Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
 • Veľa inšpirácie pre váš výber.
Menu
Testado.sk » Nezařazené

Najlepší generátor vodíka 2024 – Recenzie a porovnanie

Pitie zdravej vody prináša do života množstvo benefitov. V prvom rade vás zbaví stresu, únavy a je zdrojom dôležitých minerálnych solí i organických látok. Čo to však je vodíková fľaša alebo generátor vodíka, na akom princípe funguje a ako sa vyrába vodíková voda, môže byť pre laika náročné. Preto sme pre vás pripravili porovnanie najlepších generátorov vodíkovej vody. V rámci neho sme našli aj víťaza, ktorým sa stal Nanolab Fľaša na výrobu vodíkovej vody Angelli, 0,3L.

Objem 0,3 l

Kvalitná vodíková fľaša ideálna na cestovanie s vysokým obsahom vodíka.

Objem 0,4 l

Zariadenie dodáva do vody čistý vodík bez odpadových látok, ako sú ozón a chlór.

Objem 0,42 l

Generátor vodíkovej vody v dizajne praktickej ľahko prenosnej fľaše.

Najlepšia vodíková voda z fľaše

Recenzia: Nanolab Fľaša Angelli – kvalitný generátor molekulárneho vodíka

generator vodika vodivkova voda – najlepšie vodikove flase Nanolab Fľaša Angelli

Objem nádoby: 0,3 l | Hodnota ORP: -450 mV | Objem vodíka: 980 – 1 300 ppb | Hmotnosť: 420 g | Materiál: borosilikátové sklo, ABS, nerezová oceľ 304, titan, platina | Približná cena: 157 €

Klady
 • Vhodná na cestovanie
 • Vysoký obsah vodíka
 • Kvalitné spracovanie
Zápory
 • Bez výraznejších nedostatkov

Jednotkou v rámci nášho výberu sa stala fľaša na výrobu vodíkovej vody Angelli s objemom 0.3 L. Je ideálna na cestovanie, no má aj ďalšie prednosti, vďaka ktorým sme jej udelili prvé miesto.Oceňujeme totiž vysoký obsah vodíka v pomere 980–1600 ppb. Na jedno nabitie fľaša vyrobí až 4,5 L vodíkovej vody. Takže ju môžete bez problémov použiť až 15-krát za sebou.

Výborné je aj spracovanie tohto generátora na výrobu vodíka. Nerezová oceľ, titan a platina zabezpečia, aby vodík z fľaše neunikol, no sú aj zárukou dlhoročného používania. Fľaši Angeli tak nemáme čo vytknúť, jedine mierne vyššiu cena, ktorá však korešponduje s kvalitou.

Recenzia: UVTech Hydrogen-1 – generátor vodíkovej vody s LED osvetlením

generator vodika – najlepšie vodikove flase UVTech Hydrogen-1

Objem nádoby: 0,4 l | Hodnota ORP: -500 mV až -650 mV | Objem vodíka: 900 – 2 800 ppb | Hmotnosť: 540 g | Materiál: sklo, titán potiahnutý platinou | Približná cena: 105 €

Klady
 • Vysoký objem vodíka
 • 3 režimy
 • Atraktívne LED podsvietenie
 • Bohaté príslušenstvo
Zápory
 • Žiadne

Fľaša s generátorom vodíka UVTech Hydrogen-1 je zariadenie, ktoré premieňa obyčajnú vodu na vodu bohatú na vodík. Voda z fľaše Hydrogen-1 má koncentráciu vodíka od 900 ppb do 2800 ppb, čo je výrazne viac ako u bežných vodíkových generátorov.

Špičková SPE elektróda a membrána PEM zaručujú, že do vody sa dostanú len vodík a žiadne škodlivé odpadové látky. Fľaša ponúka 3 režimy pre rôzne potreby: 3 minúty, 10 minút a samočistiaci režim.  Batéria s kapacitou 1800 mAh poskytuje dostatok energie na výrobu približne 6-12 litrov vodíkovej vody na jedno nabitie (v závislosti od zvoleného programu). Vďaka inhalačnej hadičke môžete vodík aj inhalovať, čím priamo ovplyvníte dýchacie cesty.

Fľaša s objemom 0,4 l je kompaktná a ľahko sa prenáša, takže si môžete vodíkovú vodu pripraviť kdekoľvek. Efektné LED podsvietenie pridáva vizuálnu atraktivitu a indikuje stav zariadenia. Súčasťou balenia je adaptér na závit bežný v PET fľašiach. Na generátor je tak možné naskrutkovať PET fľašu so závitom 30 mm.

