Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
  • Veľa inšpirácie pre váš výber.
Menu
>

Robomow RS 625 PRO – recenzia robotickej kosačky

5. 5. 2021 Aktualizované

Robomow RS 625 PRO recenzia

Robomow RS 625 PRO uspela v našom porovnávaní robotických kosačiek ako celkovo najlepšia. Ide o pokročilý model, ideálny pre majiteľov rozľahlých záhrad, ktorí ocenia veľkú šírku záberu kosenia, GPS navigáciu a ovládanie cez mobilnú aplikáciu.

Hodnotenie Robomow RS 625 PRO

9.1

TOP

Robotická kosačka Robomow RS 625 PRO je pokročilý model, vhodný pre veľké trávniky a náročnejších zákazníkov. Jej prednosťami sú šírka záberu kosenia 56 cm a odporúčaná plocha kosenia až 2600 m2. Poteší komfortným ovládaním cez mobilnú aplikáciu a GPS navigáciou. Počítať však treba s vyššou cenou.

Konštrukcia
9
Kvalita kosenia
9.5
Ovládanie
10
Batéria 8
8
Klady
  • Plne automatická pokročilá kosačka
  • Zvláda rozľahlé trávniky
  • Veľká šírka záberu kosenia
  • GPS modul
  • Ovládanie na diaľku cez mobilnú aplikáciu
  • Odolné spracovanie
Zápory
  • Vyššia cena
  • Dlhšia doba nabíjania
  • Vyššia hmotnosť

Konštrukcia

Robotická kosačka Robomow RS 625 PRO patrí medzi pokročilé modely, čomu zodpovedá kvalitné spracovanie konštrukcie. Automatická kosačka je odolná proti vode a nechýba ani UV ochrana. Rozmermi sa radí medzi väčšie robotické kosačky, čo súvisí s jej výkonom. Konkrétne meria 73,5 × 66 × 31 cm. Nadpriemerná je taktiež hmotnosť, kosačka totiž váži až 20 kg. Vyššej hmotnosti sa však netreba obávať. Robotická kosačka pracuje samostatne, podľa plánu automaticky vyráža do práce, bez potreby prenášania.

V dolnej časti kosačky sa nachádzajú dva masívne žacie nože s priemerom 28 cm, ktoré sú nárazuvzdorné. Pozitívom je to, že v prípade potreby, výmenu nožov zvládnete samostatne. Silu kosačke dodávajú motory 2 × 200 W. Jej súčasťou sú široké kolesá, ktoré zlepšujú trakčné schopnosti stroja. To všetko predurčuje kosačku na prácu na rozlohou väčších trávnikoch, vrátane náročnejšieho terénu. V hornej zadnej časti je umiestnený displej (ovládanie je možné cez mobilnú aplikáciu, o čom bližšie píšeme nižšie).

Kvalita kosenia

Veľkou prednosťou robotickej kosačky je to, že si poradí s udržiavaním rozľahlých záhrad. Odporúčaná plocha trávnika určeného na kosenie je totiž až do 2600 m². Tomu zodpovedá aj nadpriemerná šírka záberu kosenia až 56 cm, čo umožňuje rýchlejšie kosenie. Výšku kosenia trávnika si môžete nastaviť podľa vašich preferencií. K dispozícii máte rozsah od 20 do 80 mm. Robotická kosačka je určená nielen na rovinaté pozemky. Vybavená je širokými kolieskami, ktoré zvládnu kopcovitý terén. Robomow RS 625 PRO si poradí so svahom so sklonom 36% (20 stupňov). Robotická kosačka je pritom vhodná pre všetky typy trávy.

Ovládanie

Ovládanie robotickej kosačky poteší jednoduchosťou, a to na diaľku prostredníctvom mobilného telefónu. Komfortné ovládanie zabezpečuje mobilná aplikácia, ktorá vám poskytuje aj prehľad o stave, plánoch a výsledkoch kosenia. Taktiež si môžete nastaviť týždenný plán kosenia alebo spustiť kosačku mimo plánu. Do pozornosti dávame, že robotická kosačka Robomow RS 625 PRO je vybavená GSM a GPS modulom. To vám umožňuje vymedziť priestor na kosenie. V prípade, že sa kosačka dostane mimo neho, systém vás na to upozorní. A vďaka navigácii v prípade krádeže môžete sledovať, kde sa kosačka nachádza.  Navyše, s kosačkou môžete komunikovať aj pomocou SMS správ. Touto cestou získate informácie o tom, v akom stave sa práve nachádza.

Batéria

Robotická kosačka Robomow RS 625 PRO je vybavená batériou 26V Lithium (LiFePO4)/4,5Ah. Tá zabezpečuje dobu prevádzky na jedno nabitie približne na jednu hodinu. Následne je nevyhnutné doplniť energiu, čo robotickej kosačke trvá trochu dlhšie. Aby obnovila plnú kapacitu batérie, v nabíjacej stanici musí stráviť približne 90 minút. Keďže robotická kosačka funguje úplne samostatne, do nabíjacej stanice v prípade potreby zamieri automaticky. Ak si kladiete otázku o spotrebe energie, počítať môžete približne s 27 kWh za mesiac.

Technické parametre

Kľúčové vlastnosti Hodnota
Typ Robotická kosačka
Odporúčaná plocha trávnika:  do 2600 m²
Šírka kosenia:  56 cm
Výška kosenia:  20 – 80 mm
Svahová dostupnosť:  36% (20 stupňov)
Priemerná doba kosenia na jedno nabitie: cca 1 hod
Doba nabíjania:  cca 90 min
Spotreba energie:  27 kWh / mesiac
Hmotnosť:  20 kg
Rozmery:  73,5 × 66 × 31 cm
Náš tip

Máte záujem sa o automatických kosačkách dozvedieť viac? Výber najlepších modelov a návod ako vybrať nájdete v článku Najlepšie robotické kosačky.

Najpredávanejšie kosačky podľa Heureky

Zdieľajte článok

Ohodnoťte recenziu

Zatial nikto nehodnotil, buďte prvý.

Autor

Kornel Kubík
Kornel Kubík

Aktívne sledujem technologický vývoj. Obzvlášť ma baví všetko, čo súvisí s bývaním – od nových typov vykurovania cez inteligentnú domácnosť až po malé spotrebiče. Zároveň je mojou vášňou písanie, preto tvorím a radím aj na tomto webe.

Podobné články

Diskusia u článku

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pridať komentár