Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu

JOYOR X5S – Recenzia a test

Dátum 15.12.2020 Tomáš Kolesár Tomáš Kolesár

JOYOR X5S elektrická kolobežka

Do nášho testu sme zaradili elektrickú kolobežku JOYOR X5S. Jazdné vlastnosti a konštrukciu tejto kolobežky ocenia aj náročnejší používatelia.

Hodnotenie elektrickej kolobežky JOYOR X5S

Hodnotenie8.8
Perfektná

Elektrokolobežka s veľmi dobrými jazdnými vlastnosťami. Disponuje všetkými dôležitými bezpečnostnými prvkami. Jej maximálna rýchlosť je 35 km/h a dojazd pri ideálnych podmienkach až 40 km.

Rýchlosť a dojazd
8.5
Konštrukcia (design, nosnosť, hmotnosť)
9
Batéria
9
Klady
  • Slušná výdrž batérie
  • Dostatočný výkon
  • Moderný a jednoduchý dizajn
  • Nižšia hmotnosť
  • Dobrá max. rýchlosť
Zápory
  • Vôľa v skladacom mechanizme
  • Pri väčšej hmotnosti(cca nad 90 kg) treba počítať s kratším dojazdom

Rýchlosť a dojazd

Elektrickú kolobežku JOYOR X5S poháňa elektromotor s výkonom 500 W. Vďaka nemu môžete dosiahnuť maximálnu rýchlosť 35 km/h. Pri porovnaní s inými modelmi elektrokolobežiek sú tieto hodnoty viac-menej štandardné, možno aj trochu nadštandardné.

Na trhu určite natrafíte aj na výkonnejšie modeli ako napríklad BlueTouch BT800. Jej dojazd s plne nabitou batériou je 40 km. Takže ak s ňou budete dochádzať do práce a z práce, tak vám vydrží aj pár dní. Samozrejme to záleží od vzdialenosti a štýle jazdy, pri ktorej máte na výber z troch rýchlostných režimov. Prvý režim je 15 km/h, druhý 25 km/h a tretí 35 km/h.

Konštrukcia (design, nosnosť, hmotnosť)

Konštrukcia kolobežky je vyrobená z leteckého hliníku. Teda jej pomer odolnosti a hmotnosti je na slušnej úrovni. Celková hmotnosť je 16,5 kg, čím ju môžeme zaradiť k ľahším modelom. Preto by vám nemala robiť problém pri prenášaní aj na trochu dlhšie vzdialenosti. V zloženom stave má kompaktný tvar a rozmery. Jej nosnosť je 120 kg, čo sa dá označiť taktiež za bežnú hodnotu. Nechýba jej ani praktický stojan.

Je dostupná v dvoch farebných prevedeniach, a to čierna a biela. Jej dizajn je jednoduchý a zároveň moderný.

Batéria

Dĺžka trvania nabitia batérie z 0 na 100 % trvá podľa výrobcu približne 5 až 7 hodín. Jej kapacita je 13 Ah a pre nabitie máte k dispozícii jednoduchú nabíjačku (podobná ako pre mobil), ktorá je samozrejme v cene.

Výdrž batérie závisí od mnohých faktorov no pri najlepších podmienkach je to ako sme už v riadkoch vyššie poznamenali 40 km.

Ostatné vlastnosti

Kolobežka má prehľadný farebný displej zobrazujúci aktuálnu rýchlosť, kapacitu batérie a počet prejdených kilometrov. Okrem toho zobrazí aj aktuálny rýchlostný stupeň. Takže k dispozícii máte počas jazdy prehľad o všetkých dôležitých informáciách. V rámci bezpečnosti má predné aj zadné osvetlenie, ktoré zároveň slúži aj ako brzdové svetlo.

Vlastnosti Hodnoty
Výkon 500 W
Maximálna rýchlosť 35 km/h
Maximálne stúpanie 9,5°
Dojazd 40 km
Hmotnosť 16,5 kg
Nosnosť 120 kg
Rozmery 1150 × 540 × 1180 mm
Umiestnenie motora Zadné koleso
Minimálna výška jazdca (odporúčanie) 150 cm
Náš tipNáš tip

Recenzie ďalších zaujímavých modelov nájdete v teste elektrických kolobežiek

Najpredávanejšie elektrokolobežky

Zdieľajte článok

Ohodnoťte recenziu

Zatial nikto nehodnotil, buďte prvý.

Autor

Tomáš Kolesár
Tomáš Kolesár

Baví ma písať a sledovať novinky v moderných technológiách. Nakupovanie cez internet je čoraz viac populárne a z vlastnej skúsenosti viem, že niekedy je ťažké nájsť ten správny produkt. Preto som tu, aby som vám pomohol s výberom toho najlepšieho produktu za najlepšiu cenu.

Podobné články

Diskusia u článku

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pridať komentár