Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
 • Veľa inšpirácie pre váš výber.
Menu
>

Recenzia Philips Series 7000 S7882/55 Wet & Dry

Strojček Philips series 7000

Elektrický holiaci strojček Philips Series 7000, určený na mokré aj suché holenie, bol predmetom našich testov viac ako mesiac. V tomto období sme preskúmali jeho využitie nielen na holenie, ale aj na zastrihávanie dlhších fúzov. Pozornosť sme venovali aj spôsobu čistenia a príslušenstvu, ktoré je súčasťou balenia. Strojček vyniká tromi flexibilnými hlavami, ktoré precízne napodobňujú kontúry tváre, zabezpečujúc tak dokonalé oholenie. Zaujímavosťou je aj aplikácia, prostredníctvom ktorej môžete sledovať priebeh vášho holenia a získavať užitočné tipy na zlepšenie techniky.

Obsah balenia

Čo všetko nájdete vo vnútri krabice? Obsah je pestrý. Zahrnuté je samotné telo holiaceho strojčeka, praktické a odolné puzdro na zips, nabíjací stojan, stanica pre rýchle čistenie, zásobník s čistiacim prostriedkom a návod na použitie. Nechýba ani nabíjací kábel USB-A, ktorý sa pripája k nabíjacímu stojanu. Podobne ako je to u ostatných produktov značky Philips, ani tu v balení nenájdete adaptér. Tento trend sa stáva bežným, keďže sa predpokladá, že adaptérov má doma každý dostatok, alebo sa s touto skutočnosťou jednoducho počíta.

Philips Shaver 7000

Konštrukcia a dizajn – 8,5/10

Už sme mali skúsenosť s používaním staršej verzie Philips holiaceho strojčeka s tromi hlavami, takže sme mohli preskočiť niektoré základné kroky a učenie. Ihneď sme sa teda pustili do skúmania holiaceho strojčeka Philips Series 7000. Jeho dizajn, kombinujúci čiernu a kovovo modrú, je naozaj pútavý a pekný, pričom na strojčeku sa striedajú lesklé a matné plochy. Výsledkom je esteticky príťažlivý výrobok, na ktorý sú dizajnéri z Philipsu právom hrdí. Na prednej strane strojčeka, hneď pod tlačidlom na zapnutie a vypnutie, sa nachádza pomerne veľký displej, ktorý počas holenia a čistenia zobrazuje informácie o aktuálne prebiehajúcej činnosti a stave batérie.

Strojček je pohodlný na držanie a dobre sadne do ruky. Vďaka pogumovaným bokom sa nešmýka, čo je praktická funkcia, ktorá sa stala štandardom pre väčšinu dnešných holiacich strojčekov. Avšak, možno by bolo možné tvar strojčeka ešte viac ergonomicky prispôsobiť – všetky jeho časti sú rovné a priame, bez akéhokoľvek zaoblenia pre lepšiu pohodlnosť a prevenciu pred vyšmyknutím. Aj keď už spomínaný pogumovaný a perforovaný povrch na bokoch výrazne znižuje riziko šmyku, nejde o univerzálne riešenie. Celková dĺžka strojčeka je približne 18 cm, zatiaľ čo časť určená na držanie meria okolo 15 cm. Najväčší priemer hlavice dosahuje približne 6,5 cm.

Držanie tohto holiaceho strojčeka v ruke je veľmi pohodlné a perfektne sadne. Jeho boky sú opatrené pogumovaným povrchom, čo efektívne predchádza akémukoľvek šmýkaniu – vlastnosť, ktorá sa stala štandardom pre väčšinu dnešných holiacich strojčekov. Napriek tomu by mohol byť jeho tvar trochu viac ergonomicky prispôsobený pre zvýšené pohodlie či bezpečnosť; aktuálne sú všetky jeho časti rovné a priame bez akéhokoľvek zaoblenia. Aj keď spomínaný pogumovaný a perforovaný povrch na bokoch značne znižuje riziko vyšmyknutia strojčeka z ruky, nie je to univerzálne riešenie. Celková dĺžka strojčeka je približne 18 cm, pričom časť určená na držanie meria okolo 15 cm. Najväčší priemer hlavice dosahuje približne 6,5 cm.

