Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
  • Veľa inšpirácie pre váš výber.
Menu
>

Eva Dedinská - hlavná redaktorka

Eva Dedinská

Kde bolo, tam bolo, v jednom malom oravskom meste… Ale nie! Už opäť zachádzam do umeleckého písania, ktoré je môjmu srdcu veľmi blízke. Ale o tom neskôr 😊

Na Orave však zostaneme. Konkrétne v Trstenej, v malom meste na severe Slovenska, kde si vysoké stromy v noci šepkajú svoje tajomstvá s tými poľskými. Toto susedstvo s Poľskom ma tak akosi prirodzene posunulo k tomu, aby som sa začala venovať prekladom do a z poľského jazyka. No aj k tomu som sa dopracovala až časom.

Poďme však pekne od začiatku. Vyštudovala som Hotelovú akadémiu v Námestove, a hoci tu stále bol plán študovať na vysokej škole, moje zámery o 360 ° otočil môj pobyt vo Veľkej Británii. To mi dalo výborné základy na zloženie štátnej jazykovej skúšky z anglického jazyka na Štátnej jazykovej škole v Žiline. Tie som potom zužitkovala ako učiteľka anglického jazyka na Základnej škole.

Môj profesijný život pokračoval ďalšími výzvami, ku ktorým som sa postavila so vztýčenou hlavou a snažila sa z nich vyťažiť maximum. Práca poistného referenta pre poprednú slovenskú poisťovňu mi otvorila svet financií. Absolvovala som certifikovaný kurz Program rozvoja obchodných schopností a taktiež certifikovaný kurz Živnostenského podnikania na inštitúte diaľkového vzdelávania Humboldt IDŠ.

Na 16 prospešných a užitočných rokov som sa usadila v jednej obchodnej spoločnosti, ktorá sa venuje distribúcii a predaja nábytku. Vyskúšala som si rôzne pozície od správy a obsluhy internetového obchodu, fakturácie, logistiky až po vedenie a koordinovanie vlastného produktového oddelenia. Práve táto posledná pozícia ma vtiahla do sveta copywritingu. Boli to moje začiatky v písaní blogov, SEO analýze a linkbuildingu.

A potom to prišlo. V jeden krásny deň – možno vtedy pršalo, no pre mňa to bol deň prežiarený slnkom – som si uvedomila, že copywriting je to, čomu sa chcem venovať naplno. Život v bezpečí výhod, ktoré prináša zamestnanie na pracovnú zmluvu, som vymenila za neistý život živnostníka. A neľutujem. Copywriting a prekladateľstvo mi dávajú úžasnú slobodu, tak z hľadiska pracovného času, ako aj voľnosť pri výbere tém.

Prácu prepletám so svojou najväčšou záľubou, a tou je písanie románov pre ženy. Na policiach vášnivých čitateliek stojí už mojich 9 kníh, ktoré boli vydané vo vydavateľstvách Ikar a Bestseller. A hoci je toho času teraz pomenej, sľubujem, že čoskoro pribudne ďalšia.

Na záver musím spomenúť, že okrem písaniu patrí moje srdce mojej rodine – manželovi a dvom deťom, ktorí má vo všetkom podporujú.

Odbornosť a skúsenosti:

Copywriting a Obsahová Tvorba
SEO špecialista
Prekladateľstvo
Umelecká tvorba
Literatúra
Moderné technológie
Domácnosť a bytové dekorácie
Písanie pre: Testado.sk, PoctiveSEO.sk, Topblog.sk, jaspravim.sk, autorka románov pre ženy

Vzdelanie a certifikácia:

Hotelová akadémia Námestovo
Štátna jazyková skúška z anglického jazyka
Certifikát Program rozvoja obchodných schopností
Certifikát Živnostenského podnikania Humboldt IDŠ.

Kontakty:

e-mail: [email protected]
telefón: +421 911 523 836
Facebook
Instagram

Články autora: