Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
  • Veľa inšpirácie pre váš výber.
Menu
>

Recenzia ústnej sprchy Philips Sonicare Cordless Power Flosser 3000

Recenze ústní sprchy Philips Sonicare Cordless Power Flosser 3000

Prvé ústne sprchy boli vyvinuté už v 60. rokoch minulého storočia, ale najväčšiu slávu si získavajú práve v súčasnosti, vďaka rozvoju starostlivosti o ústnu hygienu. Vtedy by si asi nikto nepomyslel, že na trh príde model Philips Sonicare Cordless Power Flosser 3000, ktorý využíva unikátnu hlavicu a sľubuje takmer 100% odstránenie zubného plaku. Ako sa tento model osvedčil počas nášho testovania? Dozviete sa v tejto recenzii.

Hodnotenie Philips Sonicare Cordless Power Flosser 3000

9

Perfektná

Ústna sprcha Philips Sonicare s označením HX3826 je k dispozícii v čiernom a bielom prevedení. Matný dizajn sprchy v ergonomickej forme si zamilujete hneď na prvý pohľad. Jej použitie je mimoriadne jednoduché a navyše sľubuje vysokú účinnosť. Odstrašiť vás môže vysoká cena, ktorá sa týka nielen sprchy, ale aj náhradných hlavíc.

Dizajn a spracovanie
9
Funkcia a výbava
8
Ovládanie a manipulácia
10
Údržba a nabíjanie
9
Klady
  • Unikátna štvorprúdová hlavica
  • Nádržka s objemom 250 ml
  • Režim Deep clean s pulzami
  • 3 stupne intenzity
  • Jednoduché použitie aj údržba
  • Pekné matné prevedenie
Zápory
  • Vyššia cena sprchy a trysiek
  • Nástavce sa nasadzujú trochu ťažšie
  • Nabíjanie trvá až 8 hodín

Obsah balenia

Ústna sprcha Philips Sonicare prichádza v pevnej papierovej krabici. Súčasťou balenia je všetko, čo budete na prevádzku ústnej sprchy potrebovať: telo ústnej sprchy, dve trysky, látkové cestovné púzdro a nabíjačka. Nájdete tu tiež niekoľko papierových dokumentov, ktoré obsahujú záručný list, bezpečnostné pokyny a manuál. Dôležitou súčasťou je aj kartička s QR kódom.

QR kód vám po registrácii umožní predĺžiť záruku až o jeden rok. Záruka je štandardne poskytovaná na dva roky. Cestovné púzdro je vyrobené ako látkové vrecúško, do ktorého ústnu sprchu jednoducho vložíte a stiahnete šnúrkou. Nečakajte v balení podrobný návod na použitie, musíte sa spoliehať na nákresy s inštrukciami. S ústnou sprchou som prišla do kontaktu prvýkrát, no obrázky boli dostačujúce.

Ústna sprcha Philips Sonicare by nebola kompletná bez trysiek. V balení nájdete dve a rozdielom medzi nimi sa budeme zaoberať ďalej v recenzii.

Dizajn a spracovanie – 9/10

Musím priznať, že dizajn ústnej sprchy Philips Sonicare Cordless Power Flosser 3000 ma milo prekvapil. Tento model si určite s hrdosťou vystavíte na poličke vo vašej kúpeľni. Je dostupný v čiernej a bielej farbe a oba varianty vyzerajú skvele. Mala som možnosť držať v ruke obidve verzie a nedokážem povedať, ktorá sa mi páči viac – obľúbila som si ich obe. Zaujal ma aj ich matný povrch.

Matný povrch má však jednu nevýhodu – sprcha má tendenciu vykĺznuť z ruky. Dávajte si teda na to pozor.

Obsah balenia je pri oboch farebných variantoch rovnaký. Púzdro je v oboch prípadoch čierne a neodlišujú sa ani trysky, zmena nastáva iba u tela ústnej sprchy a nabíjačky, ktoré sú farebne zladené.

K dizajnu ako takému nemám žiadne výhrady. Rovnako to platí o spracovaní ústnej sprchy, ktorá je vybavená plastovou nádržkou s objemom 250 ml. Malý nedostatok som si všimla pri nasadzovaní nástavcov (trysiek). Trysku je potrebné nasadiť do vrchnej časti sprchy a je to trochu náročnejšie. Pravdepodobne to spôsobuje bezpečnostná poistka, ktorá chráni trysku pred vypadnutím.

