Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
  • Veľa inšpirácie pre váš výber.
Menu
>

JOYOR X5S – Recenzia a test

15. 12. 2020 Aktualizované

JOYOR X5S elektrická kolobežka

Do nášho testu sme zaradili elektrickú kolobežku JOYOR X5S. Jazdné vlastnosti a konštrukciu tejto kolobežky ocenia aj náročnejší používatelia.

Recenzie ďalších zaujímavých modelov nájdete v našom teste elektrických kolobežiek, ktorý sme pre vás pripravili.

Hodnotenie elektrickej kolobežky JOYOR X5S

8.8

Perfektná

Elektrokolobežka s veľmi dobrými jazdnými vlastnosťami. Disponuje všetkými dôležitými bezpečnostnými prvkami. Jej maximálna rýchlosť je 35 km/h a dojazd pri ideálnych podmienkach až 40 km.

Rýchlosť a dojazd
8.5
Konštrukcia (design, nosnosť, hmotnosť)
9
Batéria
9
Klady
  • Slušná výdrž batérie
  • Dostatočný výkon
  • Moderný a jednoduchý dizajn
  • Nižšia hmotnosť
  • Dobrá max. rýchlosť
Zápory
  • Vôľa v skladacom mechanizme
  • Pri väčšej hmotnosti(cca nad 90 kg) treba počítať s kratším dojazdom

Rýchlosť a dojazd

Elektrickú kolobežku JOYOR X5S poháňa elektromotor s výkonom 500 W. Vďaka nemu môžete dosiahnuť maximálnu rýchlosť 35 km/h. Pri porovnaní s inými modelmi elektrokolobežiek sú tieto hodnoty viac-menej štandardné, možno aj trochu nadštandardné.

Na trhu určite natrafíte aj na výkonnejšie modeli ako napríklad BlueTouch BT800. Jej dojazd s plne nabitou batériou je 40 km. Takže ak s ňou budete dochádzať do práce a z práce, tak vám vydrží aj pár dní. Samozrejme to záleží od vzdialenosti a štýle jazdy, pri ktorej máte na výber z troch rýchlostných režimov. Prvý režim je 15 km/h, druhý 25 km/h a tretí 35 km/h.

Konštrukcia (design, nosnosť, hmotnosť)

Konštrukcia kolobežky je vyrobená z leteckého hliníku. Teda jej pomer odolnosti a hmotnosti je na slušnej úrovni. Celková hmotnosť je 16,5 kg, čím ju môžeme zaradiť k ľahším modelom. Preto by vám nemala robiť problém pri prenášaní aj na trochu dlhšie vzdialenosti. V zloženom stave má kompaktný tvar a rozmery. Jej nosnosť je 120 kg, čo sa dá označiť taktiež za bežnú hodnotu. Nechýba jej ani praktický stojan.

Je dostupná v dvoch farebných prevedeniach, a to čierna a biela. Jej dizajn je jednoduchý a zároveň moderný.

Batéria

Dĺžka trvania nabitia batérie z 0 na 100 % trvá podľa výrobcu približne 5 až 7 hodín. Jej kapacita je 13 Ah a pre nabitie máte k dispozícii jednoduchú nabíjačku (podobná ako pre mobil), ktorá je samozrejme v cene.

Výdrž batérie závisí od mnohých faktorov no pri najlepších podmienkach je to ako sme už v riadkoch vyššie poznamenali 40 km.

Ostatné vlastnosti

Kolobežka má prehľadný farebný displej zobrazujúci aktuálnu rýchlosť, kapacitu batérie a počet prejdených kilometrov. Okrem toho zobrazí aj aktuálny rýchlostný stupeň. Takže k dispozícii máte počas jazdy prehľad o všetkých dôležitých informáciách. V rámci bezpečnosti má predné aj zadné osvetlenie, ktoré zároveň slúži aj ako brzdové svetlo.

Vlastnosti Hodnoty
Výkon 500 W
Maximálna rýchlosť 35 km/h
Maximálne stúpanie 9,5°
Dojazd 40 km
Hmotnosť 16,5 kg
Nosnosť 120 kg
Rozmery 1150 × 540 × 1180 mm
Umiestnenie motora Zadné koleso
Minimálna výška jazdca (odporúčanie) 150 cm

Najpredávanejšie elektrokolobežky

Zdieľajte článok

Ohodnoťte recenziu

Zatial nikto nehodnotil, buďte prvý.

Autor

Tomáš Kolesár
Tomáš Kolesár

Baví ma písať a sledovať novinky v moderných technológiách. Nakupovanie cez internet je čoraz viac populárne a z vlastnej skúsenosti viem, že niekedy je ťažké nájsť ten správny produkt. Preto som tu, aby som vám pomohol s výberom toho najlepšieho produktu za najlepšiu cenu.

Podobné články

Diskusia u článku

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pridať komentár