Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu

Najlepší generátor vodíkovej vody – test a porovnanie 2023

Pitie zdravej vody prináša do života množstvo benefitov. V prvom rade vás zbaví stresu, únavy a je zdrojom dôležitých minerálnych solí i organických látok. Ako však vybrať vhodnú vodíkovú fľašu do vašej domácnosti, na akom princípe funguje a ako sa vyrába vodíková voda, môže byť pre laika náročné. Preto sme pre vás pripravili porovnanie najlepších generátorov vodíkovej vody.

V rámci neho sme našli aj víťaza, ktorým sa stal Nanolab Fľaša na výrobu vodíkovej vody Angelli, 0,3L

1. miesto

Vodíková fľaša ideálna na cestovanie s vysokým obsahom vodíka.

2. miesto

Zvláda aj z vody odstrániť aj chlór a ozón. Proces výroby trvá iba 5 až 7 minút.

3. miesto

0,5 litrová fľaša na výrobu vodíkovej vody s jednoduchým ovládaním.

Najlepšia vodíková fľaša

Nanolab Fľaša na výrobu vodíkovej vody Angelli, 0,3L – generátor molekulárneho vodíka

generátor molekulárneho vodíka s vysokým obsahom vodíka

Objem nádoby: 0,3 l | Hodnota ORP: -450 mV | Objem vodíka: 980 – 1 300 ppb | Hmotnosť: 420 g | Materiál: borosilikátové sklo, ABS, nerezová oceľ 304, titan, platina | Približná cena: 139,10 €

Klady
 • Vhodná na cestovanie
 • Vysoký obsah vodíka
 • Kvalitné spracovanie
Zápory
 • Bez výraznejších nedostatkov

Jednotkou v rámci nášho výberu sa stala fľaša na výrobu vodíkovej vody Angelli s objemom 0.3 L. Je ideálna na cestovanie, no má aj ďalšie prednosti, vďaka ktorým sme jej udelili prvé miesto.Oceňujeme totiž vysoký obsah vodíka v pomere 980-1600 ppb. Na jedno nabitie fľaša vyrobí až 4,5 L vodíkovej vody. Takže ju môžete bez problémov použiť až 15-krát za sebou.

Výborné je aj spracovanie tohto generátora na výrobu vodíka. Nerezová oceľ, titan a platina zabezpečia, aby vodík z fľaše neunikol, no sú aj zárukou dlhoročného používania. Fľaši Angeli tak nemáme čo vytknúť, jedine mierne vyššiu cena, ktorá však korešponduje s kvalitou.

Lazena HB-H05M – najlepšia multifunkčná vodíková fľaša

Vodíková voda flaša Lazena

Objem nádoby: 0,4 l | Hodnota ORP: -400 až -600 mV  | Objem vodíka: 1000-1600 ppb | Hmotnosť: 580 g | Materiál: borosilikátové sklo, ABS, nerezová oceľ 304, titan, platina | Približná cena: 210 €

Klady
 • Rýchla príprava
 • Oddeluje aj kyslík, volný chlór a ozón
 • Vysoký objem vodíka
Zápory
 • Bez nedostatkov

Vodíková fľaša Lazena HB-H05M s objemom 0,4 litra sa pýši objemom vodíka 1 000-1 600 ppb a oxidačne redukčným potenciálom v hodnote od -400 do -600 mV.

Odlišuje ju vylepšená technológia, ktorá zaistí vyššiu koncentráciu vodíka, ale aj oddelenie kyslíka, voľného chlóru a ozónu. Výhoda tohto vodíkového generátora Lazena je v tom, že celý proces trvá iba 5 až 7 minút a použitie je úplne jednoduché.

Generátor aktívneho vodíka Biogenis – vodíková fľaša vhodná na cestovanie v praktickom balení

vodíková fľaša vhodná na cestovanie v praktickom balení

Objem nádoby: 0,5 l | Hodnota ORP: -230 mV | Objem vodíka: 980 ppb | Hmotnosť: 330 g | Materiál: – | Približná cena: 150 €

Klady
 • Rýchla príprava
 • Vhodná na cestovanie
 • Jednoduchá manipulácia
Zápory
 • Nižší objem vodíka

Do nášho porovnania sme zaradili aj generátor aktívneho vodíka Biogenis. Aj v tomto prípade ide o praktickú vodíkovú fľašu s nižším objemom. Pol litrovú fľašu tak môžete so sebou zobrať naozaj kamkoľvek a zdravú vodíkovú vodu vám pripraví do 5 minút.

