Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
 • Veľa inšpirácie pre váš výber.
Menu
>

Recenzia multifunkčného zastrihávača Philips Series 7000

Zastřihovač Philips Series 7000 - celkový pohled

Multifunkčný zastrihávač Philips Series 7000 umožňuje každému mužovi dosiahnuť profesionálny vzhľad pohodlne doma. Tento všestranný nástroj, vybavený 15 nástavcami, zvládne starostlivosť o vlasy, fúzy aj chĺpky na tele s precíznou rýchlosťou a efektivitou, a je ideálny pre použitie na sucho aj na mokro. Dokáže však zastrihávač splniť všetko, čo sľubuje? My sme ho podrobili dôkladnému testu – výsledky nájdete v našej recenzii.

Hodnotenie: multifunkčný zastrihávač Philips Series 7000

9.5

Perfektný

Multifunkčný zastrihávač Philips Series 7000 ponúka 15 funkcií v jednom prístroji, čo zdôrazňuje jeho univerzálnosť. S ľahkosťou zvláda strihanie vlasov, zastrihávanie fúzov rôznych dĺžok aj chĺpkov na tele. Pracuje rýchlo, efektívne a spoľahlivo bez toho, aby vynechal jediný vlas alebo fúz. Zastrihávač sa pýši atraktívnym dizajnom, vďaka pogumovanému telu a nízkej váhe skvele padne do ruky. Výhodou je tichý chod, dlhá výdrž batérie a vodotesnosť, čo zvyšuje jeho praktickosť. Ovládanie prístroja a výmena nástavcov sú jednoduché a intuitívne, čo prispieva k bezproblémovému používaniu.

Obsah balenia
8
Dizajn a spracovanie
10
Funkcie a ovládanie
10
Testovanie a výsledky
10
Klady
 • Perfektne strihá vlasy, zastriháva fúzy aj chĺpky na tele
 • Rozsiahly výber rôznych nástavcov
 • Rýchle a efektívne strihanie
 • Atraktívny ergonomický dizajn
 • Tichý chod
 • Dlhá výdrž batérie
 • Indikátor stavu nabitia batérie
 • Jednoduchá výmena nástavcov
 • Vodotesnosť
 • Ľahká údržba
 • Možnosť rýchlonabíjania
Zápory
 • Spracovanie návodu nie je príliš podarené
 • Neobsahuje puzdro/organizér na zastrihávač a nástavce
 • Maximálna dĺžka strihu by mohla byť väčšia

Obsah balenia – 8/10

Multifunkčný zastrihávač Philips Series 7000 prišiel v klasickom pevnom a odolnom kartónovom obale. Po jeho otvorení upúta predovšetkým ekologické papierové spracovanie vnútra krabice. Prvé, čo uvidíte, je samotný prístroj, ktorý pôsobí kompaktným a čistým dojmom.

Napravo od prístroja sú umiestnené priehradky z recyklovaného papiera, kde sú prehľadne usporiadané všetky nástavce, každý s konkrétnym určením – pre vlasy, telo či fúzy.

Pod prístrojom je schovaný nabíjací USB kábel. Adaptér nie je súčasťou balenia, čo je dnes u mnohých elektronických zariadení bežný štandard. Absencia adaptéra však nemusí byť prekážkou, pretože zastrihávač možno nabíjať cez akýkoľvek USB port – či už na notebooku alebo cez externý adaptér. A keby vám veľmi chýbal, viete si ho dokúpiť.

Ďalšie príslušenstvo tvorí jednoduché čierne látkové vrecúško na uloženie zastrihávača, ktoré je praktické na cestovanie. Návod na použitie je súčasťou balenia v podobe skladacích papierov, ktoré detailne a zrozumiteľne opisujú, ako zastrihávač používať. Ja osobne však preferujem skôr brožúrku, kde sú všetky informácie zhrnuté a ľahko dostupné.

Zdá sa však, že balenie postráda premyslenejší systém na ukladanie zastrihávača a nástavcov. Uvítala by som prítomnosť organizéra, ktorý by umožnil zastrihávač a každý nástavec prehľadne uložiť, čo by zjednodušilo ich časté používanie.

