Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu

Elektrický skateboard Exway X1 – Recenzia

14.2.2022 Eva Dedinská Eva Dedinská

Exway X1 Flex Hub

Poďte na cesty s elektrickým skateboardom Exway X1, kde ako bonus vidíme jeho vodoodolnosť. Keď svieti slniečko, keď je po daždi, tento longboard vás podrží za každých podmienok. Pokojne sa s ním vyberte na dlhšiu trasu, dojazd a všetky ďalšie informácie si ľahko prečítate v prepracovanej aplikácii. Longboard s dvojitým pohonom, viete si ho tak prispôsobiť momentálnym jazdným požiadavkám.

Hodnotenie elektrického skateboardu Exway X1

10
Perfektný

Okrem dlhého dojazdu a slušnej rýchlosti oceňujeme jeho hybridné prevedenie HUB alebo RIOT. Zvoľte si pohon HUB s tichším chodom a vyššou svetelnou výškou, alebo pohon RIOT s väčším krútiacim momentom. Užite si plynulejšiu jazdu s elektroboardom Exway X1.

Konštrukcia a dizajn
10
Rýchlosť, dojazd a jazdné vlastnosti
10
Výdrž batéria a nabíjanie
10
Klady
  • Vodoodolný
  • Rekuperácia
  • Pohon Hub alebo Riot
  • Rýchlosť a dojazd
  • Aplikácia Exway
Zápory
  • Cena

Konštrukcia a dizajn

Elektrický skateboard Exway X1 je už doskou novej generácie. Na jej výrobu boli použité najmodernejšie postupy a technológie. Dosku tvorí niekoľko vrstiev bambusu a laminátu. Bambusová doska vyniká ďalšou pridanou hodnotou. Je pružnejšia, prispôsobí sa jazde aj v drsnom teréne, celkovo ponúka plynulejšiu jazdu. Bambus je vo všeobecnosti veľmi ľahký. Aj preto sa volí ako základ pre dosky elektrických longboardov, najmä pre tie, ktoré sú určené na jazdu v meste, na dochádzanie do práce či do školy.

Bambusová doska longboardu Exway bez problémov znesie aj vyššiu hmotnosť jazdca, o to viac, keď je kombinovaná s laminátom, ako je to v tomto prípade.

Vrchná vrstva dosky bola vytvorená použitím najnovších UV tlačiarenských technológií pre lamináty, vďaka ktorým je povrch dosky výraznejší a odolnejší. Lepšie tlmiace vlastnosti, vyššiu vodoodolnosť, zvýšenú pevnosť a pohodlnosť má za následok zmäkčený grip tape. Farebná kombinácia čierna, tmavosivá a oranžová je svieža, a zároveň neutrálna.

Kolieska Exway majú priemer 8,5 cm a zníženú tvrdosť na 76A. Mäkšie kolieska zabezpečujú plynulejšiu jazdu. Trucky sú z rady Trist, ide o vysokokvalitné trucky s dlhou životnosťou.

Rýchlosť, dojazd a jazdné vlastnosti

Exway je jeden z mála výrobcov, ktorý zakomponoval do skateboardu Exway X1 dvojitý pohon. Pohon s tichým chodom a minimálnym odporom HUB je vhodný do menej náročného terénu, do mesta, na chodníky a pod. Tento nábojový pohon HUB okrem iného šetrí aj spotrebu elektrickej energie. Ak plánujete používať elektrický skateboard v náročnom teréne, skôr oceníte remeňový pohon RIOT. Ako bonus je možnosť inštalácie akýchkoľvek koliesok od malých a tvrdých až po veľké off-roadové.

Všetky komponenty sú upevnené na spodnej časti bambusovej dosky, v samostatných krytoch. Ako pridanú hodnotu vidíme krytie IP55, čo predstavuje základnú ochranu pred prachom a vodou. Vychutnajte si rýchlosť jazdy, ktorá dosahuje až 40 km/h. Pomocou diaľkového bezdrôtového ovládača si viete zvoliť až zo štyroch rýchlostných stupňoch. Ovládač má veľký LED displej, na ktorom pohodlne prečítate všetky dôležité informácie a sledované hodnoty. Taktiež je k dispozícií aplikácia Exway, ktorá ponúka niekoľko prednastavených režimov, ale aj mnoho ďalších funkcií, pomocou ktorých si natavíte napr. veľkosť kolies, zapnete tempomat, turbo, nastavíte dĺžku pohotovostného režimu a pod.

Technické parametre

Kľúčové vlastnosti Hodnota
Rozmery dosky (D × Š)
Max. rýchlosť 40 km/h
Výkon 2 × 750 W
Dojazd 30 km
Kapacita batérie 259 Wh
Rýchlosť dobíjania 2 – 3 hodiny
Hmotnosť 7,7 kg
Nosnosť 120 kg
Tvrdosť koliesok 85A
Vekové odporúčanie 16+
Náš tip

Okrem tohto skateboardu sme sa bližšie pozreli aj na ďalšie modely v našom porovnaní elektrických skateboardov a longboardov.

Výdrž batérie a nabíjanie

Kapacita batérie predstavuje 259 Wh. Je dostatočne silná, aby zabezpečila dojazd až 30 km. Batéria sa taktiež nachádza pod doskou, v samostatnom kryte. Jej výmenu zvládne každý, aj ten, kto má s týmto úkonom menej skúsenosti. Za spomienku stojí aj funkcia rekuperácie, kedy sa pri brzdení batéria samovoľne dobíja.

Batéria sa nabíja štandardnou nabíjačkou cca 4 – 5 hodín. Je možné použiť aj rýchlo nabíjačku. Vtedy sa doba nabíjania skráti na 1 hodinu a 30 minút.

Najpredávanejšie elektrické longboardy a skateboardy podľa Heureky

Zdieľajte článok

Ohodnoťte recenziu

Zatial nikto nehodnotil, buďte prvý.

Autor

Podobné články

Diskusia u článku

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pridať komentár