy, sklamanie, ale aj dobrodružstvo, nádej, vášeň a samozrejme lásku.

Recenzia: Ohrdnuté srdce – historický román od slovenskej autorky

Ohrdnuté srdce historický román

Jana Pronská, najobľúbenejšia slovenská spisovateľka historických románov, má na svojom konte už 22 kníh. Právom je označovaná za kráľovnú historických románov. Jej verné čitateľky doslova striehnu na jej novú knihu, aby si rozšírili svoju zbierku.

Jej najnovší príbeh Ohrdnuté srdce nás opäť zavedie do stredovekého Slovenska. Autorka zasadila príbeh do oblasti Liptovského Hrádku, točí sa okolo mladej panny Johanky z Liptova, ktorú v útlej mladosti zasnúbili s Radovanom Balašom. Radovan je vnukom mocného veľmoža Magistra Donča, skutočnej postavy z našej histórie, ktorý staval jeden hrad za druhým. Johankou jej snúbenec krátko pred svadbou pohrdol, za čo ho jeho starý otec vydedil a vyhodil. Odvtedy sa musí životom pretĺkať sama. Keď jej po siedmych rokoch niekto zaklope na dvere, musí sa rozhodnúť, či Radovanovi uverí, že sa zmenil a dospel. Pustí ho napokon do svojho domu? A do svojho srdca?

Ohrdnuté srdce dokáže vyliečiť len čistá a úprimná láska. Ponorte sa do historického príbehu a dajte sa niesť napätím a láskou. Aj tento príbeh končí šťastne, tak ako sme zvyknutí u Janky Pronskej. Cesta ku šťastnému koncu bude však poriadne tŕnistá.

Knihy sú naozaj súčasťou života, či už tie klasické papierové alebo elektronické. Existuje nespočetné množstvo žánrov (fantasy, romantické, historické, pre deti, pre teenagerov) a my sa im chceme podrobnejšie venovať. Prehľadne to nájdete v našom článku Tipy na 100 najlepších kníh.

Zdieľajte článok

Ohodnoťte článok

Celkové hodnotenie: 1.0 (1 hlas)

Autor

Eva Dedinská
Eva Dedinská

Svet okolo nás sa vyvíja. Dnes už neplatí to, čo včera. Fascinuje ma sledovať zmeny, snažím sa ich pochopiť a vyťažiť z nich to najlepšie. Aj preto píšem na túto stránku, porovnávam a analyzujem. Venujem sa tiež písaniu románov pre ženy. Navyše som hrdá Oravčanka, milujem hory, preto mojou najväčšou záľubou okrem písania je chalupárčenie.

Podobné články

Diskusia u článku

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pridať komentár