Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
 • Veľa inšpirácie pre váš výber.
Menu
>

Recenzia automatickej kulmy Philips Series 8000

Kulma Philips Series 8000

Túžite zažiariť s dokonalým účesom ako z kaderníctva? Automatická kulma na vlasy Philips Series 8000 s funkciou SenseIQ vám tento sen splní. Kulma vyniká rýchlym a jednoduchým vytváraním kučier a inteligentnou technológiou, ktorá automaticky upravuje teplotu podľa potrieb vašich vlasov. Testovala som kulmu na troch rozličných typoch vlasov. Ako si poradila s každým z nich a aké výsledky dosiahla v našom teste?

Hodnotenie automatickej kulmy Philips Series 8000

9.3

Perfektná

Automatická kulma Philips Series 8000 s funkciou SenseIQ sa oprávnene radí medzi špičku na trhu kuliem. Jej výraznou prednosťou je extrémne jednoduché použitie: vlasy natočíte stlačením jediného tlačidla. Veľmi praktická je funkcia automatického prispôsobovania teploty podľa aktuálnych potrieb vlasov, ako aj zvuková signalizácia, ktorá vás upozorní, keď je kučera hotová. Vďaka bezpečnostným opatreniam sa o kulmu nemôžete popáliť. Nahrieva sa veľmi rýchlo a ovláda sa jednoducho. Napriek robustnému dizajnu je ľahká a dobre padne do ruky.

Obsah balenia
8
Dizajn a spracovanie
10
Funkcia a ovládanie
10
Testovanie a výsledky
9
Klady
 • Automatické natáčanie vlasov
 • Funkcia SenseIQ s automatickým prispôsobovaním teploty
 • Zvuková signalizácia po dokončení natáčania
 • Rýchle natáčanie vlasov
 • Jednoduché ovládanie
 • Elegantný a robustný dizajn
 • Bezpečné použitie bez rizika popálenia
 • Dostatočne dlhý a otočný kábel
 • Nástroj na čistenie valca
Zápory
 • Na jemných vlasoch kučery nie sú tak výrazné
 • Návod vo forme veľkých neskladných papierov
 • V balení chýba taštička alebo sáčok na uloženie kulmy
 • Vyššia cena

Obsah balenia – 8/10

Automatická kulma Philips Series 8000 s funkciou SenseIQ prišla v klasickom obale, ktorý možno na prvý pohľad neupúta, ale to sa nedá povedať o samotnej kulme, ktorá vás určite zaujme. Jej futuristický dizajn je robustný, no zároveň ľahký, takže sa s ňou ľahko manipuluje. V krabičke nájdete okrem kulmy tiež návod a praktický čistič, ktorý vám umožní kulmu po každom použití ľahko vyčistiť.

Návod je, žiaľ, dodaný v menej praktickej forme – ide o tri veľké zložené papiere, a nájsť v nich relevantné informácie v slovenčine môže byť náročné, hoci samotný text nie je príliš rozsiahly.

V krabičke nenájdete žiadne ďalšie príslušenstvo. Chýbajúca taštička alebo jednoduchý látkový sáčok na uskladnenie kulmy je malým sklamaním.

Kulma Philips – Dizajn a spracovanie – 10/10

Moderný, robustný a pevný vzhľad kulmy Philips vás ihneď zaujme. Spracovanie pôsobí veľmi kvalitne, a napriek prvotným obavám z váhy kulmy musím priznať, že je príjemne ľahká a ľahko sa s ňou manipuluje.

Páčia sa mi veľké, nenáročné a veľmi intuitívne tlačidlá na rukoväti, vďaka ktorým je ovládanie kulmy naozaj jednoduché a rýchlo sa naučíte všetky jej funkcie.

Celkový dizajn kulmy tvoria príjemne zaoblené tvary a dlhá rukoväť, ktorá dobre sadne do ruky. Kulma disponuje aj dostatočne dlhým a otočným káblom, ktorý zjednodušuje manipuláciu, a praktickým háčikom na zavesenie, čo oceníte pri jej skladovaní.

Funkcia a ovládanie – 10/10

V tejto časti sa pozrieme na funkcie a ovládanie kulmy. Na začiatok uvediem základné parametre prístroja.

Parameter
Typ kulmy: Automatická
Možnosť regulácie teploty: Áno
Počet teplôt: 3 (170 °C, 190 °C, 210 °C)
Počet rýchlostí navíjania: 3 (8 s, 10 s, 12 s)
Maximálna teplota: 210 °C
Smery natáčania: Doprava, striedavo, doľava
Automatické vypnutie: Áno, po 60 minútach
Technológia: SenseIQ
Doba nahriatia: Cca 30 s
Dĺžka kábla: 2 m
Materiál: Keramika

Kulma Philips Series 8000 s funkciou SenseIQ je automatická, čo znamená, že vlasy natočí sama na jedno stlačenie tlačidla. Na tele kulmy nájdete celkovo päť tlačidiel:

 • Tlačidlo na zapnutie.
 • Tlačidlo na výber teploty – možnosti sú 170°C, 190°C a 210°C.
 • Tlačidlo pre nastavenie času natáčania – 8, 10 alebo 12 sekúnd.
 • Tlačidlo pre voľbu smeru natáčania – vpravo, vľavo alebo automatické striedanie.
 • Tlačidlo na aktiváciu navíjania.

kulma-philips-ovladani

Pred začiatkom kulmovania je potrebné zvážiť, akú teplotu zvolíte vzhľadom na typ vašich vlasov, aké veľké vlny chcete a v akom smere ich budete točiť. Potom stačí vložiť prameň vlasov podľa návodu, stlačiť tlačidlo na navíjanie a počkať na zvukový signál, ktorý oznámi, že kučera je hotová. Po zaznení zvukového signálu uvoľnite tlačidlo pre navíjanie a kučera je hotová.

Technológia SenseIQ, ktorou sa kulma Philips Series 8000 pýši, automaticky prispôsobuje teplotu potrebám vlasov tak, aby nedošlo k ich poškodeniu prehriatím. Vďaka tomu si vlasy uchovávajú až trikrát viac svojej prirodzenej vlhkosti.

Ďalšou skvelou funkciou je ionizácia, ktorá pôsobí na vlasy tvorbou záporných iónov. Pomáha tak vyhladiť vytvorené kučery, znižuje ich zamotanie a dodáva im lesk.

Na záver chcem spomenúť dôležitú bezpečnostnú funkciu automatického vypnutia, ktorá kulmu vypne po 60 minútach nečinnosti.

Testovanie a výsledky – 9/10

Používanie kulmy Philips Series 8000 je pohodlné a intuitívne, napriek tomu pred prvým použitím určite stojí za to zoznámiť sa s tým, ako kulmu správne držať (kolmo k zemi) a ako do nej vkladať vlasy. Táto krátka príprava vám ušetrí čas a vyhnete sa začiatočníckym chybám pri tvorbe kučier.

Táto kulma bola mojou prvou vlastnou kulmou, a oproti predchádzajúcim neúspešným skúsenostiam s požičanými kulmami, kde som často bojovala s neobratnosťou a nedočkavosťou, predstavovala prelom. Nikdy predtým som nedokázala sama vytvoriť pekné a symetrické kučery. Zvyčajne som si odnášala pocit frustrácie, a v horších prípadoch aj popálené prsty. Kulma Philips Series 8000 znamenala revolúciu, keďže vlasy natáča sama a popáliť sa je takmer nemožné.

Recenzia automatickej kulmy Philips Series 8000

Po zapnutí kulmy stačilo počkať len približne 30-35 sekúnd, kým sa nahriala. Potom som si zvolila strednú teplotu a stredný interval na natáčanie vlasov. Vkladanie vlasov do kulmy je jednoduché a automatické natáčanie je čistý luxus. Pre niekoho ako ja, kto nemá veľa trpezlivosti ani zručnosti, to znamená takmer zázrak. Vlasy sú natočené rovnomerne, prirodzene a bez námahy.

Keďže mám veľmi jemné vlasy, kučery nie sú tak výrazné, a to ani pri najvyššej teplote a intenzite natáčania. S touto kulmou  som však dosiahla lepšie výsledky ako kedykoľvek predtým s inými skúšanými modelmi.

Zaujímalo ma, ako kulma funguje na iných typoch vlasov, pretože veľmi jemné vlasy nie sú ideálnym základom pre tvarovanie účesov. Vyskúšala som kulmu Philips na kamarátke s dlhými, normálnymi až jemnými vlasmi a na mame so stredne dlhými a hustými vlasmi. Najlepšie výsledky boli u hustých vlasov, kde stačilo natočiť len niekoľko pramienkov a účes vyzeral skvele a držal krásne aj bez fixačných prípravkov i nasledujúci deň.

Samotné natáčanie je rýchle a efektívnosť závisí od hustoty vlasov. S automatickou kulmou však dosiahnete želané kučery výrazne rýchlejšie než s klasickou kulmou. Proces je pohodlný a úplne bezpečný, bez rizika popálenia.

Veľmi jemné vlasy sa spravidla ťažšie upravujú, s touto kulmou som však nadmieru spokojná. Hlavne vďaka jednoduchosti použitia, rýchlosti vytvorenia účesu a bezpečnosti. Navyše, tepelná regulácia zaisťuje, že vlasy po natáčaní vyzerajú zdravo a nevykazujú známky poškodenia teplom.

Na záver by som chcela vyzdvihnúť funkciu, ktorá zabraňuje zamotaniu vlasov do kulmy a predchádza tak nepríjemnému ťahaniu alebo poškodeniu vlasov. V prípade, že do kulmy vložíte príliš hrubý prameň alebo ho nesprávne umiestnite, kulma problém identifikuje a automaticky sa vypne, čím sa zabráni ďalšiemu navíjaniu a ťahaniu vlasov. Celý proces kulmovania je tak bezpečný a príjemný, bez obáv z poškodenia alebo vytrhnutia vlasov.

Zdieľajte článok

Ohodnoťte recenziu

Celkové hodnotenie: 4.6 (10 hlasov)

Autor

Petra Kvapilová
Petra Kvapilová

Petra sa živí online marketingom a písaním mnoho rokov a pevne dúfa, že ani tu sa nestratí a pomôže ľuďom so správnou voľbou. Je trochu marketingový chameleón a nebojí sa púšťať aj do neprebádaných tém zákutí internetu.

Podobné články

Diskusia u článku

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pridať komentár