Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
  • Veľa inšpirácie pre váš výber.
Menu
Testado.sk » Recenzie » Ostatné recenzie

Elektrokolobežka City Boss RX5 -Recenzia

23. 11. 2021 Aktualizované

City Boss RX5 recenzia

Do nášho testu elektrických kolobežiek sme zaradili aj City Boss RX5. Ide o kolobežku s vysokým výkonom, ktorá zaujme aj pekným dizajnom. Ak vás elektrické kolobežky viac zaujímajú, tak si prečítajte aj recenzie ďalších zaujímavých modelov, ktoré nájdete v teste elektrických kolobežiek.

Hodnotenie City Boss RX5

8.2

Perfektná

Elektrická kolobežka s dostatkom výkonu, dobrým dojazdom a štýlovým dizajnom. Záujemcu poteší aj skladacou konštrukciou a pomerne nízkou hmotnosťou.

Rýchlosť a dojazd
8.5
Konštrukcia (design, nosnosť, hmotnosť)
7.5
Batéria
8.5
Klady
  • Skvelý výkon
  • Dobrý dojazd
  • Štýlový dizajn
  • Skladacia konštrukcia
  • Maximálna rýchlosť 35 km/h
Zápory
  • Mierne nedostatky konštrukcie

Rýchlosť a dojazd

Elektrokolobežka City Boss RX5 disponuje 500 W elektromotorom. Tento motor má dostatok výkonu aj do väčších kopcov, takže sa nemusíte obávať, že by kolobežke pri stúpaní „došiel dych“.

Pozitívne hodnotíme aj dojazd, ktorý je pri tejto kolobežke na úrovni 35 km. Treba však poznamenať, že tento dojazd je skôr orientačný. Vaša skúsenosť sa môže líšiť v závislosti od toho, akým štýlom jazdíte. V neposlednom rade tu zohráva úlohu aj terén, v ktorom budete kolobežku používať.

Konštrukcia (design, nosnosť, hmotnosť)

Táto kolobežka je vyrobená z ľahkých materiálov. Jej hmotnosť je preto len 17,3 kg, čo je stále ešte veľmi dobrá hodnota. Kolobežka má dostatočne veľkú baterku a nešetrilo sa ani na motore.

Tento model kolobežky má nosnosť 120 kg, čo je štandardom. Poľahky sa tak na nej odvezie takmer každá dospelá osoba. Osoby s nižšou hmotnosťou sa budú môcť tešiť z väčšieho zrýchlenia aj rýchlosti.

Silnou stránkou tohto modelu je bezpochyby aj dizajn. Treba poznamenať, že je veľmi štýlový a určite vzbudí aj pozornosť okoloidúcich.

Batéria

Výrobcovia sa rozhodli do tohto modelu zakomponovať batériu s kapacitou 13 Ah. Tá sa postará o dodávku energie pre maximálny dojazd až 35 km (v ideálnych podmienkach). Nabitie batérie zaberie približne 5 až 6 hodín.

Ostatné vlastnosti

Táto kolobežka disponuje skladacou konštrukciou. Šetrí tak veľa priestoru. Predná vidlica kolobežky je odpružená a skvele filtruje nerovnosti. Výška riadidiel je nastaviteľná a umožňuje najvyššiu výšku jazdca – 210 cm. Vpredu nechýba kvalitné LED svietidlo.

Technické parametre

Vlastnosti Hodnoty
Výkon 500 W
Maximálna rýchlosť 35 km/h
Maximálne stúpanie 17 %
Dojazd 35 km
Hmotnosť 17,3 kg
Nosnosť (odporúčaná) 120 kg
Doba nabíjania 5 – 6 hod
Priemer kolies 7,99″
Odporúčaná výška jazdca 160 cm

Najpredávanejšie elektrokolobežky

Zdieľajte článok

Ohodnoťte recenziu

Zatial nikto nehodnotil, buďte prvý.

Autor

Tomáš Hajduk
Tomáš Hajduk

Fascinácia modernými technológiami v kombinácii s láskou k písaniu ma priviedli sem, na túto stránku, kde sa snažím svojimi radami a postrehmi pomôcť ľuďom vybrať si ten správny produkt. Neustále sa učím nové veci, takže sa rád o svoje vedomosti podelím.

Podobné články

Diskusia u článku

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pridať komentár