Pri držaní sa palec prirodzene oprie o mierne skosenú hranu pod hlavicou strojčeka, ktorá je zvýraznená lesklým povrchom. Hoci pri používaní nedochádza k šmyku, zmena tejto povrchovej úpravy by mohla prispieť k ešte lepšiemu komfortu.

Na zadnej strane strojčeka, čiže z opačnej strany ovládacích prvkov, sa nachádza zastrihávač. Jeho vyklopenie je intuitívne, stačí potiahnuť približne o 1 mm smerom nadol. Aby sa to nestávalo mimovoľne, mechanizmus vyžaduje použitie väčšej sily palcom (ktorým to najčastejšie budete vykonávať). Avšak malý a hladký výstupok pre aktiváciu zastrihávača nie je ideálne riešenie.

Nabíjacia stanica je stabilná a strojček Philips Shaver Series 7000 v nej pevne drží, čím sa stáva nielen praktickým, ale aj estetickým doplnkom kúpeľne. Rovnako pekne je riešený aj dizajn stanice pre čistenie. V prípade potreby, ak nie je možné použiť nabíjaciu stanicu, stačí vziať nabíjací kábel, ktorý možno pripojiť priamo do strojčeka, čo je praktické riešenie pre cestovanie.

Kvalita holenia a manipulácia – 9/10

Frézkový elektrický holiaci strojček Philips Series 7000 predstavuje ideálne riešenie pre vaše každodenné holenie. S ľahkosťou sa vysporiada aj s niekoľkodňovým strniskom a pomocou zastrihávača dokáže upraviť aj dlhšie fúzy. Z našej skúsenosti vyplýva, že holenie je nielen príjemné, ale zanechá vašu tvár dokonale hladkú. Optimálnu efektivitu dosahuje pri používaní každý deň, alebo aspoň každý druhý deň. V prípade hustejších a rýchlo rastúcich fúzov odporúčame neodkladať holenie na dlhšie než jeden deň, aby ste predišli náročnejšiemu oholeniu. Hoci zastrihávač ponúka riešenie aj pre dlhšie strnisko, optimálne je nechať fúzy narásť čo najmenej.

Veľkosť holiacej hlavy nás spočiatku znepokojovala, najmä vzhľadom na to, ako si poradí s holením v náročnejších oblastiach, ako sú oblasť nad perami a okolo nosa. Vyžaduje to istú dávku praxe a experimentovania, avšak na naše prekvapenie sa to človek rýchlo naučí, a zistí, že aj robustnejší prístroj dokáže efektívne oholiť aj menšie a ťažko dostupné miesta. Napriek tomu, že holiaci strojček Philips Series 7000 je určený na suché aj mokré holenie, zistili sme, že použitie holiacej peny nie je nevyhnutné. Aj keď máte husté a tvrdé fúzy, penou to nezlepšíte.

Veľmi pozitívne hodnotíme, ako sa jednotlivé časti hlavy pohybujú po pokožke. Dokonale kopírujú kontúry tváre, brady, ako aj zložitejšie oblasti na okrajoch tváre a na krku. Ako je zvykom pri holení, niektoré partie si vyžadujú viac pozornosti, ale strojček sa vysporiada aj s jemnejšími časťami a s hranami brady bez problémov. Holenie je príjemné ako aj efektívne, a vibrácie strihacích hlavíc pripomínajú jemnú masáž.

Zastrihávač sa ukázal byť veľmi efektívnym nástrojom aj na skracovanie dlhých fúzov. Napriek svojmu drobnému vzhľadu výborne plní účel úpravy okrajov dlhších fúzov. Pri jeho prvom použití nás zaujal jeho zvuk, ktorý nie je príliš hlasný, avšak je o niečo hlasnejší než zvuk vlastného holenia.

Náš tip

Ak by ste chceli fúzy zastrihávať častejšie, odporúčame sa pozrieť na naše hodnotenie zastrihávačov, pretože pre naozaj husté fúzy je vhodné používať prístroje určené na tento účel.