Na druhej strane má ale fľaša o čosi menší podiel obsahu vodíka ako pri Angelli či Flaške. Ten sa pohybuje len na úrovni 900 ppb a rozsah ORP je -200mV. Páči sa nám však, že plastový kryt je vyrobený bez BPA, takže vodíková fľaša Biogenis určite poteší menej náročných užívateľov.

Ako vybrať vodíkovú fľašu

Čo je to vodíková fľaša a aký má prínos pre zdravie? V čom je voda v nej iná ako bežná voda z vodovodu? Na tieto otázky nájdete odpovede v nasledujúcich riadkoch.

ako vybrať generátor ma výrobu vodíka a ako sa pije vodíková voda

Aká je zdravá voda?

Voda je pre život nevyhnutná. O tom nemusíme diskutovať. Čistá pramenitá voda býva zložená z jednej molekuly kyslíka a dvoch vodíka. No prírodná voda obsahuje aj ďalšie minerálne a organické látky. Patrí sem napríklad vápnik, horčík alebo sodík. V prípade však, že sa pramenitá voda dostane do kontaktu s priemyselnou odpadovou vodou musí pred balením prejsť procesom chemického čistenia. V rámci neho sa okrem škodlivých látok strácajú aj minerálne.

Takže odborníci začali hľadať riešenie ako do domácnosti priniesť kvalitnú zdravú vodu. Výsledkom ich výskumu sa stali zdravé vodíkové fľaše.

Molekulárny vodík a jeho prínos na zdravie

Vodíkové fľaše alebo inak nazývané generátor vodíkovej vody je vyrobený na princípe molekulárneho vodíka. Ten predstavuje účinný antioxidant, ktorý bojuje s oxidačným stresom. Navyše má preukázateľné výsledky aj v prevencii proti onkologickým ochoreniam, Parkinsonovej chorobe či cukrovke.

Molekulárny vodík však pre telo nie je ľahko prístupný, pretože v molekulách vody sa viaže na kyslík. No generátor vody ho dokáže vyrobiť formou elektrolýzy pitnej vody. Vy tak konzumáciou vody z vodíkovej fľaše prinášať vášmu telu všetky jeho blahodarne účinky.

Tie sú podporené aj nasledujúcou štatistikou. Vodík je 863-krát účinnejší ako koenzým Q10176-krát účinnejší ako vitamín C. Jeho sila je takmer 300-krát väčšia ako najznámejších antioxidandov. No a vodíková voda obsahuje viac vitamínov A, C a E ako zelený čaj.

Najneznámejšie účinky vodíkovej vody sú:

 • Odstraňuje voľné radikály a spomaľuje starnutie, podporuje vznik kolagénu a chráni pred ÚV žiarením.
 • Zmierňuje únavu.
 • Detoxikuje a podporuje metabolizmus.
 • Zlepšuje cirkuláciu krvi a jej schopnosť prenášať kyslík.
 • Má antibakteriálne a protizápalové účinky.

Ako funguje generátor vodíka

Vodíková voda sa v domácich podmienkach pripravuje pomocou generátora vodíkovej vody. Zvyčajne ich na trhu nájdete v podobe fliaš s rôznym objemom. Najčastejšie s objemom 0,3 l alebo 1 L, tedy menšie objemy.

Je to tak preto, lebo po výrobe vodíkovej vody v generátore ju musíte do 15–30 minút skonzumovať. Vodu s obsahom vodíka si pripravíte vo fľaši na to určenú veľmi jednoducho. Stačí ak ju naplníte pitnou vodou z vodovodu, pričom teplota vody by mala byť pod 60 °C. Z horúcej vody totiž uniká vodík. Následne stlačíte tlačidlo na prípravu a celý proces sa môže začať. Nie je dlhý, trvá od 5 do 15 minút.

Aké vlastnosti by mal mať generátor molekulárneho vodíka

Vodíková voda má širospektrálne pozitívne účinky na zdravie človeka. Množstvo jej dennej dávky pre organizmus nie je limitované. Hydrogenová voda je tak skvelým spoločníkom na udržanie sviežej kondície, na jej produkciu však potrebujete vhodný generátor a preto sa teraz pozrieme, na aké vlastnosti by ste si pri jeho výbere mali dať pozor.

