Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
 • Veľa inšpirácie pre váš výber.
Menu
>

Recenzia epilátora Philips Lumea IPL 9900 Series

Philips Lumea IPL 9900 Series - epilátor

Hľadáte spôsob, ako dosiahnuť hladkú pokožku až na 1 rok, a to bez bolesti a nutnosti častého odstraňovania chĺpkov? Philips Lumea IPL 9900 Series prichádza s riešením, ktoré zaujme každú ženu. Zbavte sa starostí s častým holením, ktoré navyše môže viesť k nepríjemnému zarastaniu chĺpkov alebo bolestivému vytrhávaniu. IPL epilátor, vyzbrojený najnovšou technológiou a funkciami umelej inteligencie, ponúka revolučný spôsob odstraňovania chĺpkov.

Hodnotenie epilátora Philips Lumea IPL 9900

9.8

Perfektný

Epilátor Philips Lumea IPL 9900 Series si svoje miesto na špici medzi laserovými epilátormi nepochybne zaslúži. Vyniká obzvlášť svojou vysokou efektivitou, keďže viditeľne odstraňuje chĺpky už po prvých ošetreniach. Používanie je úplne bezbolestné a jednoduché, čo umocňujú inteligentné funkcie a prehľadná mobilná aplikácia. V balení nájdete aj 3 náhradné nástavce, s ktorými ľahko ošetríte aj menšie časti tela. Vysoko oceňujem flexibilitu používania prístroja – možnosť pripojenia počas nabíjania (pre rýchlejšie vysielanie zábleskov), ako aj bezdrôtový režim, ideálny napríklad pre ošetrenie tváre alebo podpazušia.

Obsah balenia
10
Dizajn a spracovanie
10
Funkcia a ovládanie
10
Mobilná aplikacia
9
Testovanie a výsledky
10
Klady
 • Viditeľný pokles chĺpkov už po prvých ošetreniach
 • Nástavce pre všetky časti tela
 • Prospešná mobilná aplikácia
 • Možnosť používania epilátora bezdrôtovo aj počas nabíjania
 • Životnosť 450 000 zábleskov
 • Praktická a kvalitná taštička na uloženie
Zápory
 • Funkcia Skin AI sú skôr orientačné
 • Vyššia cena

Obsah balenia – 10/10

Elegantná krabička ukrýva pod svojím priehľadným viečkom nielen samotný epilátor Philips Lumea 9900 s funkciou SenseIQ, ale aj nabíjačku a štyri nástavce – tri náhradné a jeden základný na telo. To všetko dopĺňa praktická a štýlová taštička na uskladnenie prístroja a príslušenstva, ktorá okamžite nahradí menej praktické originálne balenie.

V balení nájdete aj podrobný návod v podobe obsiahlej brožúry, ktorá je siahodlhá vďaka množstvu jazykových verzií. Avšak nebojte sa, použitie prístroja je jednoduchšie, než by ste čakali, a to vďaka zrozumiteľne spracovaným pokynom. Pre milovníkov krátkych videí a tipov je tu mobilná aplikácia Lumea IPL.

Philips Lumea IPL 9900 Series je tým pravým spoločníkom pre každú ženu, ktorá túži po hladkej pokožke bez zbytočnej námahy.

Dizajn a spracovanie – 10/10

Moderný a štýlový dizajn epilátora Philips ihneď upúta vašu pozornosť. Kvalitné spracovanie a robustnejšia konštrukcia v porovnaní so staršími modelmi robia z tohto epilátora výnimočný kúsok, ktorý napriek tomu nie je príliš ťažký a ľahko sa s ním manipuluje.

Ovládacie tlačidlá na hlave epilátora umožňujú pohodlné sledovanie intenzity svetla počas používania, čo ocení každý užívateľ.

Funkcia a ovládanie – 10/10

V tejto kapitole sa dozviete viac o funkciách a ovládaní epilátora. Začneme základnými parametrami prístroja.

Parameter
Technológia: IPL
Počet nástavcov: 4 (telo, podpazušie, tvár, bikiny)
Bezdrôtové použitie: Áno
Používanie počas napájenia: Áno
Mobilná aplikácie: Áno
Počet zábleskov: 450 000 (39 rokov životnosti)
Počet stupňov svetelnej energie: 5

Philips Lumea 9900 s funkciou SenseIQ je dámsky epilátor, ktorý využíva technológiu IPL na bezbolestné odstraňovanie chĺpkov až na 12 mesiacov pomocou laserových zábleskov. Je však dôležité, aby ste prístroj v pravidelných intervaloch. Prvých 4–5 ošetrení vykonajte v dvojtýždňových intervaloch, následne prejdete do tzv. udržiavacej fázy, keď postačí ošetriť danú oblasť len raz za 4–8 týždňov, v závislosti od rýchlosti rastu chĺpkov.