Údržba – 10/10

Čistenie holiaceho strojčeka Philips Series 7000 je jednoduché, pričom ponúka viacero možností. Keď ste na cestách a máte so sebou len nabitý strojček v puzdre bez čistiacich príslušenstiev, teda bez Quick Clean Podu, stačí odpojiť vrchnú časť strihacích hlavíc, vyklepať nahromadené fúzy a zvyšné čiastočky odstrániť kefkou alebo vyfúkať. Prístroj je tiež možné opláchnuť vodou.

Philips Shaver series 7000

Ešte lepšie, jednoduchšie a rýchlejšie je využitie čistiacej stanice Quick Clean Pod. Stačí naplniť nádobku čistiacou kvapalinou, vložiť holiaci strojček Philips Shaver 7000 hore nohami, na rozdiel od vkladania do nabíjacej stanice, a zapnúť. Čistenie potom trvá len jednu minútu a stanica zároveň strojček premazáva.

 

Ak máte stiahnutú príslušnú aplikáciu, môžete sledovať čas čistenia a jeho priebeh priamo v nej. Bez aplikácie vidíte na displeji strojčeka svietiaci symbol čistenia a môžete počuť jednotlivé etapy procesu. Po čistení môžete Philips Shaver ponechať v stanici alebo ho vybrať – rozhodnutie je na vás. Čistenie je naozaj efektívne a rýchle (len 1 minúta), dokonalé a bez zvyškov fúzov. Po kontrole môže byť viditeľná len vlhkosť a trocha peny z čistiacieho roztoku, čo svedčí o dôkladnom vyčistení.

Nepotrebujete byť fanúšikom aplikácií, aby ste mohli čistiacu stanicu používať. Aj keď smart aplikácia nie je nevyhnutná, prináša zábavný a užitočný spôsob, ako sledovať priebeh čistenia.

Batéria a nabíjanie – 9,5/10

Elektrický holiaci strojček Philips Shaver 7000 sa vyznačuje rýchlym nabíjaním. Má dokonca funkciu rýchlonabíjania, ktorá zabezpečí, že už po piatich minútach nabíjania je pripravený na jedno použitie. Kompletné nabíjanie trvá zhruba hodinu, po ktorej strojček vydrží dlhú dobu – takmer hodinu používania, čo postačuje na viacero precíznych oholení. Zaujímavosťou je, že, ak vaše holenie trvá viac ako tri minúty, podľa aplikácie robíte niečo nesprávne. Efektívne holenie by malo byť rýchle.

Veľkým plusom je možnosť uloženia nabitého strojčeka do cestovného puzdra, avšak aj bez neho môžete byť bez starostí. Displej totiž zobrazuje symbol cestovného zámku, čo zabraňuje nechcenej aktivácii strojčeka vo vašej batožine a jeho následnému vybitiu. Takáto situácia by bola na výlete, služobnej ceste či dovolenke nepríjemná.

Philips Series 7000 je podľa popisu výrobcu vybavený spoľahlivou lítium-iónovou batériou, pričom aktuálny stav batérie zobrazuje indikátor na displeji na rukoväti. Tri svietiace čiarky signalizujú plné nabitie. S klesajúcou kapacitou batérie sa znižuje aj počet svietiacich čiarok na piktograme, a keď je batéria úplne vybitá, objaví sa jedna blikajúca červená čiarka. Stav batérie môžete overiť aj v aplikácii, kde nájdete presnejšie informácie.

Smart aplikácie pre Philips series 7000 – 10/10

Smart mobilná aplikácia GroomTribe Styling and Shaving, ktorú nájdete v Google Play, je naozaj vynikajúca. Jej inštalácia a používanie sú jednoduché a intuitívne, navyše vám poskytne skutočne užitočné rady. Aplikácia si do kalendára zaznamená, ako dlho a ako kvalitne ste sa holili, a tieto informácie vám potom predstaví. Dokáže tiež ukázať, koľko batérie ste minuli a na koľko holení vám ešte energia zostáva. Monitoruje aj čistiace cykly a upozorní vás, keď je čas dokúpiť čistiace prostriedky do nádobky.

