Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
  • Veľa inšpirácie pre váš výber.
Menu
>

Najlepšie knihy pre deti

29. 8. 2022 Aktualizované

Poznáte najlepšie a najkrajšie detské knihy? Ani my ich nepoznáme, pretože knihy pre deti nie je možné rozdeliť na dobré a zlé. Každá detská kniha si nájde svoje dievčatko alebo chlapčeka, ktorý si ju zamiluje a texty z nej bude recitovať z pamäti. V našom výbere top 10 nájdete z každého rožka troška – rozprávkovú knihu, básničkovú knihu aj detské leporelo. Predstavíme si 3 z nich, ktoré v súčasnosti patria medzi najpredávanejšie, a to Peter Nagy pre deti, Gerda. Malá veľrybka, Moje najkrajšie rozprávky.

Najlepšie knihy pre deti – TOP 10

Názov Parametre
Najlepšie detské knihy
1. Peter Nagy pre deti Peter Nagy pre deti Žáner: knihy pre deti, knihy pre najmenších
Autor: Peter Nagy, ilustrátorka Zuzana Smatanová
Počet strán: 72
Do obchodu
2. Gerda. Malá vel´rybka - Knihy pre deti Gerda. Malá veľrybka. Žáner: knihy pre deti, knihy pre bábätká
Autor: Zuzana Trstenská, Adrián Macho
Počet strán: 12
Do obchodu
3. Moje najkrajšie rozprávky Moje najkrajšie rozprávky Žáner: knihy pre deti
Autor: neuvedené
Počet strán: 150
Do obchodu
4. Moj macík kniha pre deti

Môj macík

Žáner: knihy pre deti, knihy pre najmenších
Autor: Mária Rázusová Martáková
Počet strán: 8
Do obchodu
5. Opice z našej police  Opice z našej police Žáner: knihy pre deti, humorné knihy
Autor: Krista Bendová
Počet strán: 136
Do obchodu
6. Tom Gates - Môj geniálny svet  Tom Gates – Môj geniálny svet Žáner: knihy pre deti
Autor: Liz Pichon
Počet strán: 248
Do obchodu
7 Pippi Dlhá pančucha (3-dielny set) Pippi dlhá pančucha Žáner: knihy pre deti, knihy pre dievčatá
Autor: Astrid Lindgrenová
Počet strán: 440
Do obchodu
8. Pan Guľôčka – poklady – kniha pre deti Pan Guľôčka – poklady
Žáner: knihy pre deti
Autor: Wojciech Widlak
Počet strán: 64
Do obchodu
9. Kubko sa učí rozprávať – knihy pre deti Kubko sa učí rozprávať Žáner: knihy pre deti
Autor: Magda Galewska-Kustra
Počet strán: 84
Do obchodu
10. Krtkov deň Krtkov deň  Žáner: detské knižky, knihy pre najmenších
Autor: Zdeněk Miler a Josef Brukner
Počet strán: 12
Do obchodu

Najlepšie knihy pre deti – recenzie troch najlepších

Recenzia Peter Nagy pre deti – najlepšia detská kniha

Peter Nagy pre deti

Poznáte mandarinku Darinku a psíka Bobyho? Už viete, prečo krava nenosí kravatu? V krásne ilustrovanej detskej knihe Peter Nagy pre deti ožijú všetky zvieratká a postavičky zo známych a obľúbených detských piesní Petra Nagya. Chytľavé piesne nás sprevádzajú už desaťročia. Spievali sme si ich, keď sme samy boli deťmi. Teraz ich púšťame svojim deťom či dokonca vnúčatám.

Knižka vznikla ako spolupráca speváka Petra Nagyhospeváčky Zuzany Smatanovej, ktorá sa v tomto prípade prejavila ako talentovaná ilustrátorka. Už po vydaní kniha trhala prvé priečky rebríčkov najlepších kníh pre deti. Veľmi rýchlo sa vypredala, čím si vyžiadala dotlač. V knižke nájdete texty 15 najznámejších piesní. Zuzankine obrázky znázorňujú napríklad, čo robia dve malé blchy, alebo ako jednoducho sa dá v detskom svete farbičkami-čarbičkami premaľovať, čo sa deťom nepáči. Kniha zaujme deti akéhokoľvek veku a získa si svoje čestné miesto na poličke.

Recenzia: Gerda. Malá veľrybka – najlepšie detské leporelo

Detská kniha Gerda. Malá veľrybka je voľným pokračovaním príbehov o veľrybe Gerde, ktorá sa stala hlavnou hrdinkou príbehov Adriána Macha. Vo svojich knihách zaujímavo rozpráva príbehy veľrybky, ktorá zažíva rôzne dobrodružstva v šírom oceáne. Knihy sú doplnené krásnymi ilustráciami, ktoré kreslil sám autor.

Pri tvorbe knižky Gerda. Malá veľrybka autor spolupracoval so spisovateľkou a prekladateľkou Zuzanou Trstenskou, ktorá príbehy veľrybky prerozprávala veršami. Básničky sú milé, ľahko zapamätateľné, čoskoro ich vaši drobci budú vedieť z pamäti. Kniha je vo forme leporela. Zložením a skladaním knihy si dieťa rozvíja taktiež motorické schopnosti. Gerda sa stane súčasťou vášho večerného uspávacieho rituálu.

Recenzia: Moje najkrajšie rozprávky – rozprávky na dobrú noc

Moje najkrajšie rozprávky

Medzi najobľúbenejšie detské rozprávky patria príbehy o troch prasiatkach, škaredom káčatku alebo o kocúrovi v čižmách. Detská kniha Moje najkrajšie rozprávky je zbierkou toho najlepšieho z detského sveta. Vždy sa tam nájde príbeh, ktorým večer navodíte tú najlepšiu atmosféru. Vaše dieťa sa započúva do vášho hlasu a upokojí sa. Príbeh potom bude pokračovať v jeho snoch.

Kniha je určená aj pre staršie detičky, ktoré už vedia samé čítať. Texty sú písané veľkými písmenami, sú krátke a zrozumiteľné, zvládnu ich aj malí školáci. Kniha im pomôže nielen s čítaním, ale aj s porozumením textu. Zmilujú si nielen princezné a lesné víly, trpaslíkov a zvieratká, zaujmú ich aj krásne ilustrácie. Moje najkrajšie rozprávky sa odvíjajú na 150 stranách, poteší aj priaznivá cena, knižka je tak dostupná pre každého.

Knihy sú naozaj súčasťou života, či už tie klasické papierové alebo elektronické. Existuje nespočetné množstvo žánrov (fantasy, romantické, historické, pre deti, pre teenagerov) a my sa im chceme podrobnejšie venovať. Prehľadne to nájdete v našom článku Tipy na najlepšie knihy.

Zdieľajte článok

Ohodnoťte článok

Celkové hodnotenie: 4.2 (11 hlasov)

Autor

Eva Dedinská
Eva Dedinská

Svet okolo nás sa vyvíja. Dnes už neplatí to, čo včera. Fascinuje ma sledovať zmeny, snažím sa ich pochopiť a vyťažiť z nich to najlepšie. Aj preto píšem na túto stránku, porovnávam a analyzujem. Venujem sa tiež písaniu románov pre ženy. Navyše som hrdá Oravčanka, milujem hory, preto mojou najväčšou záľubou okrem písania je chalupárčenie.

Podobné články

Diskusia u článku

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pridať komentár