Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
  • Veľa inšpirácie pre váš výber.
Menu
Testado.sk » Recenzie » Ostatné recenzie

Elektrický skateboard Exway X1 – Recenzia

14. 2. 2022 Aktualizované

Exway X1 Flex Hub

Poďte na cesty s elektrickým skateboardom Exway X1, kde ako bonus vidíme jeho vodoodolnosť. Keď svieti slniečko, keď je po daždi, tento longboard vás podrží za každých podmienok. Pokojne sa s ním vyberte na dlhšiu trasu, dojazd a všetky ďalšie informácie si ľahko prečítate v prepracovanej aplikácii. Longboard s dvojitým pohonom, viete si ho tak prispôsobiť momentálnym jazdným požiadavkám.

Hodnotenie elektrického skateboardu Exway X1

10

Perfektný

Okrem dlhého dojazdu a slušnej rýchlosti oceňujeme jeho hybridné prevedenie HUB alebo RIOT. Zvoľte si pohon HUB s tichším chodom a vyššou svetelnou výškou, alebo pohon RIOT s väčším krútiacim momentom. Užite si plynulejšiu jazdu s elektroboardom Exway X1.

Konštrukcia a dizajn
10
Rýchlosť, dojazd a jazdné vlastnosti
10
Výdrž batéria a nabíjanie
10
Klady
  • Vodoodolný
  • Rekuperácia
  • Pohon Hub alebo Riot
  • Rýchlosť a dojazd
  • Aplikácia Exway
Zápory
  • Cena

Konštrukcia a dizajn

Elektrický skateboard Exway X1 je už doskou novej generácie. Na jej výrobu boli použité najmodernejšie postupy a technológie. Dosku tvorí niekoľko vrstiev bambusu a laminátu. Bambusová doska vyniká ďalšou pridanou hodnotou. Je pružnejšia, prispôsobí sa jazde aj v drsnom teréne, celkovo ponúka plynulejšiu jazdu. Bambus je vo všeobecnosti veľmi ľahký. Aj preto sa volí ako základ pre dosky elektrických longboardov, najmä pre tie, ktoré sú určené na jazdu v meste, na dochádzanie do práce či do školy.

Bambusová doska longboardu Exway bez problémov znesie aj vyššiu hmotnosť jazdca, o to viac, keď je kombinovaná s laminátom, ako je to v tomto prípade.

Vrchná vrstva dosky bola vytvorená použitím najnovších UV tlačiarenských technológií pre lamináty, vďaka ktorým je povrch dosky výraznejší a odolnejší. Lepšie tlmiace vlastnosti, vyššiu vodoodolnosť, zvýšenú pevnosť a pohodlnosť má za následok zmäkčený grip tape. Farebná kombinácia čierna, tmavosivá a oranžová je svieža, a zároveň neutrálna.

Kolieska Exway majú priemer 8,5 cm a zníženú tvrdosť na 76A. Mäkšie kolieska zabezpečujú plynulejšiu jazdu. Trucky sú z rady Trist, ide o vysokokvalitné trucky s dlhou životnosťou.

Rýchlosť, dojazd a jazdné vlastnosti

Exway je jeden z mála výrobcov, ktorý zakomponoval do skateboardu Exway X1 dvojitý pohon. Pohon s tichým chodom a minimálnym odporom HUB je vhodný do menej náročného terénu, do mesta, na chodníky a pod. Tento nábojový pohon HUB okrem iného šetrí aj spotrebu elektrickej energie. Ak plánujete používať elektrický skateboard v náročnom teréne, skôr oceníte remeňový pohon RIOT. Ako bonus je možnosť inštalácie akýchkoľvek koliesok od malých a tvrdých až po veľké off-roadové.

Všetky komponenty sú upevnené na spodnej časti bambusovej dosky, v samostatných krytoch. Ako pridanú hodnotu vidíme krytie IP55, čo predstavuje základnú ochranu pred prachom a vodou. Vychutnajte si rýchlosť jazdy, ktorá dosahuje až 40 km/h. Pomocou diaľkového bezdrôtového ovládača si viete zvoliť až zo štyroch rýchlostných stupňoch. Ovládač má veľký LED displej, na ktorom pohodlne prečítate všetky dôležité informácie a sledované hodnoty. Taktiež je k dispozícií aplikácia Exway, ktorá ponúka niekoľko prednastavených režimov, ale aj mnoho ďalších funkcií, pomocou ktorých si natavíte napr. veľkosť kolies, zapnete tempomat, turbo, nastavíte dĺžku pohotovostného režimu a pod.

Technické parametre

Kľúčové vlastnosti Hodnota
Rozmery dosky (D × Š)
Max. rýchlosť 40 km/h
Výkon 2 × 750 W
Dojazd 30 km
Kapacita batérie 259 Wh
Rýchlosť dobíjania 2 – 3 hodiny
Hmotnosť 7,7 kg
Nosnosť 120 kg
Tvrdosť koliesok 85A
Vekové odporúčanie 16+
Náš tip

Okrem tohto skateboardu sme sa bližšie pozreli aj na ďalšie modely v našom porovnaní elektrických skateboardov a longboardov.

Výdrž batérie a nabíjanie

Kapacita batérie predstavuje 259 Wh. Je dostatočne silná, aby zabezpečila dojazd až 30 km. Batéria sa taktiež nachádza pod doskou, v samostatnom kryte. Jej výmenu zvládne každý, aj ten, kto má s týmto úkonom menej skúsenosti. Za spomienku stojí aj funkcia rekuperácie, kedy sa pri brzdení batéria samovoľne dobíja.

Batéria sa nabíja štandardnou nabíjačkou cca 4 – 5 hodín. Je možné použiť aj rýchlo nabíjačku. Vtedy sa doba nabíjania skráti na 1 hodinu a 30 minút.

Najpredávanejšie elektrické longboardy a skateboardy podľa Heureky

Zdieľajte článok

Ohodnoťte recenziu

Zatial nikto nehodnotil, buďte prvý.

Autor

Eva Dedinská
Eva Dedinská

Svet okolo nás sa vyvíja. Dnes už neplatí to, čo včera. Fascinuje ma sledovať zmeny, snažím sa ich pochopiť a vyťažiť z nich to najlepšie. Aj preto píšem na túto stránku, porovnávam a analyzujem. Venujem sa tiež písaniu románov pre ženy. Navyše som hrdá Oravčanka, milujem hory, preto mojou najväčšou záľubou okrem písania je chalupárčenie.

Podobné články

Diskusia u článku

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pridať komentár