Dizajn a spracovanie – 10/10

Multifunkčný zastrihávač Philips Series 7000 na prvý pohľad zaujme moderným, čistým a kompaktným dizajnom. Všetky línie sú príjemne zaoblené a dominujú mu odtiene šedej a čiernej farby. Na tele prístroja nájdete jediné tlačidlo – zapínanie, ktoré je umiestnené intuitívne a jeho použitie je absolútne jednoduché. Tlačidlo je navyše vďaka praktickej pogumovanej ploche s výstupkami ľahko hmatateľné.

Zadná strana zastrihávača je rovnako pogumovaná a opatrená výstupkami, čo zaručuje, že prístroj skvele sedí v ruke a pri používaní nekĺže. Vďaka tomu, že je úzky a mimoriadne ľahký, nebudete ani pri dlhom strihaní cítiť únavu v ruke.

Osobitne praktickým detailom je plochý spodok zastrihávača, vďaka čomu môžete prístroj kdekoľvek stabilne postaviť. Vynikajúcou vlastnosťou je aj jeho vodotesnosť, takže prístroj môžete pokojne opláchnuť pod tečúcou vodou alebo ho použiť priamo v sprche.

Celkový dojem z dizajnu a spracovania zastrihávača Philips Series 7000 je mimoriadne pozitívny. Prístroj pôsobí kvalitne a premyslene, a nemám k nemu žiadne výhrady.

Funkcie a ovládanie – 10/10

Multifunkčný zastrihávač Philips Series 7000 sa môže pochváliť bohatým výberom nástavcov, ktoré zvládnu starostlivosť o vlasy, fúzy aj ďalšie chĺpky na tele. Medzi jeho vybavením nájdete presný oceľový zastrihávač, holiaci strojček na telo so systémom ochrany pokožky, 4 široké zastrihávače vlasov a nastaviteľné hrebene pre presné zastrihávanie (3–7 mm, 9–13 mm a 16–20 mm). Nechýba ani hrebeň na telo alebo zastrihávač nosných a ušných chĺpkov. Malou nevýhodou je maximálna dĺžka zastrihnutia 20 mm, ktorá by mohla byť trochu väčšia. V balení nájdete aj kefku na čistenie zastrihávača.

multifunkčný zastrihávač Philips Series 7000 Recenzia

Samoostriace oceľové čepele zastrihávača zaručujú neustále ostré strihanie, takže sa nemusíte obávať, že by sa ich výkon pri dlhodobom používaní zhoršoval. Pri formovaní hustejších alebo dlhších fúzov prichádza na rad technológia BeardSence, ktorá analyzuje hustotu fúzov a podľa toho prispôsobuje výkon strojčeka.

Zastrihávač Philips Series 7000 pracuje výhradne bezdrôtovo, avšak vďaka vysokej výdrži batérie, ktorá na jedno nabitie poskytuje až 120 minút prevádzky, nebudete obmedzení potrebou častého dobíjania. Na prístroji nájdete praktický indikátor, ktorý neustále informuje o stave batérie, či už je plne nabitá, málo nabitá alebo úplne vybitá. A ak sa zastrihávač náhle vybije, môžete využiť funkciu rýchlonabíjania a za 5 minút je opäť pripravený na použitie. Plné nabitie trvá približne hodinu.

Ovládanie strojčeka je jednoduché a intuitívne, s jediným tlačidlom na zapnutie na prednej strane. Výmena nástavcov je navrhnutá tak, aby bola jednoduchá a rýchla – jednoducho zacvaknete alebo vycvaknete nástavec podľa potreby.

Zastrihávač je navyše úplne vodotesný, čo umožňuje ľahké čistenie priamo pod tečúcou vodou alebo použitie v sprche. Detaily o parametroch prístroja sú zhrnuté nižšie v tabuľke.

Parameter
Typ zastrihávača: Kombinovaný (vlasy, tvár, telo)
Vodoodolný: Áno
Minimálna dĺžka strihu: 0,5 mm
Maximálna dĺžka strihu: 20 mm
Napájanie: Batéria
Doba prevádzky Až 120 minút
Možnosť rychlonabíjenia: Áno, 5 minút
Indikátor stavu batérie: Áno
Používanie behom nabíjania: Nie
Výstup pre nabíjanie: USB-A

Testovanie a výsledky – 10/10

Pred tým, ako som začala testovať zastrihávač, čakal ma návod na použitie, ktorý obsahuje informácie o množstve nástavcov. Spočiatku som strávila trochu času orientáciou v rôznych možnostiach, ktoré zastrihávač ponúka. Návod by mohol byť lepšie štruktúrovaný a jasnejší, čo by určite uľahčilo počiatočnú orientáciu. Po nejakom čase som však zistila, ktorý nástavec sa hodí na ktorú časť tela a pre akú dĺžku vlasov alebo fúzov. Pripravte sa na to, že prvotné zisťovanie informácií o jednotlivých nástavcoch môže chvíľu trvať. No keď už máte návod preštudovaný, samotné používanie zastrihávača je potom veľmi jednoduché.

