Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
  • Veľa inšpirácie pre váš výber.
Menu
Testado.sk » Nezařazené

Najlepšie životopisné knihy a biografie

Slávni a mocní ľudia nás fascinujú od pradávna. Myslitelia, úspešní podnikatelia, politici. Niekto zas má svojho „miláčika“ vo svete filmu alebo hudby a vždy sa veľmi poteší, keď svetlo sveta uzrie životopisná kniha odhaľujúca tajomstvá jeho úspechu. Pripravili sme pre vás top životopisné knihy a biografie. V našom výbere nájdete skutočný príbeh Karla Gotta alebo cestu za úspechom lyžiarky Petry Vlhovej.

Najlepšie životopisné knihy a biografie

Názov Parametre
TOP biografie
1. Milan Lasica všetko o mojom otcovi Všetko o mojom otcovi Žáner: životopisné knihy
Autor: Hana Lasicová
Počet strán: 256
Do obchodu
Porovnať ceny
2. Karel Gott má cesta za štěstím Má cesta za štěstím Žáner: biografia
Autor: Karel Gott
Počet strán: 696
Do obchodu
Porovnať ceny
3. Kancelárka biografia Kancelárka Žáner: životopisné knihy
Autor: Kati Marton
Počet strán: 344
Do obchodu
Porovnať ceny
4. Freddie Mercury

Freddie Mercury & Qeen+DVD

Žáner: životopisné knihy
Autor: neuvedený
Počet strán: 123
Do obchodu
Porovnať ceny
5. Petra Vlhová Petra. Moja cesta k veľkému glóbusu Žáner: životopisné knihy
Autor: Juraj Berzedi, Petra Vlhová
Počet strán: 304
Do obchodu
Porovnať ceny
6. Elon Musk biografia Elon Musk Žáner: životopisné knihy
Autor: Vance Ashlee
Počet strán: 352
Do obchodu
Porovnať ceny
7 Petar Sagan Peter Sagan: Môj svet Žáner: biografia
Autor: Peter Sagan
Počet strán: 344
Do obchodu
Porovnať ceny
8. Rozprávač Rozprávač
Žáner: životopisné knihy
Autor: Dave Grohl
Počet strán: 336
Do obchodu
Porovnať ceny
9. Marek Hamšík Marek Hamšík – futbalová superstar Žáner: životopisné knihy
Autor: Roman Smutný
Počet strán: 160
Do obchodu
Porovnať ceny
10. Deník Anny Frankovej Denník Anny Frankovej  Žáner: životopisné knihy
Autor: Mirjam Pressler, Otto H. Frank
Počet strán: 376
Do obchodu
Porovnať ceny

Najlepšie životopisné knihy a biografie – recenzie troch najlepších

Všetko o mojom otcovi – recenzia životopisnej knihy o Milanovi Lasicovi

Milan Lasica všetko o mojom otcovi

Milan Lasica sa do našich sŕdc zapísal ako jedinečný komik, ktorý svojimi trefnými vtipmi, hláškami a glosami zabával celé Slovensko. Rezonujú v našich mysliach, aby nám pripomínali, že človek takéhoto zrna sa rodí zriedka. Milan Lasica si získal fanúšikov naprieč generáciami, naši starí rodičia sa v ňom videli, jeho múdre slová sprevádzajú aj mladšie ročníky, ani medzi tínedžermi nie je neznámy.

Divadlo preňho predstavovalo celý život. Najmä štúdio S, neskôr L + S. Tento výnimočný slovenský herec sa narodil 03.04.1940 vo Zvolene, herecký svet opustil 18.07.2021, zomrel tam, kde to mal najradšej – v divadle, počas klaňačky. Na konte má niekoľko divadelných hier a filmov. Začínal písaním autorských dialógov a scénok pre seba a svojho partnera Júliusa Satinského. Vo svojej dramatickej tvorbe si bral za vzor českých komikov Voskovca a Wericha. Dramatik, prozaik, textár, herec, režisér, humorista a moderátor, Milan Lasica vyskúšal hádam všetko, len aby si splnil sen a bol bližšie pri divákoch.

Knihu Všetko o mojom otcovi napísala jeho dcéra, spisovateľka Hana Lasicová. Dielo je napísané formou otázok a odpovedí, ľahko sa číta, čitateľ má dojem, že s velikánom sedí priamo v jeho obývačke a len tak klebetia. Prvé vydanie vyšlo v roku 2014, druhé, obohatené o nové rozhovory, fotografie a ukážky scenárov či literárnej tvorby v marci 2022.

