Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
 • Veľa inšpirácie pre váš výber.
Menu
>

Najlepšia ultrazvuková špachtľa na tvár 2024

Ultrazvuková špachtľa je rozhodne zázrakom, ktorý vám pomôže prekabátiť čas a znova dosiahnuť mladistvú tvár. Povädnuté kontúry tváre, spadnuté kútiky, či vrásky na čele, môžu byť minulosťou. Vybrať si tú správnu však nemusí byť jednoduché, no my vám pomôžeme. Zo širokej ponuky sa našou favoritkou napokon stala špachtľa na čistenie pleti Concept PO2060 Perfect Skin pre svoju multifunkčnost.

Náš tip

Ultrazvuková špachtľa vhodná na čistenie, spevnenie a hydratáciu pleti. Zamedzuje tvorbe vrások.

Zlatý stred

Ultrazvuková špachtľa s aplikátorom z ušľachtilej ocele a LCD displejom. Technológia galvanického prúdu.

Pre každého

Všestranná ultrazvuková špachtľa pre každý vek a typ pleti. Zlepšuje absorpciu kozmetických prípravkov.

Najlepšie ultrazvukové špachtle na čistenie pleti

Recenzia: Concept PO2060 Perfect Skin – najlepšia ultrazvuková špachtľa na tvár

ultrazvukova spachtla na tvar, na cistenie pleti Concept Pre náročných

Doba nabíjania: 3 h | Výdrž batérie: 60 min. | Režim ošetrenia: 3 | Hmotnosť: 100 g | Vodoodolnosť: áno | Približná cena: 80 €

Klady
 • Pre všetky typy pleti
 • Vysokofrekvenčná vibrácia
 • Režim liftingu a hydratácie
 • Časovač
 • Vodoodolnosť
Zápory
 • Chýba galvanický prúd

Kozmetická špachtľa Concept PO2060 poskytuje komplexnú starostlivosť o pleť 3v1. Ide totiž o multifunkčnú pomôcku, ktorá účinkuje na pleť pomocou ultrazvukových vibrácií vo frekvencii až 42 kHz. Ultrazvuková špachtľa je vhodná pre všetky typy pleti, pričom je nápomocná v boji s akné, no zároveň zamedzuje tvorbe prvých vrások.

Môžete sa rozhodnúť pre jeden z troch režimov ošetrenia, a to čistenie, spevnenie či hydratáciu pleti. V prípade režimu Cleansing doprajete svojej pleti hĺbkové čistenie prostredníctvom vysokofrekvenčných ultrazvukových vibrácií. Spevnenie pleti pomocou elektrickej stimulácie svalov vám zabezpečí režim Lifting. K hydratácii a účinnému vstrebaniu vášho obľúbeného krému vám pomôže režim Moisturizing.

Špachtľa na čistenie pleti Concept PO2060 disponuje funkciou automatického vypnutia, vďaka čomu kontroluje dĺžku ošetrenia a zároveň zabráni rýchlejšiemu vybitiu batérie. Režimy spevnenie a hydratácia pleti majú stanovený časovač na 5 minút a režim čistenie pleti sa vypne po 3 minútach. Kozmetická ultrazvuková špachtľa je nadizajnovaná v nadčasovom čiernom prevedení, avšak niektoré prvky sú v ružovozlatej farbe. Skvele vám padne do ruky a nemusíte sa báť ani vody v blízkosti špachtle, keďže má vodoodolné spracovanie umožňujúce čistenie pleti aj pod tečúcou vodou.