Keď som zastrihávač zapla, prekvapil ma jeho veľmi tichý chod. Tento aspekt je nesmierne príjemný pre všetkých užívateľov, najmä keď oceníte tichú prevádzku. Toto som využila najmä pri strihaní vlasov môjho manžela a syna. Mohli sme sa počas strihania pokojne rozprávať, a keďže môj syn je ešte malý, nemusel sa obávať žiadneho rušivého hluku, čo urobilo celý proces strihania úplne bezproblémovým.

Ako prvé som vyskúšala strihanie vlasov môjho manžela, ktoré sú po stranách krátke a na vrchu dlhšie. Multifunkčný zastrihávač Philips Series 7000 je tretí, ktorý som na strihanie skúšala, a musím uznať, že strihá jednoznačne najlepšie. Obzvlášť ma zaujali tieto dve vlastnosti:

 • Vlasy zo zastrihávača samovoľne vypadávajú, takže nie je potrebné počas strihania odoberať nástavec a vlasy vyklepávať.
 • Strihanie je rýchlejšie a efektívnejšie, zastrihávač dokonale ostrihá všetky vlasy jedným ťahom a nie je nutné sa vracať k už ostrihaným miestam.

Predchádzajúce zastrihávače si vyžadovali viac času, pretože som musela rovnaké miesto strihať opakovane a medzičasom odobrať nástavec a vyklepávať z neho vlasy. S Philipsom to však nie je potrebné, vlasy vypadávajú samé. Jediné prerušenie bolo, keď som potrebovala vymeniť nástavec na kratšiu dĺžku na strihanie po stranách hlavy, čo som však zvládla za pár sekúnd. A vďaka rozmanitosti nástavcov mám možnosť voliť z viacerých dĺžok strihu.

Tento zastrihávač som otestovala aj na strihaní môjho trojročného syna, kde sa rýchlosť a presnosť strihu ukázali byť ešte cennejšími. Použila som užší nástavec, ktorý je presnejší a pre dieťa ideálny. Po stranách som ostrihala vlasy na 12 mm, hore na 20 mm. Aj tu by som uvítala možnosť ešte väčšieho nástavca, pretože vlasy sú pri 20 mm relatívne krátke. Žiadne ďalšie výhrady k strihaniu nemám.

Ďalšie nástavce vyskúšal manžel a so zastrihávačom je veľmi spokojný. Obzvlášť ocenil nástavec na telo so systémom ochrany pokožky, ktorý zabraňuje akémukoľvek poškriabaniu a funguje výborne. Skúšal nástavce na zastrihávanie fúzov, tela a aj nástavec na zastrihávanie chĺpkov v nose alebo ušiach. Páčila sa mu jednoduchá výmena nástavcov, ľahká údržba, dlhá výdrž batérie a možnosť použitia v sprche. Dôležité je tiež, že vďaka množstvu nástavcov možno zastrihávanie fúzov a chĺpkov vykonať veľmi presne a efektívne. Manžel by však uvítal organizér, do ktorého by sa dal multifunkčný zastrihávač (a najmä jeho nástavce) prehľadne uložiť, čo by používanie ešte viac uľahčilo.

Celkovo hodnotíme multifunkčný zastrihávač Philips Series 7000 veľmi kladne. Len málo čo by sme mu vytkli. Vyniká predovšetkým pri zastrihávaní vlasov, fúzov a chĺpkov na celom tele, a to úplne perfektne.

Zdieľajte článok

Ohodnoťte recenziu

Celkové hodnotenie: 4.6 (10 hlasov)

Autor

Odborná redakcia
Odborná redakcia

Testado.sk je recenzný online magazín. Na jednej strane vlastnoručne testujeme vybrané produkty, na strane druhej zhromažďujeme odborné a používateľské recenzie z celého sveta. Našim cieľom je pomôcť vám nájsť tie najlepšie produkty. Viac informácií >>

Podobné články

Diskusia u článku

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pridať komentár