Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
  • Veľa inšpirácie pre váš výber.
Menu
Testado.sk » Nezařazené

Najlepšie fantasy knihy – TOP fantasy knihy

Prečo ľudia čítajú fantasy? Pretože im dáva možnosť aspoň na chvíľu uniknúť z reality. Keď sa ponoria do príbehu odohrávajúcom sa vo fiktívnom svete, kde je možné všetko, zrazu zabudnú na bežné starosti a trápenia. Fantasy žáner vyhľadávajú čitatelia všetkých vekových skupín. Pre fantasy knihy sú typické mýtické postavy, magické schopnosti, boj dobra a zla. Pokusili sme sa pre vás vybrat top fantasy knihy všetkých skupín. Azda najznámejšie a najobľúbenejšie sú rôzne série a ságy, napríklad Hra o tróny alebo Zaklínač.

Najlepšie fantasy knihy

Názov Parametre
Najlepšie fantasy knihy
1. Hra o tróny

Hra o tróny

Žáner: fantasy
Autor: George R. R. Martin
Počet strán: 568
Do obchodu
2. Zaklínač I.: Posledné želanie Zaklínač I.: Posledné želanie Žáner: fantasy
Autor: Andrzej Sapkowski
Počet strán: 296
Do obchodu
3. Fantasy knihy – na dvore z hmly a besu Na dvore z hmly a besu Žáner: fantasy
Autor: Sarah J. Maas
Počet strán: 592
Do obchodu
4. Pán prsteňov I. - Spoločenstvo prsteňa Pán prsteňov I. – Spoločenstvo prsteňa Žáner: fantasy
Autor: J.R.R. Tolkien
Počet strán: 453
Do obchodu
5. Twilight sága: Súmrak Twilight sága: Súmrak Žáner: fantasy
Autor: Stephenie Meyer
Počet strán: 480
Do obchodu
6. Temné hmoty (trilógia) Temné hmoty (trilógia) Žáner: fantasy
Autor: Philip Pullman
Počet strán: 816
Do obchodu
7. Zlato arcony Čarnokňažník 2: Zlato Arkony  Žáner: fantasy
Autor: Juraj Červenák
Počet strán: 512
Do obchodu
8. Fantasy knihy – Červená kráľovná Červená kráľovná 1: Svet rozdelený krvou Žáner: fantasy
Autor: Victoria Aveyard
Počet strán: 352
Do obchodu
9. Labyrint: Útek Labyrint: Útek Žáner: fantasy
Autor: James Dashner
Počet strán: 352
Do obchodu
10. Fantasy knihy – Vrania šestka Vrania šestka Žáner: fantasy pre dievčatá
Autor: Leigh Bardugo
Počet strán: 488
Do obchodu
11. Fantasy knihy - Susannina pieseň Temná veža 6: Susannina pieseň Žáner: fantasy
Autor: Stephen King
Počet strán: 480
Do obchodu

3 TOP fantasy knihy – malé recenzie najlepších

Recenzia Hra o tróny – najlepšia fantasy kniha zo série

Hra o tróny

Zima sa blíži. Kultové slová zo série Hra o tróny. V tomto jednom vyhlásení sa ukrýva celý príbeh. Sága Pieseň ľadu a ohňa sa odohráva v Siedmych kráľovstvách v Západozemi. Dej sa točí okolo rodu Starkovcov, ktorí spravodlivo vládli severným provinciám, kým sa na juhu v kráľovskom meste nerozpútalo sprisahanie so snahou pripraviť kráľa o trón. Toto je len jedna dejová línia. Autor nás zavedie aj do sveta potomkov dračieho kráľa a do divočiny plnej nebezpečných divochov.

Kniha Hra o tróny vyletela na prvé priečky rebríčkov predajnosti po vydaní televízneho seriálu, ktorý v celom svete doslova vyvolal hystériu. Po knihe siahli dokonca aj tí, ktorí veľmi nefandia tomuto žánru. Epický príbeh o intrigách, boji, moci a láske ich pohltil rovnako ako najväčších nadšencov fantasy.

Okrem piatich zväzkov, ktoré tvoria ságu o ľade a ohni, autor George R. R. Martin ohlasuje ďalšie dva diely, ktoré sú v procese tvorby. Verili by ste tomu, že prvá kniha má už 26 rokov? Autor s hrdinami ságy žije už jedno štvrťstoročie a stále má čitateľom čo ponúknuť.

Recenzia Zaklínač I.: Posledné želanie – patrí mezi fantasy romantické knihy

Zaklínač I.: Posledné želanie

Bielovlasý zaklínač mýtických postáv. Hovorí vám to niečo? Ide o hlavného hrdinu zo série Zaklínač, ktorú napísal poľský fantasy spisovateľ Andrzej Sapkowski. Geralt je nájomný zaklínač príšer a okrem magických schopností sú jeho zbraňou meče. Príbeh je situovaný do pradávnych čias, je plný mýtických bytostí, čarodejov a elfov. Geralt stojí na okraji spoločnosti, aj napriek tomu, že je na strane ľudí a ochraňuje ich. Stretáva sa so zlobu a intrigami. Nie je však nič prekvapujúce, že najviac zloby sa nachádza práve medzi ľuďmi.

Prvé dva diely nie sú písané tradičným štýlom ako súvislý príbeh. Autor stavil na poviedky a v nich nám predstavuje tajomný svet, zaklínača a ďalšie postavy. Čitatelia sa zhodnú v tom, že v jednotlivých poviedkach nachádzajú podobnosť s príbehmi či rozprávkami, ktoré im rozprávali rodičia, čítali ich v iných knihách či sa s nimi stretli v iných seriáloch a filmoch. A predsa každá jedna poviedka je unikát, a hoci máte predstavu, ako by mala skončiť, nakoniec to dopadne celkom inak. Od tretieho diela prešiel autor na plynulé rozprávanie.

Pre koho je séria vhodná? Pre každého milovníka fantasy, ktorý očakáva v príbehoch aj istú dávku napätia a treba aj irónie. Zaklínač vás vtiahne do niekoľkých naozaj krutých bojových scén, na druhej strane, nechýba ani štipka romantiky.

Recenzia Na dvore z hmly a besu

Fantasy knihy – na dvore z hmly a besu

Kniha Na dvore z hmly a besu je druhý diel úspešnej fantasy série z pera Sarah J. Maas. Možno ju poznáte z jej prvej série Trón zo skla. Autorka má nadanie vytvárať uveriteľné svety a jedinečné charaktery. Aj príbehy o Feyre sú plné napätia a neočakávaných zvratov, ktoré vás stále budú držať v strehu.

Ako námet prvého dielu si Sarah J. Maas zvolila kultovú rozprávku Kráska a zviera. Ale naozaj iba okrajovo. Kniha je originálna, nezameniteľná, jednoducho si ju zamilujete. Hlavná hrdinka Feyra zo snahy o záchranu rodiny uloví vlka. Neskôr sa však ukáže, že vlk nie je vlkom a jeho smrť nepríjemne ovplyvní ďalší Feyrin život. Ocitne sa v nebezpečnom svete mágií, ďaleko od rodiny. Začína boj o prežitie.

Opisy krajiny aj ľudí sú zvládnuté na výbornú. Príbeh sa číta ľahko, získate pocit, že ste priamo v dianí. Nechýbajú ani bojové scény, ani tie pikantné, pri ktorých sa isto-iste budete červenať, ale to k dobrej knihe patrí, všakže? Musíme však v súvislosti s tým upozorniť, že táto séria nie je veľmi vhodná pre mladších čitateľov. Po druhom diely nasledujú ďalšie časti, v ktorých sa opäť stretnete s Freyou aj s niekoľkými novými postavami.

Knihy sú naozaj súčasťou života, či už tie klasické papierové alebo elektronické. Existuje nespočetné množstvo žánrov (fantasy romantické, historické, pre deti, pre teenagerov) a my sa im chceme podrobnejšie venovať. Prehľadne to nájdete v našom článku Tipy na 100 najlepších kníh.

Zdieľajte článok

Ohodnoťte článok

Celkové hodnotenie: 4.3 (11 hlasov)

Autor

Eva Dedinská
Eva Dedinská

Svet okolo nás sa vyvíja. Dnes už neplatí to, čo včera. Fascinuje ma sledovať zmeny, snažím sa ich pochopiť a vyťažiť z nich to najlepšie. Aj preto píšem na túto stránku, porovnávam a analyzujem. Venujem sa tiež písaniu románov pre ženy. Navyše som hrdá Oravčanka, milujem hory, preto mojou najväčšou záľubou okrem písania je chalupárčenie.

Podobné články

Diskusia u článku

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pridať komentár