Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
  • Veľa inšpirácie pre váš výber.
Menu
>

Recenzia iGET Blackview BV6000S

3. 4. 2017 Aktualizované

Ak patríte medzi milovníkov športového vyžitia a adrenalínových športov, bezpochyby na svojich cestách uvítate inteligentný telefón, ktorý bude vašou oporou, pomocníkom a dobrým radcom. Podobných zariadení nie je na trhu veľa, takže nás veľmi zaujímalo, ako nový stroj iGET Blackview BV6000S v našom testovaní obstojí. Treba podotknúť, že hoci ide o odolný prístroj, za svoju hardvérovú výbavu sa rozhodne hanbiť nemusí. Hneď na začiatku však dodajme, že nejde o zariadenie určené na hranie náročnejších hier.

Obsah balenia

Recenzia iGET Blackview BV6000S obsah balení

Elegantná škatuľa z tvrdého papiera obsahuje okrem samotného zariadenia stručnú príručku, slúchadlá, OTG kábel, kryciu fóliu na displej, skrutkovač na výmenu SIM kariet a pamäťové karty, druhý skrutkovač na výmenu odolného krytu a náhradné skrutky, vrátane náhradných plastových krytov nabíjacej zdierky a zdierky na slúchadlá. Hneď po rozbalení nám tak dáva predajca na vedomie, že mu záleží na spokojnosti zákazníkov a používateľov daného zariadenia. Častým používaním sa jednotlivé súčiastky dozaista opotrebujú, takže prítomnosť náhradných je vítaným plusom.

Dizajn a vyhotovenie – 8/10

Telo telefónu je naozaj masívne, čomu zodpovedá samotná váha prístroja, ktorá je 252 gramov. Prednej strane telefónu jasne dominuje 4,7“ veľký displej, ktorý je chránený tvrdeným sklom. Telo telefónu je osadené do polykarbonátu, ktorý spoločne s tvrdenou gumou celé zariadenie výborne chráni. V každom z rohov je navyše umiestnená spevňujúca skrutka. Pri používaní žiadna časť telefónu nevŕzga a zariadenie tak pôsobí veľmi celistvo a odolne. Ďalšie body zariadeniu dodávajú bočné kovové lišty v striebornom vyhotovení.

Spodná strana zariadenia už tradične patrí trojici štandardných tlačidiel, pomocou ktorých sa telefón rýchlo ovláda. Hornú časť zaberá predná kamera spoločne s reproduktorom. V tomto prípade je nutné dodať, že tu chýba indikačná dióda, na ktorú sme si už v prípade väčšiny telefónov zvykli a jej absencia je tak nemilým zisteniam. Na zadnej strane telefónu je umiestnená zadná kamera s prisvetľovacou diódou, pričom na pravej spodnej strane sa nachádza hlavný reproduktor.

Bočná strana štandardne ponúka tlačidlo na zapnutie a vypnutie prístroja vrátane dvojice tlačidiel na nastavovanie zvuku. Na protiľahlej bočnej strane sú umiestnené tlačidlo fotoaparátu, pod ktorým je oranžovo sfarbené PTT („push to talk“) tlačidlo, a tlačidlo SOS, ktorého funkcie asi netreba ďalej rozoberať.

Na hornej strane nájdete konektor na štandardný 3,5 mm jack, vedľa ktorého je senzor na snímanie atmosférického tlaku. Ten vám povie, v akej nadmorskej výške sa momentálne nachádzate. Pri jeho použití však nezabúdajte na to, že musí byť plastová krytka otvorená. Na dolnej časti telefónu sa pod spodnou plastovou krytkou nachádza USB port na nabíjanie, pričom za zmienku stojí aj úchytka na spodnej časti telefónu, pomocou ktorej pomocou si môžete telefón pripevniť k nejakej šnúrke alebo napríklad karabíne.

Svojím vyhotovením sa zariadenie rozhodne za nič hanbiť nemusí, pretože hoci ide o zariadenie patriace do kategórie odolných zariadení, žiadne rušivé elementy počas jeho používania (okrem váhy) v tomto prípade neexistujú. Ak teda neobľubujete večerné čítanie kníh z pohodlia vašej postele, nebudete mať s týmto prístrojom žiadny problém a budete dobrými kamarátmi.

V neposlednom rade musíme spomenúť, že neoddeliteľnou súčasťou Blackview BV6000S je samozrejme jeho vysoká odolnosť. Výrobca konkrétne ručí za odolnosť voči nárazom, prachu, tlaku, poškriabaniu a dokonca aj vode, v prípade ktorej sľubuje vodotesnosť do 1 metra počas 30 minút. Tieto vlastnosti uvíta nejeden nadšenec, ktorý číta ranné správy na toalete.