Recenzia: Kozmetická ultrazvuková špachtľa ETA Fenité 5353 – fotónová terapia

ultrazvukova spachtla na cistenie pleti ETA 5353 Zlatý stred

Doba nabíjania: 2 h | Výdrž batérie: 100 min. | Režim ošetrenia: 2 | Hmotnosť: 170 g | Vodoodolnosť: nie | Približná cena: 60 €

Klady
 • Prehľadný displej
 • Fotónová terapia svetlom
 • Galvanický prúd
 • LCD displej
Zápory
 • Nie je vodoodolná

Kozmetická ultrazvuková špachtľa ETA Fenité 5353 disponuje aplikátorom z ušľachtilej nerezovej ocele, ktorá účinne pomáha hĺbkovo vyčistiť pleť pomocou vibrácií vo frekvencii až 24 kHz. Práve hĺbkové čistenie tváre patrí k základným ošetreniam pleti, keďže odstraňuje odumreté kožné bunky, nečistoty a zároveň zjemňuje pokožku. Pravidelné používanie špachtle na tvár zároveň predchádza tvorbe akné, pupienkov a čiernych bodiek.

Špachtľa na tvár využíva technológiu galvanického prúdu, ktorý vytvára kladné a záporné ióny. V hĺbkovom čistení pleti vrátane odstránenia nečistôt pomáhajú kladné ióny. O účinné hĺbkové vstrebávanie kozmetických produktov sa postarajú záporné ióny. Na účinnej pomôcke sa nachádza tlačidlo, ktorým môžete zmeniť jeden z dvoch stupňov výkonu v režime ionizácie.

LCD displej vás bude informovať o stupni výkonu, ktorý ste si vybrali a zároveň vám zobrazí aj stav batérie. Dva silikónové návleky s rôznymi povrchmi sú súčasťou balenia, pričom ich môžete navliecť na kozmetickú špachtľu a dopriať si šetrné čistenie pleti aj s masážou. Možnou alternatívou je fotónová terapia modrým svetlom s antibakteriálnymi a protizápalovými účinkami.

Recenzia: Concept PO2030 Perfect Skin – ultrazvuková špachtľa ideálna pre každého

Concept 2030 ultrazvuková špachtľa na tvár, čistenie pleti, multifunkčný prístroj Lacný základ

Doba nabíjania: 3 h | Výdrž batérie: 25 min. | Režim ošetrenia: 2 | Hmotnosť: 85 g | Vodoodolnosť: nie | Približná cena: 45 €

Klady
 • Zlepšuje vstrebateľnosť kozmetických prípravkov
 • Svetelný indikátor
 • Časovač
 • Ergonomický tvar
 • Ľahká
Zápory
 • Nie je vodoodolná
 • Slabý výkon pre hĺbkové čistenie
 • Krátka výdrž batérie

Začnite cestu k bezchybnej pleti s ultrazvukovou špachtľou Concept PO2030 Perfect Skin. Tento všestranný kozmetický nástroj (niekedy tiež nazývaný sonická spachtľa), vyrobený z odolného plastu a robustného kovového aplikátora, je spoločníkom starostlivosti o pleť vhodným pre každý vek a typ pleti. S pomocou ultrazvukových vibrácií dôkladne odstraňuje odumreté kožné bunky a čistí póry. Ponúkajúc dva režimy čistenia, toto zariadenie nielenže očistí vašu pleť od zvyškov make-upu, ale tiež zlepšuje absorpciu vašich obľúbených kozmetických prípravkov.
Určite oceníte funkciu automatického vypnutia po 5 minútach, ktorá zaručuje optimálnu dĺžku starostlivosti.
Ergonomický dizajn ultrazvukovej špachtle na čistenie pleti zaručuje pohodlné držanie počas vášho kozmetického rituálu.

Je elegantne navrhnutá s prvkami rosegold a je výbornou voľbou pre každú ženu, ktorá je hrdá na svoju pleť. Vychutnajte si pocit čistej a sviežo vyzerajúcej pleti s ultrazvukovou špachtľou Concept PO2030 Perfect Skin, ktorá poskytuje kvalitnú starostlivosť za veľmi rozumnú cenu.