Vlastnosť Popis
Hodnota ORP (oxidačno-redukčného potenciálu) Ide o označenie, ktoré pomenováva potenciál pitnej vody. Pri klasickej vode z vodovodu má takmer vždy kladné čísla. Vodíkom sa však jej ORP zníži a telo ju tak dokáže lepšie využiť. ORP sa štandardne uvádza v milivoltoch a hľadajte vodíkové fľaše, ktoré vedia vodu dostať do hodnoty -650 mV.
Objem vodíka V tomto prípade platí priama úmera, čím vyšší podiel vodíka vo fľaši, tým je kvalitnejšia. Objem sa udáva v jednotke ppb – teda koľko častíc vodíka pripadá na 1 miliardu ďalších. Optimum v prípade generátorov vodíkovej vody je 0.8 – 1,6 ppm.
Objem vodíkovej fľaše Objem závisí od vašich osobných preferencií, majte však na pamäti, že vodíkovú vodu treba vypiť najneskôr do pol hodiny. Inak vodík unikne do vzduchu. Preto, ak plánujete vodíkovú vodu piť len vy, voľte radšej fľaše s menším objemom.
Spôsob napájania Väčšina vodíkových fliaš funguje pomocou USB kábla, takže generátor na výrobu vodíkovej vody môžete používať prakticky všade.

Starostlivosť o generátor na vodík

Fľaša na prípravu vodíkovej vody pritom nepotrebuje špeciálnu starostlivosť. Niektoré výrobky treba pred prvým použitím pripraviť zväčša odstátim vody vo fľaši niekoľko hodín.

Následne si generátor nevyžaduje zvýšenú pozornosť. Výrobcovia však odporúčajú vo fľaši nechávať malé množstvo vody, aby v nej nevyschli elektródy. No a kompletné čistenie vnútorného objemu by ste mali vykonať aspoň raz za 3 mesiace. Poslúži vám k tomu biely ocot alebo kyselina citrónová. Špeciálne produkty na čistenie vodíkových fliaš ponúkajú aj samotní výrobcovia. Takže údržba by vám nemala robiť väčšie starosti.

Náš tip

Zaujala vás téma zdravej vody? Prečítajte si aj náš test najlepšie filtračné kanvice.

Kde kúpiť generátor vodíka

Generátor na výrobu vodíkovej vody nájdete v špecializovaných obchodoch. Tie sa však nenachádzajú v každom slovenskom meste a preto ak chcete ísť na istotu zamierte na internet. Najviac produktov pritom nájdete v špecializovaných e-shopoch výrobcov a distribútorov. My odporúčame predovšetkým nanolab.sktualmed.sk.

Nájdete v nich generátory halogénovej vody viacerých značiek. Medzi nimi Angelli či FLAŠKA.

Najobľúbenejšie značky vodíkovej fľaše

Angelli

nanolab logo

Výhradným distrubútorom generátorov vodíkovej vody Angelli je firma Nanolab. V prípade tohto brandu ide o prvotriedne produkty s modernými technológiami. Okrem fliaš na vodíkovú vodu v ich portfóliu nájdete kyslíkové prístroje, aróma lampy či ďalšie produkty pre domácnosť a zdravie.

FLAŠKA

Flaška logo

Distribútorom FLASKA je slovenská firma, ktorá ju do našich končín priniesla z Hong Kongu. Príbeh FLASKA má u nás síce len 6 ročnú históriu, no prepadlo jej už niekoľko tisíc nadšencov živej vody pripravenej do niekoľkých minút.

Koľko stojí generátor vodíka

Zdravie je najvzácnejšia vec, ktorú máme. Preto ani kvalitné produkty na podporu zdravia nie sú zadarmo. Práve naopak, pripravia vás o niekoľko stoviek eur, no verte tomu, že výsledok bude stáť za to.

Generátor na vodík 140 €

Generátor vodíka do 140 € kúpite s menším objemom. Najčastejšie ide o cestovné balenia s objemom do 0,5 L.

Generátor na vodík od 140 € do 200 €

Kvalitnejšie generátory vodíkovej vody s vyšším objemom vodíka dostanete v cene od 140 € do 200 €. S týmto rozpočtom sa zmestíte aj do prémiových značiek, no s menším objemom fľaše.

Generátor na vodík nad 200 €

Cenová kategória nad 200 € ponúka najveľkorysejšie možnosti. V rámci nej sa zmestíte do kúpy vodíkovej fľaše pre celú rodinu a budú to najkvalitnejšie produkty popredných výrobcov.

Zdieľajte článok

Ohodnoťte článok

Celkové hodnotenie: 5.0 (1 hlas)

Autor

Katarína Kmeťová
Katarína Kmeťová

Som mama dvoch malých detí, ktorá sa už viac ako 15 rokov pohybuje v oblasti PR, marketingu a obchodu. Počas rodičovskej dovolenky je písanie nástroj, vďaka ktorému mám kontakt so svetom. Okrem toho spravujem vlastný blog a zaujímam sa o zdravý životný štýl, motivačnú literatúru, módu a smart technológie.

Podobné články

Diskusia u článku

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pridať komentár