Displej – 7/10

Displej má veľkosť 4,7“ a disponuje rozlíšením 1280 x 720 pixelov, ktoré vzhľadom na veľkosť displeja úplne stačí. Samotná kvalita zobrazenia je dobrá, hoci text pôsobí trochu rozmazane a nevýrazne. To môže byť spôsobené veľkými rámčekmi okolo, ktoré displej opticky zmenšujú. Pochvalu si zaslúžia pozorovacie uhly a maximálny jas, ktorý nemá problém ani vo vonkajšom prostredí. V prípade minimálneho jasu by som si predstavoval možnosť nastaviť si ešte nižšiu hodnotu, ale nejde o nič strašné.

Celkovo nemám k displeju väčšie výhrady, pri jeho ovládaní je občas potrebné použiť viac sily, ale na to som si časom zvykol. Osobne by som uvítal o niečo väčší displej vzhľadom na rozmery a váhu telefónu.

Update 23. 1. 2017:

Pôvodne sme písali o prehnanej citlivosti displeja. Po otestovaní ďalšieho výrobku túto časť o displeji upravujeme, a tým aj výsledné hodnotenie, pretože zvýšená citlivosť bola s najväčšou pravdepodobnosťou spôsobená zapnutým režimom rukavice. Tento režim zvyšuje citlivosť displeja na dotyk, a tým zlepšuje ovládanie v rukaviciach, a pod.

Výkon a hardvér – 6,5/10

iGET Blackview BV6000S sa pýši štvorjadrovým procesorom s frekvenciou 1,3 GHz, ktorého plynulosť zaisťuje 2 GB operačná pamäť. Zariadenie pracuje plynulo a počas štandardných úkonov som sa so žiadnymi problémami nikdy nestretol. Telefón skrátka nezamŕza a pracuje skutočne tak, ako má.

Horšie je to však s hraním hier. Náročnejšie hry sa skrátka sekajú a pokles FPS sa objavuje pomerne často. Pri kúpe tohto zariadenia skrátka musíte počítať s tým, že vám náročnejšie hry plynule nepôjdu a budú tak veľakrát nehrateľné, o čom koniec koncov svedčí výsledok benchmarku AnTuTu, v ktorom prístroj získal „hanebných“ 28324 bodov. Úvodzovky sú tu však viac ako na mieste, pretože musíme stále brať do úvahy cieľovú skupinu, ktorej je tento drobček určený. Zariadenie od iGET skrátka nikdy nebolo a ani nebude pre herných nadšencov, čo bolo hneď na začiatku spomenuté.

Hlasitosť zadného reproduktora je vzhľadom na charakter telefónu nedostačujúca. Ani pri počúvaní v domácich podmienkach som nebol s hlasitosťou reproduktora spokojný a o kvalite výstupu ani nehovorím. Hlasy pôsobia veľmi skreslene a nečisto, čo na dojme pri sledovaní filmu alebo bežnej komunikácie určite nepridá.

Vnútorné úložisko má kapacitu 16 GB, ktoré však možno pomocou pamäťovej karty rozšíriť až na 64 GB, čo sa na dlhšie cesty určite hodí.

Výdrž batérie a nabíjanie – 9/10

Kapacita batérie hlási slušných 4 500 mAh, ktorá sa pýši pohotovostnou dobou až 750 hodín. Pri bežnom používaní som s batériou nemal absolútne žiadny problém a nebolo potrebné jej venovať osobitnú pozornosť. Jej kapacita ubúda plynule a pozvoľna, pričom dokonca aj pri hraní hier jej kapacita slušne obstála. Ak budete s telefónom zaobchádzať šetrne, trojdňovú výdrž môžem s pokojným svedomím garantovať. Dokonca ani samotné rýchlonabíjanie nie je žiadnym utrpením a trvá štandardnú nabíjaciu dobu, na ktorú sme v prípade ostatných zariadení zvyknutí.

Fotoaparát a kamera – 4/10

Hoci sa zadný fotoaparát pýši hodnotou 13 Mpx, prax tomu absolútne nezodpovedá. Ak sú svetelné podmienky priaznivé, výsledné fotografie sú skôr priemerné, avšak v prípade vonkajších podmienok je výsledok podpriemerný, ba dokonca aj zlý. Zariadenie má viditeľný problém si ujasniť, aký objekt si želá používateľ vyfotografovať, a tak nevie, čo má zaostriť a čomu má vlastne venovať pozornosť.

Z väčšiny fotografií sú tak nekvalitné zábery, ktoré stojí za to si ich maximálne prehliadnuť a ďalej ich nikde neprezentovať. Jediným plusom sú makrofotografie, ktorých kvalita nie je (na ostatné pomery) vôbec zlá. V praxi to však stojí veľa úsilia, na ktoré jednoducho nikto nemá čas. Predný 5 Mpx fotoaparát je na tom podobne ako jeho zadný kamarát, teda nepočítajte s nijako kvalitnými selfie fotografiami alebo videohovormi.