Aplikácia vám ukáže, ako dlho a koľkokrát ste sa holili, a vyhodnotí vaše holenie. Povie vám napríklad, že ideálne holenie by nemalo trvať viac ako tri minúty. Ak holenie vykonávate nesprávne, čo znamená, že používate nesprávne pohyby, upozorní vás na to. Keď je aplikácia počas holenia aktivovaná, vibráciami vás upozorní na chyby, ako napríklad nedostatočné vykonávanie kruhových pohybov, čím naznačí, že holenie nie je vykonávané správne.

Philips series 7000 aplikácia

Záverečné hodnotenie – vlastná skúsenosť

Holiaci strojček Philips Series 7000 nás milo prekvapil. Po prvotnom opatrnom testovaní, keď sme neboli nadšení z tvaru, váhy a veľkosti holiacej hlavy, sme postupne dospeli k záveru, že strojček má svoje výhody. Obzvlášť v kombinácii s aplikáciou GroomTribe Styling and Shaving je pridaná hodnota veľmi zreteľná. Aplikácia umožňuje aj úplným začiatočníkom, aby sa rýchlo zorientoval a osvojil si správne používanie strojčeka. Je to ideálne pre tých, ktorí si kupujú svoj prvý holiaci strojček alebo prechádzajú na iný typ, než aký doteraz používali.

Veľmi sa nám páčilo rýchle a dokonalé oholenie, účinný automatický spôsob čistenia a možnosť opláchnuť holiacu hlavu, ak to situácia vyžaduje. Veľkou prednosťou sú aj batérie, ktoré po nabíjaní vydržia bez problémov viac než 10 holení, samozrejme, ak holenie pravidelne trvá okolo 3 minút.

Niečo, čo sme ešte nespomenuli, avšak stojí za pozornosť, je intuitívny návod. Ten je plný obrázkov a piktogramov, z ktorých ľahko pochopíte, ako postupovať a čo by ste mali alebo nemali robiť. Ďalším pozitívom je cestovné puzdro, vyrobené z odolného materiálu, ktoré má presne takú veľkosť, aby sa doňho vošiel holiaci strojček, malý štetec a nabíjací kábel. Viac sa tam síce nezmestí, na cesty to však absolútne postačuje.

9.4

Perfektný

Holiaci strojček Philips series 7000 patrí medzi väčšie modely elektrických holiacich strojčekov a jeho strihacie hlavice môžu na začiatok pôsobiť pre niektorých zbytočne robustne. Tento počiatočný pocit však rýchlo zmizne, keďže aplikácia vám umožní rýchlo sa naučiť správnu techniku holenia. Jeho vodoodolnosť zabezpečuje, že je vhodný pre mokré aj suché holenie bez obáv z vlhkosti. Systém nabíjania a čistenia je navrhnutý vynikajúco. Bez využitia smart aplikácie sa ochudobníte o mnohé užitočné informácie a zaujímavé údaje. Podľa nášho názoru je to vynikajúci holiaci strojček, ktorý hrdlo nadväzuje na tradíciu predchádzajúcich sérií od Philipsu.

Konštrukcia a design
8.5
Kvalita holenia a manipulácia
9
Údržba
10
Batéria a nabíjanie
9.5
Smart aplikácia
10
Holiaci systém:Holiace hlavice SteelPrecision
Záruka:2 roky
Typ batérie:Li-lon
Doba nabíjania:1 hodina
Doba chodu:1 hodina
Kopírovánie obrysov tváre:Flexibilné hlavy 360-D
Klady
 • Rýchle nabíjanie
 • Veľká výdrž batérie
 • Možnosť suchého aj mokrého holenia
 • Zastrihávač je priamo súčasťou strojčeka
 • Vodoodolnosť
 • Smart aplikácia
 • LED displej s ukazovateľmi
 • Štýly holenia v aplikácii
Zápory
 • Hlasnejší pri použití zastrihávača
 • Väčší a ťažší do ruky
 • Vyššia cena

Zdieľajte článok

Ohodnoťte recenziu

Celkové hodnotenie: 4.5 (10 hlasov)

Autor

Petra Kvapilová
Petra Kvapilová

Petra sa živí online marketingom a písaním mnoho rokov a pevne dúfa, že ani tu sa nestratí a pomôže ľuďom so správnou voľbou. Je trochu marketingový chameleón a nebojí sa púšťať aj do neprebádaných tém zákutí internetu.

Podobné články

Diskusia u článku

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pridať komentár