Philips Lumea 9900 ponúka vďaka 4 nástavcom široké možnosti použitia na rôznych častiach tela:

 • nástavec na telo: ošetrenie nôh, paží a brucha,
 • nástavec na tvár: ošetrenie hornej pery, brady a línie čeľuste,
 • nástavec na oblasť bikín,
 • nástavec na podpazušie.

Flexibilita použitia prístroja Philips Lumea 9900, či už bezdrôtovo pre menšie oblasti tela alebo s pripojením do siete pre rozsiahlejšie oblasti ako sú nohy, predstavuje skvelú funkciu, ktorú určite oceníte. Vďaka 2× rýchlejšiemu vysielaniu zábleskov počas nabíjania sa čas potrebný na ošetrenie výrazne skráti.

Novinky ako technológie SenseIQ, senzor SmartSkin a SkinAI prinášajú nový rozmer do starostlivosti o pokožku, robia ju jednoduchšou a efektívnejšou.

 • SmartSkin je senzor, ktorý vám pomôže nájsť ideálny stupeň svetelnej energie pre váš typ pokožky, pričom ponúka až 5 rôznych stupňov svetelnej energie.
 • Technológia SkinAI vďaka umelej inteligencii analyzuje stav vašej pleti a sleduje redukciu chĺpkov pre maximálnu efektivitu.

Mobilná aplikácia – 9/10

Priznávam, že som bola pôvodne k aplikácii skeptická, pretože som bola presvedčená o tom, že si dokážem kontrolovať ošetrovanie pleti sama a nebudem potrebovať ďalšiu aplikáciu do telefónu. Po jej vyskúšaní som však musela uznať, že monitorovanie a pripomínanie termínov ošetrení je mimoriadne užitočné. Aplikácia dostupná aj v slovenčine predstavuje neoceniteľného pomocníka pri plánovaní ošetrení.

Aké hlavné funkcie a výhody aplikácia ponúka a ako ju hodnotím?

Medzi hlavné prednosti aplikácie patrí jej schopnosť pripomenúť si blížiace sa ošetrenie. Na začiatku sú potrebné dvojtýždňové intervaly, ktoré sa neskôr podľa rastu chĺpkov predlžujú – všetko aplikácia automaticky upraví podľa zadávaných dát. Bez aplikácie by som zrejme ošetrovanie nestíhala vykonávať pravidelne. Ak máte v pláne ošetrovať aj nohy, oceníte pripomenutie ošetrenia práve včas, aby ste si naň mohli vyhradiť dostatočný čas.

Perfektné sú aj video návody a tipy na ošetrenie. Vďaka aplikácii vlastne ani nemusíte študovať papierový návod – aplikácia vás jednoducho a zrozumiteľne prevedie každým krokom toho, čo a ako máte robiť.

Jediným mínusom, ktorý som si všimla, je, že aplikácia neumožňuje zadanie dátumu prvého ošetrenia spätne. Do aplikácie som hneď po ošetrení zaznačila ošetrenie nôh a oblasti bikín, zabudla som však zadať ošetrenie tváre. Keď som si na to druhý deň spomenula, už nebolo možné zadať, že ošetrenie prebehlo včera – bola tam len možnosť “pred týždňom”. Toto obmedzenie platí len pre prvé ošetrenie, pri následných už môžete dátum zvoliť. Preto odporúčam zadávať ošetrenie ihneď po jeho vykonaní.

Ďalšou funkcionalitou je audio počítadlo zábleskov, ktoré môžete využiť pri ošetrení nôh, rúk alebo brucha. Je to zaujímavý nástroj, kde nielen uvidíte, koľko zábleskov ste urobili, ale aj zistíte, koľko času vám ošetrenie zabralo. Zvukové počítadlo mi fungovalo aj počas sledovania televízie, hoci nie všetky záblesky boli zaznamenané presne.

SkinAI potom ponúka analýzu pleti, ktorú môžete vykonať vždy v deň ošetrenia. Je však potrebné mať odlíčený make-up a byť pri dennom svetle, takže analýzu pleti nemôžete vykonať kedykoľvek a kdekoľvek. Je to fascinujúca funkcia, ktorá pomocou umelej inteligencie posúdi stav vašej pleti v nasledujúcich oblastiach: textúra, oblasť očí, lesk pleti, rovnomernosť pigmentácie, žiarivosť a pevnosť. Výsledky sú ukladané, takže môžete sledovať vývoj v čase. Osobne hodnotím túto funkciu skôr ako orientačnú a validita výsledkov sa mi zdá byť diskutabilná. Napriek tomu je to zaujímavá a zábavná funkcia, ktorú aplikácia ponúka.

Funkcia SkinAI vám otvára dvere do sveta precíznej analýzy rastu chĺpkov. Stačí, ak pred ošetrením odfotíte oblasť tela, ktorú chcete podrobiť analýze, a necháte umelú inteligenciu vyhodnotiť množstvo chĺpkov. Výsledok? Ten uvidíte na fotografii  zvýraznený bielymi bodkami a čiarkami. Fotky môžete následne v čase porovnávať a sledovať pokrok. Napriek mojim snahám o kvalitné snímky AI nie vždy presne zachytila chĺpky, tak som túto funkciu nevyužila. Je možné, že fotografie neboli dostatočne ostré pre spracovanie AI. Avšak vizuálne porovnanie fotiek bolo oveľa spoľahlivejšie.