Porovnanie ultrazvukových špachtlí na tvár

Názov Zhrnutie
TOP ultrazvukové  špachtle na tvár
1. ultrazvukova spachtla na tvar, na cistenie pleti Concept

Concept PO2060 Perfect Skin

Kozmetická ultrazvuková špachtľa, využíva 3 funkcie: čistí, spevňuje, hydratuje a frekvenciu 42kHz. Do obchodu
Porovnať ceny
2. ultrazvukova spachtla na cistenie pleti ETA 5353

ETA Fenité 53539

Akumulátorová ultrazvoková špachtľa s 2 stupňami výkonu. Hĺbkové čistenie, terapia svetlom, doba prevádzky až 100 minút. Do obchodu
Porovnať ceny
3. Concept 2030 ultrazvuková špachtľa na tvár, čistenie pleti, multifunkčný prístroj

Conceot PO2030 Perfect Skin

Akumulátorová sonická špachtľa s 2 stupňami výkonu. Hĺbkové čistenie, terapia svetlom, doba prevádzky až 100 minút. Do obchodu
Porovnať ceny
4. reclar-peeler-ultrazvukova-spachtla-zlaty RECLAR Peeler Gold
Ultrazvuková špachtľa zo zlatou 24k hlavicou, vysokou výkonnosťou, je vhodná pre citlivú pleť. Do obchodu
Porovnať ceny
5.

BeautyRelax ultrazvukova spachtla ionizacia

BeautyRelax Peel & lift EMS

Ultrazvuková špachtľa na čistenie pleti s využitím kladnej a zápornej ionizácii lieči a čistí pokožku. Omladzuje pleť a redukuje vrásky. Do obchodu
Porovnať ceny
6.

orava venera ultrazvukova spachtla na tvar

Orava Venera 1

Ultrazvuková špachtľa je vhodná na hĺbkové čistenie pleti v každom veku. Odstraňuje odumreté bunky. Do obchodu
Porovnať ceny
7. Concept 2040 ultrazvukova spachtla na cistenie pleti Concept PO2040 Perfect Skin
Ultrazvuková špachtľa na čistenie pleti ponúka 3 režimy ošetrenia, hĺbkovo čistí a omladzuje pleť. Do obchodu
Porovnať ceny
8. nursense ultrazvukova spachtla na cistenie pleti Nursense CPY-01 Ionizačná vibračná ultrazvuková špachtľa na čistenie a spevnenie pokožky so 4 režimai. Do obchodu
Porovnať ceny

Predstavili sme vám niekoľko najviac obľúbených modelov ultrazvukových špachtlí od viacerých výrobcov. Od vyššej cenovej kategórie až po nižšiu. Odlišujú sa nie len cenou ale aj ultrazvukovou výkonnosťou, ktorú výrobca uvádza v Hz alebo kHz, ale aj tvarom, rozmerom, výdržou batérie, hmotnosťou. Sú spoľahlivé, čo oceňujú zákazníci vo svojich recenziách.

Najpredávanejšie ultrazvukové špachtle na tvár podľa Heuréky

Ako vybrať ultrazvukovú špachtľu na tvár

Kozmetická ultrazvuková špachtľa je jednou z najefektívnejších a najbezpečnejších kozmetických prístrojov, ktorý sa postará o pleť pomocou ultrazvukových vĺn. Pomôže vám pri odstraňovaní odumretých kožných buniek, hĺbkovom čistení a prekrvení tváre, vďaka čomu je pleť žiarivejšia a jemnejšia.

Ultrazvuková špachtľa na čistenie pleti funguje na princípe ultrazvukovej technológie, ktorá pomocou vibrácie hĺbkovo čistí pleť a zároveň ju spevňuje bez podráždenia či mechanického tlaku. Jej používaním dosiahnete lepšie vstrebávanie vašich obľúbených krémov do pokožky, ktorá sa vám odvďačí omladzujúcim vzhľadom.