Recenzia: Premium generátor vodíkovej vody – vodíková fľaša vhodná na cestovanie

Premium generátor vodíkovej vody

Objem nádoby: 0,42 l | Hodnota ORP: -347 mV | Objem vodíka: 700 – 1 800 ppb | Hmotnosť: 550 g | Materiál: nerezová oceľ 304, sklo, polykarbonát | Približná cena: 55 €

Klady
 • Elegantný dizajn v striebornej farbe
 • Vhodná na cestovanie
 • Kvalitná voda do 6 min
 • Možno použiť vodu z vodovodu aj balenú vodu
 • Priaznivá cena
Zápory
 • Nižší ORP

Už samotné pitie vody prináša množstvo benefitov pre náš organizmus. Ak si však zadovážite generátor vodíkovej vody Premium, vaše telo sa vám poďakuje. Generátor pomocou elektrolýzy generuje z vody molekuly vodíka, pričom vlastnosti vody nemení. Vode zostáva pôvodné pH aj pôvodná mineralizácia.

420 ml sklenená fľaša sa nabíja pomocou USB kábla. Doba nabíjania je 2-3 hodiny, samotná elektrolýza trvá 3–6 min. Už po jednom cykle generovania získa voda -347 mV ORP, čo je slabší priemer, tomu zodpovedá aj cena generátora. Prvou elektrolýzou môžete dosiahnuť koncentráciu 700–900 ppb, druhou elektrolýzou až 1800 ppb v závislosti na hodnotách použitej vody.

Ako vybrať vodíkovú fľašu

Čo je to vodíková fľaša a aký má prínos pre zdravie? V čom je voda v nej iná ako bežná voda z vodovodu? Na tieto otázky nájdete odpovede v nasledujúcich riadkoch.

Aká je zdravá voda?

Voda je pre život nevyhnutná. O tom nemusíme diskutovať. Čistá pramenitá voda býva zložená z jednej molekuly kyslíka a dvoch vodíka. No prírodná voda obsahuje aj ďalšie minerálne a organické látky. Patrí sem napríklad vápnik, horčík alebo sodík. V prípade však, že sa pramenitá voda dostane do kontaktu s priemyselnou odpadovou vodou musí pred balením prejsť procesom chemického čistenia. V rámci neho sa okrem škodlivých látok strácajú aj minerálne.

Takže odborníci začali hľadať riešenie ako do domácnosti priniesť kvalitnú zdravú vodu. Výsledkom ich výskumu sa stali zdravé vodíkové fľaše.

Najlepší generátor vodíkovej vody

Molekulárny vodík a jeho prínos na zdravie

Vodíkové fľaše alebo inak nazývané generátor vodíkovej vody je vyrobený na princípe molekulárneho vodíka. Ten predstavuje účinný antioxidant, ktorý bojuje s oxidačným stresom. Navyše má preukázateľné výsledky aj v prevencii proti onkologickým ochoreniam, Parkinsonovej chorobe či cukrovke.

Molekulárny vodík však pre telo nie je ľahko prístupný, pretože v molekulách vody sa viaže na kyslík. No generátor vody ho dokáže vyrobiť formou elektrolýzy pitnej vody. Vy tak konzumáciou vody z vodíkovej fľaše prinášať vášmu telu všetky jeho blahodarne účinky.

Tie sú podporené aj nasledujúcou štatistikou. Vodík je 863-krát účinnejší ako koenzým Q10176-krát účinnejší ako vitamín C. Jeho sila je takmer 300-krát väčšia ako najznámejších antioxidandov. No a vodíková voda obsahuje viac vitamínov A, C a E ako zelený čaj.

Najneznámejšie účinky vodíkovej vody sú:

 • Odstraňuje voľné radikály a spomaľuje starnutie, podporuje vznik kolagénu a chráni pred ÚV žiarením.
 • Zmierňuje únavu.
 • Detoxikuje a podporuje metabolizmus.
 • Zlepšuje cirkuláciu krvi a jej schopnosť prenášať kyslík.
 • Má antibakteriálne a protizápalové účinky.

Ako funguje generátor vodíka

Vodíková voda sa v domácich podmienkach pripravuje pomocou generátora vodíkovej vody. Zvyčajne ich na trhu nájdete v podobe fliaš s rôznym objemom. Najčastejšie s objemom 0,3 l alebo 1 L, tedy menšie objemy.

Je to tak preto, lebo po výrobe vodíkovej vody v generátore ju musíte do 15–30 minút skonzumovať. Vodu s obsahom vodíka si pripravíte vo fľaši na to určenú veľmi jednoducho. Stačí ak ju naplníte pitnou vodou z vodovodu, pričom teplota vody by mala byť pod 60 °C. Z horúcej vody totiž uniká vodík. Následne stlačíte tlačidlo na prípravu a celý proces sa môže začať. Nie je dlhý, trvá od 5 do 15 minút.

Aké vlastnosti by mal mať generátor molekulárneho vodíka

Vodíková voda má širospektrálne pozitívne účinky na zdravie človeka. Množstvo jej dennej dávky pre organizmus nie je limitované. Hydrogenová voda je tak skvelým spoločníkom na udržanie sviežej kondície, na jej produkciu však potrebujete vhodný generátor a preto sa teraz pozrieme, na aké vlastnosti by ste si pri jeho výbere mali dať pozor.

