Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
  • Veľa inšpirácie pre váš výber.
Menu
>

Recenzia Philips OneBlade 360

Philips OneBlade360 produktové foto

Každý muž (a samozrejme aj žena) si za život obstará niekoľko holiacich strojčekov alebo žiletiek. Vzhľadom na to, že sa prístroje časom menia, je dobré skúšať nové verzie. My sme mali možnosť otestovať novšiu verziu Philips OneBlade 360 určenú na tvár a telo. Ide o trochu iný typ holiaceho strojčeka, ktorý si v posledných rokoch získava čoraz väčšiu popularitu, možno vďaka svojej šikovnej veľkosti a univerzálnosti.

Obsah balenia

V malej elegantnej krabičke nájdete niekoľko vecí: základné telo holiaceho strojčeka, jednu britvu a tri nástavce. Súčasťou balenia je aj nabíjací kábel. Upozorňujeme, že ide iba o nabíjací kábel s USB koncovkou, adaptér do zásuvky v balení nenájdete. Keďže doma často máme viacero takýchto adaptérov, nepovažujeme to za veľký problém, niektorým to však môže prekážať. Samozrejme, nechýba ani malá brožúrka s návodom na používanie One Blade 360.

I keď sa to môže zdať niektorým zbytočné, odporúčame, aby ste si pri prevzatí Philips One Blade 360 z e-shopu dôkladne skontrolovali, či je obal nepoškodený. Takto môžete predísť akýmkoľvek budúcim komplikáciám.

Jednou z mála vecí, ktoré by sme si možno priali, je praktické a kompaktné púzdro na holiaci strojček, ktoré by uľahčilo cestovanie. Philips obvykle k niektorým modelom takéto púzdro pridáva, no v tomto prípade nie je súčasťou balenia.

Philips OneBlade360

Konštrukcia a dizajn Philips OneBlade 360 – 10/10

Už máme skúsenosti s týmto modelom, aj jeho predchodcom Philips OneBlade Pro, no stále nás príjemne prekvapuje, ako perfektne sadne do ruky. Veľkú časť bokov holiaceho strojčeka Philips tvorí pogumovaný a jemne perforovaný povrch výraznej svetlo zelenej farby. Vďaka tomu strojček dobre drží a nekĺže, ani keď máte mokré ruky. Jeho vodotesnosť umožňuje bezproblémové použitie v sprche alebo vo vani, kde si zaslúžene pochválite jeho protišmykovú úpravu.

Kombinácia čiernej, striebornej a svetlo zelenej farby môže niekomu pripadať trochu nezvyčajná, ale práve vďaka nej OneBlade 360 rýchlo nájdete. Ľahko ho zbadáte aj v tmavom rohu kúpeľne alebo v šuflíku plnom káblov a iných kúpeľňových prístrojov.

Pri používaní strojčeka palec prirodzene spočíva na mierne zakrivenej (ergonomickej) časti, čo zabezpečuje pohodlné držanie. Zapínanie a vypínanie sú intuitívne umiestnené na začiatku tejto zakrivenej časti, čo zvyšuje ich dostupnosť. Na druhom konci, blízko hlavy strojčeka, nájdete tlačidlo pre odstránenie hlavice, čo sa hodí pri jej výmene alebo keď potrebujete hlavicu vyčistiť.

Napájací konektor sa nachádza na spodnej časti strojčeka, čo je už takmer štandard. Celý strojček s britvou váži len 96 gramov (podľa našej domácej váhy), pričom nástavce vážia iba 2 gramy každý, takže strojček je celkovo veľmi ľahký. Pre porovnanie, tradičné holiace strojčeky od Philipsu vážia viac než 200 gramov.

Kvalita holenia a manipulácia – 9/10

Holenie s OneBlade sa líši od klasických holiacich strojčekov, nakoľko predstavuje niečo medzi elektrickým strojčekom a ručnou britvou. Tento jedinečný prístup k holeniu hodnotíme veľmi pozitívne. Hlava strojčeka efektívne strihá, holí a skracuje fúzy, vďaka precíznym britvám, pričom riziko porezania alebo nepríjemného “štipnutia” je minimálne. Tradičná metóda holenia proti smeru rastu fúzov či ochlpenia zabezpečuje dokonalé oholenie

Je však potrebné zdôrazniť, že hladkosť po holení s OneBlade nebude úplne dokonalá, ak ste zvyknutí na úplne hladkú tvár. Aj keď s väčším tlakom dosiahnete dobré výsledky, na dotyk však pokožka nebude úplne hladká. Rozdiel však nie je na pohľad viditeľný.

Pre optimálne výsledky je vhodné používať OneBlade 360 pravidelne, ideálne každé 2 až 3 dni, v závislosti od rýchlosti rastu vašich fúzov. Pri takomto pravidelnom používaní sú fúzy krátke a celý proces holenia je rýchly a efektívny, zaberie len niekoľko minút.

OneBlade od Philipsu zvláda úpravu aj dlhších fúzov, ich okraje aj dĺžku s ľahkosťou. Napriek tomu, že má nástavec maximálne do 5 mm, s trochou zručnosti si poradíte. Začiatočníci si cestu k dokonalému vzhľadu musia nájsť.

Prístroj umožňuje holenie na sucho aj na mokro, keďže je vodotesný. Mokré ruky či fúzy tak nie sú prekážkou. Mokré fúzy sú samozrejme mäkšie a niekedy sa viac ohýbajú, čo môže holenie mierne spomaliť. Na druhú stranu, pri holení dlhších chĺpkov na iných častiach tela je mokré holenie výrazne komfortnejšie.

Hoci sme odporúčali holenie proti smeru rastu fúzov, OneBlade vám umožňuje holiť sa akýmkolvek spôsobom, ktorý vám vyhovuje. Vďaka obojstrannej britve môžete holiť vo všetkých smeroch. Dôležité je udržiavať pokožku napnutú, čím predídete nehodám a zlepšujete tak výsledok holenia.

OneBlade 360 sa osvedčil aj pri holení iných častí tela, ako sú podpazušie, hrudník či intímne partie, a to rýchlo a efektívne. Pri citlivých oblastiach nezabudnite na správne napnutie kože, aby ste predišli nepríjemným prekvapeniam.

Jedinou drobnou nevýhodou je, že OneBlade 360 rozsekáva fúzy na jemné kúsky, ktoré hádže celkom ďaleko a môžu znečistiť umývadlo. Jednoduchým riešením je položiť si pri holení pod seba uterák, ktorý následne len vytrasiete, čím sa vyhnete námahavému upratovaniu kúpeľne.

Náš tip

Viete, že existujú aj ďalšie verzie OneBlade 360? Ako príklad uveďme OneBlade 360 s pripojením, ktorý okrem tradičných výhod holenia ponúka možnosť sledovania stavu batérie, dĺžky vašeho posledného holenia alebo času uplynulého od posledného použitia. Vďaka Bluetooth spojeniu a inteligentnej aplikácii Philips OneBlade získate prehľad o týchto údajoch priamo na vašom smartfóne. Navyše, aplikácia ponúka tipy na rôzne štýly fúzov, vďaka čomu môžete s dôverou experimentovať so svojím vzhľadom.

Údržba OneBlade 360 – 9/10

Holiaci strojček Philips OneBlade 360, ktorý je podľa výrobcu plne vodotesný, si svoju reputáciu v praxi zaslúžene udržiava. Potvrdené: bez problémov pracuje aj v sprche, na mokrých fúzoch a s mokrými rukami. Možnosť opláchnuť ho priamo pod vodou, podobne ako jednorazové britvy, vnímame ako výraznú prednosť.

Jednoducho oddeliteľná hlavica od tela umožňuje jej samostatné čistenie, čo platí aj pre ľahko umývateľné nástavce, ktoré stačí opláchnuť pod tečúcou vodou. Tí, ktorí potrebujú väčšiu precíznosť, môžu použiť jemnú kefku a dezinfekčné prostriedky pre hĺbkové čistenie. Jeden špecifický nástavec, ktorý umožňuje reguláciu dĺžky strihu, si vyžaduje viac pozornosti  pri čistení, kvôli svojej konštrukcii s viacerými záhybmi a nastavovacím kolieskom.

Je dôležité spomenúť, že britvy OneBlade 360 majú svoju obmedzenú životnosť. Výrobca odporúča ich výmenu asi každé 4 mesiace (ak se holíte 2–3× za týždeň), v závislosti od frekvencie holenia. Počas našich testov, ktoré trvali viac ako mesiac s intenzívnym využívaním, sme nezaznamenali zníženie kvality holenia. Avšak časom určite bude potrebná výmena britiev. To považujeme za malú nevýhodu, keďže budete musieť myslieť na ich pravidelnú výmenu.

Najjednoduchšie riešenie? Kúpiť do zásoby niekoľko britiev, najmä ak pre vás OneBlade 360 predstavuje ten pravý nástroj na holenie.