Má cesta za štěstím – biografia stálice popmusic Karla Gotta

Karel Gott má cesta za štěstím

Keď Karel Gott odišiel do hudobného neba, aby svojím hlasom tešil toho, kto mu na zemskej púti prepožičal meno (Gott, z nem. Boh), plakal hádam celý svet. Za takmer 60 rokov svojho pôsobenia na hudobnej scéne si podmanil nielen milovníkov dobrej hudby v Česku a na Slovensku, jeho hlas zbožňovali aj v Nemecku, Rakúsku, Paríži, ale aj za oceánom v Paraguaji, USA či Austrálii, kde často koncertoval. Je zapísaný do Guinessovej knihy rekordov ako stálica popmusic a tiež ako spevák s najpestrejším repertoárom.

Knihu Má cesta za štěstím napísal sám maestro. Vznikala v čase, keď Karel už vedel o svojej chorobe. V diele prerozprával celý svoj životný príbeh, doplnil ho rôznymi zaujímavosťami a fotografiami, niektoré z nich sú úsmevné a čitateľ sa napriek smútku zo straty neubráni úsmevu. Z jeho biografie nebudeme prezrádzať veľa, ponorte sa do čítania a užite si slávu spolu s Karlem.

Čo o nej hovoria fanúšikovia?Požičiame si Slávkine slová: „V knihe vyznieva tento výnimočný človek pozoruhodne blízkym dojmom, ako „chlapec od vedľa“, čo človeku dáva nádej, že kombináciou nesmiernej usilovnosti a zanietenosti pre svoj talent môže vyliezť na vrchol v podstate hocikto.“

Janka napísala: „Má cesta za štestím je veľmi dobre napísaná autobiografia. Na prvý pohľad síce vyzerá, že to bude dlhé čítanie,ale opak je pravdou a číta sa celkom ľahko, nakoľko je pútavá, písaná úprimne a srdcom. Je to proste Kája…“

Kancelárka – život Angely Merkelovej v životopisnej knize

Kancelárka biografia
Čo sa ukrýva za vzostupom Angely Merkelovej? Z dievčatka, ktoré so svojím otcom, kňazom, strávilo detstvo v Sovietmi okupovanom východnom Nemecku, neskôr chemická výskumníčka, sa zrazu objaví na politickej scéne a ako kancelárka doslova ovládne západný svet.

Politička, ktorá si starostlivo stráži svoje súkromie, sa v životopisnom diele Kancelárka predstaví ako silná cieľavedomá líderka, ktorá si dokázala poradiť aj s takými mocnými mužmi, ako súTrump alebo Putin. Spisovateľka Kati Marton poodhaľuje zákulisie jej pôsobenia vo vysokej politike, Angela Merkelová jej obetovala celých 16 rokov. Jedny ju milovali, iní nenávideli. Väčšina sa však zhodne, že vláda Merkelovej bola obdobím istoty vo svete otriasanom globálnymi krízami.

Najmocnejšia žena planéty je v prvom rade človek, žena, má svoje sny aj slabosti. Už od detstva ju fascinovala fyzika, má doktorát z kvantovej chémie.Hovorí obstojne česky a vie dokonca variť knedle. Vždy vo štvrtok si dopraje saunu a fandí futbalu. Má strach zo psov. S manželom chodieva často na túry a do opery. Aj toto je bývala nemecká kancelárka. Angela dokázala aj svoju politickú aktivitu ukončiť na úrovni. Na rozlúčke jej vojenská kapela zahrala tri piesne na želanie, medzi inými aj jednu punkovú skladbu zo 70. rokoch. To by ste o nej nepovedali, všakže?

 

Knihy sú naozaj súčasťou života, či už tie klasické papierové alebo elektronické. Existuje nespočetné množstvo žánrov (fantasy, romantické, historické, pre deti, pre teenagerov) a my sa im chceme podrobnejšie venovať. Prehľadne to nájdete v našom článku Tipy na 100 najlepších kníh.

 

Zdieľajte článok

Ohodnoťte článok

Celkové hodnotenie: 4.7 (11 hlasov)

Autor

Eva Dedinská
Eva Dedinská

Svet okolo nás sa vyvíja. Dnes už neplatí to, čo včera. Fascinuje ma sledovať zmeny, snažím sa ich pochopiť a vyťažiť z nich to najlepšie. Aj preto píšem na túto stránku, porovnávam a analyzujem. Venujem sa tiež písaniu románov pre ženy. Navyše som hrdá Oravčanka, milujem hory, preto mojou najväčšou záľubou okrem písania je chalupárčenie.

Podobné články

Diskusia u článku

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pridať komentár