Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
  • Veľa inšpirácie pre váš výber.
Menu
Testado.sk » Recenzie » Ostatné recenzie

Detský elektrický longboard WORKER Smuthrider – Recenzia

14. 2. 2022 Aktualizované

WORKER Smuthrider

Longboard, ktorý vzhľadom pripomína klasický skateboard, no pod doskou nájdete niečo navyše. V zadnom kolese je elektromotor, ktorý umožňuje dojazd bezpečných 12 km. Technické parametre, dizajn aj vlastnosti elektroboardu WORKER Smuthride ho predurčujú, aby sa stal tou najlepšou voľbou pre prvé jazdy začiatočníkov.

V článku najlepšie elektrické skateboardy a longboardy nájdete informácie, ktoré vám pomôžu s výberom toho správneho. Okrem toho tam nádete aj porovnanie ďalších zaujímavých modelov.

Hodnotenie detského elektrického longboardu WORKER Smuthride

8

Pefektný

Ak hľadáte longboard pre začiatočníkov, odporúčame elektrický skateboard WORKER Smuthride. Skate je stavaný tak, bezpečne ustál jazdu na rovnom povrchu. Longboard je navyše možné prepnúť aj do pomalšieho bezpečnejšieho rýchlostného režimu.

Konštrukcia a dizajn
9
Rýchlosť, dojazd a jazdné vlastnosti
8
Výdrž batérie a nabíjanie
7
Klady
  • Veselý dizajn
  • Ľahký
  • Kolieska vhodné aj do nerovného terénu
  • Pre deti aj dospelých
  • Cena
Zápory
  • Nižšia maximálna rýchlosť
  • Nižší výkon

Konštrukcia a dizajn

Elektrický longboard WORKER Smuthrider sme označili za detský pre jeho rozmery. S dĺžkou 79 cm patrí medzi rozmerovo menšie dosky, jeho nosnosť dosahuje maximálne 100 kg.

Plastová doska z polypropylénu je ľahká, dodáva skateboardu väčšiu tvrdosť. Je odolná voči vode a poškriabaniu. Na vrchnej strane dosky je aplikovaná farebná potlač, ktorá robí z nudného longu zaujímavý kúsok. Worker Smuthrider prichádza vo veselom oranžovom alebo zelenom farebnom prevedení s výrazným vzorom. Vrchný grip je zdrsnený, zabraňuje skĺznutiu nohy z boardu.

Doska má tvar pintail. Longy tohto tvaru sú najobľúbenejšie, sú ľahko ovládateľné. Stredná širšia časť umožňuje lepšie rozloženie hmotnosti jazdca. Doska sa na jednom aj druhom konci ostro zužuje. Paluba je konvexná, jemne ohnutá dohora, takýto tvar podporuje prirodzenejšie postavenie chodidiel.

Priamo v doske je vykrojený otvor, ktorý umožňuje board uchopiť a preniesť. Zvládnu to aj deti, elektrický longboard má vo svojich parametroch uvedenú hmotnosť 4,8 kg.

Rýchlosť, dojazd a jazdné vlastnosti

Kolieska s priemerom 7,5 cm predpovedajú lepši akceleráciu, no majú za následok aj menšiu rýchlosť. Na druhej strane menšie kolieska si hravo poradia s nerovnosťami a s nástrahami na vozovky. Tento elektroboard dosahuje rýchlosť max. 20 km/h. Je teda bezpečný aj pre deti či začínajúcich skateboardistov. Rýchlosť si nastavujete pomocou Bluetooth ovládača s dosahom 5 m. K dispozícii sú dva rýchlostné stupne, a to od 0 – 10 km/h a 11 – 20 m/h. Ovládač umožňuje jazdu dopredu aj dozadu, spomalenie aj bezpečné zabrzdenie. Zariadenie je vybavené účinnou elektromagnetickou brzdou.

Longboard poháňa bezkefkový motor, ktorý je umiestnený v náboji zadného kolesa. Dojazd je slabší, pri primeranom zaťažení a kontrolovanom spôsobe jazdy je to 12 km. Rýchlosť a dojazd tiež ovplyvňuje hmotnosť jazdca a kvalita terénu.

Technické parametre

Kľúčové vlastnosti Hodnota
Rozmery dosky (D × Š) 79 × 20,5 cm
Max. rýchlosť 20 km/h
Výkon 180 W
Dojazd 12 km
Kapacita batérie 2,2 Ah
Rýchlosť dobíjania 2 – 3 hodiny
Hmotnosť 4,8 kg
Nosnosť 100 kg
Tvrdosť koliesok 85A
Vekové odporúčanie 4+ (pod dohľadom dospelej osoby)

Výdrž batérie a nabíjanie

Detský longboard je napájaný zo zabudovanej lithium-ion Samsung batérie s kapacitou 2,2 Ah a výkonom 36 V. Batéria sa nabíja pomocou adaptéra. Jej úplné nabitie hlási indikátor na adaptéri, keď svieti nazeleno. Doba nabíjania je 2 -3 hodiny. Je nutné používať iba originálnu nabíjačku. Výrobca odporúča skladovať batériu, prípadne samotný longboard na suchom a tmavom mieste pri teplote 10°C až 20°C. Rýchlemu úbytku kapacity batérie predídete tak, že ju minimálne raz za mesiac nabijete na 100%, a to aj vtedy, ak longboard dlhšie nepoužívate.

Najpredávanejšie elektrické longboardy a skateboardy podľa Heureky

Zdieľajte článok

Ohodnoťte recenziu

Zatial nikto nehodnotil, buďte prvý.

Autor

Eva Dedinská
Eva Dedinská

Svet okolo nás sa vyvíja. Dnes už neplatí to, čo včera. Fascinuje ma sledovať zmeny, snažím sa ich pochopiť a vyťažiť z nich to najlepšie. Aj preto píšem na túto stránku, porovnávam a analyzujem. Venujem sa tiež písaniu románov pre ženy. Navyše som hrdá Oravčanka, milujem hory, preto mojou najväčšou záľubou okrem písania je chalupárčenie.

Podobné články

Diskusia u článku

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pridať komentár