Ako sa vyberá najlepšia ultrazvuková špachtľa? Je nutné napísať, že nie je vhodná pre každého. V prípade, ak bojujete s akútnym zápalom či vážnejším ochorením pleti, ako je akné či ekzém, silnejšie vibrácie môžu vašu pleť podráždiť. Používaniu kozmetického prístroja by sa mali vyvarovať onkologickí pacienti, osoby s kardiostimulátorom, epileptici, pacienti trpiaci ochorením štítnej žľazy a tehotné ženy.

Ako často používať ultrazvukovú špachtľu?

Kozmetická procedúra, pri ktorej použijete špachtľu na tvár je neinvazívna a šetrná k vašej pleti. Aj napriek tomu sa odporúča dodržiavať určité časové rozostupy, ktoré predchádzajú podráždeniu pokožky. Prístroj by ste mali používať jeden až dvakrát do týždňa. Výsledky pravidelného používania ultrazvukovej špachtle uvidíte už po prvej procedúre. Vaša pokožka bude mať lepšiu kvalitu a jej vzhľad bude o čosi žiarivejší.

Ako si teda vybrať?

Ponuka ultrazvukových špachtlí na tvár je na našom trhu široká, vďaka čomu nie je ľahké rozhodnúť sa, ktorá bude práve pre vás tá správna. V prvom rade je nutné si určiť vaše potreby a definovať vaše očakávania pri používaní čistiaceho nástroja. Ak máte citlivejšiu či suchú pleť určite by ste mali siahnuť po ultrazvukovej špachtli s frekvenciou do 20 kHz, keďže nižšie vibrácie vyčistia vašu pleť bez toho, aby bola podráždená. Pre mastnú a problematickejšiu pleť je vhodná špachtľa na tvár s vyššou frekvenciou, a to od 27 kHz do 35 kHz. Poradí si s mazom a zároveň pomôže pleti s upchatými pórmi.

Ultrazvukové špachtle na tvár taktiež môžu disponovať rôznymi funkciami, ktoré pleť nielen vyčistia, ale aj posilnia či spevnia svaly tváre. Vibrácie totiž stimulujú tvorbu kolagénu a elastínu, vďaka čomu sa zabráni tvorbe vrások a starnutiu pokožky. Mimoriadne obľúbenou funkciou je využívanie galvanického prúdu zabezpečujúceho pôsobenie kladných a záporných iónov, ktoré sa postarajú o citlivé, no hĺbkové vyčistenie pleti.

Ak máte obavy z vysokofrekvenčných vibrácií určite vás poteší  funkcia elektrickej stimulácie svalov tzv. EMS terapia. Ide o pôsobenie slabých elektrických impulzov, ktoré prekrvujú a zároveň spevňujú pleť bez podráždenia. V prípade, ak by ste chceli dodať svojej pokožke hĺbkovú výživu určite sa vám bude hodiť funkcia s názvom Záporná ionizácia.

Pri výbere špachtlí na tvár sa budete musieť rozhodnúť spomedzi akumulátorového, batériového, sieťového alebo kombinovaného napájania. Batériové špachtle sú zvyčajne cenovo dostupnejšie a ľahšie sa s nimi manipuluje v porovnaní so špachtľou s akumulátorom.

Niektoré špachtle na tvár disponujú aj vodotesným prevedením, ktoré má vysokú odolnosť proti vode, v dôsledku čoho môžete prístroj používať aj pri sprchovaní. V neposlednom rade je dôležitou funkciou automatické vypnutie prístroja, ktorá zaisťuje bezpečnosť a zároveň je úsporná k vybitiu.

ultrazvuková špachtľa na tvár a čistenie pleti

Aké funkcie využíva ultrazvuková špachtľa.

Červené svetlo – je vhodné využívať pri suchej pleti. Zvyšuje aktivitu v bunkách čím pôsobí na tvorbu kolagénu a výsledkom je hladká svieža pleť.