Ako sa asi dalo očakávať, ani videozáznamy nie sú kvalitné. Videá sú zrnité a veľmi rozmazané, pričom zariadenie má zjavný problém sa vysporiadať s pohybujúcimi sa objektmi, ktoré sú úplne nezachytané, teda aspoň v nejakej slušnejšie kvalite. Nebyť robustnejšieho makra, fotoaparát by si zaslúžil ešte o niekoľko bodov nižšie hodnotenie.

Telefón dokáže nahrávať aj vo Full HD rozlíšení pri 30 snímkach za sekundu. Na kvalitu videa pri tejto konfigurácii sa môžete pozrieť nižšie.

Systém a konektivita – 8/10

Zariadenie iGET Blackview BV6000S stavia na operačnom systéme Android 6.0 Marshmallow, ktorý telefónu vyložene sedí a počas testovania som žiadny problém nezaznamenal. Akékoľvek resetovanie alebo podobné neradostné úkony neboli absolútne potrebné, pretože náš drobček šliapal ako hodinky. Okrem WiFi a bluetooth Blackview BV6000S obsahuje aj GPS modul, podporu GPRS a LTE.

Menu telefónu je dostatočne intuitívne a prehľadné, takže s jeho používaním nebude mať problém ani začínajúcich „androiďák“. K požadovaným aplikáciám či funkciám je rýchly prístup, čo všetci športovci alebo napríklad robotníci celkom určite ocenia. Telefón ponúka veľmi rýchlu GPS, ktorá sa po aktivácii ihneď prebudí a začne pracovať tak, ako má. Slušne tiež pracuje integrovaný kompas, ktorý vás nikdy nesklame a radí vždy pravdivo.

Alternatívy k iGET Blackview BV6000S

Ak vás prístroj iGET Blackview BV6000S zaujal a jeho kúpu zvažujete, určite venujte pozornosť jeho výkonnejšiemu variantu iGET Blackview BV6000, ktorý ponúka oproti lacnejšej verzii hneď niekoľko vylepšení. Najzásadnejšími zmenami sú osemjadrový procesor, 3 GB operačná pamäť a 32 GB na internom úložisku. Čerešničkou na torte je 16 Mpx zadný fotoaparát.

Vhodnou alternatívou je aj predchodca iGET Blackview BV5000, ktorý má síce iba štvorjadrový procesor s 1 GHz frekvenciou, avšak na druhú stranu disponuje batériou s kapacitou 5000 mAh, väčším 5“ displejom a hmotnosťou iba 146 gramov, čo je na odolné zariadenie skutočne málo. A ak vám značka iGET neprirástla k srdcu, vyskúšať môžete aj model GoClever Quantum 5 500, ktorý je však o niečo lacnejší, takže musíte počítať s horším 5“ displejom, 1 GB operačnej pamäte, batériou s kapacitou 2800 mAh, 8 Mpx fotoaparátom a staršou verziou Androidu 5.1 Lillipop. Aj tak sú však obe alternatívne zariadenia odolné voči vlhkosti, dažďu, kvapalinám a prachu.

Záverečné hodnotenie

7.1

Veľmi dobrý

iGET Blackview BV6000S je zariadenie, ktoré môžeme odporučiť používateľom, ktorí vedia, prečo si tento model kupujú. Zariadenie je veľmi odolné a vo svojej výbave ponúka rýchle používateľské prostredie, dostatočnú úložnú kapacitu a niečo navyše v podobe atmosférického senzora. Ak máte radi vkusné a výkonné zariadenia, ktoré sa pohodlne ovládajú a lahodia vašim očiam, danému modelu a samozrejme aj zariadeniam od spoločnosti iGET sa radšej oblúkom vyhnite.

Dizajn a spracovanie
8
Displej
7
Hardvér a výkon
6.5
Výdrž batérie
9
Fotoaparát a kamera
4
Systém a konektivita
8
Klady
  • Vysokoodolná konštrukcia
  • Veľký displej
  • Optimalizovaný systém
  • Výdrž batérie
Zápory
  • Veľmi ťažké zariadenie
  • Chýbajúca notifikačná dióda
  • Nekvalitný fotoaparát

Zdieľajte článok

Ohodnoťte recenziu

Zatial nikto nehodnotil, buďte prvý.

Autor

Petr Smejkal
Petr Smejkal

Petr má rád nové technológie, históriu, internet a zaujímavé knihy. Predtým pôsobil ako redaktor Prima ZOOM, šiestym rokom sa naplno venuje Testádu a postupne preniká do tajov SEO. Obdivuje Elona Muska, rád si zacvičí a občas prebehne. Po večeroch začal písať knihu o Osvienčime, učí sa programovací jazyk Python.

Podobné články

Diskusia u článku

Pridať komentár
Uživatel
panostan (5. 4. 2018 20:04)

Je to šrot nekupujte Blackview 6000 s stále v oprave mám ho 9 mesiacov a 7 x v servise .

Odpovědět

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pridať komentár