Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
  • Veľa inšpirácie pre váš výber.
Menu
>

Recenzia žehličky na vlasy Philips 8000 Series SenseIQ

Philips 8000 Series - žehličky na vlasy

Žehlička na vlasy Philips 8000 Series SenseIQ si svoje miesto v porovnávacom teste žehličiek zaslúžila. Či už máte rovné, vlnité alebo kučeravé vlasy, táto žehlička si s nimi dokáže poradiť. V tomto článku sa dozviete, aké technológie sú v nej integrované, čo všetko obsahuje balenie a ako si poradila s rôznymi typmi vlasov.

Hodnotenie Philips 8000 Series SenseIQ

9.4

Perfektná

Žehlička na vlasy Philips 8000 Series SenseIQ poteší aj náročnejšie zákazníčky, keďže zvládne aj náročné kudrnaté a odolné vlasy, ktoré po jej použití zostanú hebké a lesklé, presne ako to výrobca sľubuje. Zamilujete si aj jej mimoriadne jednoduché ovládanie a pohodlnú manipuláciu. Používanie doprevádza zvuk praskania, ktoré je typickým javom využívanej technológie; pre niektorých môže byť tento zvuk mierne rušivý.

Dizajn a spracovanie
9
Technológia
10
Ovládanie
10
Manipulácia so žehličkou
9
Výsledný účes a následná údržba
9
Klady
  • Nízka hmotnosť
  • Atraktívny dizajn
  • Pokročilé technológie
  • Jednoduché ovládanie
  • Príjemná manipulácia
Zápory
  • Vyššia cena
  • Ionizácia spôsobuje nepríjemné praskanie

Obsah balenia

Skôr ako prejdeme k hodnoteniu parametrov, začnime tým, čo je obsahom balenia. Nájdete v ňom samotnú žehličku, QR kód na predĺženie záruky o jeden rok, cestovné púzdro, plastovú krytku, záručný list a návod v niekoľkých jazykoch.

Žehlička na vlasy Philips 8000 Series SenseIQ je pekne zabalená v papierovej krabici. Tiež si hneď všimnete QR kód, ktorý vám po registrácii umožní predĺženie záruky o jeden rok. Plastová krytka je vybavená mäkkými vankúšikmi na ochranu žehličky pred poškodením.

V balení nájdete aj spomenuté praktické cestovné púzdro, ktoré zjednodušuje prenášanie žehličky spolu s káblom.

Musíme pochváliť podrobný návod, dostupný v niekoľkých jazykoch (okrem češtiny aj v nórčine, portugalčine, švédčine, turečtine a ďalších) a obsahuje všetky potrebné informácie, ako žehličku správne používať. Nájdete v ňom aj čiernobiele ilustrácie, ktoré vám pomôžu dosiahnuť najlepšie výsledky pri žehlení vlasov.

obsah balení philips 8000 series 07

Dizajn a spracovanie – 9/10

Hodnotenie žehličky na vlasy Philips 8000 Series SenseIQ začíname tým, čo je zrejmé už na prvý pohľad. Ihneď upúta krásnym dizajnom – svetlo béžová žehlička pekne kontrastuje s ružovým cestovným puzdrom, ktoré je vyložené šedou látkou. Akonáhle ju vezmete do ruky, pocítite pevnú a zároveň prekvapivo ľahkú konštrukciu.

Napájací kábel je priamo pri žehličke vybavený praktickou slučkou, vďaka ktorej môžete žehličku pohodlne zavesiť a nebude vám nikde zavadzať. Cestovné púzdro navyše môžete využiť aj ako tepluvzdornú podložku počas používania, čo je veľmi šikovné, keď potrebujete na chvíľu žehličku odložiť, napr. pri rozčesávaní vlasov alebo uvoľňovaní ďalších pramienkov.

Keramické doštičky žehličky sú pohyblivé a dlhé, ideálne na zvládnutie aj hrubších prameňov vlasov. Tieto doštičky sú príjemne hladké a vlasy po nich nádherne kĺžu bez odporu. Po zapnutí žehličky sa rýchlo dostaví pre mňa známy “pach”, ktorý vás sprevádza celým procesom žehlenia. Je však charakteristický aj pre ostatné žehličky a nijak extra to neruší.