Modré svetlo – je určené na mastnú problematickú pleť. Z pórov odstraňuje nahromadený kožný maz, pôsobí protizápalovo a predchádza ďalším zápalom na pletizaceľuje ahojí rany.

Galvanický prúd – galvanoterapia je bezbolestný lifting vytvorený elektrickým prúdom, čo znamená, že môžete pociťovať jemné pichľavé bodanie na mieste aplikácie. Otvára póry a odstraňuje z nich nečistoty a tým podporuje dobrú hydratáciu pleti. Pri využívaní tejto funkcie podporíte ľahšie vstrebanie výživných látok a sér z použitých prídavkov.

EMS mikropulzy – cez pokožku prenikajúce mikropulzy pôsobia na svalstvo a tým povzbudzujú elastínové a kolagénové vlákna v pokožke. Výsledkom je pekná napnutá pleť.

Indikátor batérie – svetelný indikátor upozorňuje na aktuálny stav batérie.

Regulácia výkonu – zobrazuje nastavenú funkciu a jej prepínaním si viete nastaviť intenzitu a frekvenciu čistenia.

Automatické vypnutie – táto funkcia ultrazvukovú špachtľu automaticky vypne a tým šetrí a predlžuje výkonnosť batérie.

Náš tip

Pre doplnenie starostlivosti o svoju pleť si pozrite aj galvanické žehličky na tvár.

Napájanie ultrazvukových špachtlí na tvár

Batériové napájanie – je jednoduché väčšinou s využitím tužkových  batérií. Tieto druhy špachtlí nemajú napájanie z elektrickej siete. Využívajú sa v lacnejších modeloch a nemajú takú výdrž. Používajú ich skôr pri cestovaní.

Akumulátorové napájanie – samotný prístroj má v sebe zabudovaný akumulátor, ktorý sa nabíja priamo zo siete cez USB kábel alebo cez nabíjací stojan, ktoré sú súčasťou balenia. Takáto sonická špachtľa  má časovo obmedzenú výdrž.

Sieťové napájanie – toto napájanie nám umožní využitie prístroja priamo napojeného v  elektrickej sieti. Výkonnosť je vyššia a čas prevádzky je neobmedzená. Výhodou tohto tipu je, že sa nemusí dobíjať, na druhej strane jeho nevýhodou však je, že je závislý od dostupnosti elektrickej siete.

Starostlivosť

Veľmi dôležitá je údržba a starostlivosť o prístroj. Keďže pri používaní sa uvoľňujú baktérie a mikroorganizmy ktoré nám spôsobovali zápal na pokožke, neodkladný krok po ukončení ošetrenia je očistenie špachtle. Vodoodolné sa čistia pod tečúcou vodou, čím sa odstránia nečistoty a prečistia sa tekutou dezinfekciou. Ultrazvukové špachtle, ktoré nie sú vodoodolné, sa čistia pomocou handričky.
Vždy je dôležité riadiť sa pokynmi výrobcu uvedenými v návode na používanie.

Najpredávanejšie ultrazvukové špachtle na tvár podľa Heuréky

Zdieľajte článok

Ohodnoťte článok

Celkové hodnotenie: 4.6 (10 hlasov)

Autor

Marika Hain
Marika Hain

Mojou vášňou je komunikácia a slová a ich vplyv na naše životy. Som koučka a mentorka vzťahov a komunikácie, ktorá miluje prácu s ľuďmi a pomáha im odkrývať silu slov a efektívnej komunikácie.
Ako NLP Master Practitioner sa zaujímam o ľudský mozog, o to, ako vytvára naše reakcie na situácie, ako ovplyvňuje naše správanie. Fascinuje ma hypnóza a hypnomeditácia.
Som aj matka, dcéra a vnučka, ktorá chápe medziľudské vzťahy a ich úskalia.

Podobné články

Diskusia u článku

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pridať komentár