Batéria a nabíjanie – 10/10

Batéria Philips OneBlade 360 nás skutočne ohromila svojou výdržou. Bez potreby dobíjania sme ju využívali až 63 minút a potom sme ju nechali vybiť samovoľne, pričom ešte viac ako dve hodiny neúnavne pracovala. Aj keď to bolo bez zaťaženia, odhadujeme, že by v aktívnom režime vydržala minimálne ďalšiu polhodinu. Celková výdrž batérie pri plnom zaťažení 1,5 hodiny je naozaj pozoruhodná. Stav batérie navyše jasne signalizuje LED dióda na spodnej časti strojčeka – červená znamená, že je čas na dobíjanie, zelená ukazuje, že sa nabíja.

Čas potrebný na dobíjanie je približne 2 hodiny, po ktorých je OneBlade 360 opäť pripravený do akcie. Kvalita a vymakanosť vnútorných batérií nás naozaj prekvapili. Aj keď z dlhodobého hľadiska nemôžeme predpovedať výdrž strojčeka,  jeho používanie na začiatku však bol viac než sľubný.

Ako sme už na začiatku spomenuli, menšou nevýhodou môže byť, že v balení nájdete iba nabíjací kábel bez adaptéra. Je pravda, že väčšina z nás má doma už niekoľko adaptérov, avšak prítomnosť adaptéra by bola určite príjemným bonusom. Chápeme aj to, že do menšieho balenia by adaptér už nevošiel. No na cestách, kde máte so sebou napríklad notebook a nabíjačku v aute, by to nemal byť väčší problém.

A na záver malý tip asi skôr pre výrobcu: keby bol nabíjací kábel kompatibilný s USB-C, ako je to u telefónov, uľahčilo by to jeho používanie a prinieslo estetickejší vzhľad. Súčasná koncovka kábla je síce robustná a plne funkčná, v budúcnosti by sme však uvítali skôr elegantnejšie riešenie.

Záverečné hodnotenie – vlastné skúsenosti

Pre nás je OneBlade 360 úplne skvelým spoločníkom na cesty. Vďaka dostatočnej výdrži batérie dokonca na kratšie cesty nemusíte so sebou brať nabíjačku – a pod “kratšou cestou” môžeme chápať aj týždennú dovolenku. Počas testovania sme nenarazili na žiadnu zásadnú nevýhodu. Výrobcom by sme možno odporučili zabezpečiť nejaké praktické cestovné puzdro, hoci, ako sme už spomínali, v niektorých verziách je toto príslušenstvo už zahrnuté.

Hoci sa OneBlade 360 dá používať na sucho bez použitia holiacej peny, po holení sme aplikovali vodu alebo balzam po holení, čo pokožke len prospelo. Pri prieskume názorov ostatných sme zistili, že niektorí používatelia mali po použití podráždenú pokožku. Nám, či už mužskej alebo ženskej časti rodiny, sa to nestalo, ale reakcia pokožky môže byť individuálna, závisí od jej citlivosti. Z hygienických dôvodov odporúčame pre rôznych členov rodiny používať vlastné britvy, ktoré je možné dokúpiť a uchovať oddelene.

9.5

Skvelý

Holiaci strojček Philips OneBlade 360 predstavuje dokonalý most medzi klasickým elektrickým holiacim strojčekom a tradičnou ručnou žiletkou. Ak ho používate prvýkrát, môže si to vyžiadať trochu zvyku, no keď si ho obľúbite, už po ňom nebudete chcieť siahnuť po inom. Je ideálny pre každodenné holenie, nešklbe a je šetrný aj k citlivým oblastiam pokožky. Vyniká svojou univerzálnosťou – hodí sa na holenie fúzov rovnako ako na ďalšie časti tela, pričom treba mať na pamäti, že každá časť tela vyžaduje trochu iný prístup. Jeho vodotesnosť otvára dvere aj k pohodlnému holeniu vo sprche, čiže je vhodný na mokré aj suché holenie bez nutnosti používania holiacej peny.

Konštrukcia a design
10
Kvalita holenia a manipulácia
9
Údržba
9
Batéria a nabíjanie
10
Klady
  • Pekný design
  • Ergonomický tvar vhodný do ruky
  • Veľká výdrž batérie
  • Vodotesnosť
  • Indikátor stavu batérie
  • Holenie v ľubovoľnom smere
Zápory
  • Len 3 nástavce
  • Potreba dokupovať britvy
  • Seká fúzy = väčší neporiadok

Zdieľajte článok

Ohodnoťte recenziu

Celkové hodnotenie: 4.7 (10 hlasov)

Autor

Petra Kvapilová
Petra Kvapilová

Petra sa živí online marketingom a písaním mnoho rokov a pevne dúfa, že ani tu sa nestratí a pomôže ľuďom so správnou voľbou. Je trochu marketingový chameleón a nebojí sa púšťať aj do neprebádaných tém zákutí internetu.

Podobné články

Diskusia u článku

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pridať komentár