Upozorňujem však na to, že ak používate žehličku na farbené vlasy, keramické doštičky sa môžu časom znečistiť.

Technológie 10/10

Technológie, ktoré využíva žehlička na vlasy Philips 8000 Series SenseIQ, sú dôvodom jej veľkej obľúbenosti. Medzi ne patrí predovšetkým technológia SenseIQ, ktorá v reálnom čase meria teplotu vlasov a prispôsobuje podľa toho proces žehlenia a teplotu doštičiek. Cieľom je minimalizácia poškodenia vlasov a zachovanie ich prirodzenej vlhkosti.

Technológia inteligentnej regulácie teploty využíva integrovaný mikroprocesor, ktorý analyzuje vlasy a prispôsobuje teplotu. Nie je to jediná technológia, ktorá chráni vaše vlasy pri dlhodobom žehlení. Žehlička je vybavená aj ionizačným systémom, ktorý umožňuje prúdenie miliónov iontov. Pomáha tiež eliminovať statickú elektrinu a zanecháva vlasy lesklé a hebké. Tento efekt môžem potvrdiť z vlastnej skúsenosti

Ionizačný systém je zabezpečený ionizačnými otvormi umiestnenými na žehličke, ktoré je možné vidieť na obrázkoch. Je dôležité, aby ste do otvorov nevkladali vlasy alebo akékoľvek kovové predmety. Štyri trysky v týchto otvoroch zabezpečujú rovnomerné rozptylenie iónov tak, aby zasiahli každý vlas.

Ovládanie – 10/10

Prejdeme si teraz ďalší kľúčový parameter: ovládanie žehličky. Pred použitím je potrebné žehličku zapnúť a nechať ju nahriať na požadovanú teplotu. Môžete si vybrať buď manuálne nastavenie teploty alebo využiť jeden z troch prednastavených režimov, ktoré sú prispôsobené rôznym typom vlasov. Návod poskytuje jasné usmernenia, ktorý režim alebo teplota je pre váš typ vlasov najvhodnejšia.

Pri manuálnom nastavení môžete teplotu regulovať v rozsahu od 120 do 230°C. Do 210°C nastavujete teplotu po desiatkach stupňov, nad touto hodnotou sa zmena teploty zúži na 5°C.

Prednastavené režimy sú špeciálne navrhnuté pre rôzne typy vlasov. Režim Fast je ideálny pre kučeravé vlasy, režim Normal je vhodný pre jemne vlnité vlasy, režim Gentle je najlepšou voľbou pre jemné alebo farbené vlasy. Jednotlivé predvoľby sa líšia teplotou. Zvolený režim a teplotný stupeň sa zobrazujú na digitálnom displeji na vrchnej časti žehličky. Tá sa zahrieva bleskovo – stačí približne 10 sekúnd.

Hneď po zapnutí žehličky môžete počuť mierne praskanie, ktoré spôsobuje ionizačná technológia. Hoci to môže niektorých používateľov odradiť, zvuk nie je intenzívny a väčšina ľudí si naň rýchlo zvykne. V každom prípade je tento jav pre tieto typy žehličiek normálny. Okrem toho sa tento jav pri každom stlačení doštičiek na vlasoch mierne stlmí.

Funkcia SenseIQ sa v režimoch s prednastavenou teplotou zapína automaticky a pri manuálnom nastavení teploty ju môžete aktivovať ručne. Ovládacie tlačidlá sú umiestnené na bočnej strane žehličky a sú zapustené, takže ich počas žehlenia nemôžete omylom stlačiť. Štyri intuitívne tlačidlá poskytujú všetky potrebné ovládacie funkcie a zaisťujú jednoduchosť používania.

ovládání philips 8000 series 06

Manipulácia so žehličkou – 9/10

Okrem všetkých inovácií, technológií a režimov musíme pochváliť aj mimoriadne príjemnú manipuláciu so žehličkou. Hneď ako ju zoberiete do ruky, milo vás prekvapí jej nízka hmotnosť, napriek pomerne dlhým žehliacim doštičkám. Napájací kábel má praktickú dĺžku 2 metre.