Aplikáciu celkovo hodnotím veľmi pozitívne, keďže zaznamenávanie ošetrení je výborným nástrojom, aby sme vytrvali. Pripomína, kedy je čas na ošetrenie ktorej časti tela, a dokonca umožňuje pridávanie nových oblastí v priebehu času. Aplikácia dôkladne eviduje vaše pokroky a s predstihom vám pripomína nadchádzajúce ošetrenie, čím za vás preberá zodpovednosť za sledovanie intervalov. Inteligentné funkcie AI, hoci sú skôr len doplnkom, pridávajú zaujímavý rozmer a zábavu. Ich praktickú výpovednú hodnotu hodnotím skôr ako orientačnú.

Testovanie a výsledky – 10/10

Vykonávala som ošetrenie nasledujúcich častí tela a všetky som začala testovať v ten istý deň:

 • nohy, resp. lýtka,
 • podpazušie,
 • oblasť bikín,
 • tvár.

Je dôležité pripomenúť, že pred každým ošetrením je nutné existujúce chĺpky odstrániť, či už pomocou žiletky alebo napríklad vosku. Ak nejaký chĺpok zabudnete, laser ho spáli, čo môže spôsobiť nepríjemné štípanie a dokonca pocit spáleniny. No ak chĺpky odstránite podľa návodu, ošetrenie je naozaj bezbolestné.

Prístroj je ihneď po zapnutí pripravený na použitie. Ako prvý krok som aktivovala funkciu SmartSkin, ktorá jedným stlačením tlačidla vyhodnotila odtieň mojej pokožky a odporučila mi intenzitu 4. Tá bola na nohy ako stvorená, zatiaľ čo pre citlivejšie oblasti, ako je podpazušie, som preferovala miernejšiu intenzitu 3 pre maximálne pohodlie počas ošetrenia.

Najviac času si vyžaduje ošetrenie lýtok, približne 15-20 minút, ak je epilátor zapojený do siete a vysiela záblesky 2× rýchlejšie. Túto funkciu si veľmi cením, pretože v porovnaní s bezdrôtovým používaním ušetrí veľa času. Na ostatné časti tela som už používala prístroj bezdrôtovo, keďže ošetrenie týchto oblastí trvá podstatne menej času, maximálne len niekoľko minút.

Aj keď si počas ošetrenia môžete dopriať sledovanie televízie, mali by ste myslieť na to, že prístroj vydáva zvuk a je dôležité venovať pozornosť miestam aplikácie zábleskov. Preto by pre vás mohla byť príjemnejšou alternatívou počúvanie hudby alebo zaujímavého podcastu cez slúchadlá.

V nasledujúcej tabuľke vám prinášam prehľad mojich výsledkov po každom mesiaci používania. S testovaním som začala vo februári 2024 a budem ho postupne dopĺňať.

Lýtka Podpazušie Oblasť bikín Tvár
Po 1 mesiaci Najvýraznejšie zmeny po prvých dvoch ošetreniach som spozorovala na lýtkach. Už za tak krátke obdobie došlo k výraznému poklesu rastu nových chĺpkov, odhadom o 75%, čo výrazne znižuje potrebu holenia a sľubuje úplne hladké nohy po ďalších ošetreniach, ktoré ma ešte čakajú. Najmenší pokles chĺpkov som zaznamenala v podpazuší. Hoci pokrok tu zatiaľ nie je tak výrazný, je určite badateľný. Rast nových chĺpkov sa zredukoval približne o 50 %, a teda potreba holenia je menej častá. Veľkým prekvapením pre mňa bolo zníženie chĺpkov v oblasti bikín. Pôvodne som predpokladala, že sa zbaviť chĺpkov v tejto oblasti bude najväčšou výzvou zo všetkých ošetrovaných partií. No už po dvoch ošetreniach som zaznamenala výrazný pokles novorastúcich chĺpkov. Epilátor sa osvedčil aj na oblasť tváre, kde, hoci chĺpky ešte rastú, ich množstvo sa v porovnaní s predchádzajúcim mesiacom výrazne zredukovalo.
Po 3 mesiacoch TEST prebieha
Po 6 mesiacoch TEST prebieha

Zdieľajte článok

Ohodnoťte recenziu

Celkové hodnotenie: 4.7 (10 hlasov)

Autor

Odborná redakcia
Odborná redakcia

Testado.sk je recenzný online magazín. Na jednej strane vlastnoručne testujeme vybrané produkty, na strane druhej zhromažďujeme odborné a používateľské recenzie z celého sveta. Našim cieľom je pomôcť vám nájsť tie najlepšie produkty. Viac informácií >>

Podobné články

Diskusia u článku

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pridať komentár