Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
  • Veľa inšpirácie pre váš výber.
Menu
Testado.sk » Recenzie » Ostatné recenzie

JOYOR F3 – Recenzia a test

15. 12. 2020 Aktualizované

JOYOR f3 elektrická kolobežka

Test elektrických kolobežiek neobišiel ani JOYOR F3. Táto elektrokolobežka je vhodná pre používateľov, ktorí požadujú trochu slabší výkon a nízku hmotnosť.

Hodnotenie elektrickej kolobežky JOYOR X5S

8.2

Perfektná

Elektrická kolobežka s naozaj nízkou hmotnosťou, ktorá poskytne výbornú skladnosť a ľahkú prenosnosť. Nízka hmotnosť sa podpísala na trochu slabšom výkone 350 W. Je vhodná aj pre deti vo veku zhruba od 14 rokov.

Rýchlosť a dojazd
7.5
Konštrukcia (design, nosnosť, hmotnosť)
8.5
Batéria
8.5
Klady
  • Nízka hmotnosť
  • Odolná konštrukcia – letecký hliník
  • Ľahká prenosnosť
  • Dobrý dojazd
Zápory
  • Trochu slabší výkon
  • Odporúčaná hmotnosť jazdca 85 kg

Rýchlosť a dojazd

Elektrokolobežka JOYOR F3 disponuje 350 W elektromotorom. Jazdu si môžete užiť v troch rýchlostných režimoch v rýchlostiach 15, 25 a 35 km/h. Tri rýchlostné režimy má aj model od toho istého výrobcu JOYOR X5S (výkon 500 W). Vďaka najnižšiemu rýchlostnému režimu môžu na kolobežke jazdiť aj deti (výška min 150 cm).

Dojazd s plne nabitou batériou je približne 35 km. Táto hodnota je pri elektrokolobežkách tejto ceny bežná. Treba však rátať, že výrobca udáva maximálny dojazd pri jazde v ideálnych podmienkach. Vďaka 8kolesám má kolobežka priemernú obratnosť a zdolávanie prekážok.

Konštrukcia (design, nosnosť, hmotnosť)

Pri výrobe tejto elektrokolobežky bol použitý tak ako pri mnohých iných modeloch hliník. Vďaka nemu má pomerne vysokú odolnosť a hlavne nízku hmotnosť. Tá je 13 kg, čo je pri porovnaní s inými elektrickými kolobežkami naozaj málo. Ak teda hľadáte ľahko prenosnú kolobežku, tak táto je vhodnou voľbou. Cestovanie autobusom alebo vlakom by s ňou nemal byť problém. Na trhu nájdete aj dva krát ťažšie modely. Avšak nízka hmotnosť sa samozrejme podpísala na menšej batérii a slabšom výkone.

Nosnosť kolobežky je štandardne 120 kg. No pre najpohodlnejšiu jazdu je odporúčaná hmotnosť jazdca 85 kg. Nášľapná plocha má rozmery 44 × 16,5 cm. Je dostupná v bielom a čiernom farebnom prevedení a dizajnovo nie je ničím výnimočná.

Batéria

Výrobcovia zakomponovali do tohto modelu batériu s kapacitou 13 Ah. Tá poskytne energiu pre maximálny dojazd 35 km (pri plne nabitej batérii). Nabitie by malo trvať približne 5 až 6 hodín.

Ostatné vlastnosti

Odporúčaná výška jazdca na tejto kolobežke je vďaka nastaviteľnému riadidlu 150 až 200 cm. Keďže má nižší výkon a taktiež aj nízku hmotnosť, je vhodná aj pre deti približne od 14 rokov. Nechýba jej ani predné a zadné svietidlo. Informácie o jazde ako napríklad rýchlosť či rýchlostný režim vám zobrazí LCD displej.

Vlastnosti Hodnoty
Výkon 350 W
Maximálna rýchlosť 35 km/h
Maximálne stúpanie 15°
Dojazd 35 km
Hmotnosť 13 kg
Nosnosť 120 kg
Rozmery 980 × 1140 × 165 mm
Umiestnenie motora Zadné koleso
Minimálna výška jazdca (odporúčanie) 150 cm
Náš tip

Ak JOYOR F3 nevyhovuje vašim požiadavkám, tak ďalšie recenzie elektrokolobežiek nájdete v článku o najlepších elektrokolobežkách.

Najpredávanejšie elektrokolobežky

Zdieľajte článok

Ohodnoťte recenziu

Celkové hodnotenie: 5.0 (1 hlas)

Autor

Tomáš Kolesár
Tomáš Kolesár

Baví ma písať a sledovať novinky v moderných technológiách. Nakupovanie cez internet je čoraz viac populárne a z vlastnej skúsenosti viem, že niekedy je ťažké nájsť ten správny produkt. Preto som tu, aby som vám pomohol s výberom toho najlepšieho produktu za najlepšiu cenu.

Podobné články

Diskusia u článku

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pridať komentár