Vlastnosť Popis
Hodnota ORP (oxidačno-redukčného potenciálu) Ide o označenie, ktoré pomenováva potenciál pitnej vody. Pri klasickej vode z vodovodu má takmer vždy kladné čísla. Vodíkom sa však jej ORP zníži a telo ju tak dokáže lepšie využiť. ORP sa štandardne uvádza v milivoltoch a hľadajte vodíkové fľaše, ktoré vedia vodu dostať do hodnoty -650 mV.
Objem vodíka V tomto prípade platí priama úmera, čím vyšší podiel vodíka vo fľaši, tým je kvalitnejšia. Objem sa udáva v jednotke ppb – teda koľko častíc vodíka pripadá na 1 miliardu ďalších. Optimum v prípade generátorov vodíkovej vody je 0.8 – 1,6 ppm.
Objem vodíkovej fľaše Objem závisí od vašich osobných preferencií, majte však na pamäti, že vodíkovú vodu treba vypiť najneskôr do pol hodiny. Inak vodík unikne do vzduchu. Preto, ak plánujete vodíkovú vodu piť len vy, voľte radšej fľaše s menším objemom.
Spôsob napájania Väčšina vodíkových fliaš funguje pomocou USB kábla, takže generátor na výrobu vodíkovej vody môžete používať prakticky všade.

Starostlivosť o generátor na vodík

Fľaša na prípravu vodíkovej vody pritom nepotrebuje špeciálnu starostlivosť. Niektoré výrobky treba pred prvým použitím pripraviť zväčša odstátim vody vo fľaši niekoľko hodín.

Následne si generátor nevyžaduje zvýšenú pozornosť. Výrobcovia však odporúčajú vo fľaši nechávať malé množstvo vody, aby v nej nevyschli elektródy. No a kompletné čistenie vnútorného objemu by ste mali vykonať aspoň raz za 3 mesiace. Poslúži vám k tomu biely ocot alebo kyselina citrónová. Špeciálne produkty na čistenie vodíkových fliaš ponúkajú aj samotní výrobcovia. Takže údržba by vám nemala robiť väčšie starosti.

Najlepší generátor vodíkovej vody vodíkovač

Náš tip

Zaujala vás téma zdravej vody? Prečítajte si aj náš test najlepšie filtračné kanvice.

Kde kúpiť generátor vodíka

Generátor na výrobu vodíkovej vody nájdete v špecializovaných obchodoch. Tie sa však nenachádzajú v každom slovenskom meste a preto ak chcete ísť na istotu zamierte na internet. Najviac produktov pritom nájdete v špecializovaných e-shopoch výrobcov a distribútorov. My odporúčame predovšetkým nanolab.skalza.sk.

Nájdete v nich generátory halogénovej vody viacerých značiek. Medzi nimi Angelli či FLAŠKA.

Najobľúbenejšie značky vodíkovej fľaše

Angelli

Výhradným distrubútorom generátorov vodíkovej vody Angelli je firma Nanolab. V prípade tohto brandu ide o prvotriedne produkty s modernými technológiami. Okrem fliaš na vodíkovú vodu v ich portfóliu nájdete kyslíkové prístroje, aróma lampy či ďalšie produkty pre domácnosť a zdravie.

FLAŠKA

Flaška logo

Distribútorom FLASKA je slovenská firma, ktorá ju do našich končín priniesla z Hong Kongu. Príbeh FLASKA má u nás síce len 6 ročnú históriu, no prepadlo jej už niekoľko tisíc nadšencov živej vody pripravenej do niekoľkých minút.

Koľko stojí generátor vodíka

Zdravie je najvzácnejšia vec, ktorú máme. Preto ani kvalitné produkty na podporu zdravia nie sú zadarmo. Práve naopak, pripravia vás o niekoľko stoviek eur, no verte tomu, že výsledok bude stáť za to.

Generátor na vodík 140 €

Generátor vodíka do 140 € kúpite s menším objemom. Najčastejšie ide o cestovné balenia s objemom do 0,5 L.

Generátor na vodík od 140 € do 200 €

Kvalitnejšie generátory vodíkovej vody s vyšším objemom vodíka dostanete v cene od 140 € do 200 €. S týmto rozpočtom sa zmestíte aj do prémiových značiek, no s menším objemom fľaše.

Generátor na vodík nad 200 €

Cenová kategória nad 200 € ponúka najveľkorysejšie možnosti. V rámci nej sa zmestíte do kúpy vodíkovej fľaše pre celú rodinu a budú to najkvalitnejšie produkty popredných výrobcov.

Zdieľajte článok

Ohodnoťte článok

Celkové hodnotenie: 4.6 (10 hlasov)

Autor

Katarína Kmeťová
Katarína Kmeťová

Som mama dvoch malých detí, ktorá sa už viac ako 15 rokov pohybuje v oblasti PR, marketingu a obchodu. Počas rodičovskej dovolenky je písanie nástroj, vďaka ktorému mám kontakt so svetom. Okrem toho spravujem vlastný blog a zaujímam sa o zdravý životný štýl, motivačnú literatúru, módu a smart technológie.

Podobné články

Diskusia u článku

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pridať komentár