Vďaka dĺžke doštičiek majú ich konce dostatok priestoru na to, aby ste si tam mohli bezpečne „odložiť” prsty počas žehlenia. Je  potrebné tiež spomenúť, že tieto konce nie sú vôbec horúce ani po dlhšom používaní. Na strane, kde sa nachádza ionizačný otvor, nebudete cítiť žiadne pálenie na pokožke hlavy, pretože doštičky sú dostatočne odizolované od okraja a tak nehrozí popálenie.

Napájací kábel sa pri konci rukoväte otáča, čo umožňuje ľahké prispôsobenie žehličky Philips 8000 Series SenseIQ tak, aby sa vám s ňou pohodlne manipulovalo. Manipulácia s ňou je skutočne veľmi jednoduchá.

manipulace se žehličkou philips 8000 series senseiq 01

Pri vytváraní vĺn však možno bude potrebné trochu zručnosti. Áno, aj kučierky môžete s touto žehličkou vytvoriť, mne sa to však, žiaľ, nepodarilo. Možno to bolo kvôli mojim kučeravým vlasom, no nič atraktívne z toho nevzniklo.
Napriek tomu je dobré vedieť, že s trochou obratnosti môžete využiť aj túto možnosť a vytvoriť si vlnky, ako sa uvádza v návode, ktorý obsahuje praktické tipy pre dosiahnutie najlepších výsledkov.

Výsledný účes a následná údržba – 9/10

Prišiel čas zhodnotiť, aké dojmy vo mne zanechala žehlička Philips 8000 Series SenseIQ. Ale pekne po poriadku. Mám prirodzene kučeravé vlasy, ktoré nie je vôbec ľahké skrotiť, a preto mám pri žehlení veľmi vysoké nároky. Táto žehlička mi ich dokázala naplniť. Po použití boli moje vlasy hebké a hladké, efekt vydržal aj na ďalší deň.

Pri použití režimu Fast, ktorý je odporúčaný pre kučeravé a ťažko zvládnuteľné vlasy, mi prvé žehlenie zabralo približne 40 minút, čo je čas porovnateľný s inými žehličkami, ktoré som v minulosti skúšala. Pre dosiahnutie efektívnejšieho výsledku som však musela niektoré partie prejsť viackrát. Tento čas môže byť individuálny v závislosti od typu vašich vlasov. Na druhý deň stačilo mojim vlasom venovať asi 10-15 minút.

Po približne 40-minútovom žehlení trvalo žehličke asi 45-60 minút, kým úplne vychladla. Po úplnom vychladnutí je dobré venovať žehličke krátku údržbu a jednoducho zotrieť akékoľvek nečistoty z keramických doštičiek, čo vám nezaberie viac ako 5 minút.

Záverečné hodnotenie a dojmy

Hneď, ako som prvýkrát držala v rukách žehličku Philips 8000 Series SenseIQ, bola som nadšená z jej dizajnu a nízkej hmotnosti. Nadšenie pokračovalo aj po jej zapnutí, a dokonca aj výsledok ma uspokojil. Trochu ma však sklamalo, že som nezažila ten „wow“ efekt, očakávala som bleskové vyrovnanie vlasov vzhľadom na špičkové technológie, ktoré žehlička ponúka.

Celkovo hodnotím túto žehličku ako mimoriadne praktickú. Výsledné hebké a hladké vlasy ma presvedčili, že by som ju odporúčala nielen pre rovné, ale aj kučeravé typy vlasov. Vlasy po jej použití neelektrizujú a dokonca aj na druhý deň ostávajú stále rovné, len s minimálnou potrebou úprav. Investícia do tejto žehličky sa mi zdá byť opodstatnená, pretože poskytuje jemné a šetrné ošetrenie vlasov, ktoré si zaslúžia len to najlepšie.

Zdieľajte článok

Ohodnoťte recenziu

Celkové hodnotenie: 4.6 (10 hlasov)

Autor

Odborná redakcia
Odborná redakcia

Testado.sk je recenzný online magazín. Na jednej strane vlastnoručne testujeme vybrané produkty, na strane druhej zhromažďujeme odborné a používateľské recenzie z celého sveta. Našim cieľom je pomôcť vám nájsť tie najlepšie produkty. Viac informácií >>

Podobné články

Diskusia u článku

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pridať komentár