Pri kúpe ústnej sprchy je dôležité si uvedomiť, že ide o pomerne veľké zariadenie pre ústnu hygienu, čo Philips Sonicare len potvrdzuje. Hoci nevyzerá ako úplný „obor“, mali by ste rátať s tým, že zaberie omnoho viac miesta v kufri ako napríklad bežná zubná kefka. Telo bez trysky má dĺžku približne 22 cm a v najširšom mieste má sprcha obvod tiež približne 22 cm.

Funkcie a výbava – 8/10

Prechádzame k ďalšiemu dôležitému parametru, a to k vybaveniu. Kúpou ústnej sprchy Philips Sonicare Cordless Power Flosser 3000 získate štandardne dve rôzne trysky. Jedna tryska disponuje hlavicou s jedným prúdom pre presné a cielené čistenie medzizubných priestorov. Druhá tryska, ktorú spoznáte podľa fialovej hlavice, ponúka trochu iný prúd – je rozdelený do štyroch menších prúdov, ktoré majú zabezpečiť pokrytie väčšej plochy medzi zubami a pozdĺž ďasien.

Ústna sprcha Philips Sonicare Cordless Power Flosser 3000 ponúka dva režimy čistenia a tri intenzity. Nastavenie intenzity je jednoduché – tri stupne od najnižšieho po najvyšší. Ako človek s relatívne zdravým chrupom a ďasnami môžem povedať, že mi najviac vyhovoval najnižší stupeň, ktorý považujem za najšetrnejší. Pri vyšších stupňoch sa objavilo mierné krvácanie ďasien, čo naznačuje, že tlak bol pomerne silný.

Režimy čistenia sa delia na Clean a Deep clean. Clean je štandardný režim, ktorý využíva stály prúd vody. To však neplatí pre režim Deep clean, ktorý využíva kolísavý prúd. Stojí za tým technológia Pulse Wave, ktorá vytvára jemné pulzy, ktoré vás postupne navedú od jedného zuba k druhému. Kombinácia režimov a intenzít sľubuje odstránenie až 99% zubného plaku.

Ovládanie a manipulácia – 10/10

Ústna sprcha Philips Sonicare Cordless Power Flosser 3000 je prvá, ktorá sa mi dostala do rúk, a jej obsluha mi bola jasná hneď od začiatku. Je vybavená tromi jednoduchými tlačidlami, ktoré sú úplne intuitívne aj vďaka svetelným diódam. Spodné tlačidlo slúži na výber jedného z dvoch režimov čistenia, stredné tlačidlo na nastavenie požadovanej intenzity a horné, označené symbolom zapnutia/vypnutia, slúži na spustenie alebo zastavenie prúdu vody.

Ak si nebudete istí, ako správne používať sprchu, stačí nahliadnuť do priloženého návodu s jednoduchými ilustráciami, ktorý vás prevedie používaním krok za krokom. Návod je navyše vo dvoch verziách – farebná sa zameriava výlučne na použitie ústnej sprchy a čierno-biela vás prevedie aj následnou údržbou a nabíjaním. Všetko je veľmi jednoduché.

Ovládání a manipulace - Philips Sonicare1

Počas používania si nemusíte strážiť čas strávený čistením jednotlivých oblastí. Jednoducho sa presúvate zubnou sprchou po zuboch, až kým prúd sa na chvíľku preruší, čo je znamením, že je čas prejsť na ďalšiu oblasť. Nádržka je navrhnutá tak, aby vám voda stačila presne na dokončenie čistenia poslednej oblasti pri použití najnižšej intenzity.

Nádržku môžete kedykoľvek doplniť vodou cez otvor v spodnej časti. Čistenie medzizubných priestorov s ústnou sprchou Philips Sonicare Cordless Power Flosser 3000 je rýchle a jednoduché, trvá zvyčajne menej ako 1,5 minúty. Mne osobne zabralo čistenie pravidelne asi 1 minútu.

Hoci ústna sprcha pôsobí robustne, nemusíte sa obávať náročnej manipulácie. Všetky komponenty sú relatívne ľahké aj pre drobnejšie postavy (môžem potvrdiť). S plnou nádržkou na vodu môže telo sprchy pôsobiť ťažšie, ale nezabudnite, že čistenie trvá maximálne 1,5 minúty. Za takto krátku dobu naozaj neucítite žiadnu bolesť rúk.

Údržba a nabíjanie – 9/10

Po dokončení ústnej hygieny môžete prejsť k veľmi jednoduchej údržbe. Stlačením tlačidla na zadnej časti ústnej sprchy uvoľníte poistku, ktorá drží čistiacu hlavicu. Trysku potom jednoducho opláchnete pod tečúcou vodou a necháte vyschnúť. Nádobku na vodu je možné odskrutkovať a taktiež ju nechať uschnúť. Telo ústnej sprchy vždy len utriem od kvapiek vody.

Ústna sprcha Philips Sonicare Cordless Power Flosser 3000 ponúka príjemnú výhodu v tom, že môžete uložiť trysky do tela sprchy. Po odskrutkovaní nádoby na vodu objavíte v spodnej časti tela malý otvor, do ktorého je možné trysku zasunúť. Myslím si, že v takejto podobe je možné sprchu s tryskami skladovať alebo to využiť pri cestovaní. Otvor je však len jeden.

K sprche dostanete nabíjací kábel pre USB aj s adaptérom, takže kompletnú výbavu, ktorú budete potrebovať na jej nabíjanie. Vďaka USB káblu ju môžete nabíjať nielen zo siete, ale napríklad aj z notebooku. Pripravte sa však na to, že proces nabíjania je pomerne dlhý a môže trvať až 8 hodín. Musím však vyzdvihnúť, že mi táto ústna sprcha prišla takmer úplne nabitá (dobíjanie trvalo len chvíľu) a bolo možné ju ihneď používať.

Stav batérie indikuje jedna svetelná dióda. Počas nabíjania táto dióda zeleno bliká, pri úplnom nabití svieti zelenou farbou nepretržite. Po zapnutí sprchy táto dióda znova svieti a signalizuje, že je sprcha dostatočne nabitá a pripravená na použitie. Kábel sa zapája do zadnej časti sprchy, kde je pod gumenou krytkou skrytý konektor. Buďte opatrní, aby sa do tohto miesta nedostala voda.

Pred zapojením a následným nabíjaním sa vždy uistite, že je konektor úplne suchý.

Záverečné hodnotenie

Pri ústnej sprche Philips Sonicare by som vyzdvihla minimalistický matný dizajn, možnosť výberu z troch intenzít prúdu, spracovanie trysiek a jednoduché používanie. Po vyčistení medzizubných priestorov s použitím tejto sprchy pocítite sviežosť a taktiež budete mať pocit absolútnej čistoty. Vzhľadom na možnosť odskrutkovania a prítomnosť menšieho otvoru nádobka na vodu pomerne efektívne schne.

Na môj vkus je táto ústna sprcha pomerne drahá, ak zvážim, že sú na trhu modely, ktoré môžu aj za nižšiu cenu ponúknuť napríklad väčšiu pestrosť režimov alebo viac trysiek v balení. Dokúpenie nových trysiek je otázkou niekoľkých desiatok EUR (približne 22 € za 2 ks). Niekoho by tiež mohlo limitovať pomerne dlhé nabíjanie. Verím však, že ide o kvalitný výrobok, ktorého pravidelné používanie prinesie svoje ovocie.

Kúpiť alebo nekúpiť? Ak chcete vsadiť na overeného výrobcu, ktorého výrobky sa preslávili svojou kvalitou, potom je to investícia, ktorá sa oplatí. Odmenou vám bude ústna sprcha, s ktorou sa jednoducho manipuluje a jej ovládanie pochopíte okamžite. Do interiéru kúpeľne zapadne rýchlo a navyše sa budete môcť tešiť z dlhej výdrže batérie. A čistenie medzizubných priestorov je s ňou efektívne.

Zdieľajte článok

Ohodnoťte recenziu

Celkové hodnotenie: 4.6 (10 hlasov)

Autor

Podobné články

Diskusia u